Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Sikający wszędzie pies  (Przeczytany 13536 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wraith

  • *
  • Wiadomości: 2204
Sikający wszędzie pies
« : 2002-08-11, 18:16 »
Czy ktoś doradzi jak można psa (ok 1.5r) oduczyć obsikiwania w mieszkaniu wszystkiego (i to dosłownie, ...nawet do misek ze swoim jedzeniem!). Pies u poprzedniego wlasciciela przebywal glównie w kojcu.
Zapisane

gia

  • Gość
Sikający wszędzie pies
« Odpowiedź #1 : 2002-08-13, 09:55 »
Są specjale preparaty np.firmy Beaphar w sprayu które służą do odstraszania psa.Znajoma oduczała swojego rottweilera obsikiwania mebli i stosowała coś w tym stylu.Nie przychodzi mi na razie nic innego do głowy,spróbuję poszukać w mądrych książkach.Jak znajdę to zaraz Ci napiszę.Myślę że to może być związane z psychiką.Może silny terytorializm? Sama nie wiem.Czy to jedyny pies w Twoim domu?
Zapisane

Elfka Nenar

  • Gość
Sikający wszędzie pies
« Odpowiedź #2 : 2002-08-13, 13:11 »
A ja myślałam, że to ja z sikaniem psa mam problemy. Możesz go za to leciutko bić gazetą, bo pies nie samego uderzenia się będzie bał tylko chrakterystycznego odgłosu gazety :idea:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Sikający wszędzie pies
« Odpowiedz #2 : 2002-08-13, 13:11 »

Buldog

  • Gość
Sikający wszędzie pies
« Odpowiedź #3 : 2002-08-13, 17:18 »
Apophis:

A cos wiecej na temat tego psa?
Czy sa jakies szczegolne sytuacje, kiedy obsikuje to wszystko, jak sie zachowuje w stosunku do domownikow, co to za pies w ogole?
Czy cos wiecej wiadomo o tym poprzednim wlascicielu i jakie ten pies mial u niego przejscia?
Czy ten kojec byl na tyle duzy, zeby pies nie siural pod siebie?
Bo to, co napisales, to troche malo, zeby moc cos "doradzic".

Swoja droga, w jakim miescie jest ten pies? Moze ktos z forum bedzie mogl wtedy skierowac wlascicieli do jakiegos trenera?
Zapisane

Wraith

  • *
  • Wiadomości: 2204
Sikający wszędzie pies
« Odpowiedź #4 : 2002-08-14, 22:48 »
Zaczne od tego ze to nie moj pies, tylko znajomych, dlatego w sumie nic wiecej o psie nie wiem niz to co juz napisalem. Pies jest srednich rozmiarow... byc moze problem ze w domu oni maja jeszcze 4 inne psy, z czego dwa mieszkaja w kojcu a dwa w mieszkaniu...
Zapisane

Grzesio

  • Gość
Sikający wszędzie pies
« Odpowiedź #5 : 2002-08-14, 22:52 »
Polecam ten preparat w sprayu, naprawdę daje rezultaty.
Zapisane

Wraith

  • *
  • Wiadomości: 2204
Sikający wszędzie pies
« Odpowiedź #6 : 2002-08-15, 13:36 »
Mowisz preparat.... musieliby go spooooro kupic, dom maja pietrowy, o pow. ok 250m.  Klopoty w tym ze on sika doslownie wszedzie, wiec jesli sie posprayuje to co to da ? Czy nie bedzie chcial juz tam sikac, czy tez moze w ogole bedzie unikal tych miejsc (czyli calgo mieszkania) :)
Jak popsika sie tym miski z jedzeniem to co wtedy, czy to nie zaszkodzi ? Inne psy moga sie wtedy bac z nich jesc czy cos :)
Zapisane

Grzesio

  • Gość
Sikający wszędzie pies
« Odpowiedź #7 : 2002-08-16, 07:39 »
Cytat: Apophis
Mowisz preparat.... musieliby go spooooro kupic, dom maja pietrowy, o pow. ok 250m.

Preparat używa się tylko w miejscach najczęściej, piesek się załatwia. Tak oduczyłem moją Sabę. Już więcej nigdy nie robiła w tych miejscach.

 Klopoty w tym ze on sika doslownie wszedzie, wiec jesli sie posprayuje to co to da ?

Powinno wystarczyć tylko jeden raz popsikać.

 Czy nie bedzie chcial juz tam sikac, czy tez moze w ogole bedzie unikal tych miejsc (czyli calgo mieszkania) :)

W zależności jakiego preparatu użyjesz, bo jak odstraszający to na początku może ten zapach być dla niego nieprzyjemny, potem sobie uzmysłowi, że nie warto tam siusiać, sa też preparaty, które neutralizują zapach. Czyli jak piesek zaznaczy miejsce, to potem tego samego miejsca gdzie się załatwiał poprzednio nie znajdzie. Ale w tym przypadku polecałbym ten pierwszy preparat. Oczywiście można go łączyć z drugim.

Jak popsika sie tym miski z jedzeniem to co wtedy, czy to nie zaszkodzi ?

Na to bym uważał. W żadnym wypadku nie polecałbym psikaniem tym misek, niby nic na opakowaniu na ten temat nie piszą, ale... to przecież chemia. Mogłoby zaszkodzić.

 Inne psy moga sie wtedy bac z nich jesc czy cos :)

Też może tak być.

Jak to nie pomoże. W przypadku Saby był pioronujacy efekt. Bezboleśnie oduczyliśmy ją siusiać w domu i już przez półtora roku ani razu nie załatwiła się w domu, chociaż preparat użyliśmy tylko raz.
Zapisane

Buldog

  • Gość
Sikający wszędzie pies
« Odpowiedź #8 : 2002-08-16, 17:20 »
Grzesio:

Preparat moze zadziala, a moze nie. Jesli oni maja jeszcze inne psy w domu, to moze to byc objaw jakiegos problemu miedzy psami, ktory sie niedlugo ujawni w inny sposob. A rozwinac sie moze w jakis "dym".

Apophis:

Nadal malo wiadomo o psie. Udzielanie jakichs porad na takiej podstawie, to chyba nie jest najlepszy pomysl. Nie ma tam jakies "szkoly dla psow" w poblizu, w ktorej by mogli kogos popytac? Moze gdyby z nimi jakis szkoleniowiec, albo inny fachman od "psiej psychiki" pogadal, obejrzal, co sie dzieje, to by pomoglo?

Bo nie bardzo widze mozliwosc dojscia tu do jakichs sensownych wnioskow, zwlaszcza przy tak malej ilosci danych.

Swego czasu moj pies sie bawil z prawie juz doroslym rottweilerem. I w tej zabawie sie pare razy zdarzylo, ze tamten po prostu nad nim stanal i go obsikal. Wygladalo to, jakby go "oznaczal", tak jak teren. Nie sadze, zeby w takim przypadku mialo pomoc popsikanie mojego psa jakims preparatem  :)

A tu spray, czy co to tam jest, moze problem rozwiazac, ale nie musi. Ja bym sie na ich miejscu probowal dowiedziec najpierw, DLACZEGO on tak wszystko obsikuje.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Sikający wszędzie pies
« Odpowiedz #8 : 2002-08-16, 17:20 »

Galja25

  • Gość
Sikający wszędzie pies
« Odpowiedź #9 : 2002-08-16, 19:22 »
Gdyby psiak miał swoją klatkę, takich większych rozmiarów, to problem znika natychmiast, gdyż psiak nie sika do swojego gniazda. Psiak wie kiedy jest czas zabawy, spacery i wybieg , a potem odpoczynek w swojej "budzie". Moim zdaniem to rozsądne i mądre rozwiązanie. Tylko, nie wiem ile ma lat czy miesiecy ten psiak, starszego zapewne trudno by było przyzwyczaić do takiego "mieszkanka", ale z młodszym nie ma problemu.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.053 sekund z 26 zapytaniami.