Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: kogo zje labeo?  (Przeczytany 14533 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
kogo zje labeo?
« : 2005-06-14, 15:34 »
Chcę mieć akwarium towarzyskie 120l (80-40-40). Ten wątek to pierwsze moje podejście aby dobrze dobrać obsadę, bo podoba mi się wiele ryb. Będzie dużo roślin , a dno bęą pokrywały kamienie i żwirek Z dużych morskich płaskich kamieni zrobię dużo grot - jaskinii dla ryb, które to lubią. I moje pytania: czy parka labeo ( tych z czerwonymi płetwami) będzie mogła tam żyć i nie zabijać się (kupię oczywiście młode)?
I drugie pytanie: czy w takich warunkach najedzone labeo będą mordować inne ryby: np bojowniki
                                                                                                                     kiryski spiz
                                                                                                                     zbrojniki bł
                                                                                                                     mułojada
                                                                                                                     cierniooczka
                                                                                                                     gupiki
                                                                                                                     neonki
                                                                                                                     danio pręg
                                                                                                                     tęczanki mn
                                                                                                                     Black Molly
                                                                                                                     prętniki karł
                                                                                                                     gurami marm.
Napiszcie jakie są Wasze doświadczenia z labeo w tej kwestii, bo chcę tak dobrać skład, aby potem nie było problemów. Pozdrawiam.
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Odp: kogo zje labeo?
« Odpowiedź #1 : 2005-06-14, 16:20 »
Wiesz para labeo, ryb jakby nie patrzeć agresywnych, to za duzo jak na akwa 120L.
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

aankaa93

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2169
Odp: kogo zje labeo?
« Odpowiedź #2 : 2005-06-14, 16:22 »
Co do Labeo to nie wiem,ale zdaje mi się ,że te MORSKIE kamienie nie będą dobre..
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: kogo zje labeo?
« Odpowiedz #2 : 2005-06-14, 16:22 »

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: kogo zje labeo?
« Odpowiedź #3 : 2005-06-14, 17:22 »
ja już mam morskie kamienie - dobrze wygotowane w 75.
chyba się już nic nowego z nich nie wypłucze...he...he...
A co do labeo...nawet jak będą od małego w tym samym terenie z dnem usianym grotami i duża ilością roślin? Wiesz na pewno czy tylko gdybasz?
Zapisane

Neonka

  • Gość
Odp: kogo zje labeo?
« Odpowiedź #4 : 2005-06-14, 17:49 »
cześć  jeśli chodzi o labeo jeśli kupic to tylko jednego to jest rybka bardzo terytorialna  jeśli bedzie jeden to wtedy jest bardzo szcześliwy i nie dokucza innym!!!!!!! :bolt:
Zapisane

Raffy

  • Gość
Odp: kogo zje labeo?
« Odpowiedź #5 : 2005-06-14, 17:58 »
Ja jestem szcześliwym posiadaczem 2 labeo :) Odm. dzikiego Labeo Bicolora (Grubowarg Dwubarwny) o imieniu Rocky i odm. albinotyczną Labeo Ferenatusa (Grubowarg Zielony) Maję. Powiem ci, że moje Labea 'chodzą' własnymi drogami, nie ma z nimi żadnych problemów, nie atakują innych ryb. Ale czasem Rocky pogania żałobniczki przez pomyłkę ;) Są to bardzo piękne i ciekawe ryby, dorastają do 10cm i są raczej samotnikami, ale w 2 można je trzymać tylko, że musi być bardzo dużo kryjówek - są to ryby terytorialne. Rocky jest oswojony, lubi przede wszystkim tabletki roślinne dla zbrojników i przychodzi zawwsze jak pukam w szybkę :) Natomiast Majka jeszcze jest niesmiała, dołaczyła do nas niedawno i jest w trakcie oswajania ;) Bardzo pięknie wyglądają gdy pływają razem, owszem początki dołączenia Majki do Rocky`ego były bardzo trudne, ale Rokuś się już przywyczaił, że już nie reaguje na Majkę :) Lubią także jeść larwy owadów, za suchymi niechętnie przepadają - moje to chyba w ogóle nie jedzą, a i jeszcze zauwazyłem że po podaniu warzyw (kalafior, brokuła, marchewka i mlecz) glonojadów, Labea mają duże brzuszki :) Może też warzywami się żywią, musiałbym dokładniej się przyjrzeć ;)
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: kogo zje labeo?
« Odpowiedź #6 : 2005-06-14, 18:10 »
super, podoba mi się . Może jednak uda mi się mieć labcie. A jakie duże masz akwa i jakie inne gat ryb?
I wlaśnie ze względu na nie chcę zabudować dno kryjówkami. Gloni też to lubią i cierniooczek...
czekam na inne jeszcze wypowiedzi i jak z tymi innymi rybami?
Zapisane

Raffy

  • Gość
Odp: kogo zje labeo?
« Odpowiedź #7 : 2005-06-14, 18:14 »
inne ryby :
- Corydoras (kiryski)
- Ancistrus Dolichopterus (Zbrojniki Niebieskie)
- Gymnocorymbus Ternetzi (Żałobniczka)
- Xiphophorus Helleri (Mieczyk)
- Betta Splendens (Bojownik Wspaniały)
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: kogo zje labeo?
« Odpowiedź #8 : 2005-06-15, 02:27 »
Hurra! tzn ,że  Bojowników, zbrojników i kirysków nie zje i mogę je razem planować. A co z innymi? Czy ktoś poza Raffy'm w ogóle ma labeo???
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: kogo zje labeo?
« Odpowiedz #8 : 2005-06-15, 02:27 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.059 sekund z 25 zapytaniami.