Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Jakie akwarium?  (Przeczytany 8248 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Jakie akwarium?
« : 2005-09-02, 14:24 »
Słuchajcie mam zamiar się do Was dołączyć jako posiadacz rybek  :D
Ale mam pytanie. Chciałabym kupić bojownika, ale mogę pozwolić sobie tylko na mniejsze akwarium- coś w stylu kuli. Miałam kiedyś o wiele większe, ale ja mam taki bajzel w pokoju, że miejsca nigdzie nie ma :P Znowu w pozostałych pokojach też nie ma gdzie postawić tak dużego akwarium :P No i pytanie- czy bojownik nie będzie się męczył w kuli? :P Może przesadzam, ale ja się nie znam- nie jestem specem w tej dziedzinie ;) Czy może kupic coś mniejszego w typie neonek?  :lol:
Wiem, wiem głupie pytanie ale nie moge oglądac tych bojowników w kubeczkach plastikowych, więc boję się i o to że kula może być za mała :P
pozdr.
Zapisane

polna_mysza

  • Gość
Odp: Jakie akwarium?
« Odpowiedź #1 : 2005-09-02, 14:26 »
nie kupu kuli :!!!:
kup prostokątne akwa ok. 10-20l do tego grzałka, filtr, żwirek, żywe roslinki ;)
no i 1 pięknego bojka :)
Zapisane

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Odp: Jakie akwarium?
« Odpowiedź #2 : 2005-09-02, 14:27 »
Właśnie przeczytałam też w retrieveromaniakach post Kostki. To polecacie coś prostokątnego? ;)
Wybaczcie ja się na tym nie znam :oops:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Jakie akwarium?
« Odpowiedz #2 : 2005-09-02, 14:27 »

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Odp: Jakie akwarium?
« Odpowiedź #3 : 2005-09-02, 14:30 »
Zapisane

Veronika Van Halen

  • Gość
Odp: Jakie akwarium?
« Odpowiedź #4 : 2005-09-02, 16:21 »
Posłuchaj rady polnej_myszy, ja bym raczej była przy conajmniej 20l, nie chodzi nawet o bojownika(chociaż on będzie Ci napewno wdzięczny ;) ), ale możesz mi uwierzyć, mam kilka małycj akwariów, i naprawde łatwiej utrzymać czystość w nawet lekko przerybionej 25-tce, niż w 18l w którym mieszka tylko bojownik i 2 otoski, mimo dobrej filtracji musze częściej odmulać. Jadze kupić 25l, bojka, 3 otoski i 3 karliki szponiaste. Do tego dość mocny filtr (pomoże utrzymac czystość i możesz robić mniejsze podmiany, bo bojki lubią starą wodę). Temp. 25-27* (bojownik dobrze się czuje nawet w 32*, ale otoski to bardzo źle znoszą - widziałam podczas letnich upałów :( ). Posadz dużo roślin, np cabombe, kryptokoryny, hygrofilie, mech jawajski. Włóż ładny korzonek i będzie super :) .
pozdrawiam i życze powodzenia ;)
Zapisane

Raffy

  • Gość
Odp: Jakie akwarium?
« Odpowiedź #5 : 2005-09-02, 16:29 »
Zapisane

Olka1992

  • Gość
Odp: Jakie akwarium?
« Odpowiedź #6 : 2005-09-02, 18:28 »
Również uważam, że prostokątne ok. 20 l będzie dla ciebie dobre jak na początek. Nie ma sensu kupować naprawdę małego akwarium - zwłaszcza, że jesteś początkująca - im większe akwarium tym łatwiej jest zachować czystość i równowagę ;)
Zapisane

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Odp: Jakie akwarium?
« Odpowiedź #7 : 2005-09-02, 20:22 »
Ok dzięki za rady :) Nie chcę znowu 20 rybek, tylko jedną i właśnie chodziłobymi o bojwnika :] Jutro przejde się do zoologicznego i popatrzę za akwariami :)
Zapisane

Zuska

  • Gość
Odp: Jakie akwarium?
« Odpowiedź #8 : 2005-10-07, 08:43 »
Jakie akwa jest najlepsze dlapoczątkującego akwarysty?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Jakie akwarium?
« Odpowiedz #8 : 2005-10-07, 08:43 »

Leloo

  • Gość
Odp: Jakie akwarium?
« Odpowiedź #9 : 2005-10-07, 09:07 »
zuska ja zaczynalem od 60l... teraz mam 112l... weic mysle ze cos kolo 60-80l
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Jakie akwarium?
« Odpowiedź #10 : 2005-10-07, 11:42 »
akwaria poniżej 60 litrów to kupa roboty i małe mozliwości... ja teraz nawet z 60 zrezygnowałam na rzecz 250... (a ponoć miejsca nie miałam w domu ;) )
w doborze akwarium warto wpierw się zastanowić co w nim chcemy trzymać...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Zuska

  • Gość
Odp: Jakie akwarium?
« Odpowiedź #11 : 2005-10-12, 18:43 »
Ja chcę trzymać tylko neonki czerwone lub Innesa i jakieś rybki sprzatające.
Zapisane

Veronika Van Halen

  • Gość
Odp: Jakie akwarium?
« Odpowiedź #12 : 2005-10-13, 20:44 »
No to myśle, ze wystarczy np. 45l do którego możesz wpuścić (przy dobrej filtracji) 10-15 neonów i 5 otosków lub kirysków.
Zapisane

^kora^

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5706
  • www.sznaucer-kora.dog.pl
    • WWW
Odp: Jakie akwarium?
« Odpowiedź #13 : 2005-10-15, 16:11 »
a ja własnie nabyłam bojownika mam ok 15 l narazie nie mam filtra nie wiem czy musze meic
i moge dokupic karlika szponiastego

Zuska

  • Gość
Odp: Jakie akwarium?
« Odpowiedź #14 : 2005-10-15, 16:14 »
W przypadku samego bojownika filtr nie jest konieczny, natomiast inne ryby wymagaja go bezwzględnie!!! To wiem na pewno!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Jakie akwarium?
« Odpowiedz #14 : 2005-10-15, 16:14 »

^kora^

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5706
  • www.sznaucer-kora.dog.pl
    • WWW
Odp: Jakie akwarium?
« Odpowiedź #15 : 2005-10-15, 16:20 »
aha a karlik szponiasty potrzebuje???

Zuska

  • Gość
Odp: Jakie akwarium?
« Odpowiedź #16 : 2005-10-15, 16:54 »
Karlik szponiasty? A co to za gatunek? Możesz podać jakis opis albo zdjęcie? To ci powiem!
Zapisane

Olka1992

  • Gość
Odp: Jakie akwarium?
« Odpowiedź #17 : 2005-10-15, 17:00 »
W przypadku samego bojownika filtr nie jest konieczny, natomiast inne ryby wymagaja go bezwzględnie!!! To wiem na pewno!

KAŻDA ryba potrzebuje filtra. Bojownik jest rybą labiryntową i może żyć bez napowietrzacza natomiast bezwzględnie potrzebuje filtra.
Kora - Karlik też potrzebuje filtra.
Zapisane

Veronika Van Halen

  • Gość
Odp: Jakie akwarium?
« Odpowiedź #18 : 2005-10-15, 17:55 »
Karlik nie musi mieć filtra, natomiast bojownik musi. Inaczej w akwa będzie po prostu syf, chyba ze będziesz robiła podmiany z odmul;aniem co 2-3 dni. Jak chcesz mieś karlika to musisz bardzo szczelnie przykryć akwa (u mnie była zostawiona szczelina ok. 0,5 cm, i żabka wyszła i sie ususzyła...)
Zapisane

Zuska

  • Gość
Odp: Jakie akwarium?
« Odpowiedź #19 : 2005-10-15, 18:16 »
Karlik nie musi mieć filtra, natomiast bojownik musi. Inaczej w akwa będzie po prostu syf, chyba ze będziesz robiła podmiany z odmul;aniem co 2-3 dni. Jak chcesz mie¶ karlika to musisz bardzo szczelnie przykryć akwa (u mnie była zostawiona szczelina ok. 0,5 cm, i żabka wyszła i sie ususzyła...)

Zgadzam się tylko pod jednym, że będzie syf. Ale bojownikjest rybą labiryntową i napowietrzanie jest mu zbędne. Ale jeśli chodzi czystość to trudno ją utrzymać bez filtra. Jesto prawie nie możliwe!
Zapisane

^kora^

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5706
  • www.sznaucer-kora.dog.pl
    • WWW
Odp: Jakie akwarium?
« Odpowiedź #20 : 2005-10-15, 18:20 »
aha to niedługo postaram się kupic a jakie roślinki do tego

Forum Zwierzaki

Odp: Jakie akwarium?
« Odpowiedz #20 : 2005-10-15, 18:20 »

Zuska

  • Gość
Odp: Jakie akwarium?
« Odpowiedź #21 : 2005-10-15, 18:23 »
Wejdz na forum o roślinkach tam ci wszystko powiedzą. Ja osobiscie mam plywającą i taką kulke ( nie wiem jak sie nazywa). I sztuczną tyle, że ja mam 30l akwarium.
Zapisane

Veronika Van Halen

  • Gość
Odp: Jakie akwarium?
« Odpowiedź #22 : 2005-10-15, 18:28 »
Zuska, to ze bojownik jest rybą labiryntową, nie znaczy ze nie brudzi! A oczyszczenie akwa (mechaniczne i biologiczne) to główne zadanie filtra. Jeżeli, jak sama napisałaś, utrzymanie czystości w akwarium bez fltra jest prawie nie możliwe, to dlaczego wcześniej pisałaś, ze bojownik nie potrzebuje filtra? :/  Jak sie nie znasz na akwarystyce, to nie wprowadzaj ludzi w błąd... :?
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Jakie akwarium?
« Odpowiedź #23 : 2005-10-15, 18:55 »
jesli chceszs miec bojownika to też trzeba przykryć akwarium bo po pierwsze rybcia może wyskoczyć a po drugie moze się przeziębić...

co do napowietrzania to zbędne jest jesli mówimy o pompce. ale jesli mówimy o filtrze (który tez przeciez napowietrza) to jest niezbędny.

a rośliny sztuczne to odradzam, bo obrastają glonami i mogą kaleczyć ryby. a ponadto brzydko wyglądają.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Zuska

  • Gość
Odp: Jakie akwarium?
« Odpowiedź #24 : 2005-10-15, 19:02 »
Mam akwa trzy lata. A chodziło mi tylko o to, że bojownik jest rybą która może żyć bez filtra. I nie krzycz na mnie bo kazdy moze popełnić błąd w wypowiedzi! Jeśli tak dobrze się znasz na akwarystyce powinas wiedzieć, że bojowniki często trzymane są w kulach w których żadnego sprzentu nie ma! :? Wybacz, że tak ostro ale poczułam się urażona!!! :cry:
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Jakie akwarium?
« Odpowiedź #25 : 2005-10-15, 20:01 »
Może żyć ale jakie to życie... człowiek tez może żyć w dusznym pomieszczeniu bez klimatyzacji i bez mozliwości otworzenia okna!!

kule sa tu ostro potępiane i to że inni trzymają ryby w gorszych warunkach nie usprawiedliwia...

bojownik MUSI mieć filtr i grzałkę a jedyne co jest mu zbędne to dodatkowe napowietrznie.

a nawiasem Zuska, skoro masz akwa 3 lata to po co tyle pytań zadajesz i to podstawowych...?
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Zuska

  • Gość
Odp: Jakie akwarium?
« Odpowiedź #26 : 2005-10-15, 20:16 »
Po to żeby ustrzec się błedów albo naprawic te które popełniłam. I nikt nie może mnie za to ganić. Zresztą kto pyta nie błądzi! Już dzięki tym podstawowym pytaniom dowiedziałam się, że przerybiłam akwarium. Dlatego postanowiłam część ryb oddać ludziom, którzy mają większe akwa!!! I poza tym przekonałam moją  Mamę, że temperatura 25 stpni jest optymalna dla ryb a nie tak jak mama twierdziła 22. Poza tym na forum dowiedzialam się jakie pokarmy dawac rybom, jakie rośliny muszą być w akwa i wiela innych cennych rzeczy!!! Pozdrawiam :) :) :)
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Jakie akwarium?
« Odpowiedź #27 : 2005-10-15, 21:20 »
to rozumiem, po to jest forum ale w tym świetle argumet:
Cytuj
Mam akwa trzy lata.

kompletnie nie ma sensu... ja mam od stycznia i juz kolejne (teraz zamieniłam 3 małe na 1 duże) i jak widac wiedza nie od długości posiadania akwarium sie liczy.

co to mamy to chwali sie że przekonałaś, bo to istotne sprawy (niskie temperatury to welonki lubię...) i oby tak dalej, prosze Cię tylko byś nie powielała tematów, co ostatnio dostawałam wysypki na posty przez Ciebie pisane ;)
i nie obrazaj sie bo to pisze w ramach dobrej rady a nie złośliwości :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

Odp: Jakie akwarium?
« Odpowiedz #27 : 2005-10-15, 21:20 »

Zuska

  • Gość
Odp: Jakie akwarium?
« Odpowiedź #28 : 2005-10-15, 21:36 »
Ja nie obraziłam się tylko bylo mi przykro! Ale Już mi przeszło! Zapomnijmy o tym niemiłym incydencie! Pozdrawiam :) :) :)
PS: Dziękuje za rady w innych postach!
Zapisane

^kora^

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5706
  • www.sznaucer-kora.dog.pl
    • WWW
Odp: Jakie akwarium?
« Odpowiedź #29 : 2005-10-16, 08:16 »
A jakie wtedy roślinki mozna kupic i co trzeba do roślinek???
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.074 sekund z 28 zapytaniami.