Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: OWCZAREK NIEMIECKI  (Przeczytany 5552 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ajka

  • *
  • Wiadomości: 10
OWCZAREK NIEMIECKI
« : 2008-04-21, 00:11 »
Witam!Z góry przepraszam jak w złym watku pisze :roll:
Miałam kiedyś "owczarka niemieckiego" tylke ze nie miał rodowodu wiec go nie
wystawialam.Zreszta nigdy nie wystawialam zadnego psa i w sumie mam srednie
pojecie na ten temat.Więc mam kilka pytań dotyczących wystaw i nie tylko
1.Czy za nalezenie do ZKwP płaci sie coś rocznie czy tylko wpisowe?jak tak to ile?
2.Zeby wystawiać psa na wystawach nie potrzebuje zadnych szkoleń,a jak to jest w przypadku
starania się o tyt.suki chodowlanej?Na róznych stronach róznie pisze więc już się zgubiłam:)
3.jeżeli jest jakieś szkolenie obowiązkowe to co dokładnie pies musi umieć?bo też różnie pisze
4.Jezeli chciałabym psa szkolić to czy musze chodzić na całe szkolenie czy jest
 możliwość podchodzenia tylko do egzaminu?



Z góry dziękuje za pomoc;) i pozdrawiam
Zapisane

Kola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3331
  • Nic nie dzieje się przez przypadek
Odp: OWCZAREK NIEMIECKI
« Odpowiedź #1 : 2008-04-21, 09:21 »
1. Co roku płaci sie składkę oddziałową. Np,. w tym roku we Wrocławiu wynosi 50zł.
2.Aby wystawiać psa nie musi być on szkolony, natomiast musi być przyzwyczajony to dużej ilości psów i ludzi.
Musi być również nauczony stania  spokojnie w jednej pozycji (postawa) i umieć ładnie biec kłusem po okręgu, oraz dać sobie sprawdzić zęby przez sędziego(albo właściciela) i jądra o ile jest psem.

W każdym razie Owczarki niemieckie mają trochę inne wymagania co do wystaw i uprawnień hodowlanych niż inne rasy.
3. Nie wiem, ale jak juz to tylko niektóre rasy PT czyli egzamin na Psa towarzyszącego.
4. Chyba tak. Egzaminy PT są organizowane przez ZKwP, a można chodzić na szkolenia w tym kierunku do innych, niekoniecznie związanych szkoleniowców. Poza tym słyszałam o osobach które same szkoliły swoje psy i przystępowały do egzaminów.

Jesli chcesz sie więcej dowiedzieć na temat wystaw polecam książkę "Tajemnice wystaw psów "Janowskiego, albo w formie e-booka udostępnionego przez samego autora: http://www.naszepsy.pl/lektury.asp?ch=download
Zapisane

ajka

  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: OWCZAREK NIEMIECKI
« Odpowiedź #2 : 2008-04-21, 23:07 »
Bardzo dziękuje:)Z tymi szkoleniami to chodziło mi głównie o owczarki niemieckie.Bo raz piszą że
powinna mieć PT a raz że także PO i nie bardzo wiem która z tych informacji jest nowsza:)
Rozważam jeszcze kupno owczarka ponieważ przeraża mnie lnienie, a dokładnie fruwajacy po całym mieszkaniu podszerstek:)Może jak raz przeżyłam bez większych problemów to i teraz sie zdecyduje.Jeszcze raz dziękuje za odpowiedz i podanie ciekawego linku;)Pozdrawiam
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: OWCZAREK NIEMIECKI
« Odpowiedz #2 : 2008-04-21, 23:07 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: OWCZAREK NIEMIECKI
« Odpowiedź #3 : 2008-04-21, 23:22 »
Cytuj
Rozważam jeszcze kupno owczarka ponieważ przeraża mnie lnienie, a dokładnie fruwajacy po całym mieszkaniu podszerstek:)

fruwajace futro po calym mieszkaniu dotyczy niemalze wszystkich psow (procz pudli - ktore trzeba strzyc, sznaucerow - wymagajacych trymowania i lysych; moglam cos pominac) i wierz mi - siersc ONa to naprawde - maly pikus w porownaniu z sierscia gladka - jak np. u dobermanow, czy fil - nie dosc ze walaja sie wszedzie to jeszcze we wszystko sie wbijaja - co sprawia ze BARDZO trudno jest ja usunac.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

ajka

  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: OWCZAREK NIEMIECKI
« Odpowiedź #4 : 2008-04-22, 22:53 »
Co kto woli;)Ja mam aktualnie 2 psy krótkowłose, a dokładniej mama i musze przyznać że mniej
mi przeszkadzają ich włosy niż wspomnienie owczarka(oczywiście chodzi tu tylko o włosy):)
Bardzo dobrze przypomina mi o tych kudłakach perski kot mojego teścia:)Jeszcze mam troche czasu na przemyślenie tego,ale 2 kulki włosów więcej na mieszkaniu czy mniej to w sumie bez róznicy:)Musze poszukać ośrodka szkoleniowego w miare blisko(Katowice),ale takiego co sie dogadam co do tego egzaminu.Nie wiem takze jaka hodowlę wybrać-tu już nie musi być blisko,ale na terenie Polski:)
A i jak to w końcu jest z tymi szkoleniami?Musi być tylko PT czy także PO przy staraniu sie o tyt.suki hodowlanej?No i ogółnie co wszystko potrzebuje suka owczarka niemieckiego(i jak to wyglada i gdzie to można zrobić)do tego tytułu.Wiem, że pytanie na wyrost, ale pytam w sumie z ciekawości:)
« Ostatnia zmiana: 2008-04-23, 07:53 autor ajka »
Zapisane

Kola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3331
  • Nic nie dzieje się przez przypadek
Odp: OWCZAREK NIEMIECKI
« Odpowiedź #5 : 2008-04-23, 13:34 »
Mi sie zdaje, ale nie wiem, ale mi sie zdaje :P, ze PO jest tylko wymagane jak chce sie wystawiać psa  w klasie użytkowej, a jak już to na hodowlanke tylko PT.
Wiesz, najwięcej dowiesz sie od hodowcy, albo na forum o ONkach ;)
Zapisane

ajka

  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: OWCZAREK NIEMIECKI
« Odpowiedź #6 : 2008-04-23, 20:38 »
będę musiała sie zarejestrować..dziękuje wszystkim za pomoc
Zapisane

hes

  • *
  • Wiadomości: 976
Odp: OWCZAREK NIEMIECKI
« Odpowiedź #7 : 2008-05-23, 13:45 »
Trochę późno odpowiadam, ale owczarek niemiecki prócz zaliczenia 3 wystaw z oceną przynajmniej bdb (suka hodowlana)/dosk (reproduktor), musi mieć zrobione rtg stawów biodrowych przez lekarza weterynarii uprawnionego do wystawienia rzetelnego zaświadczenia (wykaz takich lekarzy możesz znaleźć w internecie) z wynikiem A lub B. Ponadto wymagany jest przegląd hodowlany z testami psychicznymi, oraz szkolenie minumum IPO-V.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.094 sekund z 24 zapytaniami.