Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 1586 1587 [1588]   Do dołu

Autor Wątek: Kundelkomaniacy też się łączcie :)  (Przeczytany 1295239 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Fatty

• *
  • Tyle Twojego zostało z nami.
Odp: Kundelkomaniacy też się łączcie :)
« Odpowiedź #47610 : 2021-08-09, 21:21 »
Znacie taki typ człowieka, co o byle co się jątrzy i wszystkim dookoła sprawy w sądach zakłada?
No, to czepił się nas :sciana:

Obok mojego rodzinnego grobowca, jest taka mała, stara mogiłka — kopczyk po prostu. Już parę lat wstecz, czasami pojawiał się tam mały, spalony słońcem facet i pytał czyje to, czy ktoś tu przychodzi. Okazuje się, że on to miejsce chce przejąć, bo nagle twierdzi, że spoczywa tam jego ciotka ;p I nie pasują mu płytki, które są obok naszego grobowca (całe 30 cm :P ) i rozkazuje je skuć, bo jak nie, to do sądu.

Nie pasuje, bo mu zabiera chyba cenny metraż, który on chciałby przeznaczyć na grobowiec — tylko tam nie ma miejsca. Jakby cos tam postawił, to na grób taty będę musiała lecieć helikopterem i schodzić po drabince.

Poszliśmy pytać do grabarza — okazuje się, ze ów jegomość u niego już był, sprawę zgłosił, okraszając, że tam jakiś noworodek z jego rodziny leży. I choćby nawet jakoś to przejął, to nie pozwolą postawić nic ponad krzyż, bo miejsca brak.

Miasto małe, więc pytam któż to. Okazuje się, że wszyscy sąsiedzi z ulicy, na której mieszka, mają sprawy pozakładane, bo wojuje o wszystko. Aż mu jeden sąsiad też założył sprawę — o nękanie. Czyli takie sprawy to jego styl życia.

Ech..
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

IBDG

• Globalny Moderator
  • *
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
« Odpowiedź #47611 : 2021-08-11, 08:57 »
Znamy, znamy... Moja mama miała takiego sąsiada. Mieszkał kilka pięter wyżej i mama na co dzień nie miała z nim styczności, ale słyszała, że jego ulubionym zajęciem było wykłócanie się, z kim się da i o co się da... Nawet mamie raz przygadał, kiedy, wracając do domu i widząc go, zbliżającego się do bramy, nie zamknęła jej. Nie wiem, czy typ nie domyslił się, że to "na jego cześć", czy swoim zwyczajem chciał coś palnąć, w każdym razie zrobił uwagę o "ludziach ze wsi, którzy nie zamykają drzwi" czy jakoś tak ;) Potem mama zamykała mu bramę przed nosem :) Innym zakładał sprawy w sądzie, pisał skargi do spółdzielni... Już się uspokoił, bo nie żyje ;)
Teraz mam sąsiadkę, która lubi wszystkich obserwować, pouczać, zwracać uwagę... Raz "zaatakowała" facetów, wywożących śmieci, bo jeden z nich nie zamknął bramki. Stanęła obok niej i nadaje do kierowcy... Ten nie słyszy, co do niego mówi, bo śmieciarka hałasuje, sąsiadka powtarza, chłop dalej nie wie, o co chodzi... A to lato, upał, faceci siedzą w tej śmieciarce, zamiast jechać dalej... Podeszłam i tę bramkę zamknęłam i tyle. Zresztą na okrągło jest otwarta i dobrze, no, ale jak ktoś lubi sobie pogadać ;)
IBDG Wrocław

Fatty

• *
« Odpowiedź #47612 : 2021-08-11, 22:58 »
Nie cierpię takich typów! Pewnie nic lepszego nie mają do roboty.

Po tym co się dziś odpierniczyło w polityce, znów namiętnie myślę o emigracji — Czechy, bo blisko i wydaje mi się fajnie (kraj ateistów i piwoszy <3). Mój kuzyn mieszka tam od lat, na chwilę zjechał do Krakowa, ale stosunek zarobków do kosztów życia się nie zgadzał i wrócił do Pragi.
Już mam za sobą pierwszą lekcję czeskiego z YT .

Z innych rzeczy — wdałam się dziś w dyskusję w lokalnej grupie na FB i więcej tego nie zrobię :lol: Ktoś wstawił post o błąkającym się psie - mojego sąsiada ;) (nie błąkał się, on wie gdzie idzie i po co :P co nie zmienia faktu, że luzem hasać po wsi nie powinien). Powiadomiłam właściciela, pod postem napisałam, ze właściciel powiadomiony i myślałam, że finish.

Otóż nie! Po paru h patrzę, a mam mnóstwo powiadomień. Udostępnienia poszły w świat, wraz ze łzawymi historiami o zwyrodnialcu i porzuceniu :shock: Jedna z pań pisała, że rano widziała tego psa w towarzystwie jakiegoś mężczyzny z labradorem na smyczy, i że to on na pewno go porzucił.
Odpisałam jej, ze się Fafik chyba przyczepił i szedł z nimi kawałek, bo lubi inne psy i że Fafik jest już w domu.
Nie dotarło. Odpisała mi coś w deseń "Wiem co widziałam dziewczynko" :lol: i zapewniła, że jak następnym razem spotka tego faceta z labkiem to go zatrzyma i wezwie policję...

Chłopie z labkiem, masz przejeb... ;) :P
Never give up hope,
mix up some more soap.

Forum Zwierzaki

« Odpowiedz #47612 : 2021-08-11, 22:58 »

IBDG

• Globalny Moderator
  • *
« Odpowiedź #47613 : 2021-08-12, 10:05 »
Ojoj, na FB odchodzą takie akcje, że :shock:... Zresztą nie tylko tam, ale na FB często zaglądam i widzę. W sumie pożyteczne miejsce, jeśli ktoś szuka/znajdzie zwierza. Raz zobaczyłam fotkę sunieczki, drobinki wielkości kota, zgarniętej z bardzo ruchliwej jezdni. Od razu poznałam Perełkę, która urzęduje tam, gdzie mieliśmy firmę (nas już nie ma, a psinka jest, odwiedzałam niedawno stare śmieci i ją spotkałam). Mała wróciła do opiekuna i nawet namawiałam "ratowniczkę", by go obsztorcowała, bo psina latała (i lata :roll: ) bez nadzoru... Nie pomagały niczyje uwagi i może przydałaby się jakaś ognista niewiasta do opierniczenia ;) Pan płakał, jak ją odzyskał, nazywał "całym swoim szczęściem", ale szczęście nadal biega samopas obok ruchliwej drogi... Specjalnie po to tam poszłam, by sprawdzić, co z nią...

Co do emigracji, nie dziwię się nikomu, kto o niej poważnie myśli. Szkoda marnować życie w kraju, w którym czarne jest białe...

Praga jest pięknym miastem, a Czesi wydają się fajnymi ludźmi. Od kilku miesięcy zaglądam na stronkę z bociankami https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=3-UdOsBsyXQ&fbclid=IwAR0n8CcW-ym7Ung7VUBDozEufrTxEqDIXRJ2ne7B4VbGPGOXYCBVpwYSYc4 (gniazdo jest już sporadycznie odwiedzane, ale działo się tam, oj działo...) i chyba lubię Czechów :D
IBDG Wrocław

Kostka

• *
« Odpowiedź #47614 : 2021-08-15, 00:24 »
ja co prawda spraw w sądzie nie miałam, ale mój sąsiad z wawy był tak pieprznięty, że obserwował jak wchodzimy i wychodzimy z mieszkania, komentował jak wyrzucamy śmieci do zsypu, wyzywał nas, zaglądał mi do torby jak jechaliśmy razem windą i zadawał pytania typu czego nie wchodzę do mieszkania, bo on widział, że mam klucze, chore :P jak wnosiłam sobie ramę nowego łóżka to wyszedł z mieszkania i też się gapił :lol:
emocjonalne kanapki

Fatty

• *
« Odpowiedź #47615 : 2021-08-15, 10:53 »
Wcześniej u mnie też był taki, na szczęście ja znałam go tylko z opowiadań. Robił notatki — o której sąsiedzi wychodzą, wracają, jak bawią się dzieci, w jakich godzinach są głośne i to wszystko przechowywał w segregatorach.  Znajoma mieszkała po sąsiedzku i figurowała w tych notatkach - jak wzywał policję, to czekał na funkcjonariuszy już przygotowany, z odpowiednimi klaserami.
Tutaj, jak w przypadku sąsiada IBDG - uspokoił się jak umarł.
Never give up hope,
mix up some more soap.

Kostka

• *
« Odpowiedź #47616 : 2021-08-15, 20:41 »
to taki dziad stary u mnie był, ale żył jak się wynosiłam, kiedyś mocniej szarpnęłam szufladą zsypu, która byłą pewnie starsza ode mnie i się przycinała to wybiegł i zaczął się na mnie wydzierać, że jestem głupia g00wniara, poje...walona i takie tam, a że mi rośnie agresor wprost proporcjonalnie do podnoszonego na mnie głosu to prawie na pięści lecieliśmy :lol: chyba pół bloku słyszało jak się na siebie tam wydzieraliśmy :lol: mi w końcu szuflada się odcięła to jak wróciłam do mieszkania to poszedł jeszcze sprawdzić zsyp i podsłuchiwał mi pod drzwiami :P
emocjonalne kanapki

Fatty

• *
« Odpowiedź #47617 : 2021-08-17, 08:57 »
Chcę pomalować chałupę na działce, zamówiłam farby przez Internet :D do paczkomatu. Moje koleżanki nie rozumieją, po co zamawiać skoro mamy market budowlany na miejscu.
Ano mamy, ale trzeba poświęcić czas i tam iść (a mam ze 2 km) i trzeba sobie przydźwigać — a wolę nosić z paczkomatu który mam pod domem niż wędrować przez pół miasteczka :P
Wytłumaczyłam swoje racje, ale nadal nie spotkałam się ze zrozumieniem :D one zmotoryzowane, pewnie o to chodzi.

Tak więc fatysia bedzie się bawić w malarza - najpierw muszę pęknięcia pozalepiać, jakiś akryl do tego też kupiłam :D
Never give up hope,
mix up some more soap.

Fatty

• *
« Odpowiedź #47618 : 2021-08-18, 14:28 »
Co z tego, że jestem niska, jak mogę sobie wyjść na stertę drewna i podziwiać swiat z wysokości ok 160 cm :P

Never give up hope,
mix up some more soap.

Forum Zwierzaki

« Odpowiedz #47618 : 2021-08-18, 14:28 »

IBDG

• Globalny Moderator
  • *
« Odpowiedź #47619 : 2021-08-18, 17:15 »
Nie trzeba dużą urosnąć, wystarczy być sprytną :wink:

Przedwczoraj na termometrze miałam 40 stopni w cieniu, a dziś 20... Ludzie już w kurtkach/płaszczach/swetrach chodzą...
Mnie tam ciepło :D
IBDG Wrocław

Fatty

• *
« Odpowiedź #47620 : 2021-08-27, 08:05 »
Jak mnie ten mój Balbiś zadziwia czasami...

Siostra wyjechała, więc wszystkie spacerki moje, bo mama się uparła, że z psem nie wychodzi. Wzięłam psinę  na poranny spacer, odstawiłam i wróciłam do siebie, pracować. Po jakimś czasie, dzwoni mama, że Balbinie chyba się chce na spacer i żebym przyszła. Akurat lało jak z cebra, więc odczekałam trochę i ruszyłam w deszczu do mamy. Zaznaczę, że nawet jakbym nie czekała, to mam jakieś 15 minut drogi, a gdy psa przyciśnie, to dużo jest :/

Na miejscu okazało się, że Babi nie wytrzymała i się porobiła, ale: poszła do łazienki, bo tam się kupę robi, jako że to było rozwolnienie obudziła sobie doopkę i... sama próbowała wejść do wanny  :shock: .

Pomińmy milczeniem upór mojej mamy. Pokaralo ją, bo musiała to sprzątać.
Never give up hope,
mix up some more soap.

IBDG

• Globalny Moderator
  • *
« Odpowiedź #47621 : 2021-08-30, 09:35 »
Toffiś też "za potrzebą" chodził do łazienki, ale już do wanny wejść nie próbował... Bardzo mądra Balbisia, no i czyściutka... Widać sama ma potrzebę porządnego, z użyciem wody, doprowadzenia futerka do ładu :) Chyba mama powinna zastanowić się nad wymianą wanny na kabinę prysznicową, będzie psince łatwiej korzystać :D Poza tym w łazience robi się więcej miejsca, no i w ogóle, człowiekowi też łatwiej wejść. W tym roku wymieniłam wannę w mieszkaniu, które wynajmuję i wyszło fajnie. Tu, gdzie mieszkam, też bym to zrobiła, ale sami z Tomkiem kładliśmy boazerię na części łazienki i jakoś tak przykro na myśl, że miałabym się tego pozbywać... Bo jak już remontować, to całość... Z jednej strony chciałoby się zmienić, a z drugiej... Ech...
IBDG Wrocław

IBDG

• Globalny Moderator
  • *
« Odpowiedź #47622 : 2021-09-30, 16:53 »
Wyprowadzam suczkę sąsiadki. Panią zmogły korzonki i raz, będąc z psiną na podwórku, poprosiła mnie o zrobienie rundy, bo chodzić nie może... A suczka młoda, duża, silna i skora do nagłych skoków... Dwa razy już przewróciła pańcię, jeszcze, zanim ta zachorowała, to co dopiero, jak ledwo chodzi. Wzięłam smycz i idę z Dianką w głąb podwórka, a ta zapiera się i w te pędy z powrotem do pani... Nie dało rady, ale zaproponowałam, ze kiedy wrócę do domu, a szłam niedaleko i na krótko, wezmę ją z mieszkania, może wtedy zechce wyjść... No i zechciała, a teraz czeka na mnie i piszczy, kiedy nadchodzę :) Przez trzy dni brałam ją do parku, ale boję się, bo narowista bardzo i jak pociągnie, to ja za nią lecę i z ledwością daje radę zatrzymać... Ważę 50 kg, to trochę za mało dla utrzymania silnego i zrywnego psa ;) Dlatego teraz chodzimy na podwórko, mniejsze ryzyko wypadku.
Czyli trochę jakby znów "mam psa" :)
IBDG Wrocław

Fatty

• *
« Odpowiedź #47623 : 2021-10-04, 21:45 »
Fajny taki piesek zastępczy, nawet mimo tego, że zrywny :)
Never give up hope,
mix up some more soap.

Fatty

• *
« Odpowiedź #47624 : 2021-10-09, 09:22 »
W poprzednią niedzielę byłam na weselu. Mój chłop przyjechał chory, bral antybiotyk i rzekomo, dostał na niego alergii bo go wysypało. Nie przeszkodziło mu to obtańcować wszystkich panien poniżej 30tki.

To nie alergia. To bostonka. Teraz ja siedzę z wysypanymi dłońmi i stopami ;p Ciekawe ile ludzi też złapało ;p
Never give up hope,
mix up some more soap.

Forum Zwierzaki

« Odpowiedz #47624 : 2021-10-09, 09:22 »

gosia13312313

• *
« Odpowiedź #47625 : 2021-10-13, 18:19 »
Ja mam dwuletnią sunię Sweety aka Psiątko. Jest przepięknym kundelkiem. Została znaleziona w lesie jako mały szczeniak. Jest kochana, malutka i ma mięciutką sierść.
Uwielbiam kundelki, są najcudowniejszymi pieskami na świecie.
A rasowe psiaki też są najcudowniejsze.

IBDG

• Globalny Moderator
  • *
« Odpowiedź #47626 : 2021-10-13, 21:32 »
Gosia, witamy Ciebie oraz Sweety :) Pokażesz fotkę malutkiej?

Fatty, jeszcze jesteś obsypana? :tuli: Ciekawa jestem "wdzięczności" obtańcowanych panien... ;)
IBDG Wrocław

Fatty

• *
« Odpowiedź #47627 : 2021-10-14, 10:16 »
Hehe, jestem, ale już zanika. Już nie czuję szpilek, po prostu mam taką teksturowaną skórę. Ogólnie rzecz biorąc, przeszłam bardzo delikatnie — pęcherzyki miałam tylko na spodach stóp i wnętrzach dłoni i to tak symbolicznie. Mój facet miał zsypane całe dłonie, stopy, nogi, plecy i to w takie bąble wystające, sączące się, a teraz ze skóry obłazi ;)
Never give up hope,
mix up some more soap.

IBDG

• Globalny Moderator
  • *
« Odpowiedź #47628 : 2021-10-14, 16:17 »
Cytat: Fatty
Mój facet miał zsypane całe dłonie, stopy, nogi, plecy i to w takie bąble wystające, sączące się, a teraz ze skóry obłazi ;)
Apetyczny opis, nie ma co ;p :lol:

Nadal "wyspacerowywuję" suczkę sąsiadki... Skubana czeka na mnie pod drzwiami i daje taki popis pisków i skoków, że chyba cały blok słyszy, a ja muszę uważać, żeby nie zostać bez oka albo i bez zębów, bo potrafi trzasnąć głową prosto w twarz...

Znaczy, kocha mnie :D
IBDG Wrocław

Fatty

• *
« Odpowiedź #47629 : 2021-10-15, 08:51 »
A masz może foto delikwentki? :)

Była u mnie koleżanka, z którą łączy mnie m.in. zwierzolubstwo.  Ma 2 koty, sznaucerkę i miała 2 buldogi angielskie — okazało się, że buldogi uśpili niedawno, hurtem (psy schorowane, w jednakowym wieku — ponoć 8 lat na bulldoga to i tak nieźle). Psy dobrze znane weterynarzom, bo ciągle im coś było. Obie z mamą twierdzą, że nigdy więcej tej rasy. W tamtym roku poznałam samca (suka już wtedy miała problemy ze stawami i nie wyszła do mnie) - bardzo przyjemne psisko i mimo tego, że niskie to duże. Tylko szkoda, że męczył się w takim ciałku :(
Never give up hope,
mix up some more soap.

IBDG

• Globalny Moderator
  • *
« Odpowiedź #47630 : 2021-10-18, 10:42 »
Sfocę delikwentkę przy okazji, co łatwe nie będzie, bo jak mnie widzi, dostaje szału ;) Skacze, piszczy, kreci się wokół mnie, kopie mnie tak, że lecę na ścianę... ;)

Przedwczoraj miałam chrzest bojowy ;p Na wieczornym spacerze, w ciemnym kącie podwórka musiała coś usłyszeć/wywęszyc w krzakach i jak mnie nie szarpnie! W ułamku sekundy z pozycji stojącej przeszłam do leżącej i zostałam przeciągnięta, na szczęście na niewielkim dystansie ;p Spodnie do prania, kurtkę dało się na mokro szmatką oczyścić, ale jedna ręka podrapana, bo rękaw musiał mi się podwinąć w trakcie "jazdy", palce obtarte do krwi, skóra na kolanie też lekko zdarta... Dżinsy to dobre spodnie, skóra pod nimi naruszona, a same spodnie tylko brudne :D Muszę diablicę cały czas mieć na oku i natychmiast reagować, kiedy zaczyna nadsłuchiwać/obserwować, bo zryw ma iście koński... Od razu ją strofuję, uspokajam, ale wtedy, w ciemnościach, po prostu nie widziałam, na co się zanosi :roll: Mogłaby mieć długie spacery nad Odrę, tam, gdzie chodziłam z naszymi psami, ale nie da rady... Szkoda, bo i ja chetnie bym sobie przypomniała, jak to jest na przyjemnym spacerze, a tak to każde wyjście to stres i nieustanne napięcie... Dałam sąsiadce namiary na behawiorystkę, ale zażyczyła sobie 90 zł za godzinę szkolenia i pomysł upadł :/

Jeśli zamilknę na dłużej, będzie to znaczyło, że poległam, wyprowadzając Diankę ;p
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

« Odpowiedz #47630 : 2021-10-18, 10:42 »

Fatty

• *
« Odpowiedź #47631 : 2021-10-20, 08:11 »
No to niezłe masz przygody :D

A halter? Nie mam doświadczenia, ponoć przy jego pomocy łatwiej opanować psi parowóz — kuzynka kupiła swojemu wielkopsowi, ale cały spacer próbował go ściągnąć, więc mu odpuscili:P
Never give up hope,
mix up some more soap.
Strony: 1 ... 1586 1587 [1588]   Do góry

Strona wygenerowana w 0.079 sekund z 26 zapytaniami.