Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: jak wyjąć szczeniakowi coś z pyska ?  (Przeczytany 9134 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ulcia

  • *
  • Wiadomości: 903
jak wyjąć szczeniakowi coś z pyska ?
« : 2004-02-20, 13:00 »
Mam problem. :!!!:  Moj pies (ON)Tajson jak wychodze z nim na dwór cały czas łapie jakieś (głównie) kości  :je-pizze:  albo jeszcze coś obrzydliwszego . Kupiłam mu już kaganiec i to bardzo nie dawno, musi sie do nie przyzwyczaić. Jak złapie taką kość to jak mu ją wyjąć jest to strasznie trudne może jest jakiś skuteczny sposób?  :?:  :?:
Zapisane
Sumienie nie powstrzymuje od grzechów, przeszkadza tylko cieszyć się nimi. [Jean Cocteau]


gg:1428362

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
jak wyjąć szczeniakowi coś z pyska ?
« Odpowiedź #1 : 2004-02-20, 13:11 »
biorąc pod uwagę to, że jest to ON, a Ty (z tego co widzę z boku ;)) masz 11 lat, raczej nie znajdzie się żaden sposób, bo piesek już może mieć tyle siły, by po prostu nie dać Ci otworzyć paszczy i nic go do tego nie zmusi. No i zdenerwowany może też zacząć gryźć, i to wcale nie dla zabawy...
skutecznego sposobu nawet chyba nie ma, bo jeżeli pies jest podporządkowany właścicielowi, odda to co wziął bez większego problemu - bo 'szef' ma zawsze pierwszeństwo. Jeśli są jakieś problemy, to po chwili "walki" pies może być skłonny nawet zaatakować...
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
jak wyjąć szczeniakowi coś z pyska ?
« Odpowiedź #2 : 2004-02-20, 13:14 »
Przedewszystkim nic na siłe bo pogarszasz sprawe i pies zacznie od Ciebie uciekać.

Na początek spróbuj z jakimś jego smakołykiem, jak coś znajdzie to podejdz i podstaw mu pod nos to co masz, powinien puścić zdobycz a wtedy Ty pochwal go.

Druga metoda troszke brutalniejsza, łapiesz psa, ustawiasz sie tak aby jedną ręką trzymac go za szyje, drugą zatykasz nos, działa w 99% ;) potem oczywiście wepchaj mu coś dobrego.
Zapisane

Forum Zwierzaki

jak wyjąć szczeniakowi coś z pyska ?
« Odpowiedz #2 : 2004-02-20, 13:14 »

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
jak wyjąć szczeniakowi coś z pyska ?
« Odpowiedź #3 : 2004-02-20, 13:19 »
o smakołykach zapomniałam :idea: - to też możesz wypróbować, choć na mojego psa takie rzeczy nie działają :roll:.
Zapisane

Dunieczka19

  • Gość
jak wyjąć szczeniakowi coś z pyska ?
« Odpowiedź #4 : 2004-02-20, 13:25 »
Ja też mam ten problem ;) . Kiedy maluch wpakuje coś do pyszczka to wkładam mu dwa palce do pyska (po bokach) i delikatnie otwieram. Tylko ja mam pekinczyka, a on ma spłaszczoną mordkę więc nie mam z tym dużych problemów :wink: .
Zapisane

Mlody

  • Gość
jak wyjąć szczeniakowi coś z pyska ?
« Odpowiedź #5 : 2004-02-20, 13:27 »
Ulcia masz 11 lat i masz ONa ?  :roll:  
I to ty jestes glownym opiekunem psa(wyprowadzacz, wychowawca itd... ) ?
Zapisane

Ulcia

  • *
  • Wiadomości: 903
jak wyjąć szczeniakowi coś z pyska ?
« Odpowiedź #6 : 2004-02-20, 14:03 »
dzieki za rady. :)  tajson ma niecałe 4 miesiące jeszcze nie jest idealnie wychowany jak bedzi maił rok pojdzi dopiero na tresure . Ja go głównie nie wychowuje chociaz tez sie staram jak moge ale bardzo czesto z nim wychodze
Zapisane
Sumienie nie powstrzymuje od grzechów, przeszkadza tylko cieszyć się nimi. [Jean Cocteau]


gg:1428362

olc!a

  • Gość
jak wyjąć szczeniakowi coś z pyska ?
« Odpowiedź #7 : 2004-02-20, 14:08 »
Najlepiej nauczyć psa reagować na 'zostaw', 'puść' albo 'oddaj'. Jeśli jesteś bardzo zdesperowana, to możesz posłużyć sie trochę brutalnym sposobem (chociaż Tajson to dopiero szczeniak, także to raczej nie jest konieczne), mianowicie zawinąć fafle na zęby i delikatnie uciskać (nie za mocno!). Pies będzie wiedział, że jeśli zaciśnie zęby, to się skaleczy i nie pozostanie u nic innego jak puścić. No ale to już tylko w ostateczności.
Zapisane

Mlody

  • Gość
jak wyjąć szczeniakowi coś z pyska ?
« Odpowiedź #8 : 2004-02-20, 14:15 »
Strach sie bac. Jak bym spotkal 11latke z onem to bym ladnego speeda bym dostal...  :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

jak wyjąć szczeniakowi coś z pyska ?
« Odpowiedz #8 : 2004-02-20, 14:15 »

yashima00

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2702
jak wyjąć szczeniakowi coś z pyska ?
« Odpowiedź #9 : 2004-02-20, 14:17 »
Też ma 4miesięcznego pieska i ten sam problem. No ale z tym smakołykiem : mój pies, też siem na to nie nabierze!  :wink:
Zapisane
-

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
jak wyjąć szczeniakowi coś z pyska ?
« Odpowiedź #10 : 2004-02-20, 14:17 »
Młody nie mów hop puki nie przeskoczysz.
Ulciu ja bym juz zaczynała go szkolić, im młodszy tym szybciej łapie komenty, pamiętaj nauka poprzez zabawe!
Zapisane

Mlody

  • Gość
jak wyjąć szczeniakowi coś z pyska ?
« Odpowiedź #11 : 2004-02-20, 14:36 »
harpia stala na polu babka z onem miala ok 20 lat on jej siup i na macza  :roll:  Po tej sytuacji mam mieszane uczucia gdy widze duzy pies + dziecko, slaba kobieta....
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
jak wyjąć szczeniakowi coś z pyska ?
« Odpowiedź #12 : 2004-02-20, 14:52 »
kiedyś jak byłam z moim psem na spacerze (mój pies był spuszczony) to spotkałyśmy dziecko (ok. 10 lat) z psem który nie sięgał jej nawet kolana, ten pies widząc mojego po prostu wyrwał sie tej dziewczynie (razem ze smyczą) i zaczął gonić mojego :roll:. Całe szczęście mój pies po chwili gonitwy uciekł do domu, nie wiem co się stało z tym drugim :roll:... a to wszystko dlatego że trzymało go małe dziecko... tak więc obawy Mlodego są niestety słuszne...
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
jak wyjąć szczeniakowi coś z pyska ?
« Odpowiedź #13 : 2004-02-20, 14:54 »
Młody widze że bardzo uogulniasz własciciceli ON'ków a to bardzo niedobrze i słaba kobieta może sobie poradzić, wystarczy chciec i umieć.
Zapisane

Mlody

  • Gość
jak wyjąć szczeniakowi coś z pyska ?
« Odpowiedź #14 : 2004-02-20, 14:59 »
Uogolnie, mam lagodnego psa jak branka i on sobie nieporadzi z jakim kolwiek innym psem, a ze akurat mowi o ONach, one sa modne ludzie je kupuja jako zabawke, a to dobrym pomyslem nei jest ...
Zapisane

Forum Zwierzaki

jak wyjąć szczeniakowi coś z pyska ?
« Odpowiedz #14 : 2004-02-20, 14:59 »

AnUSiA

  • Gość
jak wyjąć szczeniakowi coś z pyska ?
« Odpowiedź #15 : 2004-02-20, 15:35 »
mam do was proźbe nie przesadzajcie że ON-y sa aż tak silne(no może do 10-latki tak,ale dla mnie jest silny dog lub podchalan)  :)  :)  :) Jak jest pies dobrze wychowany to powinien bez problemu dać sobie otwozyć pysk.
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
jak wyjąć szczeniakowi coś z pyska ?
« Odpowiedź #16 : 2004-02-20, 15:51 »
AnUSiU jeżeli chodziło Ci też o moją wypowiedź (piszesz coś o 10-cio latkach, a ja na taki wiek określiłam opisywane przeze mnie dziecko), to zauważ, że pisałam o psie który nie sięgał jej nawet kolan... pewnie jakby miała ONa to by go tam nawet nie "zawlekła" :roll:.
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
jak wyjąć szczeniakowi coś z pyska ?
« Odpowiedź #17 : 2004-02-20, 16:16 »
Mały i tak to wyjdzie w "praniu" Pies może być jej ale pana sam sobie wybierze, jednego jedynego.
Zapisane

Asiulka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 486
  • Jai Guru Deva Om
jak wyjąć szczeniakowi coś z pyska ?
« Odpowiedź #18 : 2004-02-20, 16:32 »
Ja z Ulcią wychodzę z Tajsonem , bardzo trudno mu otworzyć ten pysk  :(
Zapisane
Words Are Flowing Out Like Endless Rain Into A Paper Cup
They Slither Wildly As They Slip Away AcrossTheUniverse

Ulcia

  • *
  • Wiadomości: 903
jak wyjąć szczeniakowi coś z pyska ?
« Odpowiedź #19 : 2004-02-20, 18:33 »
Właśnie, nie przesadzajcie on-y nie sa az takie sielne. Tajson nie jest nie wiadomo jak niewychowany :?      
Peees od jakiego czasu najszybciej mozna iść z psem na szkol :?: enie
Zapisane
Sumienie nie powstrzymuje od grzechów, przeszkadza tylko cieszyć się nimi. [Jean Cocteau]


gg:1428362

olc!a

  • Gość
jak wyjąć szczeniakowi coś z pyska ?
« Odpowiedź #20 : 2004-02-20, 18:42 »
Możesz iść do przedszkola dla psów :) To bardzo dobre wprowadzenie do prawdziwewgo szkolenia :) I pamiętaj - im wcześniej, tym lepiej :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

jak wyjąć szczeniakowi coś z pyska ?
« Odpowiedz #20 : 2004-02-20, 18:42 »

Mlody

  • Gość
jak wyjąć szczeniakowi coś z pyska ?
« Odpowiedź #21 : 2004-02-20, 20:11 »
"nie przesadzajcie on-y nie sa az takie sielne"

Jasne, pokemony tez.

" Tajson nie jest nie wiadomo jak niewychowany"

Tego nei moge zaprzeczyc ale skoro masz problem z wyjeciem z pyska psu czegos to nie jest etz za dobrze wychowany. Umnie tylko komenda zostaw i odrazu Maczo ma inne zajecie ;]
Zapisane

Ulcia

  • *
  • Wiadomości: 903
jak wyjąć szczeniakowi coś z pyska ?
« Odpowiedź #22 : 2004-02-20, 22:26 »
sorry ale Tajson ma dopiero niecałe 4 miesiące. Młody a ile twoj pies ma latek?nie uwieże ze tak od razu sie słuchał...  Moj to dopiero szczeniak i bez przesady uwaza to przy okazji za dobrą zabawe troche przesadzasz...
Zapisane
Sumienie nie powstrzymuje od grzechów, przeszkadza tylko cieszyć się nimi. [Jean Cocteau]


gg:1428362

olc!a

  • Gość
jak wyjąć szczeniakowi coś z pyska ?
« Odpowiedź #23 : 2004-02-20, 23:25 »
Ulcia - zajrzyj tutaj :idea: Myślę, że to po części kwestia dominacji. Szczenię w 100% podporządkowane powinno oddać 'zdobycz' bez problemu...
Zapisane

AgaŚ

  • Gość
jak wyjąć szczeniakowi coś z pyska ?
« Odpowiedź #24 : 2004-02-21, 09:54 »
Cytat: Mlody
Strach sie bac. Jak bym spotkal 11latke z onem to bym ladnego speeda bym dostal...  :roll:

No wiesz.... ja jakos z moim Dieslem chodze (wyrosniety , ale to baardzo wyrosniety ON o wilczym umaszczeniu  :wink: ) i jakos lepiej mi to idzie jak z moimi lobuazmi beaglami... Bo Diesel to owieczka w wilczej skorze :P
Zapisane

onka

  • Gość
jak wyjąć szczeniakowi coś z pyska ?
« Odpowiedź #25 : 2004-02-21, 10:57 »
a ja proponuje poćwiczyc najpierw  wdomku z psem oddawanie róznych rzeczy które wpadna Twojemu psu w pysk :)
przez zabawe nauczy sie szybko zapewniam cie,że jak coś odda to tylko mu sie opłaci

dajesz psu np zabawke czy kość ale taka duza zeby jej od razu nie przegryzł i nie zjadł  ;) tej kości  a  w rece masz cos znacznie bardziej kuszącego (to zalezy co lubi twój pies moze byc nawet zabawka za kość czy na odwrót)

i jak pies trzyma w pysku cos podchodzis zdo niego delikatnie machasz mu przed noskiem kawałkiem kiełbaski ,kiedy pies otwiera pysk mówisz DAJ i zaraz w pysk kiełbaska
po paru razach pies bedzie puszczał sam  :wink: na hasło daj (nagroda ma byc za kazdym razem jak odda)

zapewniam na 100% sie uda
to jeszcze szczeniak takze jestem pewna (skoro ja 2 letniego psa mogłam tego nauczyc to 4 miesieczny na pewno sie nauczy )
troszk epracy i cierpliwości i zycze powodzenia
Zapisane

Mlody

  • Gość
jak wyjąć szczeniakowi coś z pyska ?
« Odpowiedź #26 : 2004-02-21, 11:16 »
Taraa exkjuzmi ty masz 3 psy wiec chyba wiesz jak sie obchodzic nawet z trudnym onem, bo wychowanie 2 beagli to nei takie hula hop, nie ? :)
Zapisane

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
jak wyjąć szczeniakowi coś z pyska ?
« Odpowiedź #27 : 2004-02-22, 15:22 »
możesz spróbować przekupić go czymś innym np. jakimś gryzakiem, który uwilebia a może nawet zabawka
Zapisane

Forum Zwierzaki

jak wyjąć szczeniakowi coś z pyska ?
« Odpowiedz #27 : 2004-02-22, 15:22 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.076 sekund z 29 zapytaniami.