Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Ogłoszenia w gazecie.  (Przeczytany 2612 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kapi

  • Gość
Ogłoszenia w gazecie.
« : 2002-10-21, 19:36 »
Ostatnio z ciekawości kupiłam sobie "Planetę zwierząt" i przeglądałam ogłoszenia. Ale nie rozumiem pewnych ogłoszeń. Może wyjaśnicie mi o co tu chodzi. Przykładowo:
- kupię szczenięta różnych ras
- kupię szczenięta różnych ras CAŁE MIOTY
- ----------II------- i psy dorosłe różnych ras itp.
 Kto im sprzedaje te psy bo ja bym nigdy im nie sprzedała!? Co Ci ludzie robią z tymi psami? Sprzedają po wyższych cenach? Jeśli tak to kto u nich kupuje?
Zapisane

ZEMAT

  • Gość
Ogłoszenia w gazecie.
« Odpowiedź #1 : 2002-10-21, 20:33 »
to są handlarze  :roll:
jedni są dobrzy inni zaś źli  :cry:
Generalnie rzecz biorąc nie pochwalam takiej formy sprzedawania zwierzaków  :(
Zapisane

Elfka Nenar

  • Gość
Ogłoszenia w gazecie.
« Odpowiedź #2 : 2002-10-21, 22:51 »
Ja slyszałam o złej.
Kupiono u pewnej kobiety w wiosce 100km od miejsca zamieszkania psa rasowego. Był niedorzywiony i miał robaki. Niedostał metryki. Miał chorobę dziedziczną iczekał na kres swych dni któy na pewno już nastąpił. Okazało się, że ta kobieta kupuje szczeniki od ludzi z jej wioski. Nikt z tej wioski nie chciał zeznawać przeciw niej. Takich to tylko :evil: ją i tych jej wspólników :evil:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Ogłoszenia w gazecie.
« Odpowiedz #2 : 2002-10-21, 22:51 »

Grzesio

  • Gość
Ogłoszenia w gazecie.
« Odpowiedź #3 : 2002-10-21, 23:27 »
To sa handlarze. Nie radziłbym nikomu oddawać piesków w ich ręce.
Zapisane

ZEMAT

  • Gość
Ogłoszenia w gazecie.
« Odpowiedź #4 : 2002-10-22, 06:09 »
To zależy którym  :(
Znam pewnego handlarza z Kocka, który naprawdę się troszczy swoim dobytkiem.  :wink:
Widać to na giełdzie zwierząt, samochód jest do tego przystosowany jest woda, jedzenie, psy są czyste i pachnące, a nie jakieś wygłodzone, śmierdzące i kartoniku po butach.  :cry:
Zapisane

Galja25

  • Gość
Ogłoszenia w gazecie.
« Odpowiedź #5 : 2002-10-22, 13:40 »
A czy czytaliscie kiedyś np."Giełde dolnoslaska - zwierzęta domowe"? Koszmar!!!Sa np. takie ogłoszenia"Sprzedam Owczarka niemieckiego z cietymi uszami" - do dzis nie umiem sobie tego psa  wyobrazić, albo "sprzedam rottwailera , czarnego -podpalanego" - jakby były conajmniej inne maści rottwailera, shar peie - po interchamionach, rodzice sprowadzani z USA , cena 200zł!!! Kto to pisze?????I jak trzeba być tepym, zeby od kogos takiego kupić psa??? :grr:


Sorry, ZEMAT, ale czy mam rozumieć, ze popierasz takie miejsca jak GIEŁDA ZWIERZĄT???  :?
Zapisane

ZEMAT

  • Gość
Ogłoszenia w gazecie.
« Odpowiedź #6 : 2002-10-22, 14:00 »
O ile zwierzęta miłyby godne warunki o obchodzenie z nimi byłoby naprawdę takie jak np. u gości z Kocka, sprzedaż odbywała się pod dachem?
TO TAK
Ale nasza rzeczywistość jest trochę inna  :(  :cry:  :(

Wszyscy mówią o kupywaniu zwierząt od hodowców, ale nie każdy ma na to kasę.
Nie wszyscy mogą mieć tz. RASOWEGO i jak mówiłem nie każdego na niego stać.

Nie jestem zwolennikiem produkcji hurtowej zwierząt, ale coż.
Dokąd będzię tak duży popyt na psy, będą hurtownie psów. Co mnie bardzo denerwuje.  :o
Zresztą i hodowcy przed wystawami sprzedają szczeniaki (i to po jakich rodzicach  :lol:  :lol: ) trzeba zacząć od góry a doły same się zasypią.
Dlaczego nie stworzyć specjalnych targów na których można kupić swojego pupila.
Zapisane

Amelia

  • Gość
Ogłoszenia w gazecie.
« Odpowiedź #7 : 2002-10-22, 14:03 »
takich handlarzy mozna najczesciej spotkac na gieldach i pod bramami wystaw. niektorzy maja nawet po kilkanascie ras w roznych kartonach, a na nich napisane np. "Sar Pey"  (a nie shar pei) czy inne takie. Jak przechodzilam raz takim "pasażem", to widzialam ciezarowke wypelnioną owczarkam niemieckimi (?) , ktore spaly we wlasnych odchodach na smierdzacej slomie. Nawet nie wyobrazacie sobie jaki tam byl smród! Biedne psiaki :(
Zapisane

kapi

  • Gość
Ogłoszenia w gazecie.
« Odpowiedź #8 : 2002-10-22, 15:37 »
Tak myślałam,że to tacy ludzie.  :grr: Tylko ciekawi mnie kto im te psy sprzedaje.  :?: Przecież ja mając szczeniaki i to obojętnie czy rasowe, nierasowe, z rodowodem czy bez to sama bym je sprzedała lub innym oddała. Ludzie którzy sprzedają handlarzom zwierzęta to napewno nie miłośnicy psów! I jeśli robią tak z psami z rodowodem to co na to ZK?
Jejku jaki ten świat jest durny!!! :grr:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Ogłoszenia w gazecie.
« Odpowiedz #8 : 2002-10-22, 15:37 »

Joasia

  • Gość
Ogłoszenia w gazecie.
« Odpowiedź #9 : 2002-10-22, 16:25 »
"sprzedam rottwailera , czarnego -podpalanego" - jakby były conajmniej inne maści rottwailera,  Kto to pisze?????I jak trzeba być tepym, zeby od kogos takiego kupić psa??? :grr:


Skoro bullmastiff może uchodzić za "taką odmianę rottwailera" lub też za biednego zatuczonego boksera to widać specjalistów jest wbrud  :shock:
Zapisane

Saba

  • Gość
Ogłoszenia w gazecie.
« Odpowiedź #10 : 2002-10-22, 16:33 »
Cytat: Joasia
I jak trzeba być tepym, zeby od kogos takiego kupić psa???


Nie zapominaj, ze nie każdy się nad takimi rzeczami zastanawia, nie każdy się zna, co wcale źle takich ludziach nie świadczy. A może dobrze, że od tego typu hodowców kupują, bo się psy przynajmniej już nie męczą. [/b]
Zapisane

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
gazety
« Odpowiedź #11 : 2002-10-22, 17:01 »
Okropność! :grr:
Też spotkałam się kiedyś z takich ogłoszeniem:
"Sprzedam całe mioty szczniąt" lub "Tanie kundelki bo tylko 500zł!" lub "wstąpcie do naszej hodowli!Mamy tutaj mnóstwo ras psów! Kupisz jednego dostaniesz drugiego za darmo!"
Zapisane

Joasia

  • Gość
Ogłoszenia w gazecie.
« Odpowiedź #12 : 2002-10-22, 17:22 »
Cytuj
Nie zapominaj, ze nie każdy się nad takimi rzeczami zastanawia, nie każdy się zna, co wcale źle takich ludziach nie świadczy. A może dobrze, że od tego typu hodowców kupują, bo się psy przynajmniej już nie męczą. [/b]


Teoretycznie masz rację ale czy mało jest potem psów wyrzuconych na ulicę przez wpuszczonych w maliny właścicieli "jamnikoogarów" które nie wyrosły jak im obiecano na piękne rasowce :?:
Zapisane

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
ogłoszenia w gazetach
« Odpowiedź #13 : 2002-10-23, 21:47 »
Grzesio, proszę Ciebie zmień emblemat, bo strasznie przykro mi się wtedy robi z powodu tych pokaleczonych psiaków:(
Ale nie zabraniam Ci go mieć....
Zapisane

malutka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1541
Ogłoszenia w gazecie.
« Odpowiedź #14 : 2002-10-26, 18:06 »
Mówicie o ogłoszeniach i bardzo zainteresował mnie ten temat.Często przeglądam ogłoszenia na telegazecie(niestety nie mam internetu w domu)i to co zobaczyłam 2 ni temu zwaliło mnie z nóg.Jakiś ogłoszenodawca zaprasza do kupna jego psów.Wymienia na początku labradory,a póżniej same niebezpieczne rasy(nie twierdzę,że np.amstaffy i inne tego typu psy są niebezpieczne,bo wiem,że zależy to od wychowania psa,ale taka różnorodność tych ras w jednej hodowli nie procentuje dobrze).Mało tego.
Na końcu jst dopisek I INNE!!!!
Przeczytajcie te ogłoszenie i powiedzci co o tym sądzicie.
TELEGAZETA TVP2, str.466 nr.35
Zapisane
"Bądź takim,abyś nie musiał czerwienić się przed samym sobą" Victor Hugo

Forum Zwierzaki

Ogłoszenia w gazecie.
« Odpowiedz #14 : 2002-10-26, 18:06 »

Grzesio

  • Gość
Re: ogłoszenia w gazetach
« Odpowiedź #15 : 2002-10-28, 09:45 »
Cytat: pinczerka_i_Gizmo
Grzesio, proszę Ciebie zmień emblemat, bo strasznie przykro mi się wtedy robi z powodu tych pokaleczonych psiaków:(
Ale nie zabraniam Ci go mieć....


Pinczerko taka jest nasza rzeczywistość:-( Wiem, że smutne, ale prawdziwe.  :cry:
Zapisane

Ninna

  • Gość
Ogłoszenia w gazecie.
« Odpowiedź #16 : 2002-11-12, 17:56 »
Najlepsza z ogólno dostępnych gazet jest pod tym względem jednak chyba planeta zwierząt.Mnóstwo w niej ogłoszeń typu:"zamienię dalmatyńczka na kosiarkę spalinową","wymienię sukę mastifa na sukę innej rasy","amstaffy,duże,agresywne-200zł" itd itp,,przeczytajcie sobie tą gazetę od deski do deski,to jest dopiero dramat :(
Zapisane

Jennifer

  • Gość
Ogłoszenia w gazecie.
« Odpowiedź #17 : 2002-11-12, 23:10 »
Tez czesto widze takie ogloszenia. Sa to ludzie ktorzy chca zrobic "interesy" i sprzedac szczeniaczki drozej... A inni... szkoda słów. Niektorzy robia z nich jakies swinstwa na gardło, o ktorych tyle slyszalam ze juz gadac o tym nie bede  :cry:
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.051 sekund z 25 zapytaniami.