Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 [3] 4 5   Do dołu

Autor Wątek: Studia, jaki kierunek i co dalej??  (Przeczytany 15397 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Studia, jaki kierunek i co dalej??
« Odpowiedź #60 : 2005-04-01, 10:22 »
Cytuj

kim moge zostać po studiach "

teraz są inne czasy... zaczynasz naukę w liceum na danym profilu, studiujesz cośc kopletnie innego, po drodze robisz fakultety i kończysz kursy a pracujesz w jeszcze innym zawodzie... wszyscy mnie pytali co mogę po moich studiach robić a ja mówiłam "nie wiem, ale mi się podobają" i do tego wielki uśmiech :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Studia, jaki kierunek i co dalej??
« Odpowiedź #61 : 2005-04-01, 10:26 »
A ja właśnie przejrzałam uczelnie w Białymstoku... sama ekonomia i takie tam  :?  Myślałam że jest ochrona środowiska a jest tylko ,,biologia i chemia" na uniwerku a na politechnice inżynieria środowiska - a tam z kolei trzeba umieć matme i fize... i gdzie ja będę studiować?  :roll:
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Studia, jaki kierunek i co dalej??
« Odpowiedź #62 : 2005-04-01, 10:33 »
ja tam studiowałam w Poznaniu... w Szczecinie tez sama ekonomia i polibuda... ewentualnie socjologia w grę wchodziła bo artystyczna ( a jedną mamy) to ceny ma przesadzone...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

Studia, jaki kierunek i co dalej??
« Odpowiedz #62 : 2005-04-01, 10:33 »

Gopi

  • Gość
Studia, jaki kierunek i co dalej??
« Odpowiedź #63 : 2005-04-01, 11:05 »
Cytuj
na politechnice inżynieria środowiska - a tam z kolei trzeba umieć matme i fize

Fizy nie trzeba, chyba że chcesz studiować zaocznie ;) No ale to nie zmienia faktu, że musisz mieć maturę z matmy, albo zdawać egzaminy wstępne...
Zapisane

Eli

  • Gość
Studia, jaki kierunek i co dalej??
« Odpowiedź #64 : 2005-04-01, 14:13 »
Ej nowa matura nie jest taka zła, ludzie!
Ja już 22 kwietnia mam ustny polski, 28 ustny angielski, 5 maja pisemny polski, 6 pisemny angielski i 13 w piątek biologie :)

I na prawde licea dobrze przygotowują do matury...  :roll:
Zapisane

Ellen

  • Gość
Studia, jaki kierunek i co dalej??
« Odpowiedź #65 : 2005-04-01, 14:58 »
Cytat: Essey
Myślałam o Wyższej Szkole Policyjnej w Szczytnie


Tez o tym myslalam, ale niestety nie prowadza juz naboru wsrod osob cywilnych :( Tylko jak juz przyjma Cie do policji, to moga pozniej wyslac na szkolenie w Szczytnie. Ja bym chciala pracowac w policji jako technik kryminalistyki (mozna jako cywil po studiach lub jako policjant po szkoleniach) ale juz widze jak mnie przyjma :roll:

Na maturze zdaje polski, angielski, geografie i historie sztuki. Po tym nigdzie sie na studia nie dostane :roll: ale trudno, ja chce zdawac to co mnie interesuje, a nie pod katem studiow....
Zapisane

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Studia, jaki kierunek i co dalej??
« Odpowiedź #66 : 2005-04-01, 14:59 »
Cytat: Gopi

Fizy nie trzeba, chyba że chcesz studiować zaocznie ;) No ale to nie zmienia faktu, że musisz mieć maturę z matmy, albo zdawać egzaminy wstępne...


A ja z matmy noga jestem... ale jakoś to będzie, może otworzą jakiś nowy kierunek?

Eli gratuluję optymizmu, ja liczę na to że jak w tym roku źle wam pójdzie to za rok zrobią łatwiejsze...  ;)
Zapisane

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
Studia, jaki kierunek i co dalej??
« Odpowiedź #67 : 2005-04-01, 15:05 »
Eli, to sie okaze na ile zdasz. Oczywiscie zycze Ci jak najlepiej,ale w moim liceum wyniki były straszne. Nowa matura jest beznadziejna, przynajmniej dla mnie.
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

Emilka

  • Gość
Studia, jaki kierunek i co dalej??
« Odpowiedź #68 : 2005-04-01, 15:59 »
zal mi Was ze aby studiowa cto co chcecie musicie tak daleko jechac :(
Ja sobie tego nie wyobrazam,bardzo przywiazuje sie do miejsc. Na szczescie na slasku sa bardzo duze mozliwosci aby odpowiednio sie wyksztalcic. :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Studia, jaki kierunek i co dalej??
« Odpowiedz #68 : 2005-04-01, 15:59 »

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Studia, jaki kierunek i co dalej??
« Odpowiedź #69 : 2005-04-01, 17:33 »
Cytuj

wszyscy mnie pytali co mogę po moich studiach robić a ja mówiłam "nie wiem, ale mi się podobają" i do tego wielki uśmiech

a co studiowałas pao?
Zapisane

Eli

  • Gość
Studia, jaki kierunek i co dalej??
« Odpowiedź #70 : 2005-04-02, 12:06 »
wiecie, u nas poszło bardzo dobrze, mi też, zdałam wszystko.. raczej chodzi tu o to ile kto sie uczy...

Co to poziomu matury.. hm, nie mogą dać nam trudnej matury bo bez sensu bedzie jak połowa polskiej młodzieży nie zda nowej matury, prawda? To po co te wszystkie reformy jak nikt tego nie zdaje? Pomyślcie..
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Studia, jaki kierunek i co dalej??
« Odpowiedź #71 : 2005-04-02, 13:10 »
Cytuj

a co studiowałas pao?

kulturoznawstwo: czyli jestem animatorem kultury ze specjalizacja w zarządzaniu instytucjami kultury
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Asiulek

  • Gość
Studia, jaki kierunek i co dalej??
« Odpowiedź #72 : 2005-04-02, 13:41 »
Ja jeszce nie wiem co będę robić, jak narazie marzą mi się studia prawnicze a co po nich to nie wiem  ;)  A teraz nawet nie wiem jaki profil wybrac w LO :P
Ale pierwsze słyszę że na prawo zdaje się matmę (?) Jak patrzyłam na zasady rekrutacji na UMCS w Lublinie to zdaje się tylko histę i wos, żadnych dodatkowych testów sprawdzających nie ma... ;) Ale wszystko zależy od uczelni
Zapisane

Apiska

  • Gość
Studia, jaki kierunek i co dalej??
« Odpowiedź #73 : 2005-04-02, 13:46 »
Dziś ojciec zapytał się mnie, co zamierzam robić po LO.
Oczywiście NIEWIEM sama na co chcę isc.....Kurde. Czytam te wasze wypowiedzi, i widocznie nie jestem na tyle odważna aby iść na prawo albo na policjantkę....
Zapisane

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Studia, jaki kierunek i co dalej??
« Odpowiedź #74 : 2005-04-02, 14:40 »
Apiska, trzeba być odważnym w spełnaniu swoich marzeń ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Studia, jaki kierunek i co dalej??
« Odpowiedz #74 : 2005-04-02, 14:40 »

Essey

  • Gość
Studia, jaki kierunek i co dalej??
« Odpowiedź #75 : 2005-04-02, 14:50 »
Hmmm, ma znacie jakies szkoły żeby dalej kształcić się w jeździectwie, zostać instruktorem czy cos w tym stylu To bardzo ważne dla mnie ;)
Zapisane

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
Studia, jaki kierunek i co dalej??
« Odpowiedź #76 : 2005-04-02, 16:45 »
Essey, mozesz isc do Technikum Hodowli Koni,ale szczerze Ci powiem,ze lepiej jest isc do liceum. A instruktora robi sie prywatnie w ośrodkach jeździeckich. (np. w Lewadzie)
Eli, no wlasnie stara matura była łatwiejsza, zreszta z tego co słyszalam to ogolna zdawalnosc też wcale nie była oszałamiająca. No i jeszcze jest to,ze trzeba wybrac przedmiot i powyzej 3 zdawac na rozszerzeniu, a jak ktos sie waha miedzy kierunkami (bo np. na jeden jest potrzebna gegra a na inny historia) a mysli,ze nie da rady zdac na rozszerzeniu to dla mnie jest beznadziejnie.
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

Eli

  • Gość
Studia, jaki kierunek i co dalej??
« Odpowiedź #77 : 2005-04-02, 21:25 »
Cytat: Agakonik
No i jeszcze jest to,ze trzeba wybrac przedmiot i powyzej 3 zdawac na rozszerzeniu.


Wybacz, nie bardzo rozumiem co masz na myśli  :oops:
Zapisane

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
Studia, jaki kierunek i co dalej??
« Odpowiedź #78 : 2005-04-02, 21:32 »
Nie ma sprawy ja troche chaotycznie pisze :P Zdaje sie dwa przedmioty obowiazkowo i jeden dodatkowy czyli razem 3 i jak sie chce zdawac kolejne to musza byc z zakresu rozszerzonego.. i w ogole ta matura jest pokrecona :P
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

iwa

  • Gość
Studia, jaki kierunek i co dalej??
« Odpowiedź #79 : 2005-04-02, 21:38 »
iwa poszła na pedagogike....wybrała sobie specjalizacje- resocjalizacje,ale....teraz mi sie odmienilo ;) ale to tak na serio. życie samo zmienilo moje plany :roll:
chcialabym pracowac w przedszkolu i miec swoj sklep zoologiczny:)
nie mozna komus powiedziec na,co ma isc...bo ktos np. jest humanista,a polsucha sie zeby poszedl na marketing np. to gdzie sensi ilogika,jak on nawet do egzaminow sie nie nauczy....trzeba wiedziec,co mniej wiecej nas interesuje...a rzadko po studiach ma sie taka prace-zwiazana ze studiami ;)
Zapisane

Eli

  • Gość
Studia, jaki kierunek i co dalej??
« Odpowiedź #80 : 2005-04-04, 08:52 »
Cytat: Agakonik
Nie ma sprawy ja troche chaotycznie pisze :P Zdaje sie dwa przedmioty obowiazkowo i jeden dodatkowy czyli razem 3 i jak sie chce zdawac kolejne to musza byc z zakresu rozszerzonego.. i w ogole ta matura jest pokrecona :P



Owszem, dwa obowiązkowe. Język Polski i jezyk obcy.. a w starej maturze jak było?
A dodatkowy bierzesz, jak chcesz isc na jakąś specjalizacje. Np. idziesz na biotechnologie, to bierzesz sobie biologie i chemie dodatkowa (ale NIKT Cie do tego nie zmusza bo to Twoj wybor) i niekoniecznie musisz je zdawac na poziomie rozszerzonym!!
Ja jestem w Biol Chemie. Miałam iść na biotechnologie, ale z racji tego iż matma to mojja pięta achillesowa, zrezygnowałam z tego pomysłu. Ide na Filologie Angielską. Deklaracje już złożyłam. Na maturze będę zdawać biologie jako przedmiot dodatkowy. A poziom określam sobie po napisaniu obowiązkowej podstawowej wersji biologii. Podpisuje się taką sprytną liste, czy za pół godziny chcesz wrócić na rozszerzoną Biologie czy nie :-)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Studia, jaki kierunek i co dalej??
« Odpowiedz #80 : 2005-04-04, 08:52 »

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
Studia, jaki kierunek i co dalej??
« Odpowiedź #81 : 2005-04-04, 08:58 »
Eli, nada chybal nie rozumiesz. :) Owszem nie musze zdawac na rozszerzeniu,ale chodzi mi o to,ze np. jak zdaje na przedmiot ktory jest mi potrzebny np. historia (i polski i angielski) i chcialabym zdawac jeszcze geografie (bo jest potrzebna na innym kierunku) to geografie musze zdawac na rozszerzeniu.!! (lub historie, zalezy jak dobiorę) A w starej maturze nie było rozszerzenia i podstawy i nie było takiego czegos,ze na uczelniach jest wymagany akurat ten przedmiot a nie inny.
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

Ellen

  • Gość
Studia, jaki kierunek i co dalej??
« Odpowiedź #82 : 2005-04-04, 13:20 »
Cytat: Eli
Owszem, dwa obowiązkowe


Nie, obowiazkowe sa 3 przedmioty - j. polski, jezyk obcy nowozytny (tia swietnie bo ja mam w szkole 1 nowozytny i 2 starozytne, wiec nie mam wyboru :roll: ) i przedmiot zdawany na podstawowym lub rozszerzonym poziomie. Kazdy dodatkowy przedmiot, czyli czwarty, piaty itd. trzeba zdawac na poziomie rozszerzonym :roll: Jesli ktos potrzebuje np. dwoch przedmiotow dodatkowych, ale nie czuje sie na silach napisac poziom rozszerzony, a uczelnia takiego poziomu nie wymaga, to taki gosciu ma chyba problem :P
Zapisane

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
Studia, jaki kierunek i co dalej??
« Odpowiedź #83 : 2005-04-04, 15:30 »
Dokladnie chodzi mi o to co Ellen napisalas. Widocznie nie umialam tego dobrze wytłumaczyc :P
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

k_lap

  • Gość
Studia, jaki kierunek i co dalej??
« Odpowiedź #84 : 2005-04-04, 15:33 »
Ja studiuję ekonomię na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii na Uniwersytecie Wrocławskim. Chociaż nauki mam o wiele więcej od mojej przyjaciółki, która studiuje na tym samym wydziale administrację to i tak uważam swój wybór za trafny i nie zmieniłabym swojego zdania, jeżeli ktoś dał by mi szansę wyboru innych studiów (i to chyba jest najważniejsze). Uważam swój kierunek za bardzo ciekawy i ogromnie przydatny w życiu codziennym. Mam jeszcze jeden zamiar: zacząć od przyszłego roku jednoczesne studia na drugim kierunku (na matematyce). Zawsze dwa kierunki studiów dają lepsze perspektywy na przyszłość :).
Zapisane

Emilka

  • Gość
Studia, jaki kierunek i co dalej??
« Odpowiedź #85 : 2005-04-04, 15:48 »
gratuluje zapalu to pracy i scislego umyslu  :wink:  zupelne przeciwiensto mnie :P
jak mysle o dalszej nauce to mi ciarki po plecach przechodza, a moze to tylko taki przelotny kryzys :roll:
Zapisane

k_lap

  • Gość
Studia, jaki kierunek i co dalej??
« Odpowiedź #86 : 2005-04-04, 16:04 »
Emilka, z pewnością tylko chwilowe, minie Ci ta niechęć. Ja czasami też mam ataki znudzenia i całkowity wstręt do nauki, ale u mnie na szczęście szybko to przechodzi :)
Zapisane

pacuszka7

  • Gość
Studia, jaki kierunek i co dalej??
« Odpowiedź #87 : 2005-04-04, 17:50 »
ja planuje iść na architekturę lub AWF ale pewnie jeszcze dużo się zmieni może pójdę na studia związane z końmi [ponoć są takie] zobaczy się...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Studia, jaki kierunek i co dalej??
« Odpowiedz #87 : 2005-04-04, 17:50 »

Tiggy

  • Gość
Studia, jaki kierunek i co dalej??
« Odpowiedź #88 : 2005-04-04, 22:13 »
A nie ma nikogo od czegos... botanicznego ? :mrgreen: albo nie ma na naszym FZcie kogos po SGGW ? :D
Zapisane

Goldenmanka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 421
Odp: Studia, jaki kierunek i co dalej??
« Odpowiedź #89 : 2006-02-13, 13:36 »
odnawiam topic ;)
ja co prawda jestem teraz w 3 gim za rok idę do LO na profil biol-chem
i tak sie zastanawiam na jakie studia można iść po takim profilu..
chciałabym żeby to było związane z zwierzętami...
na weterynarie nie chce iść .. jakoś sie boję...  :roll:
Zapisane
Madzia & Marszi & Irys :)
Strony: 1 2 [3] 4 5   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.1 sekund z 27 zapytaniami.