Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Okrucieństwo wobec psów  (Przeczytany 4353 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Okrucieństwo wobec psów
« : 2011-01-12, 03:41 »
Dwa świeże przypadki szczególnego okrucieństwa wobec psów:

Cytuj
Szok: Powiesił psy na drzewie!

W Grudziądzu dokonano makabrycznej zbrodni. Na drzewie powieszono dwa młode psy.


psy zostały odnalezione przez właściciela schroniska w Węgrowie.

Dwie rudawe suczki zostały znalezione w piątek około godziny 15-tej. Psiaczki powieszono na jednym drzewie. Zostały zamordowane razem, powieszone na dwóch końcach jednego sznura. Dokonały żywota niespełna 30 metrów od ogrodzenia schroniska.

Wstępnie można ocenić, że suczki były w wieku około 2 lat. Szczegóły będziemy znali, gdy obejrzy je weterynarz - informuje Żaneta Maciejewska będąca kierowniczką schroniska w Węgrowie.

Pracownicy schroniska sfotografowali zamordowane zwierzęta. Być może zdjęcia psów okażą się pomocne w odnalezieniu zwyrodnialca, który dokonał egzekucji.

Miejmy nadzieję.

http://www.gadu-gadu.pl/5560547642284903387/szok-powiesil-psy-na-drzewie1

Cytuj
Ciągnęli psa za autem aż oderwali głowę

PRZEGLĄD PRASY. Trzej pijani mężczyźni przywiązali psa do tylnego zderzaka samochodu i jeździli tak długo, aż zamęczyli zwierzę na śmierć, urywając mu głowę. Tę skandaliczną sprawę opisała "Gazeta Krakowska".


Do zdarzenia doszło na początku listopada br. w Orawie w woj. małopolskim. Policjanci zatrzymali opla vectrę, bo ich uwagę zwróciła przywiązana do tylnego zderzaka samochodu głowa psa.

19-letni Piotr K. i jego 23-letni kolega Piotr B. postanowili zabić należącego do B. psa rasy husky. Przywiązali więc do zderzaka auta linkę holowniczą, a do niej uwiązali psa. Do opla wsiadł jeszcze trzeci mężczyzna, Krzysztof T. Jeździli samochodem tak długo, aż zabili zwierzę i urwali mu głowę.

Jak poinformowała "Gazeta Krakowska", powołując się na słowa prokuratora rejonowego z Nowego Targu, wszyscy trzej mężczyźni zostali oskarżeni działanie ze szczególnym okrucieństwem.

Grozi im grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 - powiedział prokurator.

Piotr K. musi się ponadto liczyć z konsekwencjami prawnymi wynikającymi z prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu.

http://www.gadu-gadu.pl/5546147710161678176

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Okrucieństwo wobec psów
« Odpowiedź #1 : 2011-01-12, 10:29 »
I tak będzie, dopóki kary będą symboliczne. Chyba musi się zmienić stara kadra sędziowska... :roll:

Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Okrucieństwo wobec psów
« Odpowiedź #2 : 2011-01-12, 13:47 »
Sędziowie sędziami ale najgorsze jest polskie prawo które bagatelizuje takie przypadki jako " czyny o niskiej szkodliwości społecznej "
Polska musi w końcu zmienić prawo odnośnie zwierząt domowych - i to nie tylko w kwestii karania ale także w szeregu innych kwestii.

Forum Zwierzaki

Odp: Okrucieństwo wobec psów
« Odpowiedz #2 : 2011-01-12, 13:47 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Okrucieństwo wobec psów
« Odpowiedź #3 : 2011-01-12, 18:45 »
Ale to sędziowie orzekają kary w zawieszeniu i śmiesznej wysokości grzywny... A mogliby być surowsi, tylko nawyku takiego nie mają... Przecież 'to tylko zwierzę...' :roll:
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Okrucieństwo wobec psów
« Odpowiedź #4 : 2011-01-12, 19:23 »
Nie mają nawyku ale i prawo nie stoi po stronie tych słabszych ( pokrzywdzonych zwierząt ) ... niestety,nie daje ono odpowiednich narzędzi do rąk,teraz wiele zależy od sędziego a jeśli nie ma on w sobie empatii i nie kocha zwierząt to można go pocałować ...
gdyby miał on odpowiednie narzędzia prawne to musiałby ich użyć,bez względu na osobiste obiekcje względem zwierząt.
Niestety,planowana nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt nie pomoże psom i innym zwierzętom a raczej im zaszkodzi ... planuje się bowiem ze zwierzę będzie mógł zastrzelić każdy kto posiada broń palną ( nie tylko myśliwy ) a uśpić będzie mógł też nie koniecznie lekarz weterynarii ...

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Okrucieństwo wobec psów
« Odpowiedź #5 : 2011-01-14, 10:27 »
gdyby miał on odpowiednie narzędzia prawne to musiałby ich użyć,bez względu na osobiste obiekcje względem zwierząt.
Nie spodziewaj się, że za przestępstwa wobec zwierząt będzie obligatoryjna kara więzienia... To nie u nas, jeszcze nie tak prędko... Będą 'widełki' i tylko od sędziego zależeć będzie, w którą stronę się skłoni... Jak na razie prawie zawsze skłaniają sie w stronę 'małej szkodliwości społecznej' :roll: W ten sposób sami szkodzą, także ludziom. Zbir zacznie od zwierząt, a potem i człowieka zmaltretuje. Pewnie sam wiesz, od jakich 'zabaw' zaczynali różnej maści mordercy i zboczeńcy.
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Okrucieństwo wobec psów
« Odpowiedź #6 : 2011-01-20, 13:01 »
Cóż,nie tylko sędziowie i prawo są winni ale też mentalność ludzka - oto wypowiedź myśliwego:

Cytuj
Ze zdumieniem dowiedziałem się z mediów że kilku pijanych głupków za bestialskie zabicie psa pójdzie do więzienia.
Sąd zadziałał błyskawicznie. Niemalże jak ustawodawca w przypadku dopalaczy. W powodzi która nawiedziła nasz kraj ostatnio tysiące ludzi straciło cały dorobek swojego życia i szansę na resztę normalnego życia. Nikt za to nie odpowiedział.
To ja się pytam czy my żyjemy w jeszcze normalnym kraju czy mam zacząć modlić się do swojego psa ?

http://forum.lowiecki.pl/read.php?f=11&i=361263&t=361263

a tu,mój rozmówca z forum tvp:

Cytuj
Co do kary za zabicie tego psa przez tych pijakow to uwazam iz skandalem jest orzeczenie kary pozbawienia wolnosci. Nic to nie da ida tylko pieniadze na ich utrzymanie w wiezieniu. Powinna zostac orzeczona kara grzywny (bardzo wysoka) na rzecz np.jakiegos schroniska. Po drugie dlugie i uciazliwe prace spoleczne na rzecz zwierzat. Czyli ,,odpracowanie" tego czynu zabronionego ktory popelnili.

http://forum.tvp.pl/index.php?topic=37718.new;topicseen#new

oczywiście,są ludzie wrażliwi na cierpienie zwierząt i domagający się surowych kar dla okrutników ( przykład kota i trzy latka oraz jego starszego brata,który to filmował ) ale u części społeczeństwa nie ma takiej potrzeby
jak Widzisz,myśliwi przyjmują karanie zwyrodnialców ze zdumieniem,bo są przecież " ważniejsze sprawy ",np.powódź - spotkałem się też z opinią że schroniska są nie potrzebne bo lepiej tę kasę wydać na szpital lub żłobek ...

Co do kar to i owszem,finansowe są dobrym rozwiązaniem ale nie zawsze,nie wiem też czy prace społeczne spełnią swoją rolę w przypadku zwyrodnialca i czy nie narażą zwierząt na kolejne niebezpieczeństwo ... myślę więc że kara więzienia może również pełnić rolę profilaktyczną,bo jak taki posiedzi to " może " trochę zmądrzeje,ochłonie.

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Okrucieństwo wobec psów
« Odpowiedź #7 : 2011-01-28, 10:57 »
Ale to sędziowie orzekają kary w zawieszeniu i śmiesznej wysokości grzywny... A mogliby być surowsi, tylko nawyku takiego nie mają... Przecież 'to tylko zwierzę...' :roll:
Akurat w przypadku tego psa rasy husky została orzeczona kara w wysokości 2 lat pozbawienia wolności bez zawieszenia. Szacunek dla orzekającego sędziego. 
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Okrucieństwo wobec psów
« Odpowiedź #8 : 2011-01-28, 17:41 »
Zdaje mi się, że kara wyniosła 10 miesięcy więzienia i po 2 tysiące grzywny... Co prawda kara nie w zawieszeniu, i dobrze, ale 2 tysiące to, moim zdaniem, o wiele za mało.
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: Okrucieństwo wobec psów
« Odpowiedz #8 : 2011-01-28, 17:41 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Okrucieństwo wobec psów
« Odpowiedź #9 : 2011-01-28, 18:30 »
Myślę że jeżeli sędziowie nie posiadają empatii względem zwierząt to trzeba do nich dotrzeć w inny sposób: najpierw zwierzę,potem ofiarą może być człowiek
może to przemówi sędziom do wyobraźni?

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Okrucieństwo wobec psów
« Odpowiedź #10 : 2011-01-28, 18:48 »
Do wyobraźni przemówi im spotkanie w ciemnym zaułku z delikwentem, któremu za maltretowanie zwierząt grożono paluszkiem...
Zapisane
IBDG Wrocław

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Okrucieństwo wobec psów
« Odpowiedź #11 : 2011-01-30, 09:33 »
Zdaje mi się, że kara wyniosła 10 miesięcy więzienia i po 2 tysiące grzywny... Co prawda kara nie w zawieszeniu, i dobrze, ale 2 tysiące to, moim zdaniem, o wiele za mało.
Małe kroki mogą prowadzić do dużych zmian. Dzięki tej decyzji sędziego mam nadzieję, że coś się ruszy w orzekaniu spraw dotyczących okrucieństwa wobec zwierząt.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

miszka

  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Okrucieństwo wobec psów
« Odpowiedź #12 : 2011-02-18, 18:58 »
Wrocławska Ekostraż oskarżyła burmistrza Pieszyc o znęcanie się nad zwierzętami. Mirosław Obal umieścił w latach 2008-2009 prawie czterdzieści psów w pseudo-schronisku w Dobrocinie. Żal zwierzaków - oby burmistrza spotkała sprawiedliwa kara [http://www.mmwroclaw.pl/360094/2011/2/18/ekostraz-z-wroclawia-oskarza-burmistrza-pieszyc-o-znecanie-sie-nad-zwierzetami?category=news]Ekostraż z Wrocławia oskarża burmistrza Pieszyc o znęcanie się nad zwierzętami[/url]
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Okrucieństwo wobec psów
« Odpowiedź #13 : 2011-02-27, 18:41 »
Cytuj
Synowie oskarżają ojca: żywcem spalił psy

Policja zatrzymała 59-letniego mężczyznę, podejrzewanego o wrzucenie do pieca dwóch żywych psów, które spłonęły. Mężczyźnie grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.


Jak poinformował dziś rzecznik podkarpackiej policji podkom. Paweł Międlar, zatrzymany to mieszkaniec podrzeszowskiej Rogoźnicy. Według wstępnych ustaleń mężczyzna najpierw uderzeniami w głowę ogłuszył zwierzęta - dwuletnią sukę i półtoramiesięcznego szczeniaka - a następnie wrzucił do pieca centralnego ogrzewania.

O sprawie policja dowiedziała się podczas interwencji w domu 59-latka. Jego dwaj synowie prosili o pomoc, bo ich pijany ojciec awanturował się i groził im.

- Podczas rozmowy mężczyźni powiedzieli, że ojciec przejawia agresję wobec zwierząt. Według ich relacji miał spalić żywcem dwa psy, wrzucając je do pieca centralnego ogrzewania - powiedział rzecznik.

W piecu funkcjonariusze znaleźli szczątki zwierząt. Mężczyzna potwierdził, że wrzucił je do pieca i spalił. Po wytrzeźwieniu w policyjnym areszcie powiedział, że wcześniej zabił je uderzeniami w głowę. - Pytany o motyw odpowiedział, że nie miał co z nimi zrobić - dodał Międlar.

Mężczyzna usłyszy zarzuty zabicia zwierząt. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Policja sprawdza, że czy nie znęcał się nad innymi zwierzętami; w jego obejściu są jeszcze kozy.

http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/rzeszow/synowie-oskarzaja-ojca-zywcem-spalil-psy,1,4195515,region-wiadomosc.html
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.078 sekund z 26 zapytaniami.