Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 [3] 4 5   Do dołu

Autor Wątek: Kim będziemy??  (Przeczytany 15442 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nataila

  • Gość
Kim będziemy??
« Odpowiedź #60 : 2004-11-20, 14:41 »
Cytuj
W szkole jestem na profilu klasycznym (rozszerzone: polski, filozofia, historia, angielski, lacina i greka)


Fajowo. Chciałabym kiedyś chodzić do takiej szkoły. Szczególnie ta łacina i greka...
Zapisane

*~Dominisia~*

  • Gość
Kim będziemy??
« Odpowiedź #61 : 2004-11-20, 16:01 »
Ja będę jak prawie kazdy w mojej rodzinie weterynarzem :)
Zapisane

kasia

  • Gość
Kim będziemy??
« Odpowiedź #62 : 2004-11-20, 16:21 »
Cytat: *~Dominisia~*
Ja będę jak prawie kazdy w mojej rodzinie weterynarzem :)

To sobie konkurencję wzajemnie robicie...  :lol:  :lol:  :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kim będziemy??
« Odpowiedz #62 : 2004-11-20, 16:21 »

*~Dominisia~*

  • Gość
Kim będziemy??
« Odpowiedź #63 : 2004-11-20, 16:37 »
kasia
Nie, nie :) Moj dziadek, ktory juz nie zyje, byl weterynarzem, moja jest z zawodu wetem i pielęgniarką, ale juz sie tym nie zajmoje, dalsza rodzina jak zyla byla weterynarzem i teraz moja kuzynka poszla na studia : weterynarz no i ja tez na to pojde :)
Zapisane

Jaśka

  • Gość
Kim będziemy??
« Odpowiedź #64 : 2004-11-20, 18:00 »
Ja bym chciała studiować weterynarię i w przyszłości pracować w tym zawodzie, ale... No wlasnie jest jedno duze ale. Słyszałam że na studiach trzeba kroić żabę a ja się panicznie boję żab (mam chyba jaką fobię... :? ) i nie wiem czy bym sobie poradzila. Ale wymyslilam inny plan. Pojde na studia na anglistyke w czasie studiow kupie sobie konia i wyrobie papiery instruktorskie. A jak skoncze studia to pojde do paracy w zawodzie a dorabiac bede jako instruktorka jazdy konnej. potem jak uz zarobie to bede miala wlasna stadnine i schronisko dla psow. ale to sa tylko takie marzenie i wiem ze bedzie mi je trudno spelnic..
Zapisane

Scotia

  • Gość
Kim będziemy??
« Odpowiedź #65 : 2004-11-20, 19:22 »
zebby miec dobra stajnie schronisko to trzeba miec nie male pieniadze, wiec najlepiej pójsc na studia, i pracowac potem w takim zawodzie, który daje duzo kasy, bo w dzisiejszych czasach pieniadze niestety to szczescie daja, kiedy nie ma pieniedzy to zyje sie w napieciu "czy jutro starczy mi na prąd...."
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Kim będziemy??
« Odpowiedź #66 : 2004-11-20, 21:04 »
Mysle, Scotia, ze sytuacja z pieniedzmi wyglada tak od zawsze (odkad istnieja ;) ).
Zapisane

Scotia

  • Gość
Kim będziemy??
« Odpowiedź #67 : 2004-11-21, 12:00 »
hmmmm.....no........ale wczesniej wiecej sie mówiło o tym ze "pieniadze szczescia nie daja" ;)
Zapisane

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Kim będziemy??
« Odpowiedź #68 : 2004-11-21, 12:13 »
Ja chyba nie będe orginalna...tez chciałabym być weterynarzem.  :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kim będziemy??
« Odpowiedz #68 : 2004-11-21, 12:13 »

Willie

  • Gość
Kim będziemy??
« Odpowiedź #69 : 2004-11-21, 18:51 »
Ja architektem, albo dekoratorem wnętrz :P
Zapisane

Nataila

  • Gość
Kim będziemy??
« Odpowiedź #70 : 2004-11-21, 18:55 »
Ja bym architektem nie chciała być. Matma.... :?
Ale dekorator wnętrz to musi mieć fajną robotę :wink: .
Zapisane

whiper

  • Gość
Kim będziemy??
« Odpowiedź #71 : 2004-11-21, 19:32 »
Tak z drugiej strony jak myśleć o zawodzie weterynarza - zarobki w PL niewielkie... za przeciętną pensję weta nawet bierzących opłat się nie zrobil... trochę mnie to odstrasza ;). Moje życie wiąże z hodowlą psów, z wystawami... a praca jako taka - wet to ma być tylko sposób utrzymania i przyejmnosc... nie sądze, zebym miala szanse się wybic w PL w ym zawodzie zajmując się hodowlą, chociaż bardzo nakręca mnie genetyka.... jest jescze opcja wyjazd za granicę - dla mnie bardzo realna, ale chciałbym jednak hodować psy "pod polską flagę". A myślę i idę w kierunku hodowli przez duze "H" ;). ooo.. jest jescze plan trzeci - znaleźć sobie bogatego męża  :lol:
Nie odstraszają was niskie zarobki?
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Kim będziemy??
« Odpowiedź #72 : 2004-11-21, 20:31 »
Trzeba otworzyc prywatna praktyke, wtedy zarobki nie sa zle ;)
Zapisane

Scotia

  • Gość
Kim będziemy??
« Odpowiedź #73 : 2004-11-21, 20:47 »
Cytuj

Nie odstraszają was niskie zarobki?

to chce własnie wszystkim uświadomic
nie wystarczy bycdobrym wetem, tre\zeba miec głowe na karku, być też bisnesmanem :wink:
Zapisane

whiper

  • Gość
Kim będziemy??
« Odpowiedź #74 : 2004-11-21, 20:55 »
Wiesz Scotia, w tym zawodzie jest tak, że jak sobie weźmiesz to najczęściej zabierasz zwierzętą...

Wiedźma, ale to nie tak odrazu  :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kim będziemy??
« Odpowiedz #74 : 2004-11-21, 20:55 »

julia_mrm

  • Gość
Kim będziemy??
« Odpowiedź #75 : 2004-11-21, 21:19 »
Ja nie wiem, moze wtem ale to strasznie trude wiec nie wiem :cry: ale na pewno kims ... tylko pytanie kim?!
Zapisane

whiper

  • Gość
Kim będziemy??
« Odpowiedź #76 : 2004-11-21, 21:33 »
ja myślałam też o psychologii... ale z mojego pokolenia będzie masa psychologów...
Wiecie, że podobno dużo (jak na zawód) osób za około 3-4 lata wybiera się na wet? :( więcej niż na medycynę! Ostatnio gadałam o tym z doradcą zawodowym... straszne. Pewnie w wiekszosci to osby lubiące poprostu zwierzęta, bez pociągu do medycyny... psaji, miłosci do zwierząt... Duzo osob mowi "kocham zwierzeta, bede weterynarzem!"... i rosną "wspaniali"weci  :roll:
Zapisane

Kukka

  • Gość
Kim będziemy??
« Odpowiedź #77 : 2004-11-21, 21:53 »
Jaśka, jak chcesz być instruktorem jeździectwa, to polecam zootechnikę, jest kierunek hodowla koni i jeździectwo :).
 Mnie się marzenie z dzieciństwa spełniło :) Chciałam być biologiem i jestem :) Pracuję z weterynarzami, i sporo wiem na temat tego zawodu... Krojenie żab to małe piwo (na biologii też się kroi, a oprócz żab kroiłam jeszcze: różne owady, myszy, szczury, ryby i ptaki, robiłam zastrzyki gąsienicom i myszkom, brr); ale kroi się też krowy, konie, świnie, owce, i zapaszek bywa  :roll: ...przykry. Kiedyś koleżance, która jest wetem, mówiłam, że miałam taki okres w zyciu, kiedy myślałam o weterynarii, a ona mi powiedziała, że jej największym rozczarowaniem po dostaniu się na studia, było to, że zasada jest taka: dbamy o zwierzęta, bo zdrowe zwierzę nie stanowi zagrożenia dla człowieka, a druga to taka , że zwierzęcia nie leczy się, jeśli koszty leczenia przekraczają jego wartość... :( A ona chciała być wetem, bo kochała zwierzęta i chciała im pomagać...
A jeśli chodzi o bezrobocie wśród weterynarzy, to na razie właściwie go nie ma.... W prasie branżowej pełno ogłoszeń, przyjmę młodego, po studiach...itd. Ale pewnie za kilka lat to się zmieni.
Zapisane

whiper

  • Gość
Kim będziemy??
« Odpowiedź #78 : 2004-11-21, 21:59 »
Nie wiedziałam, że takie są ustalenia... ja chcę być wetetem, bo kocham zwierzęta, chcem im pomogać, a przy tym mam pociagi do medycyny, biologi... ale te slowa odstraszają "dbamy o zwierzęta, bo zdrowe zwierzę nie stanowi zagrożenia dla człowieka, a druga to taka , że zwierzęcia nie leczy się, jeśli koszty leczenia przekraczają jego wartość... "... To nie to czego szukam.

Kukka, a jak z pracą po biologi? Jakie mozliwosci pracy itp?
Zapisane

Kukka

  • Gość
Kim będziemy??
« Odpowiedź #79 : 2004-11-21, 22:27 »
Ja pracuję na uczelni, a konkretnie na Akademii Rolniczej, stąd moja znajomość z weterynarzami... Ale ogólnie biolodzy mają już problemy z pracą... Można pracować w laboratoriach w szpitalach, czy przychodniach,  w różnych Inspektoratach Ochrony Środowiska, w  Parkach Narodowych, wytwórniach szczepionek, jako przedstawiciel medyczny, jeśli się zrobi kurs pedagogiczny w trakcie studiów, to można uczyć biologii.... Trochę możliwości niby jest  :)  ale wiesz, nie zrażaj się tak łatwo do zawodu weterynarza, bo to jak postępujesz, zależy przecież od Ciebie... Z drugiej strony, jeśli właściciela zwierzęcia nie stać na leczenie, to co robić? Płacić z własnej kieszeni? Czasem są takie sytuacje, tylko znów, z drugiej strony.... ile razy można pokryć koszty i nie zbankrutować?
Zapisane

LFree

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2360
Kim będziemy??
« Odpowiedź #80 : 2004-11-22, 12:11 »
z zamilowania mialem byc lekarzem... ale jakos nie wyszlo i teraz sobie pracuje w zupelnie innym zawodzie. Jakby mi ktos powiedzial kiedys ze bede robil to co robie to chyba bym go wysmial... nigdy nie mow nigdy...
Zapisane
Tylko dwie trwałe rzeczy możemy przekazać w spadku swym dzieciom. Jedna z nich to korzenie, druga to skrzydła.

LFree - Lifeform Fabricated for Repair and Efficient Exploration

Forum Zwierzaki

Kim będziemy??
« Odpowiedz #80 : 2004-11-22, 12:11 »

Marta Reks Kiwi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5153
  • Kiwi i Reksio
    • WWW
Kim będziemy??
« Odpowiedź #81 : 2004-11-22, 12:51 »
Przepraszam że nie na temat- ale widze ze nowego moderatora mamy :) Wiedźmo- gratuluję!!  8)
Zapisane

LFree

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2360
Kim będziemy??
« Odpowiedź #82 : 2004-11-22, 13:07 »
a to juz akurat dawno :)
Zapisane
Tylko dwie trwałe rzeczy możemy przekazać w spadku swym dzieciom. Jedna z nich to korzenie, druga to skrzydła.

LFree - Lifeform Fabricated for Repair and Efficient Exploration

Marta Reks Kiwi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5153
  • Kiwi i Reksio
    • WWW
Kim będziemy??
« Odpowiedź #83 : 2004-11-22, 13:08 »
Cytuj

a to juz akurat dawno

 :cry:  ja zawsze wiem o wszystkim ostatnia  :cry: , dlaczego, dlaczego mnie to spotyka??  :cry:  :lol:  :lol:  :lol:  ;)
Dawno tzn ile??
Zapisane

LFree

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2360
Kim będziemy??
« Odpowiedź #84 : 2004-11-22, 13:18 »
tak ponad tydzien :) ale nic sie nie martw... nie Ty ostatnia :lol:
Zapisane
Tylko dwie trwałe rzeczy możemy przekazać w spadku swym dzieciom. Jedna z nich to korzenie, druga to skrzydła.

LFree - Lifeform Fabricated for Repair and Efficient Exploration

Wiedźma

  • Gość
Kim będziemy??
« Odpowiedź #85 : 2004-11-22, 17:35 »
Cytuj

Wiedźma, ale to nie tak odrazu

Nic nie ma od razu ;)
Zapisane

Essey

  • Gość
Kim będziemy??
« Odpowiedź #86 : 2004-11-22, 17:41 »
LFree a gdzie pracujesz??

Marta, nie wiedziałaś wcześniej :P  ;) ?
Zapisane

whiper

  • Gość
Kim będziemy??
« Odpowiedź #87 : 2004-11-22, 18:10 »
Tak czy owak mam jeszce troche czasu, zeby pomyslec nad wetem ;)
Ja tez dopiero przed chwilą dowiedziałam się o awansie Wiedźmy  :lol: Nich zyje refleks  :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kim będziemy??
« Odpowiedz #87 : 2004-11-22, 18:10 »

Willie

  • Gość
Kim będziemy??
« Odpowiedź #88 : 2004-11-22, 21:11 »
Co wy z tymi zarobkami? Przecież weterynarzem, to powinno się być dla zwierząt, żeby im pomagać, a nie na zarobki... Jednak sytuacja jest jaka jest - ,,kto ma pieniądze, ten ma władzę"  :roll:
Zapisane

whiper

  • Gość
Kim będziemy??
« Odpowiedź #89 : 2004-11-22, 21:30 »
Ojej, Willie, tu nie o to chodzi.
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.061 sekund z 27 zapytaniami.