Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Te psiaki, amstaffy itp.  (Przeczytany 1835 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ola

  • Gość
Te psiaki, amstaffy itp.
« : 2002-09-05, 17:00 »
Jakie sa amstaffy, pitbulle i bulteriery? Prosze o odpowiedzi milosnikow tej rasy i wlascicieli........ Chcialabym sie dowiedziec czy sa z natury agresywne.. Co zrobic by nie byly agresywne do innych psow? Czy wczesna socjalizacja wystarczy? ? Prosze rowniez o info o tych rasach
Zapisane

pop

  • Gość
te psiaki
« Odpowiedź #1 : 2002-09-08, 23:11 »
dokładnie to nie wiem ale jeśli były używane do walk to czy są z natury agresywne ... na tak jak pomyślałaś tak jest
wczesna socjalizcja wystarczy tylko że trzeba cały czas uważać i pracować z psem bo zawsze może sie obudzić gladiator (głównie agresja jest kierowana na inne psy )
zobacz na przykładzie bokserów nie są używane do walk od bardzo dawna a prawie wszystkie samce uwielbiają spotkać na swej drodze innego dużego psa i wtedy pataaaataj  a u bulów jest to "bardziej w genach" chociaż oczywiście wychować idzie
Zapisane

Monik@

  • Gość
te psiaki
« Odpowiedź #2 : 2002-09-09, 08:42 »
Olu na pewno nie są to psy-owieczki. To psy dla kogoś doświadczonego. W niedoświadczonych rękach 95% to psy agresywne i dominujące. Generalnie nawet dobrze ułożone nie przepadają za innymi psami (szczególnie samce). Dodatkowo bulle są b.często uparte i nawet te po szkoleniu potrafią sprawiać problemy. A jednocześnie dobrze wychowane potrafią być fantastycznymi przytulankami. Nie wierz w to, że komuś niedoświadczonemu uda się wychować takiego psa na 100%-owo karnego.
A jeśli ktoś popełni parę pomyłek będzie miał psa przez całe życie skazanego na smycz i kaganiec. To nie jest miłe ani dla psa, ani dla właściciela. Uważam, że jeśli ktoś chce mieć takiego psa, powinien to 100 razy przemyśleć.
Zapisane

Forum Zwierzaki

te psiaki
« Odpowiedz #2 : 2002-09-09, 08:42 »

r@fee

  • Gość
Re: te psiaki
« Odpowiedź #3 : 2002-09-09, 22:47 »
Cytat: Ola
Jakie sa amstaffy, pitbulle i bulteriery?

Ja mam amstaffa 10  tygodniowego i jest swietny. Fakt, ze jest po bardzo dobrych rodzicach na pewno ma tu duze znaczenie.

Cytuj
Chcialabym sie dowiedziec czy sa z natury agresywne..

Dobrze wychowane do ludzi maja szacunek. Z innymi zwierzetami juz jest gorzej. Wszystko zalezy od tego ile czasu poswiecisz jego socjalizacji

Cytuj

 Co zrobic by nie byly agresywne do innych psow

To zalezy od psychiki psa. Ja osobiscie znam amstaffa 1.5 rocznego, ktory potrafi sie swietnie bawic z innymi psami.

Warto odbyc szkolenie z takim psem. Szczegolnie na psa towarzyszacego i na posluszenstwo.
Ja osobiscie jestem bardzo zadowolony z mojego malego preguska :)
Ma w sobie pelno energii. Czasem jak cos go napadnie to potrafi ganiac po calym domu po czym w jednej chwili pasc na podloge i zasnac. Sa na pewno bardzo madre, ale faktem jest, ze nie latwe w wychowaniu.
Warto wczesniej przejrzec zasoby internetu i poczytac cos wiecej o rasie ktora cie interesuje.
Zapisane

majka1

  • Gość
te psiaki
« Odpowiedź #4 : 2002-09-10, 07:58 »
Mam 2-letnią suczkę AST ale ona to wogóle jest jakiś dziwoląg i nie zachowuje się jak ASt-y mają w zwyczaju. Wiem i widziałam jak bardzo potrafią być agresywne wobec innych psów, dlatego od razu trzeba zająć się socjalizacją, gorąco polecam Ci książkę Ian Fennel "Zapomniany język psów", tam jest całe wiadro wskazówek.
Rzeczywiście jeśli zamierzasz kupić jakiegokolwiek bulla to powinnaś zwrócić dużą uwagę na rodziców niekoniecznie czy są to super gwiazdy wystaw ale na psychikę i sposób zachowania, no i przede wszystkim wybór hodowli, lepiej nie fabryka psów nawet z osiągnięciami ale najlepiej mała domowa.
Jeśli masz jakieś pytania dotyczące hodowców, to pisz na priv
Zapisane

Monik@

  • Gość
te psiaki
« Odpowiedź #5 : 2002-09-10, 09:01 »
Majka - miło mi, że nie tylko ja mam ASTkę-dziwoląga.
Olu jeśli masz lat tyle, ile myślę, to GORĄCO Ci odradzam jakiegokolwiek bulla. Nie mówiąc o sile fizycznej, to nie wiem czy dasz sobie z nim radę od strony psychicznej. Zdarzają się wprawdzie "dziwolągi" ale to kwestia przypadku.
Zapisane

majka1

  • Gość
te psiaki
« Odpowiedź #6 : 2002-09-10, 12:13 »
Wiesz monik@, znam jeszcze kilka w pełni "cywilizowanych" AST-ów ale zasadniczo one pochodzą z hodowli domowych, mają spokojnych rodziców itd. Stąd moje sugestie  a na pierwszego bulla polecam staffika.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.048 sekund z 22 zapytaniami.