Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 3 4 [5]   Do dołu

Autor Wątek: Frolic i Pedigree, army dla małych psów  (Przeczytany 28230 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ssgosiass

  • Gość
Frolic i Pedigree, army dla małych psów
« Odpowiedź #120 : 2005-03-29, 19:59 »
Ja sie nei bede wyklocac cyz dobre te karmy sa cyz nie, bo sa chyba nie najlepsze.
Sonia nieraz dostaje chapi dopiero wtedy jak nikt nie pojedize do sklepu kupis miesko.
Bym jej kupowala Eukanube cyz Royal ale jej krostki wychodza, od małej..
Narazie nie narzeka (: hehe
Zapisane

M'AST

  • Gość
Frolic i Pedigree, army dla małych psów
« Odpowiedź #121 : 2005-03-29, 21:08 »
o matko jak pies zje raz na kiedys Czapi albo pedigri to nic mu nie będzie :roll: nie róbmy przesady :roll:  z waszych wypowiedzi wynika m+-:bo Twój pies jadł Czapi to bedzie miał chore nerki(czy tam cos)  :roll: wiadmo ze najlepiej jest dawac psu najlepszą karme ale co za tym idze jest ona najdroższa :roll: tak wiem ze to sie bardziej opłaca ale nie każdy ma hajs zeby wyłożyc kilka stów na karme dla psa :roll: moim zdaniem jak pies je raz kiedys srapi czy tam frolik to zartaz od tego mnie umrze :roll:
co do puriny DC i PP to faktycznie DC nie jest zbyt dobra...friskies tez jest teoretycznie sygnowaną marką "purina ale wiado0mo.sa, vidze po Viva na ile chetnie jadła PP nizeli DC :roll:
Zapisane

myszka

  • Gość
Frolic i Pedigree, army dla małych psów
« Odpowiedź #122 : 2005-03-29, 21:50 »
Jak się nie ma "hajsu" a nawet jak się ma, najzdrowiej jest włożyć troszkę wysiłku i przygototwywać jedzenie samemu, z tym, że niekoniecznie tradycyjną "trójpolówkę" ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Frolic i Pedigree, army dla małych psów
« Odpowiedz #122 : 2005-03-29, 21:50 »

M'AST

  • Gość
Frolic i Pedigree, army dla małych psów
« Odpowiedź #123 : 2005-03-29, 22:43 »
no troszke wysiłku trzeba azeby odpowiednio zbilanosac psu własne produkcje :roll: nie wiem nie gotuje psu sam ale to nie jest chyba tak ze ciach ryz+miecho+marchew i obiadek picu s glancus...
Zapisane

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Frolic i Pedigree, army dla małych psów
« Odpowiedź #124 : 2005-03-29, 22:56 »
M'AST, przygotowanie psu posilku  nie jest trudne. Naprawde, nie przesadzajmy z tym bilansem. Kiedys wogule nie znano tego slowa a psu żyły dlugo i szczęśliwie.
Zapisane

M'AST

  • Gość
Frolic i Pedigree, army dla małych psów
« Odpowiedź #125 : 2005-03-29, 23:02 »
teraz tez psy jedza czapi izyją długo i szcześliwie :roll:
Zapisane

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Frolic i Pedigree, army dla małych psów
« Odpowiedź #126 : 2005-03-29, 23:05 »
na chapi? dlugo i szczęśliwie? Dobry żart...
Zapisane

M'AST

  • Gość
Frolic i Pedigree, army dla małych psów
« Odpowiedź #127 : 2005-03-29, 23:13 »
a nie??pies mojej babci zył 19 lat...jadł z początku to co zostało z obiadu poznije własnie jakieś tanie gówno z supermaketu inie umarł na wątrobe tylko pod kołami samochodu.faktycznie był nie jakoś pieknie zdrowy ani tez piekna siercia etc nie grzeszył ale nic mu nie było specjalnego...szczesliwy to on był napewno :P nie przecze ze dobr karmy są dobre ale jak pies je te złe to nie znaczyz e umrze po dwóch latach...a samemu robią c psu jedznie nie jest tak łatwo zachowac odpowiedznie proporcje jesli chodzi o wszytkie potrzebne składniki...
pies mojego znajomego jadł gotowane zarełko i codzienie wymiotował,zmieniali mu jedznie,mięsa,zapychacze i wszytko jak jadł sucha karme to nic mu nie było,poszli do weta,wet go zbadał i??niedobór wapnia czy tam wapna,lizał sciany i zygał :roll: w dodatku rodowodowy jaminik u naprawde dobrych hodowców..
Zapisane

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Frolic i Pedigree, army dla małych psów
« Odpowiedź #128 : 2005-03-29, 23:27 »
No a od czego ta matowa sierść i nienajleprze zdrowie? Od wspaniałej karmy Chapi? sorry ale malo kto chce żeby jego pies był w takim stanie. MAST, Bafi już od prawie dwóch lat je domowe jedzenie i żadnych niedoborow nie ma, jest zdrowy, ma piekną sierśc i nie choruje(odpukać!), ngdy na żadne bilanse nie zwracalismy szczególnej uwagi. A te wymioty u tego psa moze byly spowodowane właśnie częstą zmianą diety? mi sie wydaje ze gotowane będzie zawsze zdrowsze dla psa niz karma która zawiera duzo uleprzaczy i konserwantów.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Frolic i Pedigree, army dla małych psów
« Odpowiedz #128 : 2005-03-29, 23:27 »

M'AST

  • Gość
Frolic i Pedigree, army dla małych psów
« Odpowiedź #129 : 2005-03-29, 23:37 »
pies zywiony Chappi po dwóch latach tez nie bedzie wykazywałz specjalnije róznicy :roll: troche brzydka siersc,smrodek z pyska :roll: zresztaz nawet sucha karmą sie psa nie zbilansuje :P moja Viva jadła sucha  a itak niedobory potasu miał czy czegostam i łape zwichła ;) tyle zdań ile psów :) ja tam swojego itak bede zywił sucha karma i nie dlateog ze wuwazem ze jest najzdrowsza tylk ze  jestem leń :P
Zapisane

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Frolic i Pedigree, army dla małych psów
« Odpowiedź #130 : 2005-03-29, 23:44 »
Cytuj

tylk ze jestem leń

Ja też :P , ale moja mamusia na szczeście nie jest i pieskowi gotuje  ;) <hihih>
Cytuj

nie bedzie wykazywałz specjalnije róznicy  troche brzydka siersc,smrodek z pyska

Oj dla mnie to byłaby spora różnica  ;)  smrodkowi i zmatowiałej sierści mówimy :nie! :P
Zapisane

Borderka

  • Gość
Frolic i Pedigree, army dla małych psów
« Odpowiedź #131 : 2005-03-30, 11:53 »
Cytuj
pies zywiony Chappi po dwóch latach tez nie bedzie wykazywałz specjalnije róznicy


Moja Sara nie jadła Pedigree przez dwa lata, a sierść jej zmatowiała i miała łupież  :roll:  
Mam pytanie czy kupywane takie karmy dla psów w mięsnym (takie jakby kiełbachy grube  :P ) są dobre dla ich zdrowia?
Zapisane

M'AST

  • Gość
Frolic i Pedigree, army dla małych psów
« Odpowiedź #132 : 2005-03-30, 12:43 »
raczej nie :P ja mam tez pytanko:jaka jest roznica miedzy:nutrą nuggets i gold?i jak ma sie sprawa jesli chodzi o walory smakowe??bo ponoc te najgorsze karmy spo m najlepiej smakują...
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Frolic i Pedigree, army dla małych psów
« Odpowiedź #133 : 2005-03-30, 13:24 »
Borderka - to co można kupić w mięsnych te "grube kiełbachy" to są w głównej mierze zmielone kości, po mięso najlepiej wybrać się na bazar - jeszcze lepiej w godzinach takich jak wszyscy się juz "zmywają" bo wtedy możesz dostać saporo mięcha (dobrego) za grosze, bo sprzedawcy beda sie chcieli tego pozbyć.

mast, najgorsze karmy najlepiej smakuja ze względu na dodatki o których się nie mówi
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Kamila

  • Gość
Frolic i Pedigree, army dla małych psów
« Odpowiedź #134 : 2005-03-30, 21:22 »
Tak to prawda kolezanka mowila mi raz co sie znajduje w zarciu Pedigree  :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Frolic i Pedigree, army dla małych psów
« Odpowiedz #134 : 2005-03-30, 21:22 »

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Frolic i Pedigree, army dla małych psów
« Odpowiedź #135 : 2005-03-30, 22:34 »
?? Co?? :shock:
Zapisane

_aisa_

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2531
    • WWW
Frolic i Pedigree, army dla małych psów
« Odpowiedź #136 : 2005-03-30, 23:01 »
A pomyślcie, ile pieniędzy potrzeba na import karmy np. z Niemiec, zapłacenie za osobę za to odpowiedzialną, zapłacenie za dystrybutora np. w Polsce, za dowóz tej karmy to sklepu zoologicznego, za reklamę produktu i tych wszystkich ludzi i w końcu za zarobek tego sprzedającego tą karmę...wyjdzie niczego sobie mała sumka... i teraz odejmijcie to wszystko od ceny karmy, ile wyjdzie ? Niewiele ? A jednak w tej cenie znajduję się przecież "tyle" wartościowych rzeczy... :roll:

A powiedzcie mi:
Kto sprawdza co tak naprawdę wrzucają do produkcji tej karmy ? Może prawda często myli się z etykietą...

Chciałabym zmienić zdanie na temat karm suchych...ale jak dowiedziałam się tej całej prawdy, karmię Doris gotowanym bo niechcę jej truć, choćby tak znaną i drogą karmą...
Zapisane
Doris, Zulus i  Pirania z właścicielką pozdrawiają :wink: ;)

exensssis

  • Gość
Frolic i Pedigree, army dla małych psów
« Odpowiedź #137 : 2005-03-30, 23:12 »
Moria tez dostaje gotowane, jakos nie ma przekonania do tych wszystkich chrupkow, od czasu do czasu dostaje suche ale tak to zazwyczaj mam gotuje ;) Mast to nie jest wcale takei pracochłonne, ryzyk, rozne warzywa (moria ma uczulenie na cebule i selera), kurczak, albo swinka, i do tego dostaje takei witaminki, na siersc,  i wapno w tabletkach z powodu uczelenia :P Jak do tej pory wszystko z nia ok, sam z reszta widziałes, w pełni sił :) Jak z nia chodze na kontrole to wet tez mowi ze wszystko ok  8)  tylko ze mimo tych swoich nedznych 3 lat, ma trochu kamien nazebny bo jak psiak je suche to na bierzaca sciera, a łona nie..  :roll:  ale z tym sobuie jakos poradzimy  :P
Zapisane

ssgosiass

  • Gość
Frolic i Pedigree, army dla małych psów
« Odpowiedź #138 : 2005-03-30, 23:53 »
No to truje moja Sonie cyz nie?  :roll:
Zapisane

pacuszka7

  • Gość
Frolic i Pedigree, army dla małych psów
« Odpowiedź #139 : 2005-03-31, 08:09 »
uuu krostki jej wychodzą :shock: to nieciekawie

u mnie nie ma kto psu gotować, rodzice wracają późno...nie ma szans]

dziś idę kupić karmę...przedemną wielki wybór PD vs RC...i nie mam pojęcia :roll:
Zapisane

ssgosiass

  • Gość
Frolic i Pedigree, army dla małych psów
« Odpowiedź #140 : 2005-03-31, 13:51 »
tzn. na Eukanube jets uczulona... teraz jej nie daje, bo ona poprostu woli gotowone jedzenie. Wsomie to eniwiem czy teraz jej jeszcze wcyhodza bo ja juz wczesniej wspomnialam nie daje jej suchej karmy. ASle truje ja?:P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Frolic i Pedigree, army dla małych psów
« Odpowiedz #140 : 2005-03-31, 13:51 »

xara

  • Gość
Frolic i Pedigree, army dla małych psów
« Odpowiedź #141 : 2005-03-31, 14:14 »
Cytat: _aisa_
A pomyślcie, ile pieniędzy potrzeba na import karmy np. z Niemiec, zapłacenie za osobę za to odpowiedzialną, zapłacenie za dystrybutora np. w Polsce, za dowóz tej karmy to sklepu zoologicznego, za reklamę produktu i tych wszystkich ludzi i w końcu za zarobek tego sprzedającego tą karmę...wyjdzie niczego sobie mała sumka... i teraz odejmijcie to wszystko od ceny karmy, ile wyjdzie ? Niewiele ? A jednak w tej cenie znajduję się przecież "tyle" wartościowych rzeczy...

Zgadza się. Sama karma jako taka kosztuje niewiele, reszta to ceny zachłannych pośredników.
Dzięki ich zmowie wychodzi cena niezmienna w każdym rejonie Polski.

Ja np. karmię swojego psa suchą karmą weterynaryjną RC. Oczywiście nigdzie jej nie dostanę tylko u weterynarza
za kosmiczna cenę. Byłam w niejednej hurtowni i nie mam szans żeby ja nabyć w rozsądnej cenie nawet hurtem.
Ba, nawet nie chciano mi powiedzieć ile ona u nich kosztuje.

Mimo wszystko płacę co miesiąc ponad 200 zł za worek karmy, ponieważ jestem bardzo zadowolona z efektów,
które są widoczne gołym okiem. I będę płaciła, bo dobro psa jest dla mnie najważniejsze.
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Frolic i Pedigree, army dla małych psów
« Odpowiedź #142 : 2005-03-31, 18:32 »
W sumie suche żarcie to wszystko "to samo" z tym że jedno jest bardziej zbilansowane, inne mniej (najmniej - karmy supermarketowe, chappi, frolic, pedigree) ale i tak karmy robo sie z mięsa którego nie da się w żaden inny sposob zużyć - tzn największego syfu.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?
Strony: 1 ... 3 4 [5]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.08 sekund z 27 zapytaniami.