Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Sposób na naukę?  (Przeczytany 14083 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Loleczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1866
Sposób na naukę?
« : 2007-03-19, 19:04 »
Macie własne sposoby? Ja nic nigdy nie potrafię się uczyć, nigdy nic mi do głowy nie wchodzi. A wam? Czytam temat, myślę o czytanym tekście i nagle w myślach znikąd wyskakuje mi "A gdyby tak coś tam..."
Wy też tak macie? Macie może sposób na naukę i dobre oceny? Help?
Zapisane
Beep, beep, beep, beep...
"Tak wiele słów mi przychodzi na myśl, lecz żadne nie oddadzą mnie ani mych uczuć...
Uczucia to nie najlepsze co spotkało człowieka, choć często sprawiają radość, potrafią zadać ostatecznie ból nie do zniesienia..."

Let's have some fun, this bit is sick...

>Cherry Cherry - BooM BooM<

Let's play a love game, play a love game...

Lady no more GaGa? Let's check it...''

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Sposób na naukę?
« Odpowiedź #1 : 2007-03-19, 19:12 »
Zalezy czy jesteś wzrokowcem, słuchowcem czy kim tam... ;) Czy najlepiej zapamiętujesz przez np. naryzowanie sobie czegoś czy napisanie kilka razy czy przez powtórzenie.
Może ucz się po małym kawałeczku, zanim się rozproszysz. :) Może przeczytaj dwa zdania i powtórz sobie (psu, kotu, mamie ;) ) kilka razy treść w skórcie. A może sobie przeczytaj fragment i napisz na karte skrót.
Zapisane

ReTrIvA

  • Gość
Odp: Sposób na naukę?
« Odpowiedź #2 : 2007-03-19, 19:52 »
ja najlatwiej jak sobie wypisze wszystko na kartce w formie schematu, tabeli lub np. kolejnosc alfabetyczna :) jesli mam jakis temat do ogarniecai duzy to wypisuje pojecia godne uwagi a z reszty robie krociutka notatke =]
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Sposób na naukę?
« Odpowiedz #2 : 2007-03-19, 19:52 »

Arrow

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2821
  • Lacrimosa...
Odp: Sposób na naukę?
« Odpowiedź #3 : 2007-03-19, 20:04 »
Cytuj
Może przeczytaj dwa zdania i powtórz sobie (psu, kotu, mamie  )
O. Otóż to. Ja jak sie uczę, np historii to zawsze najpierw sobie czytam dany temat, potem opowiadam ptaszorowi lub mamie to, co przeczytałam, aż sie nie naucze ;) Słuchowcem jestem, dlatego lepiej mi uczyć sie głośno. Jak mam sie wiersza nauczyć - czytam głośno po dwa wersy, powtarzam z pamięci, aż umiem w całości :)
Albo metodą skojarzeń - wzory pierwiastków z chemii. Np:
Żelazo - Fe (kojarzyć z czymś ochydnym - A FE!! :D)
Złoto - Au (AŁ!! BOLI xP)

Itede :)
Zapisane
...Bez wysiłku siądź na tyłku i wyluzuj się motylku... (:

"Każdy z was jest łodzią, w której
Może się z potopem mierzyć,
Cało wyjść z burzowej chmury,
Musi tylko w to uwierzyć!"

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Sposób na naukę?
« Odpowiedź #4 : 2007-03-19, 20:16 »
Skojarzenia są bardzo dobre przy nauce słów z kosmosu. :)
Tak się uczyłam np. nazw łacińskich i sporo jeszcze pamiętam, jak Phacelia tanacetifolia... :D
Zapisane

Kola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3331
  • Nic nie dzieje się przez przypadek
Odp: Sposób na naukę?
« Odpowiedź #5 : 2007-03-19, 22:14 »
Ja tam podobno jestem wzrokowcem  a tym bardziej tym zapamiętującym litery - ale musza byc wyróżnione wielkoscią czy kolorem bo np. pamietam  na której stronie i w którym miejscu znajduje się ta i ta informacja.

Mam kilka sposobów nauki, jestem ambitna ale jestem też leniem o słomianym zpale- po raz  setny chyba miałam napisać artykuł na polski bo tetrminy gonią i kurde, nei moge sie do tego zabrać! Bo kurde gdybym chciała pisać artykuły to poszłabym sobie do gimnazjum  w kierunku na dziennikarstwo, a to jest jeszcze gorsze niz wypracowanie.

Ogólnie robie tak:
Najpierw wkuwam, wkuwam, wkuwam - ide do taty i go przepytuje bo w ten sposób zapamietuje np. daty - czasem albo je widze, bo w ksiazce mam wytłuszczone np. 1772 i obok I rozbiór polski., albo biore w skojarzenia : na ile lat Polska znikneła z map europy : raz, dwa, trzy - czyli 123 lata :D

 Innym razem mówie koleżance aby 5 razy przeczytała mi najpierw trzech pierwszych krółów elekcyjnych po pięć razy : Walezy, Batory, Waza - potem następnych, a potem wszytskich razem  :)

Jak ucze sie z biologi, to pisze karteczki i przyklejam do mebli, ścian itd.
 Gdy ucze sie słówek z angielskiego wykorzystuje do tego pewien program dostepny w internecie.
Gdy ucze sie zdań po hiszpańsku przypominam sobie   brazylijskie seriale które niegdyś oglądałam - bo oglądajac film wsłuchuje się w aktorów, a lektor jest w tle.
Gorzej z niemieckim, na to nie mam sposobu do nauki. Chyba tylko wkuwanie i ciagłe powtarzanie.

Kiedy ucze sie z matmy czy fizyki - ide do taty lub brata aby mi wytłumaczyli bo u mnie cięzko z logicznym myśleniem.

Gorzej z chemią, u mnie nikt nie ejst mocny w te klocki, więc kjak sie nie przebije to nici z biol-chem. Jeśli chodzi o chemie to nie moge nauczyc się pierwiastkó  Br-brom, He-hel bo takie skróty nic mi nie mówią i nie sa dźwieczne dlatego ucze sie pierwiastków najpierw po łacinie oxygenium(o-tlen)), hydrogenium(h-wodór), nitrogenium(n-azot)-gorzej jak sa dwuliterowe jak cuprum.

Niekiedy mam tak, że np. jak ucze sie z geografi to wystarczy ze przeczytam 2 razy dany temat, zrobie cwiczenia i pamietam gdyz widze kartke w ksiażce gdzie mam wytłuszczone dane zagadnienia i tylko sobie przypominam co dalej pisało- chyba, że temat jest o skałach czy przemysłach.
Zapisane

Loleczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1866
Odp: Sposób na naukę?
« Odpowiedź #6 : 2007-03-20, 13:49 »
właśnie tego nie wiem: wzrokowiec czy słuchowiec? raczej to drugie, bo więcej pamiętam z lekcji 45min w szkole niż czytanie w domu 1 godzinę. próbowałam już wszystkiego: czytanie w myślach, na głos, notatki, powtórzenia w formie pisania referatu, skojarzenia, wkuwanie na pamięć... nic, kompletna pustka jeśli chodzi o naukę. zamówiłam sobie nawet książkę o sposobach nauki, utrzymania koncentracji itp.
Zapisane
Beep, beep, beep, beep...
"Tak wiele słów mi przychodzi na myśl, lecz żadne nie oddadzą mnie ani mych uczuć...
Uczucia to nie najlepsze co spotkało człowieka, choć często sprawiają radość, potrafią zadać ostatecznie ból nie do zniesienia..."

Let's have some fun, this bit is sick...

>Cherry Cherry - BooM BooM<

Let's play a love game, play a love game...

Lady no more GaGa? Let's check it...''

ogryzek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4120
  • drugs are bad mkay? :>
    • WWW
Odp: Sposób na naukę?
« Odpowiedź #7 : 2007-03-21, 13:08 »
proponuję robić sobie notatki. ja tak zawsze robię kiedy się uczę z histy - najważniejsze daty, pojęcia, wiadomości.... później można szybko powtórzyć, a nie wszędzie ze sobą nosić podręcznik i go bez przerwy kartkować :P
aha i jeszcze jedno - jak czytasz, to najlepiej jedź sobie palcem po czytanym tekście, - pomaga to się skoncentrować na czytanym, i jest to naturalne że twoje oczy będą się mniej męczyć :)
Zapisane
nie interesuj się, nie pytaj się o nic! nie zgubimy się, nie zbłądzimy przecież..
l gg 3474439 l www.mamojestembaklazanem.fbl.pl

3.07-31.07 - w Kletnie ;)

thrilly

  • Gość
Odp: Sposób na naukę?
« Odpowiedź #8 : 2007-03-21, 13:53 »
ja zawsze np przy historii na kartkówkę wypisuję sobie ważniejsze rzeczy i podane zagadnienia by mieć je w jednym miejscu, nawet jeśli mam przepisać całą kartkę z zeszytu ,inaczej nie umiem się uczyć, jeszcze mam zasadę "od ogółów do szczegółów", najpeirw cały temat, a potem przechodzę do szczegółów takich jak pojęcia czy daty, oczywiście najważniejsze bo wszystkiego nie sposób się nauczyć przy takim nawale jaki mam
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Sposób na naukę?
« Odpowiedz #8 : 2007-03-21, 13:53 »

Moniusia18

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 386
Odp: Sposób na naukę?
« Odpowiedź #9 : 2007-03-21, 15:57 »
ja mniej wiecej jak Thrilly ... tzn jak mam wieksza klasowke to pisze rozne pojecia, rysunki itp na oddzielnej kartce ... :) A Potem czytam każdy punkt ( czyt. pojcie ) kilka razy a potem zakrywam reka i mowie :PP  ... Ale na klasowkach np czesto zamykam oczy i mi sie pokazuje tekst :PP Wszystko jak bylo w zeszycie ... bo ja jestem wzrokowcem ... chociaz z lekcji duzzzoo wyciągam ... z tego co mowia nauczyciele .. bo maty itp to sie jak narazie w ogole nie ucze :P
Zapisane

Blackie

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5750
  • Christian <333 <loff *_* >
Odp: Sposób na naukę?
« Odpowiedź #10 : 2007-03-21, 19:20 »
Mój sposób na naukę? NIE UCZYĆ SIĘ :lol:
Bo mam ten sam problem. Nie umiem :P
Zapisane
Why so serious?

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Sposób na naukę?
« Odpowiedź #11 : 2007-03-21, 19:32 »
Ja mam słabą pamięć :P
Ucze się gadając do królika lub słuchając muzyki, ale i tak nie za bardzo mi to wychodzi ale szczegół :P
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Mała Czarna

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 798
Odp: Sposób na naukę?
« Odpowiedź #12 : 2007-03-22, 11:53 »
Mój sposób na naukę? NIE UCZYĆ SIĘ :lol:
Bo mam ten sam problem. Nie umiem :P
otóż to.
wyspisuje notatki na kartkach, próbowałam rysować, czytać głośno, powtarzać i tak dalej i nic. Chyba nie mam do tego zdolności .____.
Zapisane
Zamknę oczy aby schować się.

Loleczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1866
Odp: Sposób na naukę?
« Odpowiedź #13 : 2007-03-22, 22:00 »
nic nigdy nie mogę się nauczyć, nic mi nie wchodzi do głowy.największy problem to mam chyba z koncentracją, ale czemu się dziwię... mam taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaką wyobraźnię, że głowa mała. w jednej chwili czytam sobie o dusocjacji soli a za chwilę wyobrażam sobie, jak najfajniejszy chłopak z klasy zaprasza mnie na randkę :lol: na niczym nie potrafię się skupić...
Zapisane
Beep, beep, beep, beep...
"Tak wiele słów mi przychodzi na myśl, lecz żadne nie oddadzą mnie ani mych uczuć...
Uczucia to nie najlepsze co spotkało człowieka, choć często sprawiają radość, potrafią zadać ostatecznie ból nie do zniesienia..."

Let's have some fun, this bit is sick...

>Cherry Cherry - BooM BooM<

Let's play a love game, play a love game...

Lady no more GaGa? Let's check it...''

madz

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2333
Odp: Sposób na naukę?
« Odpowiedź #14 : 2007-03-23, 19:27 »
moja nauka wyglada tak, ze otwieram zeszyt (bo mam notatki zawsze) gram w kosci na 4 osoby na kurniku, i gram ucząc się ;)). Inne sposoby nie działają, bo strasznie mnie nudzi wkuwanie np. biologii. A z angielskiego ostatnio po kazdej lekcji powtarzam slowkai na tym sie konczy ;)).
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Sposób na naukę?
« Odpowiedz #14 : 2007-03-23, 19:27 »

Sche-Wa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1143
  • Your soul stinks like shit
    • WWW
Odp: Sposób na naukę?
« Odpowiedź #15 : 2007-03-24, 08:41 »
Najlepiej jest uważac na lekcji, potem w domu wystarczy tylko powtorzyc ;) Ja tam się nie uczę na codzień, tylko na jakieś większe okazje, np sprawdzian. A wtedy to zwykle uczę się na pamięć, czytając głośnio, śledząc tekst, powtarzając do skutku, robiąć samej sobie kartkowki.. ;) Ale przede wszystkim trzeba chcieć się nauczyć, bo jak mi się nie chce i wędruje myślami w te i wewte to nic z tego nie będzie, wiadomo.
Zapisane
zobaczysz kiedyś prawde

Blackie

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5750
  • Christian <333 <loff *_* >
Odp: Sposób na naukę?
« Odpowiedź #16 : 2007-03-24, 09:23 »
Tylko że to uważanie nie zawsze wychodzi xD Ja zawsze uważam zwłaszcza na chemii i na fizyce, ale ostatnio na fizyce w czwartek taka mnie gÓpawa wzięła z kumpelą, że nc nie zapamiętałam z tamtej lekcji... A była dość ważna -.-' I jak ja się teraz nauczę, ciekawe... Boję się książek szkolnych i zeszytów jak ognia.
Zapisane
Why so serious?

thrilly

  • Gość
Odp: Sposób na naukę?
« Odpowiedź #17 : 2007-03-24, 18:13 »
w jednej chwili czytam sobie o dusocjacji soli a za chwilę wyobrażam sobie, jak najfajniejszy chłopak z klasy zaprasza mnie na randkę :lol: na niczym nie potrafię się skupić...
zdarza sie :P
Zapisane

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Sposób na naukę?
« Odpowiedź #18 : 2007-04-06, 14:52 »
Skleroza boli :P
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Miss Lukusia

  • Gość
Odp: Sposób na naukę?
« Odpowiedź #19 : 2007-04-06, 15:02 »
Ja zawsze sobie powtarzam :)

ppx, a ty nie podnoś starych tematów żeby napisać dwa słowa
Zapisane

Loleczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1866
Odp: Sposób na naukę?
« Odpowiedź #20 : 2007-04-06, 15:19 »
zamówiłam sobie książkę " Twój mózg stać na więcej", wczoraj przyszła, zobaczymy, co tam piszą mądrego...
Zapisane
Beep, beep, beep, beep...
"Tak wiele słów mi przychodzi na myśl, lecz żadne nie oddadzą mnie ani mych uczuć...
Uczucia to nie najlepsze co spotkało człowieka, choć często sprawiają radość, potrafią zadać ostatecznie ból nie do zniesienia..."

Let's have some fun, this bit is sick...

>Cherry Cherry - BooM BooM<

Let's play a love game, play a love game...

Lady no more GaGa? Let's check it...''

Forum Zwierzaki

Odp: Sposób na naukę?
« Odpowiedz #20 : 2007-04-06, 15:19 »

Arrow

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2821
  • Lacrimosa...
Odp: Sposób na naukę?
« Odpowiedź #21 : 2007-04-07, 14:07 »
ppx, a ty nie podnoś starych tematów żeby napisać dwa słowa
To stary temat był????
Zapisane
...Bez wysiłku siądź na tyłku i wyluzuj się motylku... (:

"Każdy z was jest łodzią, w której
Może się z potopem mierzyć,
Cało wyjść z burzowej chmury,
Musi tylko w to uwierzyć!"

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Sposób na naukę?
« Odpowiedź #22 : 2007-04-21, 14:15 »
zamówiłam sobie książkę " Twój mózg stać na więcej", wczoraj przyszła, zobaczymy, co tam piszą mądrego...
I co w niej pisze? :)
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Loleczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1866
Odp: Sposób na naukę?
« Odpowiedź #23 : 2007-04-21, 21:38 »
hmmmm, trochę ciekawych rzeczy, a co najciekawsze, niektóre pomagają, np. zorganizować sobie plan pracy... pomogło mi z pracą z historii i zdążyłam z nią w jeden wieczór... i ogólnie o rodzajach pamięci i odstresowywaniu. muszę ją dokończyć wreszcie
Zapisane
Beep, beep, beep, beep...
"Tak wiele słów mi przychodzi na myśl, lecz żadne nie oddadzą mnie ani mych uczuć...
Uczucia to nie najlepsze co spotkało człowieka, choć często sprawiają radość, potrafią zadać ostatecznie ból nie do zniesienia..."

Let's have some fun, this bit is sick...

>Cherry Cherry - BooM BooM<

Let's play a love game, play a love game...

Lady no more GaGa? Let's check it...''

Mała Czarna

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 798
Odp: Sposób na naukę?
« Odpowiedź #24 : 2007-04-22, 18:34 »
Najlepiej jest uważac na lekcji, potem w domu wystarczy tylko powtorzyc ;)
tak szczególnie przydatne jak babka z biologi na lekcjach omówi połowe tematu, a reszte każe samemu w domu i zwykle trzeba zrobić notatke z osimiu stron podręcznika. Cholera trafia jak się przepsiuje, a co dopiero uczy .__.
Zapisane
Zamknę oczy aby schować się.
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.077 sekund z 26 zapytaniami.