Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 20   Do dołu

Autor Wątek: Wegetarianizm :)  (Przeczytany 96306 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

shogomad

  • Gość
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #390 : 2005-12-26, 20:53 »
Dobra poszukam:p
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #391 : 2005-12-26, 21:37 »
co do tych pojęć to trwa nadal walka o słowa... ja takowej nie lubię więc forsować żadnej nie będę. jednak tu mamy dwa źródła tych pojęć i oba równie trafne, więc jeśli zakładamy jedną wersję to ne narzucajmy drugiej. moja córka jest jaroszką (czyli je ryby wedle tego co ja uznaję za definicję) ale wierzę, zę jak bedzie strarsza to pójdzie w moje slady i całkowicie przestanie jesć mieso, ale to juz bedzie jej świadomy wybór. jednak jesli przyjąć definicję "moralną" to cięzko by było mówić o jakimkolwiek czterolatku, że jest wegetarianinem... mimo niemałej świadomości wzgledem zywienia.

istnieją tez pojecia świadomego wegetarianizmu w odróznieniu od mody na wege itp... pojęć jest mnóstwo i nie jest tu isotne która definicja jest słuszna, bo rózne źródła róxnie podaja a rozmowy o wyższości świąt BN nad swiętami WN co prawda sa popularne ale jak na mój gust zbyteczne...

a co do kwestii róznicowań etycznych, to kim sa ci którzy na równi dbają o swoje zdrowie (niby jarosze) jak i o zdrowie innych stworzeń żywych (niby wegetarianie)...? ani to wege ani to jarosz ;) wszelkie tego typu rozgraniczenia sa sztuczne i nie sa w stanie oddać rzeczywistości, bo przecież wszyscy jesteśmy całością i nie mozna tego rozdzieliś choć ludzkość stara się to uczynić niemal za wszelką cenę...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Wega

  • Gość
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #392 : 2005-12-26, 23:19 »
Pao- zaintrygowałas mnie tymi bulionami- co to znaczy, że te ogólnie dostępne w sklepach nie są czyste?

btw. coraz częściej spotykam się ze stwierdzeniem, że wege= pro-life. Tak jest naprawdę, czy to tylko czyjś prywatny pogląd?
(pyta osoba z 3,5- letnim stażem niejedzenia mięsa)

Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedz #392 : 2005-12-26, 23:19 »

pete_spider

  • *
  • Wiadomości: 626
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #393 : 2005-12-26, 23:41 »
WiekszośC bulionów, przypraw sypkich tego typu i kostek zawiera   inozynian sodu (E631), który nie jest wegetariański.
Co do postawy pro-life,  jest to indywidualny wybór każdego, także w przypadku wegetarian, ale chyba nic dziwnego w tym nie ma, że wegetarianizm jest z nią kojarzony?
Zapisane

Wega

  • Gość
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #394 : 2005-12-27, 00:19 »
no właśnie dla mnie jest to dziwne, pro-life w ogóle do mnie nie przemawia, ale to już chyba temat na inną, dłuższą dyskusję ;)
Zapisane

zakla

  • Gość
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #395 : 2005-12-27, 10:38 »
Musze przed Wami pochwalic mojego Mikołaja, ktory do mojego prezenciku wsadzil min. ksiazke pt."Kuchnia Wegetarianska" :)
Jutro robie im obiad 8)
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #396 : 2005-12-27, 10:58 »
a czemu dopiero jutro? dzis zrób :D
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

zakla

  • Gość
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #397 : 2005-12-27, 11:42 »
Bo jutro nowy piekarnik przyjezdza :lol:
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #398 : 2005-12-27, 13:41 »
a to od razu w piekarniku trzeba...? coś innego zrób :)
i smacznego zyczymy :D
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedz #398 : 2005-12-27, 13:41 »

shogomad

  • Gość
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #399 : 2005-12-27, 16:16 »
Ja kiedyś sie skusze na jarostwo tera szans nie ma i tak malo miesa jem  :P
Zapisane

zakla

  • Gość
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #400 : 2005-12-27, 20:19 »
PAo, dzisiaj na obiadek miala gulasz sojowy oczywiscie ;) Jutro im robie cukinie z farszem pomidorowym ;) A ze gotowac i lubie i mam talent, to bardzso chetnie czasem cos tam zrobie :)
Zapisane

Wega

  • Gość
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #401 : 2005-12-27, 21:42 »
Zakla, muszę Cię sobie na trochę pożyczyć ;) Nie cierpię gotować, ale niestety nie mam wyboru :(
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #402 : 2005-12-27, 22:33 »
ja uwielbiam zarówo gotowac jak i dobrze zjeść :)
niestety od kilku dni mam tak koszmarny katar ze smaku nie czuję... ale powoli wraca wszystko do normy :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

zakla

  • Gość
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #403 : 2005-12-27, 23:20 »
Catering Wega, catering...:lol:
Zapisane

Wega

  • Gość
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #404 : 2005-12-28, 00:17 »
nie stać mnie na catering :(
Pao- wracaj nam do zdrowia! :D
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedz #404 : 2005-12-28, 00:17 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #405 : 2005-12-28, 16:33 »
Wega, ze zdrowiem to dobrze, ale czasem trza zdjąć chorobę z innych, więc odbija się to z lekka na mnie ...
a nawiasem, jak Wam minęły święta...? wmawiano wam przy okazji że ryba to nie mięso i tym podobne herezje...?
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Mia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 913
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #406 : 2005-12-28, 17:32 »
Pamiętam kłótnie kiedy odmówiłam zjedzenia mięsa.  :? wole nie próbować znowu... Pao przeciesz można już jeść mięso na wigilie co nie? :P
Zapisane
Pracuj tak, jakbyś nie potrzebował pieniędzy
Kochaj, jakby nikt cię nigdy nie zranił
Tańcz, jakby nikt nie nie patrzył
Śpiewaj, jakby nikt nie słuchał
Żyj, jakby to było niebo

zakla

  • Gość
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #407 : 2005-12-28, 17:58 »
Ja bylam gleboko namawiana to zjedzenia pysznej ryby po grecku i smazonej, ale obronialm sie mowiac, ze jestem najedzona salatka warzywna :lol: I tak mi mama wypomoina, i mowi, zebym zalowala, bo taka smaczna byla... Ja jadlam salatke i barszczyk grzybowy, bez uszek(bo babcia niechybnie mi zdradzila, ze dodala malutenko kurczaka). No i ciasta oczywiscie8)
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #408 : 2005-12-28, 19:40 »
ja święta przetrwałam na kutii, pierogach i frytkach <lol>
jako, zę nei jem również jaj to generalne reszta była dla mnie niezjadliwa... no i u mamy jej cudowny, przepyszny barszczyk z uszkami,a le to dopiero 2 dnia...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #409 : 2005-12-29, 19:25 »
ja &para;więta przetrwałam na kutii, pierogach i frytkach <lol>
jako, zę nei jem również jaj to generalne reszta była dla mnie niezjadliwa... no i u mamy jej cudowny, przepyszny barszczyk z uszkami,a le to dopiero 2 dnia...
A ja już 6 dzień jem barszczyk z uszkami.Zostało ich jeszcze trochę na szczęście na Nowy Rok.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

zakla

  • Gość
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #410 : 2005-12-29, 21:05 »
Pychotka...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedz #410 : 2005-12-29, 21:05 »

MoniŚ

  • *
  • Wiadomości: 2554
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #411 : 2005-12-30, 19:57 »
Wrr ostatnio nie chcialam zjesc rosolu, powiedzialam ze nie bede przczyniala sie do cierpienia zwierzat...dostalam niezly ochrzan  :? ehh siora pracuje w miesnym sklepie i prawie codziennie mieso  :roll: teraz zamiast zjesc kurczaka jem salatke warzywną. Ale zjeśc mieso musze  :( kiedys policzylam ile w 1kg serc jest istnien  :( do tej pory nie chce w to uwierzyc :cry: pozatym okulistka powiedziala ze warzywna dieta dobrze podzialalaby na moj niedobor witamin, bo mam brak jakiejs tam witaminy przez co bede musiala nosic okulary. Ale jak mowie rodzinie ze nie chce jesc miesa oni mowia ze zglupialam...  :(
Pozdrowienia dla Was  :cmokkk:
Zapisane
Black then white are all I see in my infancy.
Red and yellow then came to be,
reaching out to me, lets me see.
As below so above and beyond I imagine,
drawn beyond the lines of reason.
Push the envelope. Watch it bend.

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #412 : 2005-12-30, 20:04 »
mona, w Twoim wieku (jak to strasznie brzmi ;) ) niełatwo przekonac rodziców że wybór ten jest przemy,slany i bezpieczny. skoro w domu jest tak duzo miesa to znaczy, zę w domu mimo szczerych chęci zadbania o rodzinę nikt nie ma pojecia o zrównowazonej diecie... mięso jesli ma byc w diecie to max raz w tygodniu, częściej ewentualnie ryby... no cóz, walka ze stereotypami przypomina walkę z wiatrakami niejakiego don kichota...

tak więc przy kazdym posiłku dziękuj z całego serca stworzeniu które oddało swe zycie i przetrzymaj do czasu jak bedziesz mogła świadomie i samodzielnie podjąć taką decyzję :) przez ten czas czytaj, dokształcaj sę i wprowadzaj minimalne zmiany:) z czasem część rzeczy wejdzie Ci w krew i rezygnując z mięsa masz mniejsze ryzyko niedoborów. a co do wzroku to powiedz rodzicom,z e cchesz jesć więcej warzyw i owoców ze zwgledu na wzrok i tyle :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #413 : 2005-12-30, 21:47 »
A u mnie ujawniła się skaza białkowa... tak się zastanawiam jak ja sobię teraz uloże dietę żeby dalej żyć?
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #414 : 2005-12-31, 10:27 »
bardzo dobrze :D
Rachela, rezygnacja z nabiału tylko na zdorwie wyjdzie :) szczególnie jak masz jakieś katarowe przypadłości lub alergiczne :) ułożenie diety bez nabiału nie jest trudne. u nas w domu to jeszcze tylko ser żółty występuje z nabiałów i mozzarella :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #415 : 2005-12-31, 11:48 »
alergiczne..skórne - wysypka po prostu...
Najgorzej że rodzice zaczynają się burzyć :/  Nie wyobrażają sobie żebym jadła tylko produkty roślinne.. a ja na dzien dzisiejszy nie potrafię ich przekonać, no ale będę się dokształcać i może się uda :)
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #416 : 2005-12-31, 12:50 »
masz dużo rzeczy do wyboru :)
mleczka sojowe, kokosowe, gryczane, ryzowe... produkty nabiałopodobne ale roślinne. zdrowsze to a i zobaczysz poprawę związana z alergią :)

a co do burzenia się, to niedawno mąz mój był przerazony, ze niedługo nic nie będe jadła i marudził raxy 1000 na wegetarianizm a na dzień dzisiejszy sam z większosci mięs zrezygnował i pozostal tylko przy rybach :D zatem daj im dobry przykłąd a w razie pytań to wiesz gdzie szukac odpowiedzi :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #417 : 2005-12-31, 18:13 »
Fajne produkty ale w mojej wiosce ostatni sklep z taką żywnością zamknęli miesiąc temu :lol:
Chyba że będę robiła zakupy w innym, lepiej zaopatrzonym mieście :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedz #417 : 2005-12-31, 18:13 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #418 : 2005-12-31, 19:28 »
Rachela, jeszcze sa sklepy internetowe :)
ja zwykłam z takowych korzystać :) a ponadto jeśli czegoś potrzebujesz to co za kłopot skontaktowac sie z kim z miasta...? przecie zakupy przysłac poczta można...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #419 : 2005-12-31, 22:54 »
Wolę jednak sama wybierać i kupować :)
Żeby dojechać do Białegostoku wystarczy mi 30 minut, a można przecież robić większe zakupy :)
A jednak możesz mi podać linka stronki internetowej? :)
Zapisane
Strony: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 20   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.097 sekund z 28 zapytaniami.