Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Bez smyczy  (Przeczytany 3224 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
Bez smyczy
« : 2002-08-30, 15:06 »
Czy to prawda, że jeżeli pies od małego chodzi luzem, to potem nie umie chodzić na smyczy i od kiedy u małego psa zastosować smycz i obrożę?

Pozdrawiam

Pinczerka i Gizmo
Zapisane

Gerda

  • Gość
Bez smyczy !!!
« Odpowiedź #1 : 2002-08-30, 15:13 »
Psa możesz już uczyć chodzić na smyczy od 8 tyg życia (choć nie jest to wcale konieczne, ponieważ możesz kontrolować zwierzaka, jeszcze tak szybko nie ucieka), ale musi to być zabawą, która nie zmęczy twojego psiaka. Możesz zacząć od piętnastu minut dziennie, stopniowo wydłużając czas Pozdrawiam   :wink:
Zapisane

Majk

  • Gość
Bez smyczy
« Odpowiedź #2 : 2002-08-30, 15:24 »
Ja swojego psa zacząłem uczyć dopiero jak miał 3 miesiące ale szybko sie nauczył teraz tylko czasami kładzie się i protestuje.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Bez smyczy
« Odpowiedz #2 : 2002-08-30, 15:24 »

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
bez smyczy
« Odpowiedź #3 : 2002-08-30, 16:03 »
Chciałam także dodać, że chodzi tutaj o jamnika...
Wiem, że jamniki są czasem uparte i nie wiem czy nie będzie protestował przy zakładaniu smyczy.
Peisek ma dopiero 6tyg.
Pytałam się tylko, bo kolga ma jamnika i strasznie boi się, bo nie wie od kiedy zacząć stosować smycz:)

Pozdrawiam

Pinczerka i Gizmo
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Bez smyczy
« Odpowiedź #4 : 2002-08-30, 18:12 »
ja swojej łatce smycz kupiłam późno, i jej nie używam prawie wcale. Tylko wtedy kiedy jest to konieczne.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

Zorba

  • Gość
Bez smyczy
« Odpowiedź #5 : 2002-08-30, 18:48 »
Ja swojego pieska(jest to dalmatyńczyk) już uczę chodzenia na smyczy (ma 9 tygodni) oczywiście w domu.Jak to każdy szczeniak stawiał opór na początku a teraz jest ok czasami mu się zdarzy "wkórzyć się".Cwiczenie odbywają się u mnie raz dziennie.Kiedy widzę że szczeniak ma ochotę trochę się wyżyć to biore go na smycz i chodzę z nim po mieszkaniu.Najpierw starałam się opanować u niego kwestje przychodzenia na zawołanie.To było dość łatwe.
Zapisane

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
bez smyczy
« Odpowiedź #6 : 2002-08-30, 19:32 »
Jeszcze jedno pytanko:  czy są szelki dla jamników?

Pozdrawiam

Pinczerka i Gizmo
Zapisane

Elfka Nenar

  • Gość
Bez smyczy
« Odpowiedź #7 : 2002-08-31, 10:39 »
Mój pies już umiał chodzić
Zapisane

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
bez smyczy
« Odpowiedź #8 : 2002-09-03, 14:50 »
Aile Twoj pies ma?

Pozdrawiam

Pinczerka i Gizmo
Zapisane

Forum Zwierzaki

bez smyczy
« Odpowiedz #8 : 2002-09-03, 14:50 »

majka1

  • Gość
Bez smyczy
« Odpowiedź #9 : 2002-09-03, 15:58 »
są szelki dla jamnika i dla yorka i w różnych innych wymiarach, moja Lotka - amstaff też ma szelki i to kilka par,
pozdrawiam
Zapisane

Elfka Nenar

  • Gość
Bez smyczy
« Odpowiedź #10 : 2002-09-03, 17:53 »
Żebym wiedziała ile miesięcy ma mój pies to bym była happy, ale nie wiem :oops:
Zapisane

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
bez smyczy
« Odpowiedź #11 : 2002-09-04, 18:29 »
myślałam, że są tylko wielkie szelki i że nie istnieją takie dla malutkich piesków:)

Paula, a wterynarz nic nie swierdził?
No wiesz, ile ma miesięcy, bo weterynarze zazwyczaj umieją szacować wiek...

Pozdrawiam

Pinczerka i Gizmo
Zapisane

Grzesio

  • Gość
Bez smyczy
« Odpowiedź #12 : 2002-09-04, 23:17 »
Moja Saba chodzi luzem, od maleńkiej panicznie boi się smyczy, a jeszcze bardziej obroży. Po rozmowie z wetem uznaliśmy, że istnieje możliwość, że jak była mała (niektórzy pseudochodowcy tak praktykują :evil: ) była przywiązywana do czegoś i stąd możliwe że wywodzi się ten lęk. Więc Sabcia biega sobie luzem.
Zapisane

Monik@

  • Gość
Bez smyczy
« Odpowiedź #13 : 2002-09-05, 11:03 »
Ja myślę, że trzeba znaleźć złoty środek. Uczyć wcześnie, ale często spuszczać ze smyczy. Bo psiak trzymany tylko na smyczy przez, powiedzmy rok, nie bardzo się umie potem zachować, spuszczony ze smyczy.
Zapisane

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
bez smyczy
« Odpowiedź #14 : 2002-09-05, 14:41 »
dzieki za informacje.
Wszystkie przekaze:)
Powiedzcie mi jeszcze tylko jak oduczyc malegi pieska gryzienia  i drapania?
Czy może to normalne i trzeba się z tym pogodzić?
Bo mój kolega nie może darować tych wszystkich szkód swojemu jamniczkowi:)

Pozdrawiam

Pinczerka i Gizmo
Zapisane

Forum Zwierzaki

bez smyczy
« Odpowiedz #14 : 2002-09-05, 14:41 »

Zorba

  • Gość
Bez smyczy
« Odpowiedź #15 : 2002-09-05, 15:09 »
A w jakim wieku jest ten jamnik.
Bo jeżeli jest mały to mogą mu rosnąć ząbki.Albo ma za mało zabawek do gryzienia.A ja nie chce nic mówić ale trzeba by sprawdzić psa czy nie ma żadnych pdsożytów w skórze...a może ma alergie???
Zapisane

AniaS

  • Gość
Bez smyczy
« Odpowiedź #16 : 2002-09-05, 15:23 »
Oczywiscie, ze mozna oduczyc szczeniaka gryzienia i drapania. Wymaga to poprostu cierpliwosci, konsekwencji i czasu. Gdy zlapiemy psiaka na goracym uczynku nalezy go skarcic, dajac mu do zrozumienia, ze robi zle. Skarcic, a nie bic. Gdy pies gryzie sprzety domowe nie nalezy dopuscic do tego, zeby to robil bardzo prostym sposobem. Niech nie ma okazji. Trzeba dac mu inne zajecie. Zabawa, spacer, ulubiona zabawka czy kosc szybko pozwola zapomniec psiakowi o naszej kanapie... I trzeba liczyc sie z tym biorac malego psa, ze moze on cos zniszczyc. Zanim sie nauczy zdazy cos pogryzc. Pozdrawiam
Zapisane

Elfka Nenar

  • Gość
Bez smyczy
« Odpowiedź #17 : 2002-09-05, 15:25 »
Wstyd się przyznać, ale ide dopiero w tym miesiącu do weta. A podobno on i tak nie określa całkiem dobrze wieku, więc już nie wiem jak jest z tymi wetami.
Zapisane

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
bez smyczy
« Odpowiedź #18 : 2002-09-05, 18:29 »
Piesek ma 6 tygodni.
On, a raczej ona(:P) nie gryzie raczej kanap itp. tylko ludzi..podgryza i drapie, tzw. wymachuje łapkami jak najwyżej:)

Paula, a Lara to długowłosy pies czy krótko włosy, tzw. czy przypomina bardziej owczarka długowłosego czy krótkowłosego.
I czy Lara wygląda na conajmniej 5 miesięcy?
tzw. czy ma jeszcze tak jakby wielkie łaby i zawadiacki pyszczek i trochę rozrabia w domu?

Pozdrawiam

Pinczerka i Gizmo
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.094 sekund z 27 zapytaniami.