Forum Zwierzaki

Multimedia => Kino & TV => Wątek zaczęty przez: lis w 2012-01-01, 13:07Tytuł: " War Horse " / " Czas Wojny "
Wiadomość wysłana przez: lis w 2012-01-01, 13:07
Kolejny film maga kina, Stevena Spielberga, tym razem temat powinien być bliski miłośnikom zwierząt, gdyż film opowiada o przyjaźni pomiędzy chłopcem i jego koniem, wcielonym do służby podczas I Wojny Światowej:

W 1914 roku Joey, piękny, gniady źrebak z charakterystyczną białą kreską na nosie, zostaje sprzedany armii i rzucony w wir wojny na Froncie Zachodnim. Wraz ze swoim oficerem bierze udział w walce przeciw wrogom, będąc świadkiem koszmaru bitew we Francji. Nawet w zrujnowanych okopach odwaga Joey'ego wzrusza otaczających go żołnierzy. Koń znajduje wśród nich ciepło i nadzieję. Jednak wciąż tęskni za Albertem, synem farmera, którego opuścił. Czy będzie mu dane jeszcze kiedyś zobaczyć prawdziwego pana?

Scenariusz najnowszego filmu Stevena Spielberga "Czas wojny" oparto na powieści Michaela Morpurgo, wydanej po raz pierwszy w Wielkiej Brytanii w 1982 roku. Książka, która przerodziła się w niezwykle popularną sztukę teatralną, a teraz w film, ma swoje korzenie w prawdziwych doświadczeniach żołnierzy I wojny światowej.

Inspiracją dla powstania powieści "War Horse" były rozmowy z weteranami I wojny światowej, które Morpurgo odbył we wsi Devon. Jednym z nich był kawalerzysta kapitan Budgett. Zabrał mnie do swojego domku i pokazał kilka rzeczy, które przywiózł z wojny - saperkę, guzik od munduru i kilka medali. Mówił o tym jak udało mu się przeżyć i znieść wojnę - pisał Michael Morpurgo. Kapitan opowiedział autorowi o tym, jak silna więź łączyła go z wiernym wierzchowcem. Inni przedstawiali niezwykłe historie o tym, jak ciężki wojenny los stawał się udziałem nie tylko żołnierzy, ale i zwierząt, o czym mało kto zdaje się pamiętać.

Jeden z kawalerzystów wspominał, że wojsko kupowało konie na wsiach, które znajdowały się na drodze ich przemarszu. Były używane do jazdy, ale także jako zwierzęta pociągowe, dźwigające broń i ciężki ekwipunek artyleryjski czy środki medyczne. Morpurgo ustalił, że w czasie wojny zginęło ponad milion koni jedynie po stronie brytyjskiej. Cała wojna pochłonęła życie ponad 10 milionów koni.

http://www.filmweb.pl/video/trailer/nr+1+%28polski%29-25327Tytuł: Odp: " War Horse " / " Czas Wojny "
Wiadomość wysłana przez: askaaska9012 w 2020-10-10, 12:29
nie oglądałam tego


Tytuł: Odp: " War Horse " / " Czas Wojny "
Wiadomość wysłana przez: Prudencia w 2021-03-01, 10:27
ja bym chętnie obejrzała :)