Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3 ... 7   Do dołu

Autor Wątek: Matura 2006  (Przeczytany 19804 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Matura 2006
« : 2005-09-08, 15:54 »
Drodzy tegoroczni maturzyści ( :mrgreen:)
Wybraliście już temat na ustną z polaka? Wiecie co będziecie zdawać? I jak tam ogólne samopoczucie? :)

Ja dostałam dziś tematy i ...brrr...
Zapisane

Marta Reks Kiwi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5153
  • Kiwi i Reksio
    • WWW
Odp: Matura 2006
« Odpowiedź #1 : 2005-09-08, 16:21 »
O super ze temat powstał- niby jest już o maturach ale każda jest inna ;-)
Ja jestem całkowicie zdezorientowana- nic nie wiem... nie wiem cjaki teamt wybrac z polskiego, nie wiem jakie przedmioty zdawac, nie wiem jakie studia wybrac- poprostu nie wiem NIC!!! A wszystko musimy zgłosic do 23 wrzesnia :(
Napewno zdaję biologię rozszerzoną i zastanawiam sie czy zdawac chemię- a jaeli tak to jako dodatkowy (żeby można było niezdac ale rozszerzony) czy może jako podstawowy ale muszę go zdac... masakra :(
Zapisane

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Odp: Matura 2006
« Odpowiedź #2 : 2005-09-08, 18:24 »
A teraz od razu deklarujemy się czy ma być poziom podstawowy czy rozszerzony - dodatkowe utrudnienie...
Ja będę napewno zdawała polak rozszerzony, angiel podstawowy a biola - jeszcze nie wiem - przydałoby się rozszerzony...

A tematy na ustną mam trudne jakieś... u mnie w klasie wszyscy rzucili się na te o miłości a ja poważnie zastanawiam się nad ,,Zaprezentuj zjawisko poezji kobiecej na przykładzie tworczości wybranej polskiej poetki XX wieki" - myślę nad Haliną Poświatowską - lubię jej wiersze i twórczość - nie wiem tylko czy znajdę odpowiednią ilość materialu...

A tak właściwie to wiecie że zastanawiają się nad czy w ogóle robić nam ustna maturę? Podobno nie ma gdzie jej ,,wsadzić" - nasz rok szkolny kończy się 28 kwietnia a pisemne rozpoczynają się 4 maja... - ciekawa jestem co wykombinują ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Matura 2006
« Odpowiedz #2 : 2005-09-08, 18:24 »

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Odp: Matura 2006
« Odpowiedź #3 : 2005-09-08, 18:32 »
Rachela jak ja cię dawno nie widziałam :)

No to ja powiem że bede zdawać biologie i chemię rozszerzoną...tak po raz drugi :)

Temat z polaka moge oddać :lol: :P A jeśli chodzi o wybór, to radze nie wybierać zbyt ambitnego. Ta matrua z polaka to pic na wodę...moja koleżanka wybrała sobie temat o górach...i dostała jesynie 13 pkt na 20, a myślała że tak się popisze. Ja miałam temat o wsi i sobie chwalę :)
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

Marta Reks Kiwi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5153
  • Kiwi i Reksio
    • WWW
Odp: Matura 2006
« Odpowiedź #4 : 2005-09-09, 12:49 »
Już raczej wiem ze będe zdawała Polski podstawowy, angil podstawowy chemia i biologia rozszerzone.
No wąłsnie nie wiem jak z tymi matirami zrobią bo ja słyszałam zę i ustne i pisemne mają byc w ciagu kilku dni... ale to chyba nie możkuwe!! w tamtym roku u nas trawły ponad miesiac...
Zapisane

Dominika1987

  • Gość
Odp: Matura 2006
« Odpowiedź #5 : 2005-09-09, 17:37 »
Witajcie maturzyści. Mój temat na ustną maturę z polaka to"Tatry w Młodej Polsce." czy jakoś tak. Bardzo się cieszę, ze piszę o moich ukochanych górach :jupi2: Może ktoś o tym pisał, lub zna kogoś kto to opisywał?? A może ktoś ma gotową pracę :diabolik:(anges211 masz moze jakieś znajomości, co?? :help: :mrgreen:) Potrzebna mi pomoc w poznajdowaniu różnych dzieł (mamy do końca września zrobić bibliografię ustnej z polaka :? :? :?)
A co na maturze.... hmmm.... polski na podstawowym, angielski myśle na rozszerzeniu pisemnej, biologia rozszerzona i myśle jeszcze nad chemią czy nie próbować podstawowej, bo ja tak właściwie to kołek jestem z chemi :| :| :|
« Ostatnia zmiana: 2005-09-09, 17:42 autor Dominika1987 »
Zapisane

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Odp: Matura 2006
« Odpowiedź #6 : 2005-09-09, 19:21 »
agnes - no dawno nie pisałam... też mam jakieś tematy o wsi ,,obraz polskiej wsi w literaturze" czy coś w tym stylu...

Marta, u mnie też trwały około miesiąca...

Dominika, jak bierzesz przedmiot dodatkowy to ma być on w wersji rozszerzonej - czyli jak chcesz zdawać chemie podst i biol rozsz to biola jako przedmiot dodatkowy...

Szkoda że mamy od razu delkarować się na jakim poziomie będziemy zdawać..
Zapisane

Ellen

  • Gość
Odp: Matura 2006
« Odpowiedź #7 : 2005-09-09, 21:39 »
Ja dostalam wczoraj tematy, ale nie dopchalam sie do tablicy ogloszen :roll: Nie mozna robic ksera, wiec sie wszyscy rzucili z cyfrowkami :lol: Pisemny z polskiego zdaje rozszerzony, angielski podstawowy, geografie posdtawowy i historie sztuki rozszerzony. Wolalabym zdawac bez tej geografii, ale skoro zamierzaja usunac historie sztuki, wos i kilka innych z przedmiotow obowiazkowych, wiec nie mam wyjscia :/
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Odp: Matura 2006
« Odpowiedź #8 : 2005-09-09, 22:14 »
Po pierwsze dobra rada maturzystki 2005:
kilka rad:

-nie bójcie się zdawać przedmiotów na poziomie rozszerzonym ;) u nas np polski był 10000 razy łątwiejszy rozszerzony niz podstawa ;)
-jesli chodzi o wybieranie przedmiotów i poziomu. Nie bedziecie musieli wybierać poziomów na egzaminie pisemnym już teraz ;) Poziom wybiera się z angielskiego ustnego. Wiem że deklaracje się nie zmieniły bo w tym roku wypełniałam taką samą jak w tamtym roku ;) Tak więc spokojnie ;)
-jesli chodzi o przedmioty dodatkowe. Jako podstawe bierzcie przedmiot z którego czujecie się dobrze ;) abyście go spokojnie zdały ;) Na rozszerzenie możecie brać wszystkie inne. Na studiach nie dostaje się jakiś punktów minusowych jeśli ktoś nie zdał przedmiotu dodatkowego czy jego rozszerzenia ;) ba! nawet 1% z rozszerzenia to więcej niż 1% z podstawy, tak więc próbować warto, nic nie ryzykując.
-nie denerwujcie sie. Wiem że stres tak czy siak jest, ale to naprawde nie jest takie straszne jak sie wydaje ;)

Rachela chyba masz taki temat jak ja miałam :) "obraz wsi w literaturze polskiej na podstawie Wesela, Z chałupy i Chłopów" czy jakoś tak. Mam jeszcze materiały, bo prace to nie wiem, jak chcesz to odezwij się na gg albo PW to Ci materiały wyśle ;)
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

Forum Zwierzaki

Odp: Matura 2006
« Odpowiedz #8 : 2005-09-09, 22:14 »

Tiggy

  • Gość
Odp: Matura 2006
« Odpowiedź #9 : 2005-09-09, 22:50 »
A mnie przeraza to, ze maja zrobic obowiazkowa matme... :roll:
Co do teg, ze rozszerzenie warto zdawac - naprawde w tej chwili baaardzo warto! Ale w moim roczniku maja podobno zrobic prog punktowy na rozszerzeniu :? Ze ponizej ilustam % nie zdaje sie ... :/
Zapisane

Ellen

  • Gość
Odp: Matura 2006
« Odpowiedź #10 : 2005-09-10, 00:01 »
-jesli chodzi o wybieranie przedmiotów i poziomu. Nie bedziecie musieli wybierać poziomów na egzaminie pisemnym już teraz ;) Poziom wybiera się z angielskiego ustnego. Wiem że deklaracje się nie zmieniły bo w tym roku wypełniałam taką samą jak w tamtym roku ;) Tak więc spokojnie ;)

Hmmm podobno teraz ma byc tak, ze wszystkie przedmioty trzeba wczesniej okreslic na jakim poziomie chce sie zdawac.

Cytuj
-jesli chodzi o przedmioty dodatkowe. Jako podstawe bierzcie przedmiot z którego czujecie się dobrze ;) abyście go spokojnie zdały ;) Na rozszerzenie możecie brać wszystkie inne.

Planuja wprowadzic od tego rocznika obowiazkowe (czyli mozliwosc zdawania na podstawie) oprocz polskiego i jezyka nowozytnego tylko matematyke, biologie, geografie, chemie, fizyke, historie :roll: Reszta mozliwa tylko w rozszerzeniu.
Zapisane

Marta Reks Kiwi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5153
  • Kiwi i Reksio
    • WWW
Odp: Matura 2006
« Odpowiedź #11 : 2005-09-10, 09:28 »
Niestety w tym roku musimy się już TERAz decydowac na rozszerzenia- w deklaracji jest rubryczka w której się to zaznacza... niestety
Ja już wybrałam myslę ostatecznie: polski pods, anglik podst, biol rozszerz. chemia rozszerz.
Zapisane

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Odp: Matura 2006
« Odpowiedź #12 : 2005-09-10, 11:53 »
Cytuj
Niestety w tym roku musimy się już TERAz decydowac na rozszerzenia

Noo... bo za duże koszty były...

agnes, mój temat brzmi dokładnie ,,Literacki obraz wsi. Omów różne jego ujęcia, odwołując się do wybranych utworów XIX i XX wieku", w poniedziałek skseruję ostatnią stronę pytań bo zawieruszyła mi się i jeśli nie znajdę nic super ciekawego to najpewniej zdecyduję się na ten temat o wsi i odezwę się. I dzięki :)

Ellen, właśnie wczoraj mój nauczyciel z wosu poniformował nas że wiedzy nie wykreślili z listy przedmiotów :) Więc historii sztuki też raczej nie..

Mam ochotę na zdawanie jakiegoś dodatkowego, nie wiem tylko co mi się przyda najbardziej przy rekrutacji...
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Odp: Matura 2006
« Odpowiedź #13 : 2005-09-10, 15:57 »
rachela To ja tyż miałam cu takiego ;)

To ja nie wiem czemu wypełniałam starą deklarację :P
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

Apiska

  • Gość
Odp: Matura 2006
« Odpowiedź #14 : 2005-09-10, 18:05 »
Hihi i ja będe tegoroczną maturzystką :P
Tematu z polskiego nie mam jeszcze wybranego.
Napewno zdaje polak i ang na poziomie podst, a gepy na podst i rozsz :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Matura 2006
« Odpowiedz #14 : 2005-09-10, 18:05 »

Dominika1987

  • Gość
Odp: Matura 2006
« Odpowiedź #15 : 2005-09-10, 21:58 »
Kochane wytłumaczcie mi tylko jedno :help:, chce pisać biologie na rozszerzeniu a chemię raczej na podstawowym. Widziałąm "wzór" deklaracji i z tego co zrozumiałam to obowiązkową musiałabym wziaść chemię a dodatkową biologię  :|, czy tak??
A jeszcze jedno pytanko: czy to prawda, ze jeśli zaliczy się na maturze przedmioty obowiazkowe, a nie zda się dodatkowego, to matura jest zaliczona??Tak nam powiedział facet od WOS-u :roll:
Anges211 jako "doświadczona maturzystka", co polecasz "maturowym laikom" :;p: jjako przygotowanie do matury?? Korki?? Repetytoria?? Testy?? A może jeszcze cosik innego??
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Odp: Matura 2006
« Odpowiedź #16 : 2005-09-10, 23:12 »
Dominika ;) W tym roku było tak że na egazmin dodatkowy mogłaś wogóle nie przyjść a mature zdawałaś.

Ja chociaż czuję się lepsza z biologii, a raczej mniej lepsza z chemii to wzięłam biologie jako obowiązkowy, a chemię dodatkowy i nie żałuję ;) Bo niektórzy wzieli np chemie na obowiązkowy i matury nie zdali :| na obowiązkowy trzeba brać ten rpzedmiot z którego się człowiek dobrze czuje ;) i nie bać się rozszerzeń! :)

Widze że większość będzie zdawało biologie i chemię. Tak więc z biologii: pożądne notatki przygotowane samemu i dużo testów (ja mam testy z operonu...są średnie, najlepiej o testy spytajcie się nauczyciela, on napewno doradzi ;) ) a jeśli chodzi o chemię to dobry zbiór zadań ;)

korków nie brałam, ale wiem że dużo ludzi brało...ale to już zależy jak kto się czuje na siłach ;)

no i przede wszyskim ;) jeść dużo owoców i brać witaminki żęby mózg dobrze pracował ;) i się nie stresować ;) 
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

iwa

  • Gość
Odp: Matura 2006
« Odpowiedź #17 : 2005-09-11, 09:18 »
ja mam tylko takie pytanko. już dawno mam mature za sobą,ale....zostało mi trochę materiałów z mojej matury. czy to się wogóle przyda nowym maturzystom? niby tego samego macie się uczyć,ale w innej formie to sprawdzają. pytam się, bo znajoma chce dla swojej córki,a ja nie wiem,czy wogóle mam po co szperać w piwnicy ;)
Zapisane

Ellen

  • Gość
Odp: Matura 2006
« Odpowiedź #18 : 2005-09-11, 10:30 »
Rachela, mam nadzieje :P Bo jednak nie czuje sie za bardzo na silach nauczyc sie do dwoch przedmiotow (musze je sama przerobic ).

Mam juz tematy na ustna (lol zdjecia z cyfrowki :lol: ) zastanawiam sie nad obrazem śmierci w literaturze i sztuce jakiejs epoki (sa rozne do wyboru, moja kolezanka bierze ze sredniowieczem) lub motywy diaboliczne itp. ;)
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Odp: Matura 2006
« Odpowiedź #19 : 2005-09-11, 10:58 »
aha powiem jeszcze żę u mnie komisja ukochała sobie rpezentacje nie tylko na podstawie litereatury ale także sztuki ;)


iwa wszystko się może przydac ;) Zależy co masz, czy jakieś testy, czy opracowania ;)
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Odp: Matura 2006
« Odpowiedź #20 : 2005-09-11, 17:31 »
Ja najprawdopodobniej będę chodziła na angielski... brrr...

Już postanowiłam że będę zdawała polak i biola rozszerzony i angiel podstawowy, mam nadzieję że podołam :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Matura 2006
« Odpowiedz #20 : 2005-09-11, 17:31 »

Dominika1987

  • Gość
Odp: Matura 2006
« Odpowiedź #21 : 2005-09-12, 15:27 »
anges211 dzięki :tuli: Twoje rady napewno się przydadzą. Skoro mówisz aby nie bać się rozszerzenia, to ja się jeszcze raz zastanowie nad tą chemią rozszerzoną :mrgreen:
A czy wystarczy, ze będe się uczyć z podręcznika do matury czy lepiej jest się uczyć z różnych książek (moja nauczycielka od bilogii mówi, że podręcznik powinien wystarczyć, bo niekiedy w innych książkach są rózne dane i to może wprowadzić w bład)
Zapisane

Katarzyna

  • Gość
Odp: Matura 2006
« Odpowiedź #22 : 2005-09-13, 14:33 »
Witam, ja też mam maturę w tym roku, zdaję

polski rozszerzony
angielski rozszerzony
historię rozszerzoną
wos rozszerzony
:)

A temat na ustny z polskiego: "na podstawie literatury i sztuki przedstaw różnorodne ujęcia motywu śmierci" :p
Zapisane

iwa

  • Gość
Odp: Matura 2006
« Odpowiedź #23 : 2005-09-13, 14:37 »
Czy na nowej maturze obowiązkowa jest matematyka :roll:?

Dominika- ja wiem ze swojego doświadczenia, jak miałam jako pierwszy rocznik zdawać nową maturę. Pani na korepetycjach ćwiczyła z nami rozwiązywanie testów :| Ale,co z tego, jak się nie ma uporządkowanej i przypomnianej wiedzy. Trzeba wziąć sobie jakąś jedną, czy dwie książki, np. do bioliogii, polskiego itp. i z tych się uczyć. A dodatkowo trzeba potem ćwiczyć rozwiązywanie testów. U mnie było coś takiego, jak Syllabus do matematyki, polskiego,geografii,historii itd. Nie wiem,czy to teraz jest.

Poza tym zeszłam w końcu do piwnicy i wygrzebałam wyprawke dla maturzysty :lol:
nom, maturzyści- uczyć się,uczyć.... :wink:


Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Matura 2006
« Odpowiedź #24 : 2005-09-13, 14:40 »
na mnie czeka maturka 2007, ale już mnie ciarki przechodzą... zbytnio uczyć to się nie lubię :P , na dodatek nie mam pojęcia co ja chcę robić w przyszłości :? ehhh odrobinę czasu zostało,może coś mi wpadnie do głowy...
No to maturzyści,litr mocnej kawy, czekolada(na magnez) lecytyna z apteki(na pamięć)  wytrwałości w zakuwaniu życzę :P
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Katarzyna

  • Gość
Odp: Matura 2006
« Odpowiedź #25 : 2005-09-13, 14:41 »
Cytat: iwa
Czy na nowej maturze obowiązkowa jest matematyka ?
Matematyka w tym roku jeszcze nie jest obowiązkowa. Za rok już może być. :p

Cytat: Fatty
wytrwałości w zakuwaniu życzę
Dzięęęęęęęęęęki Fatty :p

Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Odp: Matura 2006
« Odpowiedź #26 : 2005-09-13, 14:45 »
Dominika ja się uczyłam z książek szkolnych i gdy matura była blisko kombinowałam sobie różne testy :) No i opierałam też się na moim mądrym tacie któy ma wiedze chyba ze wszsytkiego. Więc jak czegoś nie rozumiałam to szłam do niego. On pomimo tego żę pierwszy raz widział na oczy to po przeczytaniu potrafił mi pomóc :lol:

Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Matura 2006
« Odpowiedź #27 : 2005-09-13, 14:47 »
Matematyka w tym roku jeszcze nie jest obowiązkowa. Za rok już może być. :p


Ooooby w przyszłym też nie była obowiązkowa! - to powiedziałam ja,  ucząca się na profilu.. matematyczno - informatycznym :lol: :lol: :lol: ale serio mówię... bo w połowie tamtego roku szkolnego jakoś przestałam ja lubić i przede wszystkim - przestałam rozumieć :?
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Forum Zwierzaki

Odp: Matura 2006
« Odpowiedz #27 : 2005-09-13, 14:47 »

iwa

  • Gość
Odp: Matura 2006
« Odpowiedź #28 : 2005-09-13, 14:51 »
a jak ja miałam zdawać to miała być obowiązkowa :? i musiałam się uczyć ile tapety trzeba na pokój, albo ile czasu będą kopać rowy na budowie :lol:
Zapisane

Katarzyna

  • Gość
Odp: Matura 2006
« Odpowiedź #29 : 2005-09-13, 14:53 »
No cóż Fatty... Możesz mieć problem, bo taki jest projekt ministerstwa. Pozostaje Ci mieć nadzieję, że albo z niego zrezygnują, albo coś im się "przedłuży" i obowiązkowa matma wejdzie dopiero za kilka lat... Ja się straszliwie cieszę, że jej nie muszę pisać.. Taki ze mnie typowy human :D
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 7   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.081 sekund z 27 zapytaniami.