Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Biologia/ Genetyka  (Przeczytany 6494 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Psiara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1816
    • WWW
Biologia/ Genetyka
« : 2005-09-22, 15:37 »
Słuchajcie,
jest taka sprawa. Właśnie zaczęłam w szkole, z biologii dział genetyka. Uczę się go strasznie, bo wiem ze wśród hodowców, kynologów no i oczywiście weterynarzy, genetyka jest ważnym działem, a jej podstawy w ogole są bardzo ważne. Jako że chcę iść na biol chem a potem na weterynarię dlatego chcę się uczyc troche ponad program i jeszcze w olimpiadach startować, ogolnie marzy mi się 6 z biologii. Dlatego błagam was jeśli macie jakieś linki, z ciekawymi stronami o genetyce (nie znowu takiej super zaawansowanej :lol: ) to prosze podajcie mi.  A tak w ogole co sądzicie o tym dziale? trudny/łatwy? ciekawy/nudny? potrzebny/niepotrzebny? ;)
Zapisane
Czy jest cos lepszego od teriera? Oczywiście! Dwa teriery!

Odcięta od neta na czas nieokreślony :( Kocham was i nigdy nie zapomnę :( Zawsze byliście moją drugą rodziną... :(

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Biologia/ Genetyka
« Odpowiedź #1 : 2005-09-22, 15:55 »
Jak się zna podstawy, to później dłuższe i trudniejsze zadania wciągają nawet (ja wyliczyłam jak mniej więcej będą wyglądać moje potencjalne dzieci  :lol:  - otóż moje potencjalne pociechy nie beda mieć na 100% oczu niebieskich, ale juz u wnuczków,jest możliwe  :P)
http://www.wiw.pl/biologia/genetyka/
to jest fajna stronka , też teraz mam genetykę na biolci, a ze mam rozszerzony no to będę korzystać :) Genetyka fajna rzecz - sęk tylko w tym,żeby się nie zrażać :)
ale spokojnie,spokojnie :P jak pójdziesz do liceum to łączenie guaniny z cytozyną, połączenie pięciowęglową deoksyryboza i nuklidy, no i wszelkie krzyżówki genetyczne będą Ci się po nocach snic :P
« Ostatnia zmiana: 2005-09-22, 15:57 autor Fatty »
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Veronica

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8067
  • ^______^
    • WWW
Odp: Biologia/ Genetyka
« Odpowiedź #2 : 2005-09-22, 16:16 »
Oo, to dziwne - chodzisz przecież do II klasy... ja też, a mamy teraz anatomie człowieka... :P
Myslalam ze w całej Polsce II klasy maja ten sam program... :mysli:
Zapisane
"Popatrz jeszcze raz, psia dusza większa jest od psa.
A kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie.
A kiedy się pożegnać trzeba i psu czas iść do psiego nieba,
To niedaleko pies wyrusza, przecież przy tobie jest psie niebo,
Z tobą zostaje jego dusza."

Forum Zwierzaki

Odp: Biologia/ Genetyka
« Odpowiedz #2 : 2005-09-22, 16:16 »

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Odp: Biologia/ Genetyka
« Odpowiedź #3 : 2005-09-22, 16:16 »
jak pójdziesz do liceum to ł±czenie guaniny z cytozyn±, poł±czenie pięciowęglow± deoksyryboza i nuklidy, no i wszelkie krzyżówki genetyczne będ± Ci się po nocach snic :P
oj tak ja własnie to teraz mam na biologii. "Troche" to wszystko skąplikowane  :roll: ....eh ... genetyka to chyba jeden z trudniejszych działów...
Zapisane

Psiara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1816
    • WWW
Odp: Biologia/ Genetyka
« Odpowiedź #4 : 2005-09-22, 16:30 »
Veronica ja chodze do 3 klasy ;) rok wczesniej poszłam do szkoły ;)
Aujeszka, jak narazie genetyka bardzo mi sie podoba ;)
Zapisane
Czy jest cos lepszego od teriera? Oczywiście! Dwa teriery!

Odcięta od neta na czas nieokreślony :( Kocham was i nigdy nie zapomnę :( Zawsze byliście moją drugą rodziną... :(

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Biologia/ Genetyka
« Odpowiedź #5 : 2005-09-22, 16:34 »
genetyka ogólnie ma złą renomę :P nie wiem czemu... ja byłam dosyc negatywnie nastawiona do niej, juz sobie wyobrazałam te katusze ;) a okazało się,ze całkiem mi się spodobało... jeszcze tego samego dnia, kiedy babka nauczyła nas robic krzyżówki, siedziałam do wieczora i obliczałam własnie wygląd moich dzieci,wnuków,prawnuków :P biorąc pod uwagę kilku kandydatów na ojca, ziecia itd :lol: faaaajne to ;)
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Psiara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1816
    • WWW
Odp: Biologia/ Genetyka
« Odpowiedź #6 : 2005-09-22, 16:37 »
a ja własnie nastawiam sie przyjaźnie do genetyki, staram sie zrozumieć, dużo się uczę, bo wiem ze kiedys w hodowli mi się przyda i w ogole wydaje mi sie ciekawa :lol:
Zapisane
Czy jest cos lepszego od teriera? Oczywiście! Dwa teriery!

Odcięta od neta na czas nieokreślony :( Kocham was i nigdy nie zapomnę :( Zawsze byliście moją drugą rodziną... :(

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Biologia/ Genetyka
« Odpowiedź #7 : 2005-09-22, 16:54 »
Jeszcze nic nie miałam o genetyce ;) to jest dopiero w 3 gim? jesli tak to jeszcze rok  :P
ale ja ogulnie nie lubie biologi przez nauczycielke :(
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

Nanami

  • Gość
Odp: Biologia/ Genetyka
« Odpowiedź #8 : 2005-09-22, 17:02 »
Ja sie uczyłam w 2 klasie genetyki, ale to dodatkowo bo na konkurs o ciele człowieka było trzeba podstawy opanowac. A ogólnie genetyke baaaardzo lubie, teraz poszłam na biol-chem i pół ksiazki mamy o genetyce, oj juz nie tak łatwo ehhh ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Biologia/ Genetyka
« Odpowiedz #8 : 2005-09-22, 17:02 »

Dominika1987

  • Gość
Odp: Biologia/ Genetyka
« Odpowiedź #9 : 2005-09-22, 19:41 »
Ja się mogę wypowiedziec na ten temat, gdyż jestem w klasie 3 LO o profilu biol-chem i muszę przyznać, ze cała książka jest poświęcona genetyce (wyd.OPERON). Książka jest cieńsza od porzednich ( :jupi2:) ale duuuużo trudniejsza. Jest tam dużo rzeczy dość trudnych do zrozumienia, więc radzę uczyć się z dodoatkowych pomocy naukowych  :P
Zapisane

Katarzyna

  • Gość
Odp: Biologia/ Genetyka
« Odpowiedź #10 : 2005-09-22, 20:10 »
Fatty... Wyliczenia jak mogą wyglądać przyszłe dzieci są chyba mało precyzyjne... No, chyba, że to tak niedługo, że już w 100% jesteś pewna ich ojca :p :p :p ... No bo wiesz... Połowa genów od niego...
Zapisane

Liwcia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1847
Odp: Biologia/ Genetyka
« Odpowiedź #11 : 2005-09-22, 20:55 »
no ja tez teraz zaczelam genetykę na biologii :)... a tez mi siemarzy,zeby na biol-chem isc do liceum :)
Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Biologia/ Genetyka
« Odpowiedź #12 : 2005-09-22, 21:02 »
Katarzyna ale ja już napisałam,ze wyliczałam wyglad moich dzieci z różnymi kandydatami, wielu ich było :lol: :lol: :lol: Nie to żebym była noo, ekhem :P , ale tak mnie to wciągnęło ze liczyłam sobie nawet z aktorami ( :lol: ), czy jakimiś piosenkarzami gdy zabrakło mi pomysłów :lol:
Ehhh ja jestem w klasie o profilu mat-inf. (tylko dlatego,ze w moim roczniku profil biologiczny zlikwidowano) , ale idę indywidualnym tokiem rozszerzonym z biologii(sama tego chciałam :? ) za 2 tygodnie mam zdac pierwszą partię materiału, jeszcze nie genetykę ale przecież to wszystko się ze sobą wiąze.
ale podtrzymuje swoje zdanie- genetyka fajna sprawa :P
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Biologia/ Genetyka
« Odpowiedź #13 : 2005-09-22, 21:42 »
Przypomniało mi sie ze bardzo lubie oglądać w telewizji rózne programy o genetyce. jeśli trafie to oglądam od poczatku do końca i bardzo mnie to ciekawi :)
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

Borderka

  • Gość
Odp: Biologia/ Genetyka
« Odpowiedź #14 : 2005-09-22, 21:49 »
Ja miałam genetyke pod koniec 2 gim i nie chciało mi się tego uczyć, bo nie podobało mi się :P A że był już koniec roku to jeszcze bardziej mi się nie chciało :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Biologia/ Genetyka
« Odpowiedz #14 : 2005-09-22, 21:49 »

Veronica

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8067
  • ^______^
    • WWW
Odp: Biologia/ Genetyka
« Odpowiedź #15 : 2005-09-22, 23:29 »
Cytuj
Veronica ja chodze do 3 klasy ;) rok wczesniej poszłam do szkoły ;)
Ooo, chciało Ci się? :P :lol:
Zapisane
"Popatrz jeszcze raz, psia dusza większa jest od psa.
A kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie.
A kiedy się pożegnać trzeba i psu czas iść do psiego nieba,
To niedaleko pies wyrusza, przecież przy tobie jest psie niebo,
Z tobą zostaje jego dusza."

Goldenmanka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 421
Odp: Biologia/ Genetyka
« Odpowiedź #16 : 2005-09-23, 09:22 »
A ja nie miałam genetyki :( Mieliśmy jeden malutki rodział o genetyce w 2 gim ale i tak go nie przerabialiśmy a teraz w 3 nie mamy w książce nic o genetyce :(
Zapisane
Madzia & Marszi & Irys :)

joanka

  • Gość
Odp: Biologia/ Genetyka
« Odpowiedź #17 : 2005-09-23, 15:25 »
Ja jestem na profilu biol.chem. w 1 klasie LO i mamy jak na razie jeden temat o genetyce, a konkretnie o kwasach nukleinowych. Także jak myśli się o tym właśnie profilu to radzę się przyłożyć do tych trudniejszych zagadnień z biologii, fizyki i chemii, bo później będzie po prostu łatwiej...
Zapisane

Dominika1987

  • Gość
Odp: Biologia/ Genetyka
« Odpowiedź #18 : 2005-09-23, 17:59 »
Joanka ja teraz się uczę o kwasach nukleinowych oraz o DNA i RNA :roll:
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Biologia/ Genetyka
« Odpowiedź #19 : 2005-09-23, 19:20 »
Joanka ja teraz się uczę o kwasach nukleinowych oraz o DNA i RNA :roll:
DNA i RNA to są właśnie kwasy nukleinowe.Genetyka to obecnie jeden z najprężniej rozwijających się kierunków biologicznych.Do moich ulubionych działów biologii nie należy,może ze względu na kłopoty z nią na studiach. 
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Odp: Biologia/ Genetyka
« Odpowiedź #20 : 2005-09-23, 22:20 »
Genetyka....masa pojęć...ogólnie program rozszerzony z liceum nie jest łatwy...i boje się co będzie na studiach...

miałam jeszcze tak beznadziejną nauczycielkę że głowa mała która sama umiała tylko regułki i nic nie potrafiła wytłumaczyć :|
 
W gimnazjum zakochałam się w genetyce...ale w liceum...hmmm...niekoniecznie :|
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

Forum Zwierzaki

Odp: Biologia/ Genetyka
« Odpowiedz #20 : 2005-09-23, 22:20 »

Nanami

  • Gość
Odp: Biologia/ Genetyka
« Odpowiedź #21 : 2005-09-24, 16:06 »
A ja na szczescie mam suuuper panią z liceum :D Wszystko wytłumaczy. Mamy jedna bryłe z biologii na semestr. Powiedziała, ze jest w niej tyle info, ze nic nam nie dołozy, najwyzej moze troche odejmie :lol: A korzystamy z "Biologia podręcznik tom 1 - liceum ogólnokształcące poziom rozszerzony" wydawnictwo szkolne PWN.

O, tutaj jest ale skan do d...
Zapisane

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Odp: Biologia/ Genetyka
« Odpowiedź #22 : 2005-09-24, 19:18 »
Myslalam ze w całej Polsce II klasy maja ten sam program... :mysli:

A gdzie tam! Nie dość, że są różne książki, które wbrew pozorom często same sobie przeczą i mają inną treść, to jeszcze jakby tego było mało nauczyciele strzelają swoje widzimisię. Znam szkoły, w których materiał do klasy 3 jest robiony w klasie 2, a do 2 w klasie 3. Także tu reguły żadnej nie ma.

Cytuj
Ooo, chciało Ci się?

Myślę że w wieku 7 lat niewiele miała w tej sprawie do powiedzenia :P

A co do genetyki - dość ciekawy, no ale niestety trudny dział. Ja troszkę w nią "wpadłam", bo ostatnio zafundowałam sobie patyczaki, a niektóre z nich rozmnażają się partenogenetycznie (samica tak jakby się klonuje, składa jaja niezapłodnione przez samca, ba, czasem nawet w gatunku nie istnieje płeć męska, a jeśli istnieje, to nie pełni żadnej funkcji rozrodczej), więc warto było trochę poczytać jak to się dzieje i tak dalej.. Przy okazji doszkoliłam się z łaciny :P Ale ogólnie nie sądze, zeby genetyka była moją pasją :lol: :P
Zapisane

kasia

  • Gość
Odp: Biologia/ Genetyka
« Odpowiedź #23 : 2005-09-25, 20:45 »
Nonie przesadzajacie z tymi połączeniami pięciowęglowymi znowu. To nie takie trudne. Ogólnie bardzo lubię genetykę. Pamiętam ,że jak przygotowywałam się do któejśc z olimpiad, to z bauczycielką przerobiłyśmy wszystkie zadanbia z genetyki, któe sie nawinęly. Byłam wtedy w stanie rozwiązac każdą krzyżówkę genetyczną, która się znalazła. A później na olimpiadzie... były tylko 2 albo 3 krzyżówki  z genetyki (na 100). Ale na specu fajnie się robiło krzyżówki, szczeólnie takie, które nie miesciły się na jednej tablicy :lol:
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: Biologia/ Genetyka
« Odpowiedź #24 : 2005-10-03, 17:23 »
Słuchajcie,
jest taka sprawa. Wła¶nie zaczęłam w szkole, z biologii dział genetyka. Uczę się go strasznie, bo wiem ze w¶ród hodowców, kynologów no i oczywi¶cie weterynarzy, genetyka jest ważnym działem, a jej podstawy w ogole s± bardzo ważne. Jako że chcę i¶ć na biol chem a potem na weterynarię dlatego chcę się uczyc troche ponad program i jeszcze w olimpiadach startować, ogolnie marzy mi się 6 z biologii. Dlatego błagam was je¶li macie jakie¶ linki, z ciekawymi stronami o genetyce (nie znowu takiej super zaawansowanej :lol: ) to prosze podajcie mi. A tak w ogole co s±dzicie o tym dziale? trudny/łatwy? ciekawy/nudny? potrzebny/niepotrzebny? ;)


Stron nie znam ale polecam Ci książkę Wilisa "Genetyka w praktyce, poradnik dla hodowców psów". Jest po prostu ŚWIETNA :)
Zapisane

aleb

  • Gość
Odp: Biologia/ Genetyka
« Odpowiedź #25 : 2005-10-03, 19:35 »
Ala ja myslałam, ze ty chodzisz do 2 kl. :P

Ja jestem w 1 kl. LO o profilu biol-chem i przerabiamy teraz bakterie i wirusy... wszystko uczymy sie po lacinie itp. :P Wiec jak narazie Alu ci nie pomoge ;)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.088 sekund z 26 zapytaniami.