Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 3 [4] 5   Do dołu

Autor Wątek: Mam nowego pieska i kilka waznych pytan!!!! pomocy!!!  (Przeczytany 16778 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kaska9141868

  • Gość
Odp: Mam nowego pieska i kilka waznych pytan!!!! pomocy!!!
« Odpowiedź #90 : 2007-07-10, 20:00 »
biegunka czy rozwolnienie NIGDY nie jest normalne - ani u malych, duzych, mlodych czy starych - jest to stan patologicxzny - zaburzenie funkcji jelit. Jesli twoj pies jest mlody - tym bardziej jest to nienormalne. Co wiecej - u mlodych psow mozna powiedziec, ze biegunka jest czyms niebezpiecznym - chociaz w duzej mierze zalezy to od przyczyny - a przyczyn jest naprawde wiele. Stres, zmiana karmy, zarobaczenie (!)  a i smiertelne chorobbvy typu babeszjoza, nosowka, parowiroza itp. itd.

To ze wet nie wzial za wizyte - dobra. Jednak zmien go - bo skoro jakikolwiek wet twierdzi ze biegunka to "normalne" - to sory, ale jest lagodnie mowiac - do d***
Pieska wzięłam 08.07.07r. ze schroniska więc logika że zmieniłam karme i warunki życia psa.
Teraz czuje sie dobrze tylko nielubi wyłazic na dwor jak pada deszcz :lol: :lol:
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Mam nowego pieska i kilka waznych pytan!!!! pomocy!!!
« Odpowiedź #91 : 2007-07-10, 20:04 »
Moge opisać przykład jakie miałam przykrości z biegunką...

Sunia wzięta z ulicy, na początku byłam pewna karm typu pedigree... Dostawała tą karme i po tygodniu jak by to powiedzieć z psa nic nie było. Ciągłe wymioty, sierść wogole nie miała błysku, okropnie z psa wylatywała (mogłam doslownie garściami ją wyjmować), na dodatek brak chęci do życia, osowiała była. Dodam że jak była szczenięciem jadła TYLKO karme. Przekonali mnie tu forumowicze, jak mi podali te argumenty, karma została od razu zmieniona, u weta dostała jakieś lekarstwa, dodatkowo ponowił odrobaczenie. Po paru tygodniach ustąpiło całkowicie. Moge teraz porównać sobie jak pies wyglądał, jak się zachowywał na pedigree, a teraz...
Zapisane

EmoGirl

  • Gość
Odp: Mam nowego pieska i kilka waznych pytan!!!! pomocy!!!
« Odpowiedź #92 : 2007-07-10, 23:28 »
Łupież nie przechodzi od razu.A klapsem tylko pogorszysz sprawę,niż pomożesz.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Mam nowego pieska i kilka waznych pytan!!!! pomocy!!!
« Odpowiedz #92 : 2007-07-10, 23:28 »

Retriva

  • Gość
Odp: Mam nowego pieska i kilka waznych pytan!!!! pomocy!!!
« Odpowiedź #93 : 2007-07-11, 09:52 »
Najpierw to ja Ci radze czytac ze zrozumieniem.
Pozniej komentowac.
Przepraszam, mam prawo pomylic nick, ktory na dodatek zaczyna sie na ta sama litere. jestem czlowiekiem i moge popelniac bledy
EmoGirl, lupiez moze przejsc, zalezy czym jest wywolana, bo jesli jak juz pisalam- stresem, moze jej nie byc po minucie. jesli problemami skornymi, to niestety nie tak szybko.
Zapisane

kaska9141868

  • Gość
Odp: Mam nowego pieska i kilka waznych pytan!!!! pomocy!!!
« Odpowiedź #94 : 2007-07-11, 15:17 »
Łupież nie przechodzi od razu.A klapsem tylko pogorszysz sprawę,niż pomożesz.
Hej to o klapsie było do mnie?????
Czy do loleczki????
Zapisane

Retriva

  • Gość
Odp: Mam nowego pieska i kilka waznych pytan!!!! pomocy!!!
« Odpowiedź #95 : 2007-07-11, 15:24 »
do Ciebie.
Zapisane

kaska9141868

  • Gość
Odp: Mam nowego pieska i kilka waznych pytan!!!! pomocy!!!
« Odpowiedź #96 : 2007-07-11, 15:26 »
do Ciebie.
To co o chodziło??
Ze jak sie załatwi w domu??? Czy jak że ucieknie???
Zapisane

Retriva

  • Gość
Odp: Mam nowego pieska i kilka waznych pytan!!!! pomocy!!!
« Odpowiedź #97 : 2007-07-11, 15:54 »
ze jak sie wysiusia w domu i dasz jej klapsa to zaszkodzi, a nie pomoze.
Zapisane

kaska9141868

  • Gość
Odp: Mam nowego pieska i kilka waznych pytan!!!! pomocy!!!
« Odpowiedź #98 : 2007-07-11, 16:12 »
ze jak sie wysiusia w domu i dasz jej klapsa to zaszkodzi, a nie pomoze.
Niby czemu????To co ja mam ją chwali czy co???
Wiem że ,,niewolno,, dla mojego psa niewystarczy zresztą prawie na karzdego psa tak jest.
Zalezy od charakterku :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Mam nowego pieska i kilka waznych pytan!!!! pomocy!!!
« Odpowiedz #98 : 2007-07-11, 16:12 »

Retriva

  • Gość
Odp: Mam nowego pieska i kilka waznych pytan!!!! pomocy!!!
« Odpowiedź #99 : 2007-07-11, 16:15 »
wcale nie zalezy od charakteru. wystarczy. na kazdego psa. co, myslisz ze po jednym 'nie wolno' ona odrazu bedzie umiec? jesli bedziesz z nia wychodzic na dwor moze sie w domu wreszcie nie bedzie zalatwiac... :roll: a widocznie Ty masz nadprrzyrodzone sily, dasz raz psu klapsa i ona Ci powie ludzkim glosem "umiem sie zalatwiac"? a zreszta, skoro sama sie najlepiej znasz, to po co pytasz na forum jak nauczyc psa czystosci, a pozniej to co my Ci piszemy negujesz? na drugi raz nie pytaj, skoro tak pieknie wszystko wiesz -.-'
Zapisane

Loleczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1866
Odp: Mam nowego pieska i kilka waznych pytan!!!! pomocy!!!
« Odpowiedź #100 : 2007-07-11, 16:17 »
jak mówiły już dziewczyny: psa nie bić, bo się będzie ciebie bał!!
Olenka, spojrz na taka sytuacje. piesek za siusiu dostanie od Ciebie leciutko gazeta. siusianie + Ty = ból. więc jak bedziesz z  nim na dworze sie nie wysiusia, bo przy Tobie. a jak wrocisz do domu i np. pojdziesz do lazienki a pies zostanie w pokoju bezdie siusiu, bo Ciebie nie ma.
masz odpowiedź, Kaśka
Zapisane
Beep, beep, beep, beep...
"Tak wiele słów mi przychodzi na myśl, lecz żadne nie oddadzą mnie ani mych uczuć...
Uczucia to nie najlepsze co spotkało człowieka, choć często sprawiają radość, potrafią zadać ostatecznie ból nie do zniesienia..."

Let's have some fun, this bit is sick...

>Cherry Cherry - BooM BooM<

Let's play a love game, play a love game...

Lady no more GaGa? Let's check it...''

kaska9141868

  • Gość
Odp: Mam nowego pieska i kilka waznych pytan!!!! pomocy!!!
« Odpowiedź #101 : 2007-07-11, 16:21 »
masz odpowiedź, Kaśka
Ale jak zrobi na dworze to pochwała itp.
A jak piszczy pod drzwiami to karzdy wie o co chodzi.
A takie ,,niewolno,, niepomoze bo pies i tak bedzie siusiał,bo nic mu za to niebędzie tylko zwykle słowo.
wcale nie zalezy od charakteru. wystarczy. na kazdego psa. co, myslisz ze po jednym 'nie wolno' ona odrazu bedzie umiec? jesli bedziesz z nia wychodzic na dwor moze sie w domu wreszcie nie bedzie zalatwiac... :roll: a widocznie Ty masz nadprrzyrodzone sily, dasz raz psu klapsa i ona Ci powie ludzkim glosem "umiem sie zalatwiac"? a zreszta, skoro sama sie najlepiej znasz, to po co pytasz na forum jak nauczyc psa czystosci, a pozniej to co my Ci piszemy negujesz? na drugi raz nie pytaj, skoro tak pieknie wszystko wiesz -.-'
Czy ja tak powiedziałam??? :lol:
Zapisane

Retriva

  • Gość
Odp: Mam nowego pieska i kilka waznych pytan!!!! pomocy!!!
« Odpowiedź #102 : 2007-07-11, 16:23 »
pomoze. nie jest to zwykle slowo, jest to SKARCENIE psa. a pies rozumie slowo 'nie wolno' jesli sie go prawidlowo uzywa... widze ze jak Tobie rodzice mowia 'nie wolno' to nie rozumiesz... ah, nie ma to jak prawidlowe wychowywanie dzieci :roll:
Zapisane

Loleczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1866
Odp: Mam nowego pieska i kilka waznych pytan!!!! pomocy!!!
« Odpowiedź #103 : 2007-07-11, 16:24 »
co, myslisz ze po jednym 'nie wolno' ona odrazu bedzie umiec? jesli bedziesz z nia wychodzic na dwor moze sie w domu wreszcie nie bedzie zalatwiac...
czytaj... powtarzaj w kółko aż do zaplątania języka i chrypy, to pies zrozumie... nie krzycz, mów stanowczym głosem, twardo, ale nie szorstko... lekko karcąco, możesz pomachać palcem, uwierz, to podziałało w przypadku pieska koleżanki... sunia ze schroniska miała mniej niż twój piesio i nauczyła się szybko w ten sposób co można a co nie...
Ret, muszę się zgodzić...
Zapisane
Beep, beep, beep, beep...
"Tak wiele słów mi przychodzi na myśl, lecz żadne nie oddadzą mnie ani mych uczuć...
Uczucia to nie najlepsze co spotkało człowieka, choć często sprawiają radość, potrafią zadać ostatecznie ból nie do zniesienia..."

Let's have some fun, this bit is sick...

>Cherry Cherry - BooM BooM<

Let's play a love game, play a love game...

Lady no more GaGa? Let's check it...''

kaska9141868

  • Gość
Odp: Mam nowego pieska i kilka waznych pytan!!!! pomocy!!!
« Odpowiedź #104 : 2007-07-11, 16:26 »
pomoze. nie jest to zwykle slowo, jest to SKARCENIE psa. a pies rozumie slowo 'nie wolno' jesli sie go prawidlowo uzywa... widze ze jak Tobie rodzice mowia 'nie wolno' to nie rozumiesz... ah, nie ma to jak prawidlowe wychowywanie dzieci :roll:
Hehe szczere to było.To bende mówic ,,NIE WOLNO,, a jak niepomoże to twoja wina hehe Żartuje.Ale napewno moze pomódz???
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Mam nowego pieska i kilka waznych pytan!!!! pomocy!!!
« Odpowiedz #104 : 2007-07-11, 16:26 »

Retriva

  • Gość
Odp: Mam nowego pieska i kilka waznych pytan!!!! pomocy!!!
« Odpowiedź #105 : 2007-07-11, 16:27 »
tak, na pewno. moje psy zawsze byly tak uczone, slowem 'nie wolno' albo 'fe'. a poza tym wychodz z pieskiem co 2-3 godziny, po kazdym przebudzeniu sie, po kazdym jedzeniu i napiciu sie wody. a po kazdym siusiu na dworze pochwala slowna + smakolyk. szybko zalapie.
Zapisane

Loleczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1866
Odp: Mam nowego pieska i kilka waznych pytan!!!! pomocy!!!
« Odpowiedź #106 : 2007-07-11, 16:31 »
nie może a pomoże...
Zapisane
Beep, beep, beep, beep...
"Tak wiele słów mi przychodzi na myśl, lecz żadne nie oddadzą mnie ani mych uczuć...
Uczucia to nie najlepsze co spotkało człowieka, choć często sprawiają radość, potrafią zadać ostatecznie ból nie do zniesienia..."

Let's have some fun, this bit is sick...

>Cherry Cherry - BooM BooM<

Let's play a love game, play a love game...

Lady no more GaGa? Let's check it...''

kaska9141868

  • Gość
Odp: Mam nowego pieska i kilka waznych pytan!!!! pomocy!!!
« Odpowiedź #107 : 2007-07-11, 16:33 »
nie może a pomoże...
Moze i pomoże hhehe,spróbuje sie.
Zapisane

EmoGirl

  • Gość
Odp: Mam nowego pieska i kilka waznych pytan!!!! pomocy!!!
« Odpowiedź #108 : 2007-07-11, 16:44 »
Niby czemu????To co ja mam ją chwali czy co???
Wiem że ,,niewolno,, dla mojego psa niewystarczy zresztą prawie na karzdego psa tak jest.
Zalezy od charakterku :lol:

Biedny pies :( .
Nie,nie chwalić.Po prostu nauczyć psa dobrych manier...
I nie zalezy to od charakteru...
Zapisane

Retriva

  • Gość
Odp: Mam nowego pieska i kilka waznych pytan!!!! pomocy!!!
« Odpowiedź #109 : 2007-07-11, 16:46 »
EmoGirl, ale dla jej psa to wystarczy, tylko ona mysli ze nie.
Zapisane

kaska9141868

  • Gość
Odp: Mam nowego pieska i kilka waznych pytan!!!! pomocy!!!
« Odpowiedź #110 : 2007-07-11, 17:20 »
EmoGirl, ale dla jej psa to wystarczy, tylko ona mysli ze nie.
Mówie ze powinno wystarczyc.Mam inne problemy na glowie.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Mam nowego pieska i kilka waznych pytan!!!! pomocy!!!
« Odpowiedz #110 : 2007-07-11, 17:20 »

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Mam nowego pieska i kilka waznych pytan!!!! pomocy!!!
« Odpowiedź #111 : 2007-07-11, 18:49 »
Dziwne, mój pies po paru dniach załapał o co chodzi... nie karciłam jej niczym, gdy przyłapałam na uczynku to mówiłam stanowczym głosem "fe!" i machałam palcem.

Kaska, jak ktoś chce to osiągnie to co musi. Nie karć psa klapsami bo w przyszlości może mieć uraz do ciebie, a nawet może bać się obcych ludzi, a lęk = agresja.
Zapisane

kaska9141868

  • Gość
Odp: Mam nowego pieska i kilka waznych pytan!!!! pomocy!!!
« Odpowiedź #112 : 2007-07-11, 18:50 »
Mówie ze powinno wystarczyc.Mam inne problemy na glowie.
Dobrze nie będę jej karcic klapsami.Niepiszcie juz na ten ttemat mam inny problem.Papa
Zapisane

Loleczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1866
Odp: Mam nowego pieska i kilka waznych pytan!!!! pomocy!!!
« Odpowiedź #113 : 2007-07-11, 18:53 »
masz rację... moja suczka nigdy (no z wyjątkiem tego, jak ją znalazłam na osiedlu gdy uciekła) nie została uderzona... i wiesz Kaśka, jak to się skończyło? łasiła się jak głupia do wszystkich i wszystkiego, nawet na obcych skakała, oblizywała ich i chciała się z nimi bawić... obce psy, nawet te warczące? chciała podchodzić do nich i się bawić, czasem musiałam ją mocno trzymać, żeby nie zrobiła głupstwa... była psuta przez nas i naszych gości i wyrosła na wiecznego, niepoprawnego optymistycznego szczeniaka w ciele dorosłej suczki...
Kaśka, jaki problem, jeśli można wiedzieć?
Zapisane
Beep, beep, beep, beep...
"Tak wiele słów mi przychodzi na myśl, lecz żadne nie oddadzą mnie ani mych uczuć...
Uczucia to nie najlepsze co spotkało człowieka, choć często sprawiają radość, potrafią zadać ostatecznie ból nie do zniesienia..."

Let's have some fun, this bit is sick...

>Cherry Cherry - BooM BooM<

Let's play a love game, play a love game...

Lady no more GaGa? Let's check it...''

kaska9141868

  • Gość
Odp: Mam nowego pieska i kilka waznych pytan!!!! pomocy!!!
« Odpowiedź #114 : 2007-07-11, 18:55 »
masz rację... moja suczka nigdy (no z wyjątkiem tego, jak ją znalazłam na osiedlu gdy uciekła) nie została uderzona... i wiesz Kaśka, jak to się skończyło? łasiła się jak głupia do wszystkich i wszystkiego, nawet na obcych skakała, oblizywała ich i chciała się z nimi bawić... obce psy, nawet te warczące? chciała podchodzić do nich i się bawić, czasem musiałam ją mocno trzymać, żeby nie zrobiła głupstwa... była psuta przez nas i naszych gości i wyrosła na wiecznego, niepoprawnego optymistycznego szczeniaka w ciele dorosłej suczki...
Kaśka, jaki problem, jeśli można wiedzieć?
Nieważne jak sie wyjasni wszystko to moze wam powiem
Zapisane

Retriva

  • Gość
Odp: Mam nowego pieska i kilka waznych pytan!!!! pomocy!!!
« Odpowiedź #115 : 2007-07-11, 23:46 »
Ale zwiazany z pieskiem? jesli tak, napisz, moze uda nam sie pomoc. jesli nie, tez moze uda nam sie pomoc ;) od tego jest forum, by sobie pomagac :)
Zapisane

kaska9141868

  • Gość
Odp: Mam nowego pieska i kilka waznych pytan!!!! pomocy!!!
« Odpowiedź #116 : 2007-07-12, 13:09 »
Ale zwiazany z pieskiem? jesli tak, napisz, moze uda nam sie pomoc. jesli nie, tez moze uda nam sie pomoc ;) od tego jest forum, by sobie pomagac :)
Pewnie ze z psem niedosc ze sika to nielubi wychodzic na dwor... I cos jesze ale to niedzisiaj- niechce zapeszyc.Ej czemu moj pies niechce wychodzic na dwor????
Zapisane

KuKi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1066
Odp: Mam nowego pieska i kilka waznych pytan!!!! pomocy!!!
« Odpowiedź #117 : 2007-07-13, 08:34 »
Może ma coś z łapą, czy nie zauważyłaś czegoś w jego zachowania(utyka lub skomli)?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Mam nowego pieska i kilka waznych pytan!!!! pomocy!!!
« Odpowiedz #117 : 2007-07-13, 08:34 »

Retriva

  • Gość
Odp: Mam nowego pieska i kilka waznych pytan!!!! pomocy!!!
« Odpowiedź #118 : 2007-07-13, 11:12 »
Kuki, a co ma lapa do wychodzenia? jakby lapa bolala, to by w ogole nie chcial chodzic.. :roll: a nie wychodzic na dwor. Kaska, wczesniej wychodzil? co sie zmienilo w  jego zachowaniu? boi sie wychodzic czy poprostu nie chce? moj pies tez nie chcial wychodzic, to byl no problem. nie widzialo mi sie sprzatanie po nim kilka razy dziennie, wiec bralam na rece nioslam na dwor i czekalam az sie wysiusia ^_^ jakos problemow przez to nie bylo, polubil wtedy wychodzenie na dwor. fakt, ze i tak go musialam nosic na rekach, ale nie juz na sam trawnik :D
Zapisane

kaska9141868

  • Gość
Odp: Mam nowego pieska i kilka waznych pytan!!!! pomocy!!!
« Odpowiedź #119 : 2007-07-13, 11:23 »
Z łapą nic.
Po prostu nielubi jak nieświeci slonca hehe
Ja też znosze ją na dwór bo piszczy pod drzwiami jak jest a jak juz na dworze to piszczy pod drzwiami ze chce do domu :)
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.073 sekund z 28 zapytaniami.