Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: "Nocny" problem ;)  (Przeczytany 2220 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Essey

  • Gość
"Nocny" problem ;)
« : 2005-03-02, 11:49 »
Mam wielki problem. Moze nie taki wielki jak niektórzy czasem mają ale dla mnie bardzo duży. A to za sprawą mojego królika. Zawsze w nocy, kiedy ja próbuję się wyspać do szkoły on zaczyna gryźć, kopać, trzaskać kuwetą o kraty itp. Przykrywałam go juz nawet ręcznikiem na noc (tzn. klatkę ;)) ale to pomogło tylko chwilowo, a teraz jest znów ten sam problem. A jeszcze na dodatek, Domino w nocy buszuje a przez dzień siedzi w klatce w jednym miejscu i drzemie, nie mogę go uprosić żeby wyszedł z klatki sobie pobiegać. Kiedyś tak nie było, nie wiem już co z tym zrobić  :?
Zapisane

thrilly

  • Gość
"Nocny" problem ;)
« Odpowiedź #1 : 2005-03-02, 14:49 »
miałam to samo, daj mu kromkę dobrze wysuszonego chleba  i marchewkę na noc to trochę powinno go zająć, jeśli gryzie klatkę to może brakuje mu czegoś do ostrzenia ząbków (albo może jakiś witamin ?). powinnaś też więcej go "męczyć" pod wieczór - to znaczy bawić się z nim czy puścić po pokoju, żeby chociaż zanim zaśniesz był cicho i odpoczywał ;)
Zapisane

Cathycash

  • Gość
"Nocny" problem ;)
« Odpowiedź #2 : 2005-03-02, 15:06 »
albo wypuszczać na noc, po uprzednim przygotowaniu (ukróliczeniu) pokoju ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

"Nocny" problem ;)
« Odpowiedz #2 : 2005-03-02, 15:06 »

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
"Nocny" problem ;)
« Odpowiedź #3 : 2005-03-02, 15:20 »
Suchy chlebek na noc - kiepski pomysł. W nocy "chrrrruppp" co chwila, nie daje sie spać. Ja chleb na noc wyjmuję.
Zapisane
BC + koci podrostek

Cathycash

  • Gość
"Nocny" problem ;)
« Odpowiedź #4 : 2005-03-02, 16:16 »
heh, ja nie śpię w pokoju gdzie jest pti i gryzonie ;)
Zapisane

Essey

  • Gość
"Nocny" problem ;)
« Odpowiedź #5 : 2005-03-02, 16:42 »
Cytuj
albo wypuszczać na noc, po uprzednim przygotowaniu (ukróliczeniu) pokoju

 
Cathy, wtedy to dopiero się nie wyśpię, bo chyba trudno spać kiedy krółik na ciebie wskakuje, liże (lub gryzie :lol:) po nosie, i co chwile zrzuca kolejną rzecz...
Zapisane

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
"Nocny" problem ;)
« Odpowiedź #6 : 2005-03-02, 17:05 »
W takim razie musisz wybrać siebie, albo królika - któremu korzystniej będzie się wynieść z Twojego pokoju  :P  ;)
Bo chyba tylko takie jest wyjście z tej sytuacji.. A jak będziesz spać gdzie indziej, albo królika przeniesiesz gdzieś indziej, hałas pozwoli Ci spać. Już w ostateczności możesz wstawić królika do łazienki z lekko uchylonymi drzwiami...  ;)
Zapisane

Essey

  • Gość
"Nocny" problem ;)
« Odpowiedź #7 : 2005-03-02, 17:49 »
To niestety też nie możliwe. Narazie spróbuję go wieczorem bardzo długo wypuszczać. Moze jak się zmęczy to w nocy da za wygraną. Więc teraz go puściłam i zamknę go jak pójdę spać. Jutro napiszę jak było ;)
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
"Nocny" problem ;)
« Odpowiedź #8 : 2005-03-02, 18:46 »
Ja miałam taki problem z chomikiem, okropnie hałasował w nocy, wiec go zawsze wystawiałam na noc do kuchni. Jemu i tak wszystko jedno :)
Zapisane
BC + koci podrostek

Forum Zwierzaki

"Nocny" problem ;)
« Odpowiedz #8 : 2005-03-02, 18:46 »

TomeK

  • Gość
.
« Odpowiedź #9 : 2005-03-03, 13:58 »
Mój chomik też gryzł klatkę..i zawsze znaczyło to..że chce jeść...Jak mu dałem kawałek owooca lub trochę ziaren to się uspokajał a jak nie to do...kuchni...(dobry sposób:P)
Zapisane

Essey

  • Gość
"Nocny" problem ;)
« Odpowiedź #10 : 2005-03-03, 18:14 »
;) Dziś było nawety znośnie...
mam gorszy problem, również z królikiem...
Całymi dniami siedzi jakiś taki apatyczny w kuwecie, ostatnio też znalazłam w jego kuwecie takie dziwne kupki. Jakby połączenie kilku malutkich całkiem czarnych kuper. :? Narazie dałam mu trochę herbatki rumiankowej. Zmieszałam 150ml herbatki i 150ml wody. Troche wypił. Zachowuje się w miare normalnie, cały czas go obserwuję, teraz leży na sianie....a teraz się myje, wyglada normalnie... pije trochę rumianku...to moze być coś poważnego :? ?
Zapisane

thrilly

  • Gość
"Nocny" problem ;)
« Odpowiedź #11 : 2005-03-03, 18:18 »
moj ostatnio rok swojego zywota tak sie zachowywal czyli od  ok.10. roku zycia (*zyl 11) siedzial w jednym miejscu w klatcie i zamulał cąły czas a co do qp to nie wiem moze zzarl kapuste?
Zapisane

Essey

  • Gość
"Nocny" problem ;)
« Odpowiedź #12 : 2005-03-03, 19:09 »
Nie, dawałam mu tylko głąby ale w malutkich ilościach, tak jak pisało w książce. Domino ma pół roku, więc raczej nie szykuje się do przejścia w zaświaty :)
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
"Nocny" problem ;)
« Odpowiedź #13 : 2005-03-04, 18:42 »
Mój król był wnoszony do kuchni na noc... :P Zamyklo się drzwi i nic nie było słychać... :P  :P
Zapisane

BEAUTY T3RROR

  • Gość
"Nocny" problem ;)
« Odpowiedź #14 : 2005-03-05, 13:54 »
Mi chrobotanie mojego chomiczka nic nie przeszkadza   :) Może dlatego, że daję mu marchewki żeby sobie skrobał, wiec chrobocze tylko w kolowrotku kiedy zawadza o sciane  ;) Jak mnie to zacznie denerwowac to po prostu wstaje z lozka i przesuwam mu kolowrotek :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

"Nocny" problem ;)
« Odpowiedz #14 : 2005-03-05, 13:54 »

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
"Nocny" problem ;)
« Odpowiedź #15 : 2005-03-05, 22:32 »
Ja musiałam wymienic kołowrotek bo chomik tak szalał aż sie klatka trzęsła wszystko brzeczało i to był jeden wielki łomot.
Zapisane
BC + koci podrostek

kacol

  • Gość
"Nocny" problem ;)
« Odpowiedź #16 : 2005-03-06, 12:41 »
Mi w nocy abolutnie nic nieprzeszkadza tylko że chomik syryjski londuje w łazience ale za to inne gryzonie moga biegać gryść a i tak kłade sie spać  ;)
Zapisane

Essey

  • Gość
"Nocny" problem ;)
« Odpowiedź #17 : 2005-03-06, 14:31 »
Cytuj

Mi chrobotanie mojego chomiczka nic nie przeszkadza  


Z tym że chomik a królik to dwie różne sprawy. Ten kto ma chomika nawet nie może sobie wyobrażać jak królik potrafi hałasować. Coś o tym wiem bo mam i chomiczka i króliczka. Wcześniej miałam tylko chomiczka i wcale mi nie przeszkadzał  ;)
Zapisane

kacol

  • Gość
"Nocny" problem ;)
« Odpowiedź #18 : 2005-03-06, 15:27 »
Mój chomik syryjski w nocy jest nie do zniesienia: rzuca domkiem-miską wala sie po klatce ale za to rzaden z mojich gryzoni nie gryzie prętów  :wink:.
A ja mam za to świnki które w nocy wydają bulgoczący dźwięk lub walają sie w nocy po klatce albo piszczą mi w ucho przed 6.00 rano ze chcą jeśc bo moja mama wtedy im daje cykori. I jakoś stwierdzam że chomik jest gorszy. Ale nie chce porównywać zajęczaka z gryzoniem bo króliki z tego co slyszałem potrafią być naprawde nie znośne tym bardziej że mają tyle kończyny bardzo silne. Ale jak królik wybiega sie z 4 godziny w dzień to w nocy śpi jak zabity ;), poprostu trzeba zmienić mu tryb nocny na dzienny.
Zapisane

Essey

  • Gość
"Nocny" problem ;)
« Odpowiedź #19 : 2005-03-06, 16:16 »
No tak, bedę go wieczorem wypuszczała z dwie godzinki to może w nocy bedzie zmęczony. Zauważyłam ze jak wieczór go wypuszczę to w nocy jest grzezniutki. Musze go trochę przestawić :wink:
Zapisane

Kira

  • Gość
"Nocny" problem ;)
« Odpowiedź #20 : 2005-03-07, 22:44 »
moja puśka ma  :)  drobne prety wiec pogryżć nie ma jak :wink:  kraty ;) a toze skacze wierzga jest do zniesienia :lol:  i tak królik jest cichy w porówninu do  40 stki chomików ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

"Nocny" problem ;)
« Odpowiedz #20 : 2005-03-07, 22:44 »

Essey

  • Gość
"Nocny" problem ;)
« Odpowiedź #21 : 2005-03-08, 19:29 »
Cytuj

 tak królik jest cichy w porówninu do 40 stki chomików


 :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

Cytuj

moja puśka ma  drobne prety wiec pogryżć nie ma jak


Właściwie pręty to nie problem, bo gryzienie prętów jest dość ciche...

Mam ochotę go udusić*   :roll:  w nocy lata  a teraz leni się leżąc na boku z wustawionymi uszkami ...

*Ale jednak postanowiłam ze zamiast tego go wygłaskam trochę :P
Zapisane

Kira

  • Gość
"Nocny" problem ;)
« Odpowiedź #22 : 2005-03-09, 19:21 »
ja zdecydowanie wole głaskac niz dusic  dla króli ka to tez chyba  lepsze ;)
Zapisane

DeeDee13

  • Gość
"Nocny" problem ;)
« Odpowiedź #23 : 2005-03-16, 15:36 »
moja swinka tez buszuje w nocy, i staram sie nie zwracac na nią uwagi i jakos mi się udaje zasnąć :)
Zapisane

Kira

  • Gość
"Nocny" problem ;)
« Odpowiedź #24 : 2005-03-16, 22:02 »
niektorzy wola wynosic z pokoju ja zanim bym wyniosla i poustawila to by noc mineła :P
ale kolczaste daj czadu  w 125 litrowym akwa  :roll: normalnie od 22 do 5 rano :cry:  nie wysypiam =totalnie :(
Zapisane

KikerS

  • Gość
"Nocny" problem ;)
« Odpowiedź #25 : 2005-03-17, 09:23 »
mój króliś jest zawsze grzeczny.. ja go wupuszcze to znajdzie sobie jakis kąt i leży.. w klatce tak samo :P najbardziej hałasuje jak pije :lol:
Zapisane

Kira

  • Gość
"Nocny" problem ;)
« Odpowiedź #26 : 2005-03-17, 11:39 »
moj krolik i swinka na szczescvie w nocy  :P  biegaja po domku i nie haasuja w klatkach ;)
Zapisane

Nereida

  • *
  • Wiadomości: 194
"Nocny" problem ;)
« Odpowiedź #27 : 2005-03-17, 16:36 »
Znam ten problem ...Mój świetej pamięci króliczek nauczył sie tak robić gdy cos mu sie nie podobało, np.gdy w jedzonkub było za mało kukurydzy a za duzo granulków albo jak woda była za ciepła to nie mógł poczekać aż wystygnie tylko odrazu chciał nową:)
 Ale próbuj ...i badź dobrej myśli:)
Zapisane
Pozdro zwierzokomaniacy  :) !!!

Forum Zwierzaki

"Nocny" problem ;)
« Odpowiedz #27 : 2005-03-17, 16:36 »

Kira

  • Gość
"Nocny" problem ;)
« Odpowiedź #28 : 2005-03-18, 19:04 »
ale tak towłasnie jest    :wink:
 i tak gorzej jest z duza iloscia chomników :P  po  2 kolowrotki w kazdej klatce ;) (metalowe hałasliwe)bo nie da sie jej wyniesc alby nie bylo słychać ;) ja nie uczę sie w pokoju ja uczesie na dole a u sibie tylko spie probuje ;)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.081 sekund z 27 zapytaniami.