Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: ile wytrzumują rybki bez napowietrzania??? !!!  (Przeczytany 32006 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

  • Gość
ile czasu mogą wytrzymać rybki bez napowietrzania?
to tak w kontekście wyłączenia prądu w całym budynku, po godzinie byłam gotowa do ewakuacji
włączyli  UFFFF...

więc mam takie pytanie na przyszłość
Zapisane

Aleksja

  • Gość
ile wytrzumują rybki bez napowietrzania??? !!!
« Odpowiedź #1 : 2003-05-19, 12:23 »
moje mogą wogóle nie mieć ;) ale to zależy od gatunku
Zapisane

  • Gość
ile wytrzumują rybki bez napowietrzania??? !!!
« Odpowiedź #2 : 2003-05-19, 14:45 »
ja nie napisałam -czy rybki mogą wytrzymać bez napowietrzania :grr:

tylko ile mogą w sytuacji gdy nie ma prądu i nic nie działa

chdzi mi o platki (i ch narybek) kiryski, glonojad
Zapisane

Forum Zwierzaki

ile wytrzumują rybki bez napowietrzania??? !!!
« Odpowiedz #2 : 2003-05-19, 14:45 »

Asmi

  • Gość
ile wytrzumują rybki bez napowietrzania??? !!!
« Odpowiedź #3 : 2003-05-19, 15:17 »
Cytuj
moje mogą wogóle nie mieć ;) ale to zależy od gatunku



To wyjmij je jeszcze z wody. Po co im ona.



Cytuj
ile czasu mogą wytrzymać rybki bez napowietrzania?



Kilka godzin moga, ale np. labiryntowcom wcale by nie przeszkadzalo.


Cytuj
po godzinie byłam gotowa do ewakuacji



Dokad?
Zapisane

_AND1_

  • Gość
ile wytrzumują rybki bez napowietrzania??? !!!
« Odpowiedź #4 : 2003-05-19, 16:58 »
Cytat: Aś
ja nie napisałam -czy rybki mogą wytrzymać bez napowietrzania :grr:

tylko ile mogą w sytuacji gdy nie ma prądu i nic nie działa

chdzi mi o platki (i ch narybek) kiryski, glonojad


to ile rybki moga wytrzymac bez napowietrzania zalezy od paru czynnikow takich jak min stosunek liczby rybek do wielkosci baniaka .. temperatury .. roslin itd!!!zazwyczaj jest to ok paru godzin i mozna sie martwic dopiero przy naprawde dluzszej awarii ... na taki wypadek warto zakupic sobie odmulacz bateryjny .. raz ze mozna sobie latwo oczyszczac akwa to i wrazie awarii zawieszasz go wewnatrz akwa na szybie (wiekszosc ma specjalna raczke do tego) zdejmujesz pojemniczek na "smieci" .. odpalasz odmulacz i sam ruch wody przez niego robiony napowietrza w pewnym stopniu wode (najlepiej jest go tak skierowac zeby w jak najwiekszym stopniu poruszal powierzchnie wody)

zapomnialem jeszcze ze jest cos takiego jak tabletki tlenowe czy jakos tak ... wrzucajac cos takiego do akwa powoli uwalnia sie tlen .. nie wiem dokladnie na jakiej zasadzie to dziala i jak sie to stosuje bo nigdy z tego nie korzystalem :P
Zapisane

  • Gość
ile wytrzumują rybki bez napowietrzania??? !!!
« Odpowiedź #5 : 2003-05-19, 19:16 »
ewakuacja miała być do mojej cioci, mieszkającej niedaleko

akwa mam 40 l (w razie ewakuacji całe towarzystwo było by wrzucone do 12 litrów)
ale jeżeli mogą wytrzymać kilka godzin to na przyszłośc będę spokojniejsza
fakt roślinek mam dużo
spanikowałam, bo miałam akurat wychodzić do pracy i przez parę godzin nie wiedziałabym co sie z rybolami dzieje

dzięki
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
ile wytrzumują rybki bez napowietrzania??? !!!
« Odpowiedź #6 : 2003-05-19, 20:25 »
Ja miałam kiedyś takie zdarzenie, poszłam do budy a tu prąd wyłączyli, po 6 godzinach przyjechałam jak zawsze a tu wszystko przy powierzchni pływa i wdycha najlepiej natlenioną wodę. I tak pare naprawde delikatnych ryb straciłam (paletke pigeonke dorosłą i stadko bocji wspaniałych)
Zapisane

glorrria

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 415
  • moja MorrriA
    • WWW
ile wytrzumują rybki bez napowietrzania??? !!!
« Odpowiedź #7 : 2005-04-14, 00:39 »
juz wiem, ze filtra na noc się nie wyłącza, ale czy moge wyłaczyć napowietrzanie w tym filtrze, (bo mi pluskanie spac nie daje ;) ) jesli wylot bym ustawiła tak, ze poruszałby taflę wody całą nockę ???
Zapisane
PatiS Moria Carina i akwa

mafinia

  • Gość
ile wytrzumują rybki bez napowietrzania??? !!!
« Odpowiedź #8 : 2005-04-14, 15:19 »
Cytuj

ale czy moge wyłaczyć napowietrzanie w tym filtrze, (bo mi pluskanie spac nie daje  ) jesli wylot bym ustawiła tak, ze poruszałby taflę wody całą nockę ???


ja jak nie moge zasnac zmniejszam obroty :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

ile wytrzumują rybki bez napowietrzania??? !!!
« Odpowiedz #8 : 2005-04-14, 15:19 »

polna_mysza

  • Gość
ile wytrzumują rybki bez napowietrzania??? !!!
« Odpowiedź #9 : 2005-04-14, 15:51 »
nie wyłączaj całkowicie bo sie rybki uduszą
ja tez zmniejszam ;)


P.S sorry za błędy ort.
Zapisane

glorrria

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 415
  • moja MorrriA
    • WWW
ile wytrzumują rybki bez napowietrzania??? !!!
« Odpowiedź #10 : 2005-04-14, 16:08 »
jak obroty zmniejszyc? tu w tym filtrze jest mozliwosc zmniejszyc albo wyłączyc ilosc bąbelkow (na zewnątrz), albo zmniejszyc przepływ wody (ale to trzeba już rękę moczyć)
Moge zmienic na te mikrobąbelki, tylko czy to wystarczy ?

PS dzis wieczorkiem bede juz miala pokrywe, juuuuhuuuuu boo chyba z centymetr wody mi wyparował od soboty!
filtr jest taki : http://allegro.pl/show_item.php?item=48234666
Zapisane
PatiS Moria Carina i akwa

Leloo

  • Gość
ile wytrzumują rybki bez napowietrzania??? !!!
« Odpowiedź #11 : 2005-04-14, 16:16 »
Tak korzstajac z okazji jaki filtr polecacie do akwa 60 litrow? chodzi mi o model i typ itd.
Zapisane

polna_mysza

  • Gość
ile wytrzumują rybki bez napowietrzania??? !!!
« Odpowiedź #12 : 2005-04-14, 16:17 »
ja będe mieć w 60l
aquael fan1 ;)
Zapisane

pacuszka7

  • Gość
ile wytrzumują rybki bez napowietrzania??? !!!
« Odpowiedź #13 : 2005-04-14, 16:30 »
Glorrria akwa jest fajne, jeszcze lepiej ja ryby bedą :wink:  :P

tak myślałam co z tymi bojkami i w sumie dopiero w wakacje bym mogła je sama przywieźć bo mój tata nie wie zabardzo co i jak noi on jeździ pociągiem a tak byśmy samochodem przemicili :lol:
Zapisane

glorrria

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 415
  • moja MorrriA
    • WWW
ile wytrzumują rybki bez napowietrzania??? !!!
« Odpowiedź #14 : 2005-04-14, 17:53 »
fajne? przeciez na razie nic w nim nie ma :P dopiero BEDZIE fajne !!!
Zapisane
PatiS Moria Carina i akwa

Forum Zwierzaki

ile wytrzumują rybki bez napowietrzania??? !!!
« Odpowiedz #14 : 2005-04-14, 17:53 »

mafinia

  • Gość
ile wytrzumują rybki bez napowietrzania??? !!!
« Odpowiedź #15 : 2005-04-14, 18:52 »
Cytuj

Tak korzstajac z okazji jaki filtr polecacie do akwa 60 litrow? chodzi mi o model i typ itd.


w moim 60l zbiorniku jest filtr na 160l aqua szut 8w turbo.....
nie myslcie ze wsciaga rybki :P
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
ile wytrzumują rybki bez napowietrzania??? !!!
« Odpowiedź #16 : 2005-04-14, 19:56 »
Ja proponuje Aqua Clear kaskadowy  :wink:  
Nie polecam filtrów Aquael (te wewnętrzne, nowego typu Fan) bo źle filtrują wode i zdarza się, że po pół roku chodzą beznadziejnie.
Zapisane

Leloo

  • Gość
ile wytrzumują rybki bez napowietrzania??? !!!
« Odpowiedź #17 : 2005-04-14, 20:47 »
Kesi a ten kaskadowy to jest wewnetrzny? tak? i mniej wiecej jaka cena takie filterka?
Zapisane

pacuszka7

  • Gość
ile wytrzumują rybki bez napowietrzania??? !!!
« Odpowiedź #18 : 2005-04-14, 20:47 »
tak ale myślałam wogule że bedzie dłuższe a jest takie fajniejsze inniejsze

bedzie bedzie fane :wink:
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
ile wytrzumują rybki bez napowietrzania??? !!!
« Odpowiedź #19 : 2005-04-14, 20:55 »
On jest zewnętrzny, nie zajmuje miejsca w akwarium, ja jestem z niego bardzo zadowolona, mam ten mini (najmniejszy), jest super cichy. Kosztuje około 45 - 55 zł (zależy gdzie kupujesz) z wkładami flitrującymi.
http://www.um-um.pl/ - możesz go sobie zobaczyć tutaj  :wink:
Zapisane

Leloo

  • Gość
ile wytrzumują rybki bez napowietrzania??? !!!
« Odpowiedź #20 : 2005-04-14, 21:39 »
Kesi dziekuje bardzo;-) chodzi o aqua clear mini??
Zapisane

Forum Zwierzaki

ile wytrzumują rybki bez napowietrzania??? !!!
« Odpowiedz #20 : 2005-04-14, 21:39 »

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
ile wytrzumują rybki bez napowietrzania??? !!!
« Odpowiedź #21 : 2005-04-14, 21:53 »
Tak  :)
Zapisane

polna_mysza

  • Gość
ile wytrzumują rybki bez napowietrzania??? !!!
« Odpowiedź #22 : 2005-04-14, 22:22 »
nie moge znaleźć :(

EDIT: już znalazłam
 jeszcze jedno pytanie myślicie ,że Hagen Aqua Clear 150
nada się do akwa 100l??
Zapisane

glorrria

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 415
  • moja MorrriA
    • WWW
ile wytrzumują rybki bez napowietrzania??? !!!
« Odpowiedź #23 : 2005-04-14, 23:40 »
"tak ale myślałam wogule że bedzie dłuższe a jest takie fajniejsze inniejsze "

mialo być dłuższe ( i przez to 72-litrowe) , ale mama oponowała, bo wg niej "na pewno pęknie "
jest "inniejsze" - jest wyższe o 10 cm , niż standartowe 60-tki z zoologicznego , gdyby było niższe mogłabym podziwiać tylko pokrywe, bo stoi nisko :P
juz sie nie moge doczekac ryboli

A wracając do tematu, to jakiej firmy grzałki z termostatem są najmniej awaryjne? i w ogole 50W czy 75 Wat? bo 60-tek nie widziałam ?!(oczywiscie chodzi o akwa 60 litrow)

PS jestem zła - przykleiłam krzywo termometr, mozna go oderwac ??
Zapisane
PatiS Moria Carina i akwa

Leloo

  • Gość
ile wytrzumują rybki bez napowietrzania??? !!!
« Odpowiedź #24 : 2005-04-15, 07:39 »
Kesi a ile on miejsca zajmuje za akwa tzn-> jakie ma wymiary jesli byc mogla podac...
Zapisane

glorrria

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 415
  • moja MorrriA
    • WWW
ile wytrzumują rybki bez napowietrzania??? !!!
« Odpowiedź #25 : 2005-04-15, 11:37 »
http://www.um-um.pl/product_info.php?products_id=218
powiedz Kesi, jak go się montuje? na zewnetrznej scianie akwa, czy gdzies w odległości, bo jak do tej pory intreresowalam sie tylko filtrami wewnetrznymi, (bo były najłatwiejsze w obsłudze , oczywiscie)
i czy wkłady są od razu w komplecie, czy wszystko trzeba kupowac oddzielnie???
Zapisane
PatiS Moria Carina i akwa

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
ile wytrzumują rybki bez napowietrzania??? !!!
« Odpowiedź #26 : 2005-04-15, 21:10 »
Montuje się go poprostu na szybie akwariowej (na zewnątrz, najlepiej obok grzałki), ta długa rurka jest w akwarium i ciągnie wode do pojemników (1 od silniczka przepompowuje wode do 2 przegródki z wkładami filtracyjnymi) a potem z tej "szufladki" czy jakby to nie nazwać woda wpływa spowrotem do akwa.
Wymiary; 12,5/10cm (mierzone na pokrywie górnej), około 15 cm na długość (tzn. wzdłuż szyby akwariowej)
Wkłady są w komplecie; gąbka, żwirek amonowy i węgiel aktywowany.

Ja kombinowałam już z różnymi innymi wkładami filtracyjnymi  :) http://www.mhk.com.pl/pl/oferta1.html - są dużo tańsze i przedewszystki jest ich dużo więcej niż w tych woreczkach sprzedawanych do filtra, więc jak będziecie wymieniać wkłady na inne to pomyślcie o takich :wink:

Filtry zewnętrzne są dużo wygodniejsze w obsłudze, bo nie trzeba łapy wkładać do akwarium jak się chce je wyczyścić (w sumie to raz w miesiącu się robi), a i ustawinie przepływu wody jest u góry filtra  :) No i nie trzba potem do tego rurek przyczepiać  i martwić się czy jakaś część nam się gdzieś nie zgubiła  :) Jak nam cos pękne, choć mi się to jescze nie zdarzyło (czego nie mogę powiedzieć o obudowie filtra aquaela fan) to zawsze można części dokupić w zoologicznym.

Hagen Aqua Clear 150  jak najbardziej nada się do 100 l akwarium.

Jam mam grzałke 100 wat z termostatem; http://sklep-zoo.com/sklep/product_info.php?cPath=21_28&products_id=59  - działa od 3 lat i dobrze trzyma temperature
O ile stopni chcesz podnieść temperature w akwarium ? Jak mam ci napisać jakiej grzałki potrzebujesz skoro nie podałaś najważniejszej rzeczy  :roll:
Zapisane

Leloo

  • Gość
ile wytrzumują rybki bez napowietrzania??? !!!
« Odpowiedź #27 : 2005-04-15, 21:53 »
Co bysmy bez Ciebie zrobili kesi:-) dzieki bardzo;-) :P  :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

ile wytrzumują rybki bez napowietrzania??? !!!
« Odpowiedz #27 : 2005-04-15, 21:53 »

glorrria

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 415
  • moja MorrriA
    • WWW
sto pytan do
« Odpowiedź #28 : 2005-04-16, 01:18 »
Ja mam teraz w akwa 23-24 stopnie a zimą to podejrzewam moze byc mniej, zwlaszcza podczas wyjazdow, kiedy zakręcam kaloryfery, [a okno jest od polnocy, wiec zadne sloneczko nie nagrzewa :( ] planuję miec 26 stopni, jeszcze nie jestem pewna co do obsady, ale raczej nie bedzie wyzsza. Acha - dopiero pare godzin temu  zamontowalam pokrywe, a ponoc swietlowka troche wode nagrzewa, ja tego jeszcze nie  zaobserwowałam.
Co do filtra, to zachecilas mnie , ale dzis w zoologiku widzialam go za 96 zlotych <szok>. A - jeszce pisałas, ze filtr sie styka z pokrywą 10-12,5 cm, czy jakos tak - po prostu chyba nie do konca to rozumiem jak on jest tam zamontowany , a nie moge sobie tego wyobrazic, ale pytanie - czy przy standartowej małej pokrywie (50x30)bedzie taki filtr pasowal, bo tam jest tylko jedno wyjscie na kable i ma ono na oko z 7 cm (dlugosci wzdluz gornej krawedzi) wiec czy by on sie tam zmiescil
kolejna sprawa, czy taki filtr jest z napowietrzaniem, czy trzeba oddzielnie pompke kupowac?
acha i jakiej on jest grubosci, bo u mnie jest 6 cm pomiedzy akwa a ścianą!
czy ja nie za duzo od ciebie wymagam :>
Zapisane
PatiS Moria Carina i akwa

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
ile wytrzumują rybki bez napowietrzania??? !!!
« Odpowiedź #29 : 2005-04-16, 12:25 »
filtr jest prawie cały na zewnątrz (oprócz rurki która ciągnie wode do niego i wylewu - jakieś 2cm wystające ze ścianki akwarium w głąb zbiornika) wymiary już podałam wcześniej, jak go widziałaś w sklepie to chyba wiesz co podawałam  :? 10 na 12,5 to po prostakoącie wymiary górnej części ( pokrywki)
Cena filtra mini nie powinna przekraczać w sklepie 65 zł - i to najdroższym  :? Więc poszukaj innego sklepu lub kup przez neta, ja mam używany w idealnym stanie za 15 zł  :)
Filtr jest kaskadowy i napowietrza wodę równie dobrze jak pompka, jak masz niski poziom wody to spadająca woda z rury robi bąbelki, a jak masz prawie pod filtr (3-4 cm) to nie bulgocze nic i napowietrza głównie przez róch wody.
Kabel zasilający znajduje się na samym dole filtra, przy silniczku i jest to jak wiadomo całkowicie na zewnątrz.
Jak masz gotową pokrywe to może być problem z montażem, bo ja mam pokrywe robioną pod akwarium. Musiałabyś się zapytać w dobrym sklepie lub w sklepie internetowym meilem jak się to montuje w przypadku pokrywy seryjnej (gotowej).
filtra nie daje się na tylną czy przednią szybe tylko na boczną, więc gdzie masz te 6 cm ?

hmm, skoro temperatura w zimie bardzo spadnie, a ty chcesz mieć 26 stopni to musi być to grzałka o sporej mocy, najlepiej by było jakbyś miała 2 (po różnych stronach akwarium, wtedy 2 mniejszej mocy wystarczą), ale jeżeli ruch wody będzie ciągły to wystarczy jedna 100 watowa - bo gdy wyłączysz filtr na dłuższy czas może cię popsuć termostat
osobiście polecałabym wam grzałke kupić osobno (jakieś 10- 15 zł), a termostat osobno, bo wtedy jak pęknie grzałka, czy zdarzy się jakaś nieoczekiwana niemiła niespodzianka to nie trzeba kupować nowej grzałki za kolejne 60 zł, a termostat kosztuje około 25 zł i jest ta wygoda, że nie trzeba wkładac łapek do akwarium aby zmienić temperature
ale to juz wasz wybór, ja w jednym akwa mam z termostatem, a w drugim termostat osobno  :) raz mi się zdarzyło, że mi grzałka pękła z niewiadomych przyczyn i ciesze się że mi rybek nie popieściło prądem  

Jak czegoś nie wiesz to pytaj śmiało  :wink:
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.087 sekund z 28 zapytaniami.