Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Czym zająć małego pieska?  (Przeczytany 5547 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zwierzaczek

  • Gość
Czym zająć małego pieska?
« : 2003-09-25, 19:49 »
Moja koleżanka ma od pewnego czasu 9 tygodniowego szczeniaka, to mieszaniec ratlerka z jakimś innym pieskiem.
Ona jest w moim wieku i tak jak ja ma naukę a piesek jak to piesek przeszkadza jej się uczyć.
Znalazła sposób jak go uspokoić, albo "lula" go do snu, albo daje mu do gryzienia specjalne kostki, którymi piesek się zajmuje.
Ale...

Co można jeszcze zrobić, by szczeniaczek czymś się zajął? Jak go czymś zainteresować? Macie jakieś pomysły? A może z własnego doświadczenia?
Zapisane

Lalaith

  • Gość
Czym zająć małego pieska?
« Odpowiedź #1 : 2003-09-25, 19:55 »
Hmm...właściwiee jest bardzo duzo sposobow na zajęcie szczeniaczka, chociaż widaomo, czasem trzeba przerwać  sowje czynności by 'pomoc' psiakowi:) Polecam, np przywiązanie szmaty do nogi stolka i psienio bedzie sie szamotal ze szmatą(stol, stolek, musi byc cięzki!!), porzucać psiakowi jakies maskotki....Pozatym, mozna szostawic szczeniaczka w spokoju, powinien się czyms zając..:) Powodzenia!:)
Zapisane

Zwierzaczek

  • Gość
Czym zająć małego pieska?
« Odpowiedź #2 : 2003-09-25, 19:57 »
Lalaith widzę, ze jestes blyskawiczna w odpowiedziach  :P
Co do maskotki to kolezanka już probowala - psiak zajmuje się tym, ale na chwilę - taki z niego spryciarz  :P  :P
Co do szmatki to muszę jej powiedziec a zamknięcie w pokoju - to raczej biedak będzie piszczał za nią niż czymś się bawił  :P  
Ale dzięki za propozycje.  ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Czym zająć małego pieska?
« Odpowiedz #2 : 2003-09-25, 19:57 »

Lalaith

  • Gość
Czym zająć małego pieska?
« Odpowiedź #3 : 2003-09-25, 20:07 »
Ojj :) Ja zawsze jestem błyskawiczna! ;) To daje dalsze propozycje ( przepraszam, że tak rozdzieliłam w dwoch postach ) ale dopiero teraz na to wpadłam ;) (w mysleniu to ja błyskawiczna nie jestem ;) )   Moze, np, dać psiakowi gazete? moj zawsze(jzu dawno dawno, bo umarl:( ) uwielbial rozdzierać gazety...Chociaż na niego trzeba by było duzo uwagi podczas takie jzabawy poswięcic:/
Zapisane

AgaŚ

  • Gość
Czym zająć małego pieska?
« Odpowiedź #4 : 2003-09-25, 21:39 »
ehhhh...... ma szczeniaka i nie ma na niego czasu... pies to poswiecenie i odpowiedzialnosc a z takim podjesciem ,,jak go czyms zajac zedy nie przeszkadzal" to bedzie trudno... :?
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Czym zająć małego pieska?
« Odpowiedź #5 : 2003-09-25, 21:39 »
Oj, nie wiem, czy z gazeta to dobry pomysl! Lepiej niech sie psiak nie uczy rozszrpywac takich rzeczy, bo potem mozna znalezc rozszarpane wypracowanie z polskiego albo ksiazke!!!
Na dluzej powinna go zajac kosc, prawdziwa lub taka ze sciegien, oczywiscie dostosowana do wielkosci pieska.
Zapisane

awangarda

  • Gość
Czym zająć małego pieska?
« Odpowiedź #6 : 2003-09-25, 21:54 »
duuuuzo zabawek miekkich i piszczacych najlepiej niezaduzych bo piesiu maly to duza zabawka do pysia sie niezmiesc:) moj pies byl i jest zachwycony zabawka z miekkiej gumy piszczacej co jak sie ja mocniej nacisnie to wyskakuje z niej taki ludek i zaraz sie chowa:) jednak jakos ostatnio zginela :( a nigdzie indziej niemoge juz takiej znalesc a ta mial od szczeniaka i by do niej bardzo przywiazany:(
Zapisane

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
Czym zająć małego pieska?
« Odpowiedź #7 : 2003-09-26, 09:46 »
A czemu kolezanka podjeła sie posiadania pieska, skoro nie ma dla niego czasu? Wiadomo,ze  pies to duzy obowiazek. A nie wiem czy usypianie to dobry pomysł. Poprostu trzeba sie nim zajac.
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

Wiedźma

  • Gość
Czym zająć małego pieska?
« Odpowiedź #8 : 2003-09-26, 12:16 »
Oczywiscie. Z drugiej strony nie sposob zajmowac sie nim przez 24 godziny na dobe. I wtedu trzeba mu znalezc jakies zajecie ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Czym zająć małego pieska?
« Odpowiedz #8 : 2003-09-26, 12:16 »

twipsy7

  • Gość
Czym zająć małego pieska?
« Odpowiedź #9 : 2003-09-26, 15:34 »
Ale skoro już ma tego psiaka, to niech kupi mu taką specjalna piłkę lub kostkę (plastikowa) z małym otworem z której wysypuje się sucha karma. Pies ma zajęcia na długie godzinki. Piłka pachnie jedzonkie, a nie zawsze się wysypie coś dobrego  ;)  Niech tylko pamieta żeby ta karma dla psa była wielkości tego otworu w piłce, bo jak za szybko się wysypie jedzenie to krócej trwa zabawa  8)  Polecam rónież tę metodę jak psicho niszczy za dużo, gdy własciciele są w pracy lub szkole.
Zapisane

Zwierzaczek

  • Gość
Czym zająć małego pieska?
« Odpowiedź #10 : 2003-09-26, 21:55 »
Cytat: Agakonik
A czemu kolezanka podjeła sie posiadania pieska, skoro nie ma dla niego czasu? Wiadomo,ze  pies to duzy obowiazek. A nie wiem czy usypianie to dobry pomysł. Poprostu trzeba sie nim zajac.



Jestem troche oburzona tym co napisaliscie  :twisted:  
Ona ma dla niego czas, ale to oczywiste, ze nie bedzie przy nim caly dzien siedziec i sie z nim bawic, tez ma swoje rzeczy w tym naukę i troche czasu tylko dla siebie miec powinna, wtedy psem zajmuja sie rodzice.
Po prostu chcialam spytac jak jeszcze mozna zajać tzn. czym, takiego pieska. Co do zabawek to dobry pomysl, bo psiak się nimi bawi przez jakis dluzszy czas - więc dzieki za tą odpowiedz - o takie cos mi chodziło...  :)  :)  ;)
Zapisane

Zwierzaczek

  • Gość
Czym zająć małego pieska?
« Odpowiedź #11 : 2003-09-26, 21:57 »
Cytat: Wiedźma
Oczywiscie. Z drugiej strony nie sposob zajmowac sie nim przez 24 godziny na dobe. I wtedu trzeba mu znalezc jakies zajecie ;)


Przepraszam, niedoczytałam...  :oops:  no wlasnie o to mi chodzilo, ona poswieca mu juz bardzo duzo czasu i tez powinna miec go troche dla siebie.
Zapisane

pat

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2630
  • oby do przodu byle nie na czworaka;)
Czym zająć małego pieska?
« Odpowiedź #12 : 2003-09-28, 16:32 »
niech mu nakupuje zabaweczek :)
Zapisane
To piekło nie raj :)

Kalusia

  • Gość
Czym zająć małego pieska?
« Odpowiedź #13 : 2003-09-28, 18:38 »
nie mam psiaczka i dużo tu nie powiem! :roll:  Ale podobają mi się wasze odpowiedzi i sobie wyobrarzam mojego wymażonego psiaczka w takiej zabawie.... ahh :D !
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Czym zająć małego pieska?
« Odpowiedź #14 : 2003-09-28, 19:39 »
Cytat: pat
niech mu nakupuje zabaweczek :)


Rozwiń Pat swoją wypowiedź, bo zdaje się niedokładnie czytałaś topic.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Forum Zwierzaki

Czym zająć małego pieska?
« Odpowiedz #14 : 2003-09-28, 19:39 »

pat

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2630
  • oby do przodu byle nie na czworaka;)
Czym zająć małego pieska?
« Odpowiedź #15 : 2003-09-28, 20:26 »
przepraszam ale przeczuyałam tylko pierwsyz post
Zapisane
To piekło nie raj :)

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Czym zająć małego pieska?
« Odpowiedź #16 : 2003-09-28, 21:15 »
to nastepnym razem czytaj caly topic
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Kalusia

  • Gość
Czym zająć małego pieska?
« Odpowiedź #17 : 2003-09-29, 20:13 »
Nie kłódcie się :grr:  Bądżcie dla siebie mili wszyscy! :wink:
Zapisane

pat

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2630
  • oby do przodu byle nie na czworaka;)
Czym zająć małego pieska?
« Odpowiedź #18 : 2003-09-29, 21:36 »
ja tam jestem miła
Zapisane
To piekło nie raj :)

Kalusia

  • Gość
Czym zająć małego pieska?
« Odpowiedź #19 : 2003-09-30, 18:10 »
dobra Dobra wróćmy do tematu! :wink:
Zapisane

Zwierzaczek

  • Gość
Czym zająć małego pieska?
« Odpowiedź #20 : 2003-09-30, 19:40 »
Cytat: Kalusia
dobra Dobra wróćmy do tematu! :wink:


No własnie  :P  Są jeszcze jakies sposoby zajęcia małego pieska?
Choc i tak, szczeniak to szczeniak, zawsze najlepiej bawic mu sie z czlowiekiem np lub innym pieskiem  :wink:  :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Czym zająć małego pieska?
« Odpowiedz #20 : 2003-09-30, 19:40 »

Kalusia

  • Gość
Czym zająć małego pieska?
« Odpowiedź #21 : 2003-09-30, 20:32 »
Nie można "raczej" dawać psiaczkowi zabardzo małych zabaweczek! Może psiak połnąć, z psiaczkiem jak z dzieckiem! :wink:

Cytuj
Nie można "raczej" dawać psiaczkowi zabardzo małych zabaweczek!


Piszę raczej bo nie znam się zabardzo na takich rzeczach nie mam psiaczka! :cry:
Zapisane

Zwierzaczek

  • Gość
Czym zająć małego pieska?
« Odpowiedź #22 : 2003-09-30, 21:33 »
No pewnie, ze nie mozna malych zabawek dawac, piesek wszystko gryzie i gdyby taką mala zabawke gryzl moglby ja polknąc.
Zapisane

twipsy7

  • Gość
Czym zająć małego pieska?
« Odpowiedź #23 : 2003-10-02, 14:22 »
Właśnie wróciłam ze sklepu zoologicznego, gdzie kupowałam jedzonko dla moich piesów i dowiedziałam się, że jak kupi się "coś" z firmy pedigree to taką piłkę można dostać za darmo  8)
Zapisane

Zwierzaczek

  • Gość
Czym zająć małego pieska?
« Odpowiedź #24 : 2003-10-02, 19:34 »
Tak, wiem nawet jaką, twipsy fajnie że mi przypomnialas, bo psiak kolezanki lubi bawic się pilkami  :)  :)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.067 sekund z 28 zapytaniami.