Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3 ... 7   Do dołu

Autor Wątek: Szkolenie klikerowe :)  (Przeczytany 25733 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tarunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3388
Szkolenie klikerowe :)
« : 2005-09-10, 09:11 »
No wiec szukalam ale takiego tematu jeszcze tu nie znalazłam ;) No więc czy ktos z Was szkoli / szkolil psa ta metoda? W ogole to co o niej sadzicie?
BTW: Ja zamierzam sie własnie zapisac z psiakiem na szkolenie klikerowe i dlatego chce poznac Wasze opinie  :)
« Ostatnia zmiana: 2005-09-10, 09:38 autor tarunia »
Zapisane
Oh how I wish to go down with the sun...

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Odp: Szkolenie klikierowe :)
« Odpowiedź #1 : 2005-09-10, 09:28 »
Po pierwsze , nie klikierowe tylko klikerowe ;) .
A tematy o tego typu szkoleniach byly m.in :
http://www.zwierzaki.org/index.php/topic,10237.0.html
http://www.zwierzaki.org/index.php/topic,13663.0.html
Ja jestem do klikera nastawiona dość sceptycznie, ale też nie mam doswiadczenia, poznałam tylko podsawy tego szkolenia.
Zapisane

tarunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3388
Odp: Szkolenie klikerowe :)
« Odpowiedź #2 : 2005-09-10, 09:49 »
Tych topicow nie znalazlam bo zle wpisywalam nazwe ;) Dzieki za ich podanie i poprawienie mnie :)
Zapisane
Oh how I wish to go down with the sun...

Forum Zwierzaki

Odp: Szkolenie klikerowe :)
« Odpowiedz #2 : 2005-09-10, 09:49 »

blacky

  • Gość
Odp: Szkolenie klikerowe :)
« Odpowiedź #3 : 2005-09-10, 16:21 »
Ja jestem do klikera nastawiona do¶ć sceptycznie, ale też nie mam doswiadczenia, poznałam tylko podsawy tego szkolenia.

Ja też nie wierzyłam, że kliker mi pomoże, ale na szczeście spróbowałam i Blacky po ok. tygodniu przestał ciągnąć jak byliśmy sami na spacerach, teraz pracujemy, zeby nie ciągnął jak idziemy z kimś :D Naprawdę polecam :)
Zapisane

Kola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3331
  • Nic nie dzieje się przez przypadek
Odp: Szkolenie klikerowe :)
« Odpowiedź #4 : 2005-09-10, 18:27 »
a można samemu szkolić sposobem klikerowym?
 Jak?
I gdzie można i za ile kupić kliker? Oraz czy można zamiast niego użyć czegoś innego???
Zapisane

blacky

  • Gość
Odp: Szkolenie klikerowe :)
« Odpowiedź #5 : 2005-09-10, 18:37 »
Kola ja szkolę sama :) Oczywiście pomagają mi osoby doświadczone z Listy Klikerowej  http://kliker.pieski.eu.org/. Jest to naprawdę super metoda i pomaga nawet na osiołki, które niczego nie chciały się uczyć ;p
Zapisane

Kola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3331
  • Nic nie dzieje się przez przypadek
Odp: Szkolenie klikerowe :)
« Odpowiedź #6 : 2005-09-10, 18:54 »
No własnie takim osłem, a raczej cielakiem jest mój Igor. A można do tego stosować czego innego co też "klika"?
Zapisane

blacky

  • Gość
Odp: Szkolenie klikerowe :)
« Odpowiedź #7 : 2005-09-10, 18:59 »
Pewnie, tylko nie moze to być dźwięk, który pies słyszy na co dzień. Ja np. używam małego zszywacza (oczywiście bez zszywek w środku) :)
Zapisane

Kola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3331
  • Nic nie dzieje się przez przypadek
Odp: Szkolenie klikerowe :)
« Odpowiedź #8 : 2005-09-11, 11:57 »
to spróbuje z szywaczem :) A na czym "dokładnie" polega to szkolenie??
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Szkolenie klikerowe :)
« Odpowiedz #8 : 2005-09-11, 11:57 »

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Odp: Szkolenie klikerowe :)
« Odpowiedź #9 : 2005-09-11, 12:16 »
Swego czasu duzo czytałam o szkoleni klikerowym, chciałam sie zapisac nawet na ta liste dyskusyjna ale mi sie nie udało  :?  :roll:
Zapisane

blacky

  • Gość
Odp: Szkolenie klikerowe :)
« Odpowiedź #10 : 2005-09-11, 12:50 »
Świetna jest ta stronka: http://members.westnet.com.au/b-m/. Jest to książka, którą napisała osoba będąca na liście. Serdecznie polecam, ja od niej zaczynałam :)
Zapisane

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Odp: Szkolenie klikerowe :)
« Odpowiedź #11 : 2005-09-13, 22:01 »
 Aujeszka a w jaki sposob probowals sie zapisac?
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

B@stet

  • Gość
Odp: Szkolenie klikerowe :)
« Odpowiedź #12 : 2005-09-14, 12:15 »
Tez próbuje szkolić mojego psiaka tą metodą, w przeciwieństwie do siłowych odnosi skutek, a zamiast orginalnego klikera, (który kosztuje ok. 10-13zł) używam przełącznika chyba od grzejnika olejowego ale nie znam się :) Kosztował 3zł a klika tez fajnie. Jestem laikiem w tej materii ale metode szczerze polecam zwłaszcza dla ras indywidualistów(np. molosy :))
pozdrawiam
Zapisane

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Odp: Szkolenie klikerowe :)
« Odpowiedź #13 : 2005-09-14, 14:06 »
fajnie :) a czego juz nauczylas? :]
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

Kola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3331
  • Nic nie dzieje się przez przypadek
Odp: Szkolenie klikerowe :)
« Odpowiedź #14 : 2005-09-14, 14:48 »
Ja próbuje Igora przyzwycaić do sszywacza :D Ale on sie go boi :( Oczywiście by go do niego "przyzwyczaic" żeby sie nie bał to po kazdym kliknieciu dostaje smakołyk, ale on dalej sie boi.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Szkolenie klikerowe :)
« Odpowiedz #14 : 2005-09-14, 14:48 »

blacky

  • Gość
Odp: Szkolenie klikerowe :)
« Odpowiedź #15 : 2005-09-14, 14:55 »
To moze spróbuj poszukać jakiegoś dźwięku, którego sie nie boi. Może zakrętkę od Frugo lub jakiegoś innego napoju? Kliker to naprawdę super sprawa. Mój osiołek dzieki niej nauczył się też niedawno siadać :D Jestem w siódmym niebie :D:D:D
Zapisane

Kola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3331
  • Nic nie dzieje się przez przypadek
Odp: Szkolenie klikerowe :)
« Odpowiedź #16 : 2005-09-14, 15:07 »
hm.... ale takiej zakrętki to nawet nie usłyszy w zamieszaniu :P

Cóż jeszcze spróbuje.
Zapisane

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Odp: Szkolenie klikerowe :)
« Odpowiedź #17 : 2005-09-14, 22:34 »
jakim zamieszaniu? :) najpierw pocwicz w spokojnym i cichym miejscu. Sa tez klikery z regulowana glosnoscia :)
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

Kingula

  • Gość
Odp: Szkolenie klikerowe :)
« Odpowiedź #18 : 2005-09-26, 16:17 »
Cześć :) :)
Ja szkoliłam i szkole psy klikierem i jest to metoda niezawodna....!!!!!!!!!!
Chyba niema epszej metody...!!!!!!
Najlesze szkolenie to z użyciem klikera i gwizdka ultradźwiękowego!!!!!!!!
Zapisane

tarunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3388
Odp: Szkolenie klikerowe :)
« Odpowiedź #19 : 2005-09-26, 16:26 »
A własnie mam jeszcze jedno pytanie : czy z ta metoda klikerowa to nie jest tak ze jak pies sie przyzwyczai ze klik = smakolyk, to potem jak bedzie juz sam klik to nei bedzie na niego reagowal slinieniem sie i czekaniem na smakołyk? Troche sie wlasnie obawiam tego, ze bedzie to jakby oszukiwanie psa, ze bedzie czekal na kąsek i go nie dostanie ale zastanawiam sie tez czy pies po prostu nie przestanie sluchac jesli sie zorientuje ze juz jest sam klik :|
Zapisane
Oh how I wish to go down with the sun...

blacky

  • Gość
Odp: Szkolenie klikerowe :)
« Odpowiedź #20 : 2005-09-26, 16:30 »
potem jak bedzie juz sam klik
Wydawało mi się, że zawsze bedzie K/S :) A klik ma tylko oznaczać, ze pies w tym momencie robi dobrze, coś w rodzają pstryku jakbyś robiła zdjęcie w dobrym momencie :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Szkolenie klikerowe :)
« Odpowiedz #20 : 2005-09-26, 16:30 »

Nanami

  • Gość
Odp: Szkolenie klikerowe :)
« Odpowiedź #21 : 2005-09-26, 18:11 »
Kliker jest fajny, ale ma wiele wad. Co jak zdarzy nam sie nie wziac klikera? Nie bedziemy w stanie dac psu do zrozumienia co robi dobrze, a co zle. Poza tym klik uwarunkowuje bardzo dobrze okreslony moment, trzeba umiec w odpowiednim momencie kliknac. No i jest dobry na krótkie pochwały, a co jesli np. chcemy psa nauczyc chodzenia przy nodze i chcemy pochwalic go w trakcie cwiczenia, to jesli klikniemy to psu kojarzy sie ono z koncem cwiczenia a tu zonk.

Jak dla mnie kliker jest dobrym wspomagaczem, ale jesli uzywa sie go w połączeniu z innymi metodami. No i pies uczy sie skupienia na klkerze a nie na nas.
Zapisane

blacky

  • Gość
Odp: Szkolenie klikerowe :)
« Odpowiedź #22 : 2005-09-26, 18:44 »
Cytuj
Kliker jest fajny, ale ma wiele wad. Co jak zdarzy nam sie nie wziac klikera?
Każdy sposób szkolenia ma wiele wad. Ja staram sie zawsze mieć kliker ze sobą, noszę go nawet w torbie do szkoły :) A jak wychodzę z brunetem to automatycznie przy zabieraniu smyczy go biorę. Należy wyrobić w sobie ten nawyk :)

Cytuj
a co jesli np. chcemy psa nauczyc chodzenia przy nodze i chcemy pochwalic go w trakcie cwiczenia
polecam lekturę na tej stronie http://members.westnet.com.au/b-m/rozdzial_04/rozdz04l01.htm

Cytuj
Jak dla mnie kliker jest dobrym wspomagaczem, ale jesli uzywa sie go w połączeniu z innymi metodami. No i pies uczy sie skupienia na klkerze a nie na nas.

A jak ty szkolisz swoje psy, ze skupiasz je na sobie?
Zapisane

Nanami

  • Gość
Odp: Szkolenie klikerowe :)
« Odpowiedź #23 : 2005-09-26, 19:06 »
Ja tam wole uwarunkowanie pochwałą lub skaceniem werbalnym ;) Ale racja, kazdy sposób ma swoje wady i zalety.
Zapisane

zakla

  • Gość
Odp: Szkolenie klikerowe :)
« Odpowiedź #24 : 2005-09-26, 21:17 »
Nanami, nie znam lepszego sposobu na nauke chodzenia przy nodze niz kliker:D To trzeba zobaczyc w praktyce, a potem samemu praktykowac;) Tez w to nie wierzylam, ale od kiedy stosuje, to niewyobrazam sobie psiego zycia bez klikania;) Szczerze mowiac, psy juz wprawione klikerowe, znacznie wiecej glowkuja i sa wrecz inteligentniejsze!:) Pies nie zebra zeby dostac smakolyka, tylko robi wszystkie sztuczki i wszystko co u przyjdzie do glowy zeby zdobyc smaka:) Moj maly przez 4 lata panicznie bal xsie wody- ostatnio sie za to wzielam i po dwoch dniach pies stoi spokojnie pod szalufem!:) Uklon opanowal po drugiej sesji, tj. ok 30 minutach lacznie;) Jak w domu chce wyludzic smaczka, to zamyka wszystkie drzwi, wstydzi sie albo zdycha. Jak biore kliker do reki to pies zaczxyna skakac z radosci i wpatruje sie we mnie tym, wspanialym wzrokiem, pytajacym, co dzis robimy!:) 
Ja tez nie zawsze mam przy sobie kliker, ale wtedy zawsze moge psa po prostu pochwalic;)
Po kliknieciu ZAWSZE musi byc smaczek, zabawka czy pochwala:) To nie klikniecie jest nagroda- ono tylko daje psu znac ze zrobil cos dobrze i zaraz bedzie nagroda.
Co do klikania w odpowiednim momencie, to to sie cwiczy;) Ja zanim zaczelam cokolwiek klikac psu, to najpierw wyklikalam siebie:) Na majowce klikerowej klikalismy siebie nawzajem:)
Moge polecic z calego serca!:)
Zapisane

tarunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3388
Odp: Szkolenie klikerowe :)
« Odpowiedź #25 : 2005-09-26, 22:00 »
Aha czyli smakołyki są zawsze, to juz troche jasniejsze :) Ale tzn. ze zawsze za kazde dobre wykonanie komendy trzeba psa nagrodzic smaczkiem, czy tez mozna stosowac pozniej juz zamiennie pochwale glosowa i kąsek?
Zapisane
Oh how I wish to go down with the sun...

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Odp: Szkolenie klikerowe :)
« Odpowiedź #26 : 2005-09-26, 22:08 »
ja jeszcze moge dodac co do watpliwosci Nanami, ze klikera uzywa sie tylko w poczatkach nauki jakiegos zachowania, zeby poinstruowac psa, ze cos w danym momencie dobrze zrobil, co sie nam spodobalo, i ma to powtarzac bo bedzie za to nagroda. Jednak klikanie szybko sie wycofuje, zeby pies zaczal myslec ze ma zrobic to czy tamto by dostac nagrode. Kliker jest wiec przejsciowym urzadzeniem.
Klikerem nie pokazuje sie psu co dobre a co zle, tylko zaznacza sie te dobre zachowania. Po co wzmacniac cos niepozadanego?
Nieprawda tez, ze pies uczy sie skupienia na klikerze, lecz wlasnie na nas. Gdyz jak napsialam, klikania uzywa sie TYLKO w poczatkowej fazie utrwalania. Gdy pies ma cos dobrze opanowane, wystarcza tylko pochwaly slowne, kliker mozna odlozyc.
Tarunia i mozna jak najbardziej i jest to wskazane po wyuczeniu zachowania, stosowac przemienne nagradzanie, raz jest smakolyk, raz tylko pochwala, pies bedzie chcial bardziej zasluzyc na smakolyk i bardziej bedzie sie staral.
Kiedy nagroda w postaci jedzenia jest podawana rzadziej i w postaci wiekszego smaczniejszego kaska niz dotychczas, to w pozniejszym szkoleniu przy juz wyuczonym zachowaniu bedzie bardziej wzmocniona.

Kiedy zna sie dobrze teorie o szkoleniu klikerem, nigdy sie nie powie inaczej niz ja i Zaklina oraz Blacky i inny szkolacy tym sposobem :)

a w ogole podpisuje sie wszystkimi czterema lapami Tosci, pod tym co napsala Zaklina.
« Ostatnia zmiana: 2005-09-26, 22:10 autor betty »
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

tarunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3388
Odp: Szkolenie klikerowe :)
« Odpowiedź #27 : 2005-09-26, 22:31 »
No to coraz bardziej mi sie to podoba ;) W piatek moze pojade do  Dog Showa sie zapisac, ale nie dostalam jeszcze maila z odpowiedzia czy godz. pasuje wiec to jeszcze nic pewnego. Ale juz sie nie moge doczekac, tym bardziej ze Smyk ostatnio tak jakby bardziej polubil prace ze mna wiec to dobrze rokuje :)
BTW: Zaklina, ja jakby co to szelk@ z [....]anii i siora raczej z Yoyo nie pojdzie na klikera :|
Zapisane
Oh how I wish to go down with the sun...

Forum Zwierzaki

Odp: Szkolenie klikerowe :)
« Odpowiedz #27 : 2005-09-26, 22:31 »

zakla

  • Gość
Odp: Szkolenie klikerowe :)
« Odpowiedź #28 : 2005-09-27, 09:12 »
Oooo:) Hehe, nie poznalam:P A jak tam mala? Eeee.... sprobuj ja namowic:P Powiedz ze jak nie pojdzie to psa zabiore:P
Zapisane

tarunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3388
Odp: Szkolenie klikerowe :)
« Odpowiedź #29 : 2005-09-27, 20:36 »
Tzn. ona na razie idzie z  mala do psiego przedszkola, w tym czasie ja zamierzam juz zaczac klikerowe ze Smykiem i mysle ze jesli beda naprawde widoczne efekty, to wtedy calkiem prawdopodobne ze jednak sie da ja namowic ;) Ale to taki typ człowieka, ze musi miec "dowody" na skutecznosc :)
A Yoyo ma sie dobrze, ostatnio coraz czesciej probuje zachecac do zabawy Cerbera, a w tym momencie szaleje ze Smykiem :D
Zapisane
Oh how I wish to go down with the sun...
Strony: [1] 2 3 ... 7   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.079 sekund z 29 zapytaniami.