Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3 4   Do dołu

Autor Wątek: Świnki się nie lubią :(  (Przeczytany 8952 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kapuszek

  • Gość
Świnki się nie lubią :(
« : 2004-12-04, 08:47 »
Mam 10 miesięczną samiczkę, która u mnie jest od 8 miesiecy. 2 tygodnie temu trafiły do mnie na przechwanie dwa prosięta - samczyk i samiczka. Po tygodniu samczyk powędrował do nowego domu, a samiczkę - ok -2-3 miesięczną postanowiłam zatrzymać. I tu właśnie zaczął sie problem. P pierwsze samiczka jest bardzo bojażliwa - w stosunku do mnie,ale myslę że po jakikś czasie da się ją oswoić. a po drugie nie bardzo idzeie sie jej dogadac ze starszą samiczką. Choć trzymam je na razie w odzielnych klatkach - to widzę że wzajemnie na siebie popiskuja i szczękają zębami. Próbowałam puścić je na netralnym terenie - niestety każda próba kończy się bójką. Czy świniaki mają szansę na zgodę, bo zalezy mi by zamieszkały w jednej klatce. Ile czasu moze potrwać taki proces godzenia się. Dodam że młodsza to świnka po przejściach (znaleziona na ulicy ze stadkiem prosiaków, potem szybko stadko kurczyło sie i ona w końcu została sama, jeszcze nie bardzo przyzwyczajona do ludzi była, no i jako najmłodsza była przeganiana przez pozostałe samiczki) Poraździe ci robić, bo jednak zależy mi na takiej sytuacji, zeby się prosiaki dogadywały - inaczej pewnie będę musiała poszukać nowego domku dla młodszej (chociaż wiem że to z mojej strony brak odpowiedzialności :()
Zapisane

Alicja

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 199
  • Żyj tak,żeby inni nie musieli przez ciebie płakać
Świnki się nie lubią :(
« Odpowiedź #1 : 2004-12-04, 09:24 »
Która świnka jest bardziej bojownicza?Spróbuj wpuścić ją do klatki tej łagodnej (nie odwrotnie). Nie będzie tak hojrakować bo nie będzie "u siebie".
Zapisane
Nic nie dzieje się bez powodu

Cathycash

  • Gość
Świnki się nie lubią :(
« Odpowiedź #2 : 2004-12-04, 09:46 »
To jeden z warszawskich pożuconych prosiaczków?

Daj im trochę czasu, potem wypuść gdzieś, gdzie jeszcze nie były, postaw klatki obok siebie. Ja, zgodnie z radą na szynszylowej stronie, popryskałam oba zwierzątka perfumami (nietoksyczne dla dzieci). Wydaje mi się że pomogło. Mają teraz podobny zapach  ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Świnki się nie lubią :(
« Odpowiedz #2 : 2004-12-04, 09:46 »

M0j0_J0j00

  • Gość
Świnki się nie lubią :(
« Odpowiedź #3 : 2004-12-04, 10:16 »
Potwierdzam wypowiedź alicji. Ale nei tylko to sie liczy najpierw muszisz oswojić ta młodszą i później możesz je tak naprawde na poważne łączyć po za tm poświęcaj więcej czasu tej starszej świni bo czuje sie ona zagrożona widocznie ze cie straci i jest zazdrosna najpierw oswój tą młodszą świnke a później sie zobaczy./ Aktualnie ja też mam takiego prosiaka od 2 dni ktory ma pół roku i sie do mnie przyzyczaja. Napoczątku wkładaj ręke jej do powąchania później zbliżaj powoli i samo pójdzie wszystko.
Zapisane

Aluniek

  • Gość
Świnki się nie lubią :(
« Odpowiedź #4 : 2004-12-04, 11:05 »
Na bank daj jej czasu, ale nie zostawiaj jej samej sobie - musi przyzwyaczaic sie do kojarzenia Ciebie z bezpieczenstwem.
I rowniez zgadzam sie - odwazniejsza do bojazliwej wlozyc
I uzbroic sie w cierpliwosc.  Moja po przejsciach zwiazanych z pozarem w domu to troche czasu dochodzila do siebie.
Zapisane

rosa_wyzel

  • Gość
Świnki się nie lubią :(
« Odpowiedź #5 : 2004-12-04, 15:08 »
spokojnie.też miałam taką sytuację.daj świnkom czasu,ale może spróbuj zrobić to co poradziała Ci Alicja.
Zapisane

Aluniek

  • Gość
Świnki się nie lubią :(
« Odpowiedź #6 : 2004-12-04, 15:57 »
jeszcze jedno dorzuce, staraj sie ja brac na rece przed karmieniem. Pogladkac troche sie poniuniac i pozniej odstawic i zaraz dac jesc.
Zapisane

Kira

  • Gość
Świnki się nie lubią :(
« Odpowiedź #7 : 2004-12-05, 00:10 »
tak w tejsytuacji tylko czas swinki z oliwskegozoo sie powtórnie do mnie przwyczajaja :roll:  ijajecznica ma kolo 1 rokua usin kolo pól roku i nie miszkaja rzem bo  sie nie zgzaja jak przyjechałybyly wszystki erazem ale iedysamiczki  miły zostac mamusiami zostły rozłaczne  na odchówb i juzsie odzwyczaiły zupelnie ;)
Zapisane

tymon

  • Gość
Świnki się nie lubią :(
« Odpowiedź #8 : 2004-12-05, 08:51 »
Na to wszystko potrzeba czasu :) Sam zobaczysz że swinki się polubia!!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Świnki się nie lubią :(
« Odpowiedz #8 : 2004-12-05, 08:51 »

MrówkA

  • Gość
Świnki się nie lubią :(
« Odpowiedź #9 : 2004-12-05, 09:09 »
ja laczylam moje szczury.. one skakaly do siebie przez klatki.. to mozna porownac z psami, moja byla suczka atakowala inne psy jak byla na smyczy, gdy byla spuszczona, to normalnie sie bawila..
a co do szczurzyc to robilam wszystko stopniowo.. najpierw je puscilam w jakims niewielkim pomieszczeniu, to nie reagowaly na siebie.. potem, tak jak mowila Alicja... wpuscilam ta bardziej "skoczna" do drugiej i jakos pomalu, pomalu, najpierw na krotkie widzenia, potem na dluzsze .. i udalo sie !! teraz Tequilla i Shila razem sobie spia wtulone w siebie !! :) bedzie dobrze, ale musisz byc cierpliwy.. :mrgreen:

jeszcze tez laczylam fretki.. jak przyszla Cara, to akurat Oska odchowywala swoje male ... ale jakos udalo mi sie je polaczec.. jak bierze sie je w nieznane im miejsca.. to one zupelnie inaczej dosiebi epodchodza... kapalam je, bralam na spacery.. jakos to wyszlo i teraz wszystko jest cacy i w przyjezni !! :mrgreen:
Zapisane

Kira

  • Gość
Świnki się nie lubią :(
« Odpowiedź #10 : 2004-12-05, 18:08 »
ja swinki o spacerku planuje przenisc do metrowej klatki :wink:
Zapisane

MrówkA

  • Gość
Świnki się nie lubią :(
« Odpowiedź #11 : 2004-12-05, 18:16 »
dobrze dobrze :) pewnie sie polubia .. w koncu to ten sam typ   :wink:
Zapisane

M0j0_J0j00

  • Gość
Świnki się nie lubią :(
« Odpowiedź #12 : 2004-12-05, 19:20 »
Kira pytanko : Mówiłaś mi o tej wiekszej klatce dla świni jake ona ma wymiary, w jakim jest stanie i ile musiałbym dopłacić wiesz o co chodzi ?? / Bo chce jakiegośnowego prosiaka sobie do domku sprowadzić :D
Zapisane

Sczurka

  • Gość
Świnki się nie lubią :(
« Odpowiedź #13 : 2004-12-05, 19:47 »
mojek ty zawsze miałes szał na punkcie zwierząt może nie tak szybko z tymi świniami :D:)
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Świnki się nie lubią :(
« Odpowiedź #14 : 2004-12-05, 19:50 »
Duzo to nie znaczy dobrze :) No i nie wszystkie zwierzaki sie lubią. Szczur mojego brata uznał mojego chomisia za drugie sniadanko i tylko szybka reakcja uratowała mu zycie
Zapisane
BC + koci podrostek

Forum Zwierzaki

Świnki się nie lubią :(
« Odpowiedz #14 : 2004-12-05, 19:50 »

Kira

  • Gość
Świnki się nie lubią :(
« Odpowiedź #15 : 2004-12-05, 20:27 »
mojek narzie ta metrow ai inna bedze zajeta zabieram jeszcze trzecia swinie bez klatki wszystko pozajmowane :o  bedzesz musiał troche poczekac .. na te drugie swinkimałe na zamiany wtedy klatke bedae mogła sprzedac.. jak byco :wink:
Zapisane

M0j0_J0j00

  • Gość
Świnki się nie lubią :(
« Odpowiedź #16 : 2004-12-05, 20:38 »
Ale chodzi mi o to że ja ci dam ta co mam i ty mi dasz ta większą a ja ci dam wiecej kasy poprostu  :o  :lol: i jeszcze jedno czy jeśli bym wypuszczał te świnie na 1.30 godz po pokoju to wystarczy taka klatka co mam 2 świniom bez sprzeczek i czy sie nie bedą męczyć i obie bede gładkowłose no może ta druga rozetka  :o  ???
Zapisane

Kira

  • Gość
Świnki się nie lubią :(
« Odpowiedź #17 : 2004-12-06, 00:06 »
dopłacsz rozumiem alepoczekmy ztymtroce moze w  tym  natepnym tygdniu i nie w tym co juz jest :)
Zapisane

MrówkA

  • Gość
Świnki się nie lubią :(
« Odpowiedź #18 : 2004-12-06, 08:27 »
hej nowego dnia !! koniecznie napiszcie jak poszlo laczenie swinek :) ja i tak uwazam, ze skoro to ten sam gatunek, to wczesniej czy pozniej sie polubia :)
Zapisane

psotka

  • Gość
Świnki się nie lubią :(
« Odpowiedź #19 : 2004-12-06, 11:04 »
polubic to sie wcale nie musza, powinny sie zaakceptowac na tyle zeby nie gryzc sie bez przerwy - u mnie to wyglada tak, ze przez jakis czas zyja w zgodzie, potem pusia pokazuje kto tu rzadzie gryzac kofi bez powodu i potem znow jest bojka;) srednio leja sie raz na dzien  :lol: na szczescie to tylko takie pokazanie kto tu rzadzi a nic powaznego - ale napocatku to praly sie okropnie, 2 tygodnie non stop bojek i awantur :)
Zapisane

M0j0_J0j00

  • Gość
Świnki się nie lubią :(
« Odpowiedź #20 : 2004-12-06, 14:39 »
heheh to fajne masz świnie/ Kira wprorżadku bo najpierw chce tulke oswojić tak aby juz sie niczego nie bała a dopiero nową kupić.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Świnki się nie lubią :(
« Odpowiedz #20 : 2004-12-06, 14:39 »

Sczurka

  • Gość
Świnki się nie lubią :(
« Odpowiedź #21 : 2004-12-06, 14:48 »
no to troszke poczekasz zanim ją oswoisz :) no hcyba ze masz jakies specjalne pomysły:D
Zapisane

MrówkA

  • Gość
Świnki się nie lubią :(
« Odpowiedź #22 : 2004-12-06, 21:58 »
:) fajnie , fajnie ... a moja mysia niestety juz jest slabiutka :( biedniulka ...
Zapisane

Kira

  • Gość
Świnki się nie lubią :(
« Odpowiedź #23 : 2004-12-07, 01:06 »
kroczki obwachały sie ale w jednej klatce jeszcze nie sa ;)
Zapisane

MrówkA

  • Gość
Świnki się nie lubią :(
« Odpowiedź #24 : 2004-12-07, 11:23 »
bedzie dobrze .. ja wam to mowie   :P   :wink:   :mrgreen:   :lol:
Zapisane

Kira

  • Gość
Świnki się nie lubią :(
« Odpowiedź #25 : 2004-12-08, 21:05 »
Cytat: Kira
kroczki obwachały sie ale w jednej klatce jeszcze nie sa ;)
a tyak oczywiscie krolikczkia  to miały byc swineczki malla róznica wybaczcie ...swinki dzis  byly w jednej klatce i im ito podobało tylko w domku sie nie mieszcza obie :)
Zapisane

MrówkA

  • Gość
Świnki się nie lubią :(
« Odpowiedź #26 : 2004-12-08, 21:11 »
Kira.. mam pytanie .. czemu Ty tak nie wyraznie piszesz ?? tj. nie patrzysz na literki czy cooo ?? bez urazy oczywiscie :)

 ... trzeba kupic wiekszy domek :) :)
Zapisane

Kira

  • Gość
Świnki się nie lubią :(
« Odpowiedź #27 : 2004-12-08, 22:20 »
same porblem rozwiazały spia poza domkiem w sianku :P
 dobra bede  pilnowac sie litrówek  :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Świnki się nie lubią :(
« Odpowiedz #27 : 2004-12-08, 22:20 »

MrówkA

  • Gość
Świnki się nie lubią :(
« Odpowiedź #28 : 2004-12-09, 08:07 »
fajnie .. bo wiesz ... ciezko bylo Cie rozczytac :)
dobrze, ze jakos sobie radza... he... he... :P
Zapisane

Kira

  • Gość
Świnki się nie lubią :(
« Odpowiedź #29 : 2004-12-10, 22:56 »
swinka   jedna u mnie została jajecznica  :)  Justina zmieniła  domek mieszka z  tula u Mojka ;)
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.065 sekund z 27 zapytaniami.