Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Rozpoczecie szkolenia  (Przeczytany 4957 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Rozpoczecie szkolenia
« : 2006-03-03, 21:51 »
chodzi mi o jeżdzenie do Krakowa z Wieliczki (ok.15km) jaka byłaby najlepsza pora roku? wybrałabym lato bo wtedy do szkoły sie nie chodzi, ale chciałabym zacząć jakoś od maja. Ma 1 rok więc szybko by sie na pewno uczyła. Chodzi mi jedynie o wyemilowanie agresji do aut i do obcych ludzi (nie chodzi o gryzienie tylko okropne dojadanie i łapanie za nogawki. także aby była posłuszna na spacerach to by sie sprzydały komendy których jej uczyłam a wogóle nawet nie słucha ostatnio :roll: czy istnieje taka tresura bo sama nie wiem nawet, neistety w wieliczce nie ma szkoły tresury...
« Ostatnia zmiana: 2006-03-04, 08:43 autor Mysha792 »
Zapisane

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Rozpoczecie tresury
« Odpowiedź #1 : 2006-03-03, 21:55 »
Popierwsze szkolenie, tresuje to sie zwierzeta w curku :?
Po drugie pisalas juz, ze masz wlasnego szkoleniowca ktory przychodzi do Bianki i uczycie jej przychodzenia do nogi itp. on juz wyparowal?
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Rozpoczecie tresury
« Odpowiedź #2 : 2006-03-03, 21:58 »
jejciu pomyliłam znaczenia słowa skzolenie a tresura :roll:

chodziłam do znajomej, ona słuchała, ale jak sie ją bierze na spacery to jest już problem bo chce wszędzie biegać i nie słucha mnie wtedy :/

(Ola14 odczep sie odemnie) :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Rozpoczecie tresury
« Odpowiedz #2 : 2006-03-03, 21:58 »

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Rozpoczecie tresury
« Odpowiedź #3 : 2006-03-03, 22:03 »
Wyraznie wtedy pisalas ze jest to SZKOLENIOWIEC, ktory sie zna, a nie jakas znajoma.


Ja sie ciebie nie czepiam, tylko grzecznie pytam, bo poprostu juz mi sie WSZYSTKO u ciebie pokrecilo, bo czesto zmieniasz zdanie...
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

Olla

  • Gość
Odp: Rozpoczecie tresury
« Odpowiedź #4 : 2006-03-03, 22:10 »
Słuchaj , jeżeli pies ma 1 rok . to jak  najbardziej można zacząć szkolenie PO. Na tym szkoleniu uczysz psa posłuszeństwa, czyli reakcji na Twoje komendy. Na żadnym nie uczą komendy nie reagowania na samochody itp. , ale jeśli nauczysz psa komnedy stój , to się nie ruszy,żeby nie wiem , ile autek przejechało i to chodzi :)
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Rozpoczecie tresury
« Odpowiedź #5 : 2006-03-03, 22:17 »
dzięki Olla ;) a mam pytanie do ciebie co to jest to szkolenie PO?

Ola14 pisalam że to moja znajoma :?
Zapisane

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Odp: Rozpoczecie tresury
« Odpowiedź #6 : 2006-03-03, 22:50 »
. to jak  najbardziej można zacząć szkolenie PO.

PO? chyba PT? PO to szkolenie obronne(Posluszenstwo Obronne)

Mysza w Krakowie jest szkola klikerowa jeslibys byla zainteresowana, pogadaj z Kola, ona ma zamiar sie tam zapisac.
a na szkolenie nie jest za pozno, napewno.
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Rozpoczecie tresury
« Odpowiedź #7 : 2006-03-03, 23:27 »
Ja bym rowniez proponowala szkolenie indywidualne, na grupowym bardziej sie skupia na komendach "siad", waruj, do mnie. Jesli bedzie sam szkoleniowiec, bedzie mogł trenowac z toba w kazdej sytuacji, chociaz z drugiej strony na grupowym, uczy sie komend w rozproszeniach.

Mam nadzieje, ze wkoncu pojdziesz na prawdziwe szkolenie o ktorym piszesz od kilku miesiecy, jak narazie bez skutku  :roll:
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

wiolqa94

  • Gość
Odp: Rozpoczecie tresury
« Odpowiedź #8 : 2006-03-04, 08:03 »
betty znasz strone internetową tej szkoły? wolałabym iść na indywidualne, ale pod koniec pójść raz czy dwa na grupowe sprawdzić jak suka słucha mnie w każdej sytuacji i czy sie skupia na mnie.

Ola14 od kilku miesięcy nie pisze o żadnym szkoleniu, chodziłam do znajomej ale to skutków nie dało :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Rozpoczecie tresury
« Odpowiedz #8 : 2006-03-04, 08:03 »

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Rozpoczecie tresury
« Odpowiedź #9 : 2006-03-04, 08:12 »
sory u góry to ja napisałam... to konto mojej siostry..

EDIT: bardzo podoba mi sie ta szkoła, ale szukam jeszcze innych
Zapisane

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Odp: Rozpoczecie szkolenia
« Odpowiedź #10 : 2006-03-04, 20:44 »
Mysza czyli znasz strone internetowa tej szkoly czy nie? bo nie skapowalam?

tzn jakich szukasz?
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Rozpoczecie szkolenia
« Odpowiedź #11 : 2006-03-04, 22:23 »
no szukam jakąś fajną szkołe, ale nie wiem jakie szkolenie by sie nadawało, czy klikerowe czy takie normalne... a;e betty podaj mi strone internetową tej szkoły co uczą klikerem w Krakowie i ja to powoli rozmyśle bo mam jeszcze czasu :)
Zapisane

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Odp: Rozpoczecie szkolenia
« Odpowiedź #12 : 2006-03-04, 23:26 »
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Rozpoczecie szkolenia
« Odpowiedź #13 : 2006-03-05, 08:19 »
super jest ta stronka! dzięki :* zbieram teraz kase z siostrą, miesięcznie dostajemy po 100zł, jescze do skzoly dostajemy pieniadze po 5, 10zł więc wszystko sie uzbiera ;) sprzyda mi sie też ostatni punkt nauki:

,,Rozwiązywanie probelmów behawioralnych
Jeśli masz problem ze swoim psem i nie wiesz jak go rozwiązać, proponujemy indywidualne zajęcia. Spotkania takie pozwolą zrozumieć i lepiej poprowadzić psy, które m.in. są lękliwe, zachowują się agresywnie, niszczą otoczenie itd."

EDIT: betty tylko że jest to Wrocław :(
Zapisane

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Odp: Rozpoczecie szkolenia
« Odpowiedź #14 : 2006-03-05, 11:38 »
ups , sorka, bo w Krakowie tez jest. Przepraszam.

http://www.alteri.ipon.pl/Kursy_szkolenia/index.html to jest juz napewno Krakow, i tez kliker,  :tuli:
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

Forum Zwierzaki

Odp: Rozpoczecie szkolenia
« Odpowiedz #14 : 2006-03-05, 11:38 »

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Rozpoczecie szkolenia
« Odpowiedź #15 : 2006-03-05, 11:45 »
dzięki dzieki i jeszcze raz dzięki :) pocztam se tą stronke i musze dobrze to przeanalizować ;)
Zapisane

Nanami

  • Gość
Odp: Rozpoczecie szkolenia
« Odpowiedź #16 : 2006-03-05, 12:17 »
Alteri (stare Ovari) szkoli klikerowo.
www.alteri.ipon.pl

Jest jeszcze Hittdog przy błoniach na Juvennii, w grupie lub indywidualnie.
www.tresura.pl

Mozna tez wybrac sie na bardziej indywidualne lekcje.
Zapisane

Emilka

  • Gość
Odp: Rozpoczecie szkolenia
« Odpowiedź #17 : 2006-03-05, 19:44 »
Boże Święty!! Dziecko,najpierw zainwestuj w sterylizacje a potem zapisuj swojego psa na szkolenie.
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Rozpoczecie szkolenia
« Odpowiedź #18 : 2006-03-05, 20:01 »
o co ci chodzi?? :| przeciez mam kase na sterylke... :roll: teraz zbieram na tresure, nie można?? chcę aby mój pies był posluszniejszy na spacerach itp... no to już nic nie moge robić... bo to ze niechcący uciekła mi w trakcie cieczki u urodziła szczeniaki to ja mam być jakims przestępcom?? :|

betty, wytłumaczyłabyś mi co to znaczy te PT, PO i dokładnie obedience?
Zapisane

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Odp: Rozpoczecie szkolenia
« Odpowiedź #19 : 2006-03-05, 23:02 »
no jasne, juz tlumacze.

PT to w skrocie Pies Towarzysz, sa to psy po egzaminie na psa towarzysza w Zwiazku Kynologicznym, mozna chodzic na kursy w Zw.Kyn. lub samodzielnie szkolic psa. Jednak wg.regulaminu egzaminu na PT.

PO to Pies Obronny, na tej samej zasadzie co PT, z tym ze musi byc najpierw zdany egzamin na PT, zeby przystapic do PO.

Obedience- to takze wyszkolenie psa z elementami psa towarzysza, jednakze wg.troche innego regulaminu niz PT. NO i najwazniejsza roznica, tu szkoli sie psa samemu najczesciej, lub w szkolach klikerowych. Egzaminy zdaje sie takze, sa 3 poziomy egzaminow obedience,klasa 0, klasa1, klasa 2. Jednak nie sa to egzaminy zwiazkowe.
Wiecej o obedience mozna poczytac tu :http://www.obedience.prv.pl/
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Rozpoczecie szkolenia
« Odpowiedź #20 : 2006-03-06, 15:07 »
wielkie dzięki ;) gdybym była przy naprawde dużej kasie to bym zrobiła jej te wszystkie szkolenia, ale mis ie to wydaje nierealne :P jedyne wyjście to poprosić tate aby co miesiąc brał z banku 900zł bo nam sie nalezy (sprawy rodzinne)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Rozpoczecie szkolenia
« Odpowiedz #20 : 2006-03-06, 15:07 »

bronczyk

  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: Rozpoczecie szkolenia
« Odpowiedź #21 : 2006-03-06, 19:06 »
Może te wszystkie niecne rzeczy Twój pies robi na spacerze,bo go rozpiera energia.Idź z nim na długi spacer,ale naprawdę długi i niech szaleje,niech biega za piłką,patykami i zobacz,czy nie będzie grzeczniejsza.Jeśli Ty nie będziesz umiała wymóc na psie posłuszeństwa to jaki szkoleniowiec Ci pomoże.Na placyku szkoleniowym może być najlepszym uczniem a po powrocie w domowe pielesze znów zacznie rozrabiać.W bloku obok mieszka taki piesek,który zdał celująco egzaminy na psa towarzysza i co -posłuszeństwa zero,złe nawyki utrzymane wspaniale.
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Rozpoczecie szkolenia
« Odpowiedź #22 : 2006-03-06, 19:14 »
bronczyk, myslisz że nie chodze z nia na całodniowe spacery? ;) czasem to mnie caly dzień w domu nie ma, jak była mniejsza to ją spuszczałam ze smyczy i se goniła z innymi psiakami, gdy ją zawołałam wachała sie wracać do mnie, ale zawsze wracała, teraz poprostu na spacerach zero posłuszeństwa, i dlatego ją prowadzam tylko na 5m smyczy, bo jak ją spuszcze to albo złapie kogoś za nogawke, albo popędzi w siną dal :P prędzej ją spuszcze w nieznanym dla jej miejsca, wtedy mnie słucha, może jest pewna siebie?? sama nie wiem, ona poprostu lubi dokuczać...
Zapisane

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Odp: Rozpoczecie szkolenia
« Odpowiedź #23 : 2006-03-06, 20:30 »
Mysza, pies nie potrzebuje wszystkich tych kursow zrobic, wystarczy jeden, najlepszy ten do obedience... no ale mniejsza z tym.
Tak jak pisze bronczyk, pies nawet po egzaminach jesli nie bedzie sie cwiczyc w domu, tzn w okolicach domu rowniez to niestety nie bedzie sie sluchal jak tego oczekujesz, nie kazdy pies super bedzie generalizowal, tzn. nie bedzie kojarzyl ze jesli na szkoleniu sluchal sie bo tak zostal nauczony, to ma sie sluchac rowniez na "swoim" podworku. Jak u Was wychodzicie na spacery, to ma juz utrwalone nawyki uciekania i niereagowania na Twoj glos, dlatego bedzie sie tak dzialo dopoki nie zaczneisz dzialac. Szkolenie na ktore sie wybierzesz ma byc pomocne w ten sposob, ze to co nauczysz sie na skozleniu jak z psem postepowac by sie sluchal, to tak samo bedziesz musiala cwiczyc u siebie przed domem.
To nie jest wina psa ze tak robi, poprostu uznal ze tak mozna i tak robi, nie nie dokucza Tobie w zadnym wypadku, nie robi tego celowo.
No i jeszcze jedno, pies prowadzany na 5 metrowej smyczy sam z siebie ngdy nie nauczy sie sam trzymac Ciebie na spacerach dopoki go tego nie nauczysz. Poza tym musi miec pewna swobode, wiecej niz 5 metrow, zebys mogla go zaczac uczyc przywolania z daleka, a do tego moze sie przydac dluga linka.
Jesli chodzi o zabawy z innymi psami, staly sie dla Twojego psa atrakcja, staly sie ciekawsze niz Twoja osoba, i sie nie dziw ze do Ciebie nie ma po co wracac, skoro tylko stoisz i wolasz..
Socjalizacja z psami nie musi oznaczac ciaglego puszczania swojego psa do innych, lecz czeste bycie Twojego psa wsrod innych, ale za to zamiast zabawy z nimi, to ma byc praca z Toba.


No i jeszcze -Pies nie potrzebuje absolutnie calodniowych spacerow, wystarczy mu 30-60 minut biegania + wysilek fizyczny, czyli szkolenie, to tez meczy a jak efektywnie.

Jak byla mniejsza to jasne ze sie sluchala, bo byla ...mniejsza, pozniej weszla w okres dojrzewania i sie zaczelo, a wtedy najbardziej trzeba z psem cwiczyc przywolanie.

Na obcym terenie slucha sie spuszczona bo czuje sie niepewnie, nie zna okolicy, ale to nic nie zmienia.
Musisz -jesli chcesz by nastapila zmiana-wizac sie ostro do roboty, wszystko jest do naprawienia, duzo smakolykow drobno pokrojonych na spacer, dluga linka, nauka warunkowania przywolania(co masz na stronie klikera).

Do szkoly takze, ale po to by nauczyli CIEBIE(nie psa-bo psa uczysz sama) jak pstepowac z psem by byl posluszny.
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

bronczyk

  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: Rozpoczecie szkolenia
« Odpowiedź #24 : 2006-03-07, 17:53 »
Dzięki betty za mądre słowa.Chciałabym dodać jeszcze jedno spostrzeżenie.Ludzie wołają psy,a te udają głuche,ale jak już przyjdą do nogi to są zapinane na smycz i koniec laby.Ja robiłam tak,jak psiak przyszedł do mnie to czasem zapięłam smycz,czasem do razu zaczynałam fajną zabawę(a z kieszeni wyciągałam smakołyki)i psy nie skojarzyły smyczy z końcem spaceru.Spróbuj też jak twój pies się od ciebie oddala,też mu uciekać.On w prawo to ty w lewo.Z reguły psy biegną za właścicielem.
Zapisane

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Odp: Rozpoczecie szkolenia
« Odpowiedź #25 : 2006-03-07, 18:15 »
Cytuj
Spróbuj też jak twój pies się od ciebie oddala,też mu uciekać.On w prawo to ty w lewo.Z reguły psy biegną za właścicielem.

no nie kazdy tak zareaguje, a przynajmniej nie zawsze ;) ja czasem porbuje tak robic, ale jak Tosca jest zainteresowana jakims zapachem ma gdzie moje uciekanie i leci w swoja strone, choc zaraz przybiega, to zdazy czasem cos zjesc w krzakach....
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Rozpoczecie szkolenia
« Odpowiedź #26 : 2006-03-21, 17:44 »
Spróbuj też jak twój pies się od ciebie oddala,też mu uciekać.On w prawo to ty w lewo.
To w moim przypadku zawsze działa ;)


Co do tego wsyzstkiego wziełam sie ostro do roboty i sa już tego rezultaty...

1. Bianke uczyłam na zwykłej automatycznej 5m smyczy ,,równaj'' , nagrodą było każde ziarenko jej ulubionej karmy RC.
2. Po dłuższym treningu przez te trzy dni brałam ją gdzieś w odludne miejsce i spuszczałam ze smyczy, za każdym razem wołałam ,,równaj'' - przychodziła, ale czasem ja musiałam do niej podejść bo chyba udawała że mnie nie słyszy. Wtedy nei uciekała odemnie jak zawsze, oczywiście nagroda i biegaj dalej.
3. Następny etap to chodzenie bez smyczy w malo ruchliwym miejscu, przy obcych ludziach, w takim miejscu co bardzo rzadko jeżdzą auta no i sie słuchała, ale jak mówie czasem mnie olewała ale dała do siebie podejść abym ją zapieła na smycz
4. plusy tego wszystkiego są takie że ma mniejszy uraz do ludzi, czyli nie szczeka na obcych, nei łapie za spodnie, nie podchodzi do obcych psów (nauczyłam jej komendy ,,stój'').
5. jeden minus: Ja chce rozbrykanego psa! :lol:

Chce powiedzieć także że jak nadal tak pójdzie że będzie bardzo posłuszna mnie, chociaż w mniejszyms topniu to jej szkolenie sie nie sprzyda :) nie obchodzą mnie jakieś tam dyplomiki, tylko chce mieć poslusznego psiaka ;)
Zapisane

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Odp: Rozpoczecie szkolenia
« Odpowiedź #27 : 2006-03-21, 20:48 »
Mysha, wielkie gratulacje, widzisz jak sie chce to mozna duzo z psem osiagnac. Co do jeszcze niepowodzen-to sie nie przejmuj nimi. Najwazniejsze teraz te dobre strony, to co udalo Ci sie osiagnac :) jeszcze troche czasu a bedzie super pies.
Ale jak to stala sie mniej rozbrykana?
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

Forum Zwierzaki

Odp: Rozpoczecie szkolenia
« Odpowiedz #27 : 2006-03-21, 20:48 »

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Rozpoczecie szkolenia
« Odpowiedź #28 : 2006-03-21, 20:52 »
no bo kazdy jej spacer był okropnie energiczny... dzisiaj taka jakaś za posluszna, może dlatego ze obiadku nie jadła i ciagle do mojej kieszeni zaglądała jakie to mam smakolyki, na krok mi nie odpuszczała :lol:
Zapisane

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Odp: Rozpoczecie szkolenia
« Odpowiedź #29 : 2006-03-21, 21:32 »
no poprostu Mysha - pies Ci sie zepsul i tyle ;) takie szkolenie psuje psy :D
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.08 sekund z 28 zapytaniami.