Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Dlaczego kon gryzie?  (Przeczytany 10498 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Leloo

  • Gość
Dlaczego kon gryzie?
« : 2005-02-27, 18:56 »
Bylem na wsi... gospodarzer z domu w ktorym mieszkalismy kupili niedawno klacz... Wszedlem do stajni i chcialem ja poglasakac pi nosie... i zaczela tak zarzucac wargami:D heh no to pomyslalem ze moge jej zaufac i mozae ona che tylko tak mnie chwycic za reke a ona mnie uzarla w palec;-/ i nie wiem czym to jest spodowane... moza dlatego ze sjtem nowy i mnie nie znala... z drugim koniem bylo podobnie... Z gory dzieki!!
Zapisane

Alyszek

  • *
  • Wiadomości: 4752
Dlaczego kon gryzie?
« Odpowiedź #1 : 2005-02-27, 19:06 »
Może to podłoże psychiczne ? Np. ktoś kiedys tą klacz uderzył zaraz po pogłaskaniu ? Mozesz napisać coś wiecej o jej przeszłosci ?
Zapisane

Newada

  • *
  • Wiadomości: 853
Dlaczego kon gryzie?
« Odpowiedź #2 : 2005-02-27, 19:26 »
O Bosh....jeden koń gryzie a drugi nie,nikt Ci tu nie powie dokładnie dlaczego ten kon cie ugryzł bo nie znamy tego konia,jego psychiki,jak był traktowany w przeszłości,w jakich jest trzymanych warunkach,nie wiemy dokładnie jak sie zachowałeś,może przeoczyłeś jakieś sygnały ostrzegawcze a może poprostu ugryzł bo chciał sie troche pomiziać i przypadkowo ugryzł itp....
zbyt rozległy temat żeby dyskutować,bo tak jak napisałam nie wiemy nic oprócz tego że koń Cie ugryzł,jakbyś napisał więcej to może udałoby sie coś wiecej wywnioskować a tak nie ma sie co rozpisywac....

a jak piszesz ze z grugim koniem było podobnie to albo w Tobie tkwi przyczyna albo w taktowaniu oby dwóch tych koni....ale za mało wiadomości żeby cokolwiek stwierdzić...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Dlaczego kon gryzie?
« Odpowiedz #2 : 2005-02-27, 19:26 »

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Dlaczego kon gryzie?
« Odpowiedź #3 : 2005-02-27, 19:44 »
Matko, koń myslal ze masz cukier/marchewke, nic dziwnego ze Cie uzarl jak łapy mu pchałeś..
Zapisane

koniulka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2541
Dlaczego kon gryzie?
« Odpowiedź #4 : 2005-02-27, 20:14 »
Tu można snuć domysły..Może byl źle traktowany, może się bał, może myślał że cos masz dla niego....Nie łatwo powiedzieć po kilku słwach wyjaśnienia...
Zapisane
Na zawsze w naszych sercach...

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Dlaczego kon gryzie?
« Odpowiedź #5 : 2005-02-27, 20:16 »
Moim zdaniem jak dwa konie zaczely "rzucac wargami" jak podlozyles im reke, to chyba jest jasne ze nie chciały go zabić, tylko wziac od niego coś smacznego..  :roll:
Zapisane

BEAUTY T3RROR

  • Gość
Dlaczego kon gryzie?
« Odpowiedź #6 : 2005-02-27, 20:40 »
A czasami koń po prostu tak ma. Znam jednego który gryzie prawie każdego, jest płochliwy gdy wyciąga się do niego rękę, ale nie miał złej przeszłości... Nie ugryzie osoby której ufa, o ile jest ona delikatna... takie konie są trudniejsze bo trzeba do nich innego podejścia, cierpliwości. Mnie on nigdy nie ugryzł, ale był wiele razy bliski temu...
Albo tak jak mówi Vio, nie spełniłeś jego oczekiwań, chciał cuksa a Ty mu tylko łapkę podsunąłeś, to co miał biedny zrobić?  ;)
Zapisane

Kamaq

  • Gość
Dlaczego kon gryzie?
« Odpowiedź #7 : 2005-02-27, 20:46 »
Cytuj

to chyba jest jasne ze nie chciały go zabić, tylko wziac od niego coś smacznego..
to, albo po prostu tak lubia sobie kogos pomemlac :P znam konia, do ktorego jak sie stanie plecami, robi perfekcyjny masaz  :wink: ale i tak zawsze konczy sie na przeszukiwaniu kieszeni.... ;)
Zapisane

BEAUTY T3RROR

  • Gość
Dlaczego kon gryzie?
« Odpowiedź #8 : 2005-02-27, 20:48 »
A czasami koń po prostu tak ma. Znam jednego który gryzie prawie każdego, jest płochliwy gdy wyciąga się do niego rękę, ale nie miał złej przeszłości... Nie ugryzie osoby której ufa, o ile jest ona delikatna... takie konie są trudniejsze bo trzeba do nich innego podejścia, cierpliwości. Mnie on nigdy nie ugryzł, ale był wiele razy bliski temu...
Albo tak jak mówi Vio, nie spełniłeś jego oczekiwań, chciał cuksa a Ty mu tylko łapkę podsunąłeś, to co miał biedny zrobić?  ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Dlaczego kon gryzie?
« Odpowiedz #8 : 2005-02-27, 20:48 »

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Dlaczego kon gryzie?
« Odpowiedź #9 : 2005-02-28, 08:47 »
tyle że złośliwe gryzienie da się zauwa żyć po całej mimice pyska, po skulonych uszach, wyszczerzeniu zębów i raptownym gwałtownym wyjeżdżaniem do ciebie z zębami, a jeśli koń nie zdradzał zadnych negatywnych emocji to sądzęże to raczej pomyłka i przypadek...no jeszcze kwestia czy osoba pogryziona jest w stanie rozróżnić sygnałuy jakie daje koń

Leloo

  • Gość
Dlaczego kon gryzie?
« Odpowiedź #10 : 2005-02-28, 09:43 »
Znaczy ja tego konia widzailem wtedy 1 raz... moze to daltego ze mnie nie znal... a o jego przeszlosci nic nie wiem... jest trzymany w dobr ych warunkach... gospodarze o konie wyjatkowo dbaja... a moze dlatego ze byla zmeczona... bo te konie sa na kuligi... moze dlatego tak zareagowala... maja niekiedy po 7 kuligow dziennie... wiec nie wiem... ale dzieki za odpowiedz... Ale pozniej probowalem sie do niej podlizac i dawalem jej cukier;) heeh Dieki jeszcze raz! :roll:
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Dlaczego kon gryzie?
« Odpowiedź #11 : 2005-02-28, 12:17 »
Cytuj

no jeszcze kwestia czy osoba pogryziona jest w stanie rozróżnić sygnałuy jakie daje koń


no wlasnie..

Lelooooo, nie opowiadaj takich rzeczy, skoro nie umiesz rozrozniac sygnalow jakie Ci daje kon, to nie dopowiadaj sobie ze byl zmeczony albo agresywny.. To nie bylo zachowanie AGRESYWNE !!
Zapisane

Alii

  • Gość
Dlaczego kon gryzie?
« Odpowiedź #12 : 2005-02-28, 16:29 »
U mnie w stajni jest konik, który gryzie. Jak wchodzisz do niego do boksu to koń na ciebiez zębami wyskakuje :P ale tak dla niepoznaki, zeby jakiś naiwniak go odwiedził w boksie to zanim się do niego wejdzie to Cię liże po rączce :wink:
Zapisane

Newada

  • *
  • Wiadomości: 853
Dlaczego kon gryzie?
« Odpowiedź #13 : 2005-02-28, 18:13 »
U mnie w stajni jest klacz która nie ma jednego oka,z tego co wiem to została wykupiona z rzeźni jak była źrebakiem(coś ok. 3 mies chyba)i od tamtej pory stała już tam(czyli tam gdzie jezdze).To jest własnie przykład konia bardzo wrażliwego,bo od ta,tej pory a jest to juz naprawde ładnych pare lat nikt jej nigdy nie zrobił krzywdy,biega całymi dniami po wielich paswiskach dbają o nią jak o jajko.ale widocznie doświadczenia z przeszłości wystarczyły.....ale jest też troche histeryczna bo jak tylko usłyszy ze dzwi od paszarni sie otwierają to robi wariactwo w stajni bo ona oczywiscie musi pierwsza dostac jesc.. :roll: (oczywiscie nigdy pierwsza nie dostaje bo niby czemu  ma miec taki przywilej)jedna sciana od boksu jest cała zrąbana bo oczywisie barany,wierzgania i wszystko co mozliwe.....

co innego konie poprostu znarowione tak jak w klubie p***(czestochowiacy wiedza o co chodzi)ze sa przemęczone,źle traktowane,nie wypuszczane na pastwiska,stoją na gównach,ludzie nie umieją sie z nimi obchpodzic.....mnóstwo koni jest tak 'psuta'....niestety....

a co do autora tematu...proponuje przed załozeniem topicu zagłebić sie troche w konska literature
Zapisane

Leloo

  • Gość
Dlaczego kon gryzie?
« Odpowiedź #14 : 2005-03-01, 10:39 »
NIe no spoko ja tam sie nie znam na koniach... wlasciwie ma z nimi kontakt raz na jakis czas.. I nie wiem jakie sa te sygnaly... tlko wiem ze jak kuli uszy to jest cso nie tak... a reszty nie znam...

Cytuj
to nie dopowiadaj sobie ze byl zmeczony albo agresywny..


I sobie nie opowiadalem tylko podawalem opcje... bo ajk juz wspominalem nie znam sie na koniach... poprostu...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Dlaczego kon gryzie?
« Odpowiedz #14 : 2005-03-01, 10:39 »

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Dlaczego kon gryzie?
« Odpowiedź #15 : 2005-03-01, 11:42 »
No, to my Ci mowimy ze prawdopodobnie chcial od Ciebie cos smacznego dostać ;)
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Dlaczego kon gryzie?
« Odpowiedź #16 : 2005-03-01, 11:45 »
debros jak niesie się paszę lub coś dobrego do jedzenia to kręci się, tupie w miejscu niecierpliwie, uszy po sobie kładzie...tyle że nie było przypadku by próbował ugryźć czy coś, jego strojenie min typu kładzienie uszu i nerwowe zachowanie raczej jest wyuczone od mamusi - tyle że ona potrafiła straszyć wywalając zęby, on jedynie nauczył się kulić uszęta i tupać nerwowo, poza tym żadnych tego typu (agresywnych itp) zachowań nie przejawia ;) no czasem na jeździe na baciora oddaje i strasznie nerwowo na niego reaguje - spina się momentalnie i trzeba sporo cierpliwości żeby go rozluźnić, żeby nie pędził...

Kamelia

  • Gość
Dlaczego kon gryzie?
« Odpowiedź #17 : 2005-03-01, 17:50 »
u nas był taka klacz że dało się ją pogłaskać jak się grzała w innym wypadku to wogóle nie wchodziło w gre bo od razu startowała z zębami
Zapisane

Princessa

  • Gość
Odp: Dlaczego kon gryzie?
« Odpowiedź #18 : 2005-08-08, 19:11 »
Kiedy ugryzl cie kon to jak zareagowales?? Na pewno od razu wyszedles z boksu nic nie robiac. Jesli taka sytuacja sie powtorzy nigdy tak nie rob. Nie znasz tego konia i nie wiesz jakie ma doswiadczenia z przeszlosci. Dlatego nie bij go tylko zaraz po ugryzieniu podnies glos o kilka tonow, zeby kon wiedzial co najlepszego narobil. No bo co to ma znaczyc ze kon bezpodstawnie gryzie. A moze zrobiles jakis ruch lub dotknales go w jakies miejsce i mu sie to nie spodobalo?? A wchodzac do niego poinformowales go o swojej wizycie?? tzn. dzwiekiem np. :D A jeszcze jedna uwaga: co z tego ze kon widzial cie 1 raz??  Jak np. jade na oboz w siodle to te konie tez mnie widza 1 raz i od razu musze sie nimi zajac. Musze wyczyscic, osiodlac, a przeciez czyszczenie nie kazdy kon lubi. Najwazniejsza zasada to robic zdecydowane ruchy przy koniu i kiedy probuje gryzc podniesc glos, zeby wiedzial ze wiecej nie wolno tak robic :) I nie zrażaj sie od razu do tych wspanialych zwierzat, bo jesli ktorys z nich ma nieprzyjemne wspomnienia to wiadomo, ze ze strachu moze ugryzc, kopnac lub zrobic nie wiadomo co... >>POZDRO<< i powodzenia :D
Zapisane

ssgosiass

  • Gość
Odp: Dlaczego kon gryzie?
« Odpowiedź #19 : 2005-08-08, 19:15 »
Na obozie była jedna klacz, dizeciaki się bały ją czyścic bo ciągle gryzła :roll:
ogłaskac się jej nei dało, ale juz na treningu było super ;)
Musiałam ja raz cyzścić, bo pani mi kazała ( a nie wolno zmuszac nie? ) i ugrysła mnie w rękę.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.075 sekund z 26 zapytaniami.