Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Przed zakupem zwierzaka  (Przeczytany 2134 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Przed zakupem zwierzaka
« : 2006-12-31, 13:36 »
Taka ankieta z ciekawości... :P Jest anonimowa, nie musicie się przyznawać... :P
Chodzi o to jak postępujcie zanim przyjmiecie do domu zwierzaka, czy postępujcieci pod wpływem impulsu, czy długo myślicie czy to zwierzak dla was, dowiadujecie się o jego wymaganiach?

Przy opcji: "najpierw czytam o zwierzaku, pytam o informacje ludzi, którzy też mają takie zwierze o info, itp." chodzi ogólnie o dowiadywanie się wcześniej o wymarania i potrzeby zwierzaka, nie trzeba robić każdej w tych rzeczy, żeby zaznaczyć opcję... :P
Zapisane

Ninek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2860
    • WWW
Odp: Przed zakupem zwierzaka
« Odpowiedź #1 : 2006-12-31, 14:00 »
Musiałabym zaznaczyć kilka odpowiedzi....
1)jak miałem/am wcześniej takie zwierze, to biorę i kupuję, bez wcześniejszego przygotowania
2)najpierw czytam o zwierzaku, pytam o informacje ludzi, którzy też mają takie zwierze o info, itp.
3)kiedyś brałem/am zwierzaki jak mi się spodobały, teraz przygotowuję się przed zakupem
4)poznaję podstawowe informacje o zwierzaku, reszty dowiem się "w praniu"

W 2 chodzi np. o branie przeze mnie ciurów, najpierw czytałam, wypytywałam itp.
3-byłam mała i głupia ;p
Zapisane
Psy: Fox, Majka i Vega
Koty: Karmel i Mefisto
Szczury: Mia, Pcheła, Weszka, Zambia, Trufla, Mała Mi, LeeLee i Lilia

"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." Mark Twain
http://szczury.dzs.pl - Klik ;)

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Przed zakupem zwierzaka
« Odpowiedź #2 : 2006-12-31, 14:06 »
Hm... mogłabym zmienić, ale to by może dawało mniejsze pojęcie... Może wybierajcie najtrafniejsze w stosunku do Was... ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Przed zakupem zwierzaka
« Odpowiedz #2 : 2006-12-31, 14:06 »

Ninek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2860
    • WWW
Odp: Przed zakupem zwierzaka
« Odpowiedź #3 : 2006-12-31, 14:35 »
Najtrafniejsze, hmm- jak miałem/am wcześniej takie zwierze, to biorę i kupuję, bez wcześniejszego przygotowania
Zapisane
Psy: Fox, Majka i Vega
Koty: Karmel i Mefisto
Szczury: Mia, Pcheła, Weszka, Zambia, Trufla, Mała Mi, LeeLee i Lilia

"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." Mark Twain
http://szczury.dzs.pl - Klik ;)

hes

  • *
  • Wiadomości: 976
Odp: Przed zakupem zwierzaka
« Odpowiedź #4 : 2006-12-31, 15:14 »
Jakbym miała kupić jakiegoś nowego zwierzaka (lub nawet inną rasę psa) to najpierw się dowiedziałabym jak najwięcej o nim, o wymaganiach itd.,a dopiero potem kupiła. Ale jakbym miała kupic nastepnego psa i w dodatku jedną z "moich" ras, którymi się interere to bym kupowała bez jakichś specjalnych przygotowań.
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Przed zakupem zwierzaka
« Odpowiedź #5 : 2006-12-31, 15:19 »
No inna kwiestia jak w czymś stale "siedzisz"... :) Mi chodziło raczej na zasadzie, że miałaś np. kota 5 lat temu... i ja bym wtedy poczytała, przez ten czas mogły się zmienić poglądy na wychowanie, itp.
Zapisane

ogryzek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4120
  • drugs are bad mkay? :>
    • WWW
Odp: Przed zakupem zwierzaka
« Odpowiedź #6 : 2006-12-31, 16:15 »
kiedyś brałem/am zwierzaki jak mi się spodobały, teraz przygotowyuję się przed zakupem :)
nie będę kłamać przecież :)
Zapisane
nie interesuj się, nie pytaj się o nic! nie zgubimy się, nie zbłądzimy przecież..
l gg 3474439 l www.mamojestembaklazanem.fbl.pl

3.07-31.07 - w Kletnie ;)

Julias

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5330
Odp: Przed zakupem zwierzaka
« Odpowiedź #7 : 2006-12-31, 23:25 »
czworka ^^
Zapisane

Kamyczek87

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2088
Odp: Przed zakupem zwierzaka
« Odpowiedź #8 : 2007-01-01, 12:34 »
1,2 najczęściej,teraz się tym kieruje kiedy chce kupić nowego zwierzaka,no i pierwsza część punktu 3 ,jak byłam mała to kupowałam czasem jakiegoś zwierzaka a nie miałam pojęcia jak się nim odpowiednio zająć,dlatego np.trzymałam rybki w kuli,2 żółwie ''zabiłam'' poniewaz nie dostawały odpowiednich witamin i pożywienia :/ itp.
Zapisane
''moim sąsiadem jest anioł
on strzeże ludzkich snów
dlatego wraca późno do domu
na schodach słyszę dyskretne kroki
i szelest
zwijanych skrzydeł
on rano staje w moich drzwiach
otwartych na oścież
i mówi:
twoje okno znowu
świeciło długo
w noc...''

Forum Zwierzaki

Odp: Przed zakupem zwierzaka
« Odpowiedz #8 : 2007-01-01, 12:34 »

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Przed zakupem zwierzaka
« Odpowiedź #9 : 2007-01-01, 13:07 »
Troche źle zagłosowałam.
Przed przybyciem do domu nowego zwierzaka staram dowiedzieć się o nim jak najwięcej, ale i tak wszystko wychodzi "w praniu".
Wprawdzie wziełam chomika, nie wiedząc o nich nic lub bardzo niewiele, ale wtedy byłam jeszcze mała i niezbyt madra jeśli chodzi o zwierzęta. :/ A teraz najczęsciej zwierzaki trafiają do mnie całkiem nieoczekiwanie (przybłędy), więc też muszę dopiero po ich przybyciu dowiadywać się o nich. 
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Przed zakupem zwierzaka
« Odpowiedź #10 : 2007-01-01, 14:39 »
Raczje zawsze wyjdzie coś wpraniu, czego sienie przewidzi, ale chodzi mi raczej o zachowanie na zasadzie: aha, je to tamto, żyje klatce, mniejsza o to jakie tak klatka powinna mieć wymiary, itp.
Zapisane

KoChAm KonICzki!!!

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1648
  • Dziki jezdziec
Odp: Przed zakupem zwierzaka
« Odpowiedź #11 : 2007-01-01, 18:24 »
4
Zapisane
Konie pełnej krwi angielskiej Potocznie zwane są folblutami. Jest to rasa wyścigowa istniejąca przeszło 200 lat. Zalety koni angielskich zostały wykształcone w wyniku nadzwyczaj ostrej selekcji, jakiej wymaga przygotowanie do wyścigu (trening), a potem sam wyścig. Ze względu na silnie rozwinięty układ nerwowy są one ogromnie pobudliwe i nerwowe. Cechą charakterystyczną tej rasy jest nastawienie całego organizmu w kierunku uzyskiwania wielkich szybkości w galopie.  W produkcji wyczynowych koni sportowych pełnej krwi przodują stadniny: Kozienice, Moszna, Widzów, GOLEJEWKO :), Iwno, Strzegom, Rzeczna.

dlatego kocham tę rasę...

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Przed zakupem zwierzaka
« Odpowiedź #12 : 2007-01-01, 23:26 »
Zdecydowanie 4. Nawet jak jest to mały gryzon. ;)
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

*RivenA*

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2649
  • *____*
Odp: Przed zakupem zwierzaka
« Odpowiedź #13 : 2007-01-02, 09:34 »
4 i druga czesc 6 "reszty dowiem się "w praniu"" , bo przeciez nie zawsze mozna byc pewnym zachowan zwierzakow ^_^
Zapisane
"Gdy coś będzie nie tak, nie martw się -ja jedynie podpalę Twój stos."


ciasteczek ^_^

Adam

  • Gość
Odp: Przed zakupem zwierzaka
« Odpowiedź #14 : 2007-01-19, 13:13 »
oczywiscie ze przed zakupem trzeba sie pytac itp. zaznaczylem 4.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Przed zakupem zwierzaka
« Odpowiedz #14 : 2007-01-19, 13:13 »

MoniŚ

  • *
  • Wiadomości: 2554
Odp: Przed zakupem zwierzaka
« Odpowiedź #15 : 2007-01-20, 11:40 »
4. Nie ma zwierzaka, przed zakupem którego nie czytałabym i nie rozmawiałabym z hodowcami. Nie chciałabym mieć później niemiłych niespodzianek...
Zapisane
Black then white are all I see in my infancy.
Red and yellow then came to be,
reaching out to me, lets me see.
As below so above and beyond I imagine,
drawn beyond the lines of reason.
Push the envelope. Watch it bend.

pat

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2630
  • oby do przodu byle nie na czworaka;)
Odp: Przed zakupem zwierzaka
« Odpowiedź #16 : 2007-02-13, 20:33 »
3 i 4 chyba jest najtrafnijesze nie wiem jak mozna kupic zwierzatko bez zadniej wiedzey o nim
Zapisane
To piekło nie raj :)

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Przed zakupem zwierzaka
« Odpowiedź #17 : 2007-02-22, 11:37 »
hmm w moim przypadku to zależy, ale jak brałam psa to praktycznie nic o nim nie wiedziałam. nie miałam wyboru, albo biore psinke, albo trafia do schroniska. schronisko by ją wykończyło, była wtedy przestraszona, bała sie człowieka. podjełam wielkie ryzyko biorąc sunie z nieznaną przeszłością, ale jak okrutną...

dlatego wierze ze kazdy człowiek, który chce pomóc zwierzęciu, zawsze da rade, jeżeli chce do tego dążyć.

tak samo pod swój dach biore koty, dokarmiam je, tak samo psy, zawsze pod moim domem jest miska z karmą i wodą dla bezdomnych psów, kotów. a pojęcia praktycznie nigdy nie miałam o tych zwierzakach,t ylko je kochałam za to że są.

ale zawsze sie przygotowywuje gdy biore do siebie małe zwierzaki, typu gryzonie, żółwie, rybki, inne zwierzaki terrarystyczne, ptaszki.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.069 sekund z 25 zapytaniami.