Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2]   Do dołu

Autor Wątek: sposób na naukę  (Przeczytany 5601 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Alyszek

  • *
  • Wiadomości: 4752
Odp: sposób na naukę
« Odpowiedź #30 : 2005-05-11, 15:48 »
Kasia - może po prostu zdanko "Puryna to mama adeiny i guaniny" ;)
Bonsai przepisz, przepisz ;)
Zapisane

Bonsai

  • Gość
Odp: sposób na naukę
« Odpowiedź #31 : 2005-05-11, 16:42 »
Kolory tęczy Czemu Patrzysz Żabko Zielona Na GŁupiego Fanfarona? (czerowny pomarańczowy, żółty, Zielony, Niebieski, granatowy, fioletowy)
Kolejność planet Słowa Me Wielkie Zapamiętaj, Matole - Jak Się Uprę Nie Pozwolę! (Słońce, Merkury, Wenus, Ziemia, Mars, Jaowisz, Saturn, Neptun Pluton)
Kolejność okresów z dziejach Ziemi Ciotka Tekla Kałuzyńska Jest Trochę Podenerwowana Kiedy Dzieci Stoją Obok Konfitur Porzeczowych (Czwartorzęd, Trzeciorzęd, Kreda, Jura, Trias, Perm, Karbon, Dewon, Sylur, Ordowik, Kambr, Prekambr)
Kręgowce Rybi Płacz i Gadanie Ptaki Słyszały (Ryby, Płazy, Gady, Ptaki, Ssaki)

Historia
To historia się odzywa
Nowych dat nam wciaż przybywa:
Dziewięć, szóstka, no i sześć
- I juz mamy w Polsce chrzest
Jeden siedem, siedem dwa
-Polskę dzieli sobioe świat
Jeden, dziewięc siedem pała
- konstytucja trzeciego maja
Jeszcze kraj nasz dwa razy dzielili
Ale później myśmy się odrodzili
- Jeden dziewięć , jeden osiem
Każdy Polak cieszy się!
Wrogom Polacy się nie dali
Niepodległość odzyskali!

Partykuły
-Li,, czy, no niech by nie -
Partykuły wszytskie te.


Napisze Wam jeszcze następnym razem, bo dziśmam mało czasu (pyta z polaka o Mickiewiczu, a z historii mamy kartkówke... Eh...)
Zapisane

kasia

  • Gość
Odp: sposób na naukę
« Odpowiedź #32 : 2005-05-12, 09:31 »
Kasia - może po prostu zdanko "Puryna to mama adeiny i guaniny" ;)
Jak ja te 350 stron vademecum maturzysty na takie zdanie przerobię, to mi taka familija powstanie, że aż strach się bać :lol: :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: sposób na naukę
« Odpowiedz #32 : 2005-05-12, 09:31 »

koniulka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2541
Odp: sposób na naukę
« Odpowiedź #33 : 2005-05-12, 13:48 »
Jak chcesz przerabiać takie samo vaedmecum jak ja mam przerabiać to rzeczywiście :lol:
Ja czytam i sobie omawiam...notatek raczej nie robię ;)
Zapisane
Na zawsze w naszych sercach...

Alyszek

  • *
  • Wiadomości: 4752
Odp: sposób na naukę
« Odpowiedź #34 : 2005-05-12, 14:02 »
To może narysuj drzewno genealogiczne rodziny ... ym ... no tego co sie tam uczysz :P :lol:
Zapisane

Gopi

  • Gość
Odp: sposób na naukę
« Odpowiedź #35 : 2005-05-12, 21:29 »
Ja się ucze różnie, zależy od tego, co to jest. Z biologii zawsze uczę się na pamięć, zdanie po zdaniu, a po każdym zdaniu całość od początku, tak samo wszystkie "wierszyki" itp. Z historii po prostu czytam książkę, bo doszłam do wniosku, że nie warto się solidnie jej uczyć, bo i tak facet takie pytania da, że czy się uczyłeś czy nie to nie ma różnicy :P Z geografii czasem robię rymowanki albo skojarzenia, a czasem kartoniki, które do siebie dopasowuję, kiedy trzeba coś łączyć - to dość pracochłonne ale super działa :D Z niemieckiego to jak jest gramatyka to robię plansze i wieszam w miejscach na które często patrzę (np. lodówka :lol: ). A jak słówka to też robie kartoniki, z jednej strony piszę słowo po niemiecku, z drugiej po polsku i sprawdzam czy umiem, jak umiem to odkładam, a jak nie to z powrotem na koniec - polecam ten sposób, naprawde są efekty!!! Z matmy, to wiadomo, robię zadania, a innych przedmiotów to raczej się nie uczę, tylko okazyjnie :P
Zapisane

*Antek*

  • Gość
Odp: sposób na naukę
« Odpowiedź #36 : 2005-05-13, 15:34 »
Cytuj
Mój sposób na naukę jest bardzo prosty - z materiału, który muszę zapamiętać, robię sobie notatki. I potem się z nich uczę. Przepisywanie pomaga mi zapamiętywać  . I jeszcze na zasadzie skojarzeń, w ten sposób uczę się słówek na angielski i niemiecki.

ja siem uczem tak samo i na dodatek czasem staje na glowie i czytam :P tez pomaga :D a na slowka mam taki sposob: slowka rozpisuje na karteczkach i rozwieszam w calym domu i jak chodze to sie ucze ;)
Zapisane

kasia

  • Gość
Odp: sposób na naukę
« Odpowiedź #37 : 2005-05-13, 16:06 »
No, to ja już sposóbów nie potrzebuję :)
Ostatnia matura napisana i mam zamiar się lenić całe wakacje ;)
Zapisane

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Odp: sposób na naukę
« Odpowiedź #38 : 2005-05-13, 16:49 »
Jak mam mieć spr. z mapy to nie zapamiętuję nazw np. rzek tylko gdzie one się znajdują w której części kontynentu... cóż... jestem wzrokowcem i dobrze mi ida takie sprawdziany ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: sposób na naukę
« Odpowiedz #38 : 2005-05-13, 16:49 »
Strony: 1 [2]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.05 sekund z 24 zapytaniami.