Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3 4 ... 13   Do dołu

Autor Wątek: nowa matura :/  (Przeczytany 32623 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
nowa matura :/
« Odpowiedź #30 : 2004-12-10, 17:49 »
Ripper768 wygląda na to że w gimnazjum zaczeli czegoś uczyć. Bo jak dla mnie to był to czas stracony :| u nas ludzie którzy zdawali chemie podstawową (jestem na rozszerzonym profilu) w większości nie zdali.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

Tiggy

  • Gość
nowa matura :/
« Odpowiedź #31 : 2004-12-10, 21:40 »
U mnie na szczescie w gimnazjum ucza dosc dobrze tych przedmiotow, na ktorych mi zalezy (biologia, chemia, ew. angielski)... a tak szczerze mowiac, to np. watpie, czy nawet za 3 lata poradzilabym sobie z matura z takiej historii.... jak dopiero od liceum MOŻE zaczne jej nauke, jak trafie na dobrego nauczyciela (do tej pory NIC nie nauczylam sie...)  

Ale np. z anglika podstawa nie jest raczej trudna ... tak przynajmniej mi sie wydaje po obejrzeniu roznych takich rzeczy .. ;)
Zapisane

Agata:)

  • Gość
nowa matura :/
« Odpowiedź #32 : 2004-12-11, 08:44 »
Na maturze z angielskiego rozszerzonej sa tematy w stylu "plusy i minusy zycia na wsi"  :lol:  Smiech na sali normalnie  :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

nowa matura :/
« Odpowiedz #32 : 2004-12-11, 08:44 »

kareena

  • Gość
nowa matura :/
« Odpowiedź #33 : 2004-12-11, 10:50 »
moje wrazenia z próbnych ;) :
u nas matury były od 22 listopada do 6 grudnia  (chyba dat nie pomyliłam :P)
przyznam ze w ogole sie do zadnych matur nie przygotowywałam :P z fizyki poszła mi koszmarnie, ale mam nadzieje ze nie będzie siary i zdam choć podstawowy :wink: z matematyki nieco lepiej i wydaje mi sie ze tu muszę zdać conajmniej podstawowy:P z biologii  znam już wyniki - zdałam oba arkusze:) z polskiego nie wiem jeszcze po której stronie barykady stoję - ufam ze w tej mniejszej części :P bo wiekszosc piszących nie zdała..  :shock:  zaś z angielskiego moja opinia moze sie różnić od innych bo pisałam maturę przystosowaną dla niesłyszących (tzn.bez zadań ze słuchu)  i ta moja była aż banalnie łatwa.. np. miałam obrazki przedstawiającego pieska pod drzewem, piszącego, malującego i musiałam dopasowywać podpisy np "The dog is painting"  :roll:

czekam na wasze relacje jak już napiszecie , a może już ktoś pisał? :)
Zapisane

Zimoludka

  • Gość
nowa matura :/
« Odpowiedź #34 : 2004-12-11, 11:43 »
zdaję za 3 lata ale mniej więcej wiem co chcę zdawać:
polski: podst
biologia: rozszerzony
chemia:rozszerzony
angielski:rozszerzony
i jak będzie trzeba to fizyke na podstawowym
a mam pytanie, czy można zdawać 2 języki? jeśli tak to bym francuski na podst zdawała
No i właśnie słyszałam, że jest bardzo duży rozstrzał między angielskim podst( który podobno jest banalny) a rozszerzonym ( który jest baaaarzo trudny)
hmm czy ktoś się oriwntuje czy na rehabilitacje trzeba zdawać fizyke?
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
nowa matura :/
« Odpowiedź #35 : 2004-12-11, 14:34 »
Zimoludko u mnie na rechabilitacje nie trzeba zdawać fizyki :) masz racje różnica między angielskim podst a rozsz. jest ogromna. Języki dwa można zdawać :) możesz nawet i trzy  :P

kareena to ty aż z tylu przedmiotów zdawałaś ?? :O nam dali tylko arkusze podstawowe a zdawać można było tylko 3 przedmioty i w moim przypadku był to polak, angol i biola. yników jesszcze nie mam z niczego. ale narazie polaczka nam mówiła że polak zdało 100% ale zostało jej jeszcze 34 prace do sprawdzenia.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

kasia

  • Gość
nowa matura :/
« Odpowiedź #36 : 2004-12-11, 15:52 »
Zimoludko: Musisz zdac maturę z trzech przedmiotów - polski, język obcy nowożytny i przedmiot (biol, mat, fiz, hist itd)
Możesz też wybrac do trzech przedmiotów dodatkowych (języki strożytne i nowozytne, mat, chem, fiz, hist, inf, a także historię sztuku, tańca, język mneijszości narodowej itd.). Ale przedmioty dodatkowe musisz pisac w wersji rozszerzonej. Za to ich punktacja nie waraunkuje zdania matury.
Zapisane

malutka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1541
nowa matura :/
« Odpowiedź #37 : 2004-12-11, 16:01 »
Ellen dlatego nauczycielom należy dostarczyć bibliografię i wypisać tam wszystkie książki z których korzystaliśmy opracowując temat.Pozycje grubsze mozna nawet podać co do strony(ale nie lektury)A ogólne tematy są o tyle dobre,że masz więcej materiału do pracy.

Czy ktoś z Was mógłby dostarczyć mi skan matury(wysłać na e-mail)???interesuje mnie głównie biologia.Będę wdzięczna za pomoc ;)
Zapisane
"Bądź takim,abyś nie musiał czerwienić się przed samym sobą" Victor Hugo

Zimoludka

  • Gość
nowa matura :/
« Odpowiedź #38 : 2004-12-11, 17:47 »
uff to mi ulżyło, że fizyki nie trzeba :)
Kasiu, to jak to jest. Załóżmy, że bym zdawała ten francuski jako dodatkowy to musiałabym na rozszerzonymi i gdybym nie zdała to i tam mam zdaną mature?
Zapisane

Forum Zwierzaki

nowa matura :/
« Odpowiedz #38 : 2004-12-11, 17:47 »

malutka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1541
nowa matura :/
« Odpowiedź #39 : 2004-12-11, 20:20 »
Zimoludka jeśli wybierzesz francuski jako dodatkowy to musisz zdawać go jako rozszerzony,ponieważ wszystkie przedmioty dodatkowe zdaje się na tym poziomie.
Zapisane
"Bądź takim,abyś nie musiał czerwienić się przed samym sobą" Victor Hugo

Tiggy

  • Gość
nowa matura :/
« Odpowiedź #40 : 2004-12-11, 21:18 »
Zimoludka- ja to samo chce zdawac, takie same rozszerzenia, tez za 3 lata  :lol:  ;)
No poza francuskim.. ;) (chyba, ze mi sie spodoba ten jezyk jak sie MOŻE zaczne uczyc  :roll: ;) )
A ja chce isc na biologie, lub cos z tym zwiazanego, i boje sie ze bym musiala fizyke lub matme zdawac... brr! :(
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
nowa matura :/
« Odpowiedź #41 : 2004-12-11, 23:15 »
Zimoludko nawet jeśli nie zdasz francuskiego jako przedmiotu dadatkowego to będziesz miała mature zdaną jeśli zdasz trzy podstawowe przedmioty jednakże fakt że podchodziłaś do tej matury będzie uwzględniony na świadectwie.

Tiggy wątpie żeby na biologie trzeba było zdawać fize lub matmę. A najlepiej to się przejść do pedagoga i wziąć informator o kryteriach rekrutacji.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

Zimoludka

  • Gość
nowa matura :/
« Odpowiedź #42 : 2004-12-12, 00:15 »
buu to nici z moich planów :( francuskiego w życiu nie zdam na roszerzonym. Tak samo jak z angielskim, jest ogromny rozstrzał. Wielkie dzięk za odpowiedzi :)
a i mam pytanie. czy na poslkim ustnym nie jest tak jak wczesniej czyli losowanie pytań tuż przed, bo słyszałam już od osób zdająch o tematach. Tzn, że można sobie wybrać pare miesięcy wcześniej?
Tiggy, na biologie na pewno trzeba zdawać biologie na rozszerzonym i pewnie chemie :)
Zapisane

Kira

  • Gość
nowa matura :/
« Odpowiedź #43 : 2004-12-12, 03:16 »
teraz chyba sama pryznosz opracowane zagadninie i odpowidzasz z niego nie ma losowania
 niktóre z biola studia  jestmus zdawani fizy :roll: chyab twhnologia zywnosci czy cos  :roll:  na biologie  mozna i matme zdawać
Zapisane

Blackall

  • Gość
nowa matura :/
« Odpowiedź #44 : 2004-12-12, 09:30 »
ja tam jeszcze mam czas :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

nowa matura :/
« Odpowiedz #44 : 2004-12-12, 09:30 »

kasia

  • Gość
nowa matura :/
« Odpowiedź #45 : 2004-12-12, 09:49 »
Tiggy - akurat jestem na bieżąco z takimi informacjami. Na te uczelnie, którymi się interesowałam biorą pod uwage tak: dwie oceny ze świadectwa z przedmiotów: matma, biologia, fizyka, chemia, geografia. Sama je wybierasz, przy czym jeden musisz mieć zdawany na maturze i ilośc punktw z tej matury tez biora pod uwage. Tylko w wypadku, kiedy więcej osób ma taką samą liczbę punktów, biora pod uwage ocene maturalną z drugiego przedmiotu z tej samej grupy. (Tak jest np na UŚ)
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
nowa matura :/
« Odpowiedź #46 : 2004-12-12, 11:19 »
Zimoludko temat maturalny na mature ustną wybiera się we wrześniu. Potem zbierasz bibliografie przedmiotową i podmiotową. No i się przygotowujesz :)
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

kasia

  • Gość
nowa matura :/
« Odpowiedź #47 : 2004-12-12, 11:43 »
Cytat: agnes211
Potem zbierasz bibliografie przedmiotową i podmiotową. No i się przygotowujesz :)

Heh... to się tylko tak mówi ;)
A powaznie - przygotowujecie się do tego ustnego tematu już? Zrobiliście cokolwieik?
Zapisane

Zimoludka

  • Gość
nowa matura :/
« Odpowiedź #48 : 2004-12-12, 11:48 »
to jest gorzej niż kiedyś :/ o niebo gorzej :/ tzn z tą ustną jest lepiej bo możesz się względnie wyryć wszytskiego. Ale ogólnie, kiedyś były 3 przedmioty i już. a teraz :/
sorry, że Was tak wypytuję ale mam jeszcze jedno pytanie ;) czy mogę zdawać przedmiot, którego się nie ucze w szkole?
Zapisane

kasia

  • Gość
nowa matura :/
« Odpowiedź #49 : 2004-12-12, 14:12 »
możesz, o ile jest on na liście przedmiotów, z ktorych można zdawać maturę.
Zapisane

Ellen

  • Gość
nowa matura :/
« Odpowiedź #50 : 2004-12-12, 15:41 »
Na tej stronie sa informatory w Adobe Acrobat, milego rozwiazywania zadan :) http://www.cke.edu.pl/index.php?option=content&task=view&id=54&Itemid=69
Zapisane

Forum Zwierzaki

nowa matura :/
« Odpowiedz #50 : 2004-12-12, 15:41 »

malutka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1541
nowa matura :/
« Odpowiedź #51 : 2004-12-12, 16:28 »
Na wydziały biologiczne do wyboru są:biologia,chemia,fizyka i matma.Dlatego ja zamiast chemii zdaje matmę,bo czuję się pewniej :wink:

Temat z polskiego....hmm jeszcze nic nie napisałam,ale materiały mam zebrane.Podejrzewam,że zabiorę się za składanie całości dopiero na święta ;)
Zapisane
"Bądź takim,abyś nie musiał czerwienić się przed samym sobą" Victor Hugo

Wiedźma

  • Gość
nowa matura :/
« Odpowiedź #52 : 2004-12-12, 17:49 »
Cytuj

Ale ogólnie, kiedyś były 3 przedmioty i już. a teraz :/

Ale teraz sobie mozesz, ale nie musisz wybrac dodatkowe przedmioty, jesli beda Ci potrzebne na studia. Kiedys mature zdawalo sie z 3, ale i tak tych dodatkowych bys sie musiala nauczyc, zeby zdac egzamin na studia, wiec w sumie na jedno wychodzi ;)
Zapisane

kasia

  • Gość
nowa matura :/
« Odpowiedź #53 : 2004-12-12, 22:05 »
Tak Wiedźmo, ale teraz też sa egzaminy na studia, bo większosc uczelni nie chce uznawac wyników matury lub nie ma do nich pęłnego zaufania. zTylko teraz te egzaminy nazywają się 'testami kopetencji', 'testami zdatności do zawodu' czy jak tam jeszcze...
Zapisane

malutka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1541
nowa matura :/
« Odpowiedź #54 : 2004-12-12, 22:10 »
Właśnie i to mnie martwi.Testy kompetencji :roll:
A poza tym ponowie pytanie:czy ktoś z Was ma dostęp do nowej matury z biologii?jesli tak to poprosiłabym o ksero/skan itp. ;)
Zapisane
"Bądź takim,abyś nie musiał czerwienić się przed samym sobą" Victor Hugo

kasia

  • Gość
nowa matura :/
« Odpowiedź #55 : 2004-12-13, 16:23 »
No, to jutro póbna z polskiego... trzymajta kciuki ;)
Zobaczymy co bedzie...
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
nowa matura :/
« Odpowiedź #56 : 2004-12-13, 17:17 »
kasiu ja mam już wszystko zebrane i mniej więcej przygotowane bo nasza polonistka to sprawdza.

Nie bójcie sie nowej matury tylko dlatego ze jest nowa :)
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

kasia

  • Gość
nowa matura :/
« Odpowiedź #57 : 2004-12-13, 20:09 »
to fajnie... ja jeszcze zupełnie nic nie mam. nawet o tym nie myślałam...
Zapisane

Forum Zwierzaki

nowa matura :/
« Odpowiedz #57 : 2004-12-13, 20:09 »

Agata:)

  • Gość
nowa matura :/
« Odpowiedź #58 : 2004-12-13, 21:57 »
Kasia trzymam kciuki ;)

Tym bardziej, ze dzieki maturzystom mam na 11  :lol:
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
nowa matura :/
« Odpowiedź #59 : 2004-12-13, 22:25 »
widzocznie wasza nauczycielka tego nie wymaga. Nasza niedługo zacznie pytać z bibliografii przedmiotowej :O Tak czy siek niezależine od tego kiedy zaczniesz sie przygotowywac ttemat znasz a to już big + :)
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)
Strony: 1 [2] 3 4 ... 13   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.054 sekund z 27 zapytaniami.