Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 [3] 4   Do dołu

Autor Wątek: Wiek :)  (Przeczytany 9166 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Wiek :)
« Odpowiedź #60 : 2004-10-23, 07:36 »
nie byłoby problemu gdyby barewa sierści dziedziczyła się wedłóg najprostszych praw mendla i warunkowana była jednym tylko allelem, w genetyce roprzyjmuje się że jeżeli przy jakiejkolwiek kombinacji alleli danego genu będzie występował allel S to koń będzie siwiał, jeżeli zaś zamiast tego genu modyfikującego będzie s to wtedy dopiero koń będzie miał jakąkolwek inną barwę sierści.... i tak np.
S_ _ _ zawsze będzie siwy - cokolwiek nie wstawisz w miejsce _
ale ssKK - będą kare
ssKk - gniade
sskk-kasztanowate
gdzie K i k to są allele na jakąś tam barwę.... więc jeżeli matka nawet będzie siwa i ojciec będzie siwy, jeżeli są heterozygotami czyli mają po Ss to mimo wszystko może wyjść od nich kary źrebolek, oczywiście jest znacznie mniejsze prawdopodobieństwo tego że taki się urodzi ale jest
tam są jakieś jeszcze kruczki co do tego dziedziczenia, teraz już tego nie pamiętam

Kamaq

  • Gość
Wiek :)
« Odpowiedź #61 : 2004-10-23, 07:59 »
Hit 2001 pół-mam-go od wczoraj [koń ciotkowy ale mogę jeździć gdzie, jak i ile chcę  :wink: ) i może tu go opiszę: ciemnogniady, blyszczący, na 3 nogach ma białe koronki a na łebku strzałkę. Jest podkuty na przednie nogi. Ma okropną grzywę nie wiem co mu zrobić bo jest taka wystrzępiona i nierówna  :P  :P Inne konie go nawet lubią ale czasem się pogryzie z którymś- ma ślady ugryzień, ale tam chyba tylko ze 2, na razie chodzi tylko lekko na lonży albo ze mną po p.ół godziny. dobra, napiszę jeszcze jaki sprzęcior ma, ale firm nie znam bo nie patrzyłam: siodło wszechstronne :/ [nie lubię ale  cóż] popręg materiałowy taki profilowany, strzemiona z gumką  :lol:  :lol: czaprak gruby taki jakby gąbkowy, i tyeraz ogłowie, nachrapnik polski [ zwyklak], wędzidło gumowe łączone, wodze skórzane ze stoperami. I jeszcze nie wiem co będę z nim trenować, lae po kontuzjach to raczej nie mamy szans na jakieś podboje. Ale strasznie się z niego cieszę bo to taki przytulak- wchodzi się do boxu a on podchodzi i się ociera. SUPER  :wink:
Zapisane

Kozica

  • Gość
Wiek :)
« Odpowiedź #62 : 2004-10-23, 10:57 »
znaczy się ciocia miała go wczesniej? czy kupiła go wczoraj?? :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wiek :)
« Odpowiedz #62 : 2004-10-23, 10:57 »

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Wiek :)
« Odpowiedź #63 : 2004-10-23, 16:19 »
koń z 2001 rozumiem? młodzik który ledwo co zaczyna pracę a już po kontuzjach? no to ciekawie....
co trenować...przez pierwsze półtorej roku coonajmniej to ty z nim będziesz trenować w takim razie ujeżdżenie czy chcesz czy nie

Kamaq

  • Gość
Wiek :)
« Odpowiedź #64 : 2004-10-23, 18:52 »
Cytuj

znaczy się ciocia miała go wczesniej? czy kupiła go wczoraj??
ona ma go gdlzieś od miesiąca... a kontuzje to wina 6 godzin jazdy w szkółce...
Zapisane

BEAUTY T3RROR

  • Gość
Wiek :)
« Odpowiedź #65 : 2004-10-23, 19:32 »
mój ulubieniec:
wałach METEOR s.p. :*
ojciec Bastion wlkp. matka Matadorka s.p.
maść bułana
ur. 14.04.1998 r
Zapisane

Kamelia

  • Gość
Wiek :)
« Odpowiedź #66 : 2004-10-24, 15:13 »
k_cian dobra jestem - zrozumiałam wiecej niż 70% tego o genetyce :P
Zapisane

Zuzika

  • Gość
Wiek :)
« Odpowiedź #67 : 2004-10-24, 22:58 »
ja prawie nic :P a to dlatego ze genetyke będziemy mieli dopiero w tym roku ;)
Zapisane

Kozica

  • Gość
Wiek :)
« Odpowiedź #68 : 2004-10-25, 17:58 »
no musisz pare pojęc załapać ;) wiedziec co to allele, kto to był Mendel :) co on tam sobie wymyślił i w ogóle :) genetyka bardzo fajna sprawa  :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wiek :)
« Odpowiedz #68 : 2004-10-25, 17:58 »

anieszka

  • Gość
Wiek :)
« Odpowiedź #69 : 2004-10-25, 21:17 »
genetyka jest chyba najciekawsza z wszystkich działów biologi :)
Zapisane

Kamelia

  • Gość
Wiek :)
« Odpowiedź #70 : 2004-10-26, 13:31 »
nie ja lubie to o człowieku i już nie długo będę trupy kroić !! :)
Zapisane

Karletka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3339
  • . . . : : :})i({: : : . . .
    • WWW
Wiek :)
« Odpowiedź #71 : 2004-10-27, 15:45 »
Kozica uczyłam sie o tym niedawno na biologii :lol:
Teoria dziedziczenia-Mendel
Teoria ewolucji-Linneusz bodajże.
 :)
Zapisane

ananas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2182
  • Fanatyk Łóżka Sprężynowego
Wiek :)
« Odpowiedź #72 : 2004-10-27, 17:53 »
leee robilismy "ankiete" w klasie i wyszło że tylko ja z calej klasy l;ubię biologię :P normalnir dzieklna jestenm
Zapisane

Karletka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3339
  • . . . : : :})i({: : : . . .
    • WWW
Wiek :)
« Odpowiedź #73 : 2004-10-28, 12:40 »
Biologia ujdzie,gorzej z chemią :cry:
Zapisane

koniulka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2541
Wiek :)
« Odpowiedź #74 : 2004-10-28, 15:05 »
Chemia tez nie jest taka zła jak mam i tata sa chemikami :P  :lol:
Zapisane
Na zawsze w naszych sercach...

Forum Zwierzaki

Wiek :)
« Odpowiedz #74 : 2004-10-28, 15:05 »

Kozica

  • Gość
Wiek :)
« Odpowiedź #75 : 2004-10-28, 17:40 »
wszystko zależy z jakim ma sie nauczycielem dany przedmiot, no i do czego ma sie zdolności, ja kiedys strasznie nienawidziłam historii i miałam z nią duży problem, teraz mam ją z superastym sorkiem i dzięki niemu nawet aktywnie uczestnicze w lekcji, zgłaszam sie, po prostu z takim gościem chce sie uczyc :) BRAWO DLA SORA!!
Zapisane

Kamelia

  • Gość
Wiek :)
« Odpowiedź #76 : 2004-10-29, 19:43 »
kozica ja tak samo :)
Zapisane

Jaśka

  • Gość
Wiek :)
« Odpowiedź #77 : 2004-10-29, 20:18 »
Ojejku ja mam okropną nauczycielkę od chemi. Teraz jestem w 1 klasie LO i już na pierwszej lekcji nas powyzywała od szczurów, mułów, szczeniaków (jak mi się coś przypomni to dopisze  :) ) Przed chemią to KAŻDEGO( dosłownie )boli brzuch ze starchu, a ta nauczycielka na lekcji drze się tak że ją pewnie w całej szkole słychać, a my siedzimy cichutko jak nigdy... Ale jest jedna dobra strona tego-dużo nauczy. I jak u niej ma się 3 na konic roku to wiedze ma się na 5 albo jeszcze lepiej...
Zapisane

Kozica

  • Gość
Wiek :)
« Odpowiedź #78 : 2004-10-29, 22:00 »
heh moja od chemi jest tez tragiczna... potrafi stac pół lekcji i gapić się w okno, a po tem spytać czy już zrobiliście zadania... a nic nam nie zadała...
Zapisane

Zorba

  • Gość
Wiek :)
« Odpowiedź #79 : 2004-10-29, 22:08 »
a moja od chemi nosi papierosy w tym swoim bialym fartuszku zresztą od fizyki to huhu ale ostsatnio polubilam chemie a biologie no coż niedawno byl sprawdzian z tkanek ich funkcji budowy komorkowej i funkcji i takoś tam mi poszlo no ok:)
Ja sie podlizuje do faceta od bioli pana Nawary on jest naprawdę super gosciu ale nasza babvka od polskiego w ogole ot jest babka super uczy nas:) (tak samo jak od histori tez jest w pożo).No i ta od polaka to ona swojej klasie wychowawczej na godz.wychowawczej opowiedziala o swoim peirwszym razie,w jakim wieku go przyżyła i ile miala lat..w ogole przyznaje sie do wieku fajna kobitka:) i sprawdza nam np wypracowania tak jak beda (sprawdzane) na egzaminie za 3 lata spoko babka:)
Zapisane

anieszka

  • Gość
Wiek :)
« Odpowiedź #80 : 2004-10-29, 22:39 »
ja na temat mojej babki z chemi wolałabym sie nie wypowaiadać bo ona wie mniej odemnie, wiedzę dyktuje z książek podobnie jak i zadania a jakby dać jej zadanie bez gotowego rozwiązania to uslyszy się "jak to zrobić?" mieliśmy taka scene że robilismy zadania no i nie wychodziło nam tzn nie wiedzieliśmy czy dobrze robimy no i mówimy "pani profesor jak to rozwiązać" a ona "no włąśnie jak to rozwiązać"
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wiek :)
« Odpowiedz #80 : 2004-10-29, 22:39 »

vitani

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1390
  • najważniejsze jest niewidoczne dla oczu
Wiek :)
« Odpowiedź #81 : 2004-10-30, 20:25 »
Ale się temat zmienił :P Ja do tematu : Gustaw, Kuc Feliński, 5 lat, bułany, daty urodzenia nie znam, bo właściciel też jej nie zna.. Nie jest mój, ale jest moim ulubieńcem :]
A co do nauczycieli :P to tak: Od historii : gdy kogoś pyta, to tak: 97% on sam przegada, a potem stwierdza, że dany oczeń nic nie powiedziałi 2 :P Nawet nie dał mu dojść do słowa .. Jestc przewrażliwiony na depilowaniu nóg i na wycieranych spodniach :P
Od chemii : wwszyscu się go boją, ale on tak potrafi opowiedzieć historyjkę o alkenach i alkinach, że śmichu nie mało i co lepsze rozumiemy.. ale gorzej jakby był sprawdzan.. Co to jest alken? To taka osoba, która na dyskotece pozozstawiała czapkę i szalik iteraz mu wyrosły gałęzie , a sąsiedzi się zaczeli z niego śąmiać, to on schował te gałęzie :P  Teraz tego wogóle nie rozumiem :P ..
Zapisane
dokud se zpívá, ještě se neumřelo, hóhó

Zuzika

  • Gość
Wiek :)
« Odpowiedź #82 : 2004-10-30, 20:31 »
tak mój nauczyciel od chemi jest spoko każdą lekcje zaczyna gadką: "Czy ktos chciałby o cos zapytać? cos sobie wyjaśnić? czegoś nierozumie? a moze ktos chciałby odpowiadać?" po tych słowach w klasie zapada cisza jak makiem zasiał a on mówi dalej: "No tak jak zwykle las rąk, wiec.." i podchodzi do jakiejs osoby i zaczyna sie rzeź niewiniatek, zazwyczaj zacznie sie na nas wydzierac że jesteśmy bandą nieuków ale ocen nam nie wstawi :wink: fakt potrafi byc smieszny szczególnie jak zaczyna gadać o plackach i gównach...:lol:
Zapisane

vitani

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1390
  • najważniejsze jest niewidoczne dla oczu
Wiek :)
« Odpowiedź #83 : 2004-10-30, 20:34 »
albo od polskiego ... Zapyta się czegoś... 15 minut ciszy,.. ona czeka nadal na naszą odpowiedź.. Potem ktoś jednak coś powie.. ona się drugie pietnaście minut zastanawia, ... potem stwierdza, że dobrze, ale... i zaczyna gadać do ko.ńca lekcji... A potem się skarrży do naszej wychowawczyni, że nie wyrabiamy się z tematem... i mamy ogromy pozadawane do domu.. :?
Zapisane
dokud se zpívá, ještě se neumřelo, hóhó

anieszka

  • Gość
Wiek :)
« Odpowiedź #84 : 2004-10-30, 20:38 »
no to u nas na angielskim zaczynamy we wrześniu odbaraić kilka lekcji w czerwu bo nauczycielka jedzie na wycieczkę :D no a my siedzimy na każdej wolnej lekcji już ponad pół roku wcześniej
Zapisane

magda strzałek

  • Gość
Wiek :)
« Odpowiedź #85 : 2004-11-01, 17:54 »
mój ulubiony konik-modika ma ok.12 lat i jest kochanym małym kucykiem walijskim  :D
Zapisane

anieszka

  • Gość
Wiek :)
« Odpowiedź #86 : 2004-11-02, 05:59 »
no to jesteście prawie w tym samym wieku :)
Zapisane

Kamelia

  • Gość
Wiek :)
« Odpowiedź #87 : 2004-11-02, 13:45 »
a masz jakieś zdjecia bo strasznie mi się podobają kuce felińskie :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wiek :)
« Odpowiedz #87 : 2004-11-02, 13:45 »

ananas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2182
  • Fanatyk Łóżka Sprężynowego
Wiek :)
« Odpowiedź #88 : 2004-11-02, 14:30 »
to ja jestem równiutko 15 dni starsza od takiej nasze klaczki... i ni mogłam sobie wybaczyć że jej nie złożyłam życzonek a akurat dzień przed jej urodzinami byłam w stajni.
Zapisane

Żołnierka

  • Gość
Wiek :)
« Odpowiedź #89 : 2004-11-03, 21:15 »
HORTEX  wlkp

Hortensja - Herbatnik
wiek~20 lat

Ali czy to jest Marma z Samotwooru czy jakoś tak? A i czy Malina była taka ciemna kasztanka? Jak tak to znam te kobyłki, moja siostra dzierżawiła kiedyś Malinę :) I Marma o ile pamiętam miała źrebaczka Mantrę. O ile to te kobyłki :) Pozdrawiam
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.083 sekund z 27 zapytaniami.