Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 13   Do dołu

Autor Wątek: nowa matura :/  (Przeczytany 32898 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kasia

  • Gość
nowa matura :/
« Odpowiedź #90 : 2005-01-06, 22:13 »
No najzwyczajniej w świecie - nie ma dzownków. uczniowie chodza na lekcje posługując się zegarkami. Podobnie nauczyciele. I wbrew pozorom nikt sie jakoś specjalnie nie spóźnia  ;)  A czasami, jak na ostatnich lekcjach są specjlizacje, to robimy sobie dwie godziny bez przerwy, przez co kończe 20 minut wcześniej  :wink:
Zapisane

Zimoludka

  • Gość
nowa matura :/
« Odpowiedź #91 : 2005-01-06, 22:42 »
A u mnie lekcje mieliśmy normalnie tylko nie był taki zwykły dzwonek tylko woźna wychodziła na środek holu z takim malutkim i dzwoniła :P Ale za to jutro nie mamy dwóch lekcji (chociaż tyle). Większość szkół w Poznaniu nie szła na lekcje ale nie, moje liceum musiało iść bo co to za strata te 2 dni :roll:
i do maturzystów- czy te pytanka będzie można znaleść gdzieś w internecie?
Zapisane

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
nowa matura :/
« Odpowiedź #92 : 2005-01-07, 08:54 »
Agnes- dla mnie dziwne, jak do tej pory nie spotkalam sie z takim czymś ;) U mnie w liceum napewno by to nie przeszło (bo swoja droga to głupia szkoła) :P  :?
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

Forum Zwierzaki

nowa matura :/
« Odpowiedz #92 : 2005-01-07, 08:54 »

Marta Reks Kiwi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5153
  • Kiwi i Reksio
    • WWW
nowa matura :/
« Odpowiedź #93 : 2005-01-07, 10:00 »
ja sie też nie spotkałam z brakiem dzwonków- a co jeśli róznym osobą chodzą róznie zegarki?? To troszkę... hmmm niesprawiedliwe :P
Zapisane

kasia

  • Gość
nowa matura :/
« Odpowiedź #94 : 2005-01-07, 15:23 »
Jakoś nie ma z tego powodu problemów...
Poza tym na kazdym rogu jest jakis zegar - w razie czego można looknąc. Fakt faktem, ż epo przwie trzech latach tak mi się wyrobiło poczucie czasu, że w ogóle przestałam używac zegarka n przerwach - działam na wyczucie ;)
Zapisane

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
nowa matura :/
« Odpowiedź #95 : 2005-01-07, 16:37 »
Fajne to :) Podoba mi sie :)
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

malutka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1541
nowa matura :/
« Odpowiedź #96 : 2005-01-07, 18:11 »
Pytania i odpowiedzi sa na oficjalnych stronach.W Poznaniu to jest http://oke.poznan.pl/index.php?menu_st_id=88&el_id=238&submit_element=1

Polski pisałam dwa poziomy.Była "Granica"na rozszerzonym i "lalka" na podstawowym.
Angielski był prosty,ale ja zasłabłam(nie ze stresu) i nie dokończyłam pisac listu.Trzeba było napisac list do małżeństwa poszukującego młodych ludzi do pracy na farmie oraz pocztówke do kolegi u którego było się na wakacjach.Trzeba było odpisac podróz powrotną,podziekowac mu za gościne,powiedzieć co sie najbardziej podobało... Trudne nie było tylko warunki na sali były zle.Za duzy pogłos.Ale poszło dobrze ;) juz sprawdzałam odpowiedzi :P
Zapisane
"Bądź takim,abyś nie musiał czerwienić się przed samym sobą" Victor Hugo

kasia

  • Gość
nowa matura :/
« Odpowiedź #97 : 2005-01-08, 07:05 »
"Granica" na rozszerzeniu? Przecież ta lektura jest w podstawie...
Zapisane

kareena

  • Gość
nowa matura :/
« Odpowiedź #98 : 2005-01-08, 22:27 »
ale chyba nie wyklucza tego rozszerzenie? :) zreszta co za roznica.. i tak denna lektura  :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

nowa matura :/
« Odpowiedz #98 : 2005-01-08, 22:27 »

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
nowa matura :/
« Odpowiedź #99 : 2005-01-09, 03:10 »
taaaak i niech mi ktoś wytłumaczy dlaczego na poziomie podstawowym w moim województwie był wiersz który nie został uwzględniony w aniw programie podstawowym ani rozszerzonym ?? nasze kochane ministerstwo oświaty...bleh
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

kasia

  • Gość
nowa matura :/
« Odpowiedź #100 : 2005-01-11, 15:41 »
No ja miałam na próbnej 'Świętoszka', którego nie ma w programie...  :roll:
Zapisane

kasia

  • Gość
nowa matura :/
« Odpowiedź #101 : 2005-03-17, 21:34 »
No to wygrzebałam starocia :)
Do jutro oddajemy bibliografię i materiały opomocnicze do naszych prac z j. polskiego. I jak, gotowe? O czym przygotowujecie prace? Z jakich materiałó pomocniczych korzystacie?
Zapisane

thrilly

  • Gość
nowa matura :/
« Odpowiedź #102 : 2005-03-17, 21:58 »
ehh jeszcze mam troche czasu ale wiem ze bede unikac jak ognia przedmiotow scislych  :lol:
Zapisane

kareena

  • Gość
nowa matura :/
« Odpowiedź #103 : 2005-03-18, 12:12 »
ee ja bibliografie oddam w poniedzialek  :roll:  v-ce dyrka sie na mnie wsciekla ale to nic  :P  zamierzam porzadnie sie nad nia zastanowic w ten weekend. materialow pomocniczych brak. chyba ze cytaty tez tam sie zalicza? :roll:

aha moj temat - "kim jest poeta? odpowiedz na podstawie utworow artystow z roznych epok"
Zapisane

malutka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1541
nowa matura :/
« Odpowiedź #104 : 2005-03-18, 15:59 »
my do materiałów pomocniczych mieliśmy napisać cytaty ;)
Zapisane
"Bądź takim,abyś nie musiał czerwienić się przed samym sobą" Victor Hugo

Forum Zwierzaki

nowa matura :/
« Odpowiedz #104 : 2005-03-18, 15:59 »

kasia

  • Gość
nowa matura :/
« Odpowiedź #105 : 2005-03-18, 16:34 »
no ja mam w pomocniczych: karta cytatów oraz prezentacja multimedialna (z krótkim opisem).

Dzisiaj nam zapieczętowali koperty, a dopioero potem sie okaząło, że miały być dwie kopie wszystkiego.... Spędziłam godzinę więcej w skzole z powdou ponownego opisywania kopert itd  :roll:  :grr:
Zapisane

kareena

  • Gość
nowa matura :/
« Odpowiedź #106 : 2005-03-20, 20:23 »
wspolczuje.. ja juz wydrukowalam bibliografie. w pomocniczych napisalam tylko "karta cytatow" ..  a jak sie beda czepiac to mam kopie bez materialow pomocniczych  :wink:
Zapisane

kasia

  • Gość
nowa matura :/
« Odpowiedź #107 : 2005-03-20, 21:29 »
U nas nie ma dopuszczenia do matury, jak ktoś nie doniósł materiałów do piatku...

Swoją drogą mieliśmy już przynosić wszystko - prezentacje multimedialne, wymienione cytaty, plansze, zdjęcia itd. Ale poi długich protestach darowano nam i możemy donieśc same materiały później.  :wink:
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
nowa matura :/
« Odpowiedź #108 : 2005-03-21, 18:36 »
My już pooddawaliśmy plany prezentacji dawno, a bibliografię jeszcze dawniej :P zostało mi sie tylko tego nauczyć no i wyszukać cytatów bo tego jeszcze nie zrobiłam :P
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

kasia

  • Gość
nowa matura :/
« Odpowiedź #109 : 2005-03-21, 20:08 »
No ja jeszcze tak do końca nie wiem o czym będe mówić. Szczerze mówią cnie mam w ogóle wizji tego całego przedsięwzięcia  :?
Zapisane

kareena

  • Gość
nowa matura :/
« Odpowiedź #110 : 2005-03-23, 13:22 »
nam wlasnie mowiono by wybierajac temat sie zastanowic i zdecydowac sie na taki ktory sie z czyms nam kojarzy.. jednak mam nadzieje ze cos fajnego wymyslisz , zreszta na pewno ci sie uda :)  a co do daty to u nas najwyrazniej jest czas do swiat na bibliografie bo ciagle niektorzy donaszają (choc termin byl 18 kwietnia) :) ale tez trzeba przyznac ze bardzo pozno nas poinformowali o ostatecznym terminie  :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

nowa matura :/
« Odpowiedz #110 : 2005-03-23, 13:22 »

kasia

  • Gość
nowa matura :/
« Odpowiedź #111 : 2005-03-23, 14:03 »
Osoby, które przynisoły po 18. nie zostały dopuszczone do matury. Wiem, że w jednym przypadku dyrektor pisał podanie do CKE itd...
Wczoraj natomiast okaząło się, że mieliśmy zaliczac 5 minut wypowiedzi z prezentacji. Nie miałam przygotowane nic. Improwizowałam kompletnie, zaczęłam mówic o ikonach, bo się jako-tako orientuję i mi przerwała, mówiąc, że widzi, że jestem przygotowana  :lol:  :lol:
Zapisane

Ellen

  • Gość
nowa matura :/
« Odpowiedź #112 : 2005-03-23, 15:26 »
Ja dostane liste tematow na ustna we wrzesniu :/ Troche glupio, bo bym sobie przez wakacje juz cos przygotowala, a tak zostanie mi pol roku :roll: U nas w szkole na probnej wszyscy z wszystkiego zdali, ogolnie srednia w granicach 70%... nauczyciele sie wkurzali, bo ich zdaniem 90% to minimum powinno byc :roll:
Zapisane

kasia

  • Gość
nowa matura :/
« Odpowiedź #113 : 2005-03-23, 20:19 »
Znam to skądś Ellen ;)

I nie panikuj z ta pracą, naprawdę. Wszyscy mówili, że to mało czasu itd, a w końcu większośc robi pracę w tydzień. Ja np jeszcze sie za nia nie zanrałam, mam tylko bibliografię  :lol:
Zapisane

Agata:)

  • Gość
nowa matura :/
« Odpowiedź #114 : 2005-03-23, 22:24 »
Cytat: Ellen
Ja dostane liste tematow na ustna we wrzesniu :/ Troche glupio, bo bym sobie przez wakacje juz cos przygotowala, a tak zostanie mi pol roku :roll: U nas w szkole na probnej wszyscy z wszystkiego zdali, ogolnie srednia w granicach 70%... nauczyciele sie wkurzali, bo ich zdaniem 90% to minimum powinno byc :roll:


Ale Ty chodzisz do różowej szkoły :lol:
Tam by i ze 100% chcieli mieć, żeby tylko wygrać ze Staszicem :]
Zapisane

Ellen

  • Gość
nowa matura :/
« Odpowiedź #115 : 2005-03-24, 07:54 »
No tylko wiecie, ja bym to wolala przez wakacje robic, jako ze ustna z polskiego (pisemna tez) napawa mnie najwiekszym wstretem i pewnie bede to przekladac na ostatnia chwile :P Poza tym mam jeszcze taki problem, ze zdaje rozszerzona historie sztuki, ktorej nie ucza nas w szkole i w gimnazjum tez nie mialam takiego przedmiotu :roll: Czyli musze zakuwac od podstaw, narazie zgromadzilam sobie materialy. Druga jest geografia, z ktora tez sa niezle jaja, bo konczy mi sie w tym roku, czyli bede miala za soba 2 lata na poziomie podstawowym (wczesniejszych lat geografii nie licze, bo unikalam jak ognia :P )... Z tym ze ta nasza geografia na podstawowym to byla w sumie jak rozszerzona, zakuwamy takie szczegoly w stylu procent noszacych rozowe majtki w Kambodzy ;) Wiec moze zdam to na podstawie, ale musze sama przerobic wszystkie zadania z mapy, bo tego nie robilismy zbytnio.

Agata, a wez moja szkola to jest w ogole osobna kategoria :lol:
Zapisane

kasia

  • Gość
nowa matura :/
« Odpowiedź #116 : 2005-03-24, 08:04 »
Dziwnie bardzo. U nas spora częśc przedmiotów jest rozszerzona w podstawie, a do tego sa jeszcze specjalizacje (2-3 klasa). Każdy musi mieć 3-5 przedmiotów specjalizacyjnych, po 2 godziny zajęć tygodniowo z każdego. Tam się dopiero robi rozszerzenie  :lol:  I speca z wiedzy o sztuce też oczywiście mamy, osobno muzyke osobno plastykę.
Zapisane

Ellen

  • Gość
nowa matura :/
« Odpowiedź #117 : 2005-03-24, 08:10 »
U nas sa specjalizacje w 3 klasie, ale to w koncu nie to samo co normalne lekcje. Dajmy na to taki WOS. Nie chce nic mowic, ale jako klasa hum. bedziem miec tylko w 3 klasie ten przedmiot i wyjzie nam troche ponad 50 godzin... tymczasem aby przerobic podstawy programowe potrzeba ok. 70 godzin :roll: Kobieta nam od razu powiedziala, zebysmy WOSu nie zdawali, bo jest niemozliwoscia zdac przy tym co zrobimy.... No i fajnie maja teraz ci, ktorzy sie od poczatku LO na en WOS napalali :/
Zapisane

Forum Zwierzaki

nowa matura :/
« Odpowiedz #117 : 2005-03-24, 08:10 »

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
nowa matura :/
« Odpowiedź #118 : 2005-04-05, 14:24 »
Ludzie ma ktoś może przykład bibliografii kiedy materiały są brane ze strony ?? bo wiem że strone internetową możńa wpisać do biliografii, ale jest to określone pewnymi regułami...może ktoś mi pomóc ?? :>
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

Ellen

  • Gość
nowa matura :/
« Odpowiedź #119 : 2005-04-05, 14:31 »
Na stronie powinna byc bibliografia z jakich ksiazek, a jesli to jest tekst wlasny, to:

Przyklad

Mikołuszko Wojciech, Były dwa gatunki człowieka! W: "Gazeta Wyborcza" [online] 27.10.2004 [dostęp 28 pażdziernika 2004]. Dostępny w World Wide Web: <http://www.adres strony>
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 13   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.081 sekund z 27 zapytaniami.