Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Domowe, gotowane jedzenie  (Przeczytany 7851 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Domowe, gotowane jedzenie
« : 2012-06-29, 12:12 »
Mój poprzedni pies musiał jeść tylko karmy ze względu na problemy żołądkowe, jedynie od czasu do czasu dostawał surowe mięsko, czy kurczaka z rosołu. Po długim czasie mimo, iż karmiłam psa karmami z "najwyższych półek" to wyszły problemy wątrobowe.

Przerzuciłam się na jedzenie tylko domowej roboty. Wiem że to jest pracochłonne, jednak o wiele zdrowsze. Po za tym wystraszyło mnie, gdy ostatnio przeglądałam nawet takie karmy jak orijen, purina pro plan, royal, acana - żadna z tych karm nie ma już w składzie ile jest % mięsa w karmie, co mnie przeraziło. Wcześniej takie dane były niemal na każdej karmie, teraz tego nie ma.

Bałam się że schroniskowa psina, która jadła ciągle mieszanki karm nie przekona się do domowego jedzenia, czy też warzyw, ryżu, makaronu.

Zaczęłam jej podawać kurczaka, serduszka drobiowe/indycze, wątróbke, udko z indyka (jeszcze muszę gdzieś zdobyć baraninę i jagnięcinę) + do każdego mięsa dodaje ryż lub makaron + warzywa (marchew, seler, brokuły jak na razie wypróbowane ;) - wszystko miele ze sobą i gotuje).

Co do owoców to nie mam pojęcia czy Mika się załapie, ale zobaczymy ;) również musimy też wypróbować rybkę, raz w tygodniu daje jej żółtko z jajka na sierść.

Mam nadzieję że nie zaszkodzę psów poprzez niedobór jakich kolwiek składników, dlatego staram się tą diete bardzo urozmaicać. Po za tym Mika jest szkielecikiem, musi przytyć minimum 2kg, bo jej cały kręgosłup czuć...

Może i wy macie jakieś fajne gotowe dania dla psiaków? Ja nie mam pomysłu jakie mogę dawać jeszcze warzywa.

Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Domowe, gotowane jedzenie
« Odpowiedź #1 : 2012-06-30, 22:34 »
Co do warzyw - zwykla wloszczyzna - paru rzeczy nie wymienilas ;p

Skoro zdobywasz miedzy innymi baranine i jagniecine to sprobuj zdobyc nieoczyszczone flaki (hm... chyba ze nie bedziesz miala mozliwosci wywietrzyc ;p ) Swietny sposob na uzupelnienie flory bakteryjnej za pomoca przetrawionego pokarmu roslinnego. Wiekszosc psow ma fiola na punkcie takowych flakow, jedyny mankament - nie mozna byc zbyt delikatna osoba, bo chcac nie chcac - smierdza (jesli zaryzykujesz nie probuj nawet tego gotowac, bo znacznie wzmocniony smrod zapanuje u ciebie na dluuuugi czas ;p )

No i powiem szczerze, ze w diecie zdaloby sie nieco czerwonego miesa. Sam drob jest dosc niepelnowartosciowy. Jako zapychacz, skoro mielisz wszystko tez ziemniakow mozesz uzyc (z tym wlasnie warunkiem, ze musza byc zmielone (ugotowane to swoja droga))
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Domowe, gotowane jedzenie
« Odpowiedź #2 : 2012-06-30, 22:55 »
Co do takich flaczków to nie ma problemu, 5 minut od mojego domu jest przetwórnia mięsna, gdzie chętnie oddają nawet za darmo takie odpadki. Nie raz brałam dla Bianki duże surowe wołowe kości, czy właśnie takie odpadki mięsne. Po za tym w rodzinie też ręcznie ubijają świnki, krówki, byczki (jednak nie wiem czy ryzykować zamrażanie takiego czegoś, bo po odmrażaniu pewnie okropny smród).
Mam własne mięso wieprzowe i wołowine akurat od ciotki, więc psiakowi też mogę dawać.

A ziemniaki nie są przypadkiem niestrawne dla psów? Przynajmniej tak kiedyś słyszałam?

Ale nie powiem, psiak przyszedł ze schroniska z bardzo matową sierścią, teraz błyszczy się bardziej niż innym napotkanym czarnuszkom z którymi Mika się wita. Nawet po tym widze różnice :) swoje też zrobiła kąpiel psa i codzienne czesanie. Jednak i tak ciągle pies mi śmierdzi, bo co chwile wpada do wody, tarza się i jest niewychowany jeszcze gówniarz.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Domowe, gotowane jedzenie
« Odpowiedz #2 : 2012-06-30, 22:55 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Domowe, gotowane jedzenie
« Odpowiedź #3 : 2012-07-01, 06:13 »
ziamniaki  - pod warunkiem totalnego zmielenia pies jest w stanie strawic. zeby bylo ciekawiej, przy niektorych przewleklych chorobach staja sie praktycznie jedyna rzecza, ktora pies moze jesc.

Z zamrazaniem flakow lepiej nie ryzykowac - zamrazarka zapachem potrafi przesiaknac, chyba ze masz mozliwosc naprawde szczelnego zapakowania. No i jak juz wczesniej mowilam - unikac gotowania tego (moja babcia kiedys ugotowala... kilka tygodni smrodu w domu)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Domowe, gotowane jedzenie
« Odpowiedź #4 : 2012-07-01, 15:20 »
Ja po prostu kupuje suszone żwacze wolowe i problem z glowy :)
Mięso daję surowe, takze łapki kurze i szyjki / łatwo przyswajalne wapno z kości młodych kurcząt , byle surowe/ , gotuje tylko watrobke.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

kuchniapupila.pl

  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Domowe, gotowane jedzenie
« Odpowiedź #5 : 2015-12-07, 13:17 »
Mój poprzedni pies musiał jeść tylko karmy ze względu na problemy żołądkowe, jedynie od czasu do czasu dostawał surowe mięsko, czy kurczaka z rosołu. Po długim czasie mimo, iż karmiłam psa karmami z "najwyższych półek" to wyszły problemy wątrobowe.

Przerzuciłam się na jedzenie tylko domowej roboty. Wiem że to jest pracochłonne, jednak o wiele zdrowsze. Po za tym wystraszyło mnie, gdy ostatnio przeglądałam nawet takie karmy jak orijen, purina pro plan, royal, acana - żadna z tych karm nie ma już w składzie ile jest % mięsa w karmie, co mnie przeraziło. Wcześniej takie dane były niemal na każdej karmie, teraz tego nie ma.

Bałam się że schroniskowa psina, która jadła ciągle mieszanki karm nie przekona się do domowego jedzenia, czy też warzyw, ryżu, makaronu.

Zaczęłam jej podawać kurczaka, serduszka drobiowe/indycze, wątróbke, udko z indyka (jeszcze muszę gdzieś zdobyć baraninę i jagnięcinę) + do każdego mięsa dodaje ryż lub makaron + warzywa (marchew, seler, brokuły jak na razie wypróbowane ;) - wszystko miele ze sobą i gotuje).

Co do owoców to nie mam pojęcia czy Mika się załapie, ale zobaczymy ;) również musimy też wypróbować rybkę, raz w tygodniu daje jej żółtko z jajka na sierść.

Mam nadzieję że nie zaszkodzę psów poprzez niedobór jakich kolwiek składników, dlatego staram się tą diete bardzo urozmaicać. Po za tym Mika jest szkielecikiem, musi przytyć minimum 2kg, bo jej cały kręgosłup czuć...

Może i wy macie jakieś fajne gotowe dania dla psiaków? Ja nie mam pomysłu jakie mogę dawać jeszcze warzywa.
witam, zachęcam do przeczytania artykułu na naszej stronie w Pupilopedii, karma sucha czy domowy obiadek..Jest tam równiez poruszonyntemat suplementacji przy karmieniu domowym, a także propozyjce karm ,które posiadaja 85% mięsa. Aplha Spirit, Taste of the Wild.
Wybór zawsze leży po stronie właściciela.

Jeśli decydujemy się na domowe żywienie,  należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach.

W sprawie doboru składników i proporcji warto poradzić się lekarza weterynarii. W diecie psa należy bowiem uwzględnić nie tylko mięso, ale i węglowodany czy błonnik, składniki mineralne , a także witaminy. Tu pojawia się pytanie czy na pewno uda nam się dobrać właściwą dietę do potrzeb naszego pupila. Nie właściwie zbilansowana dieta doprowadzić może do problemów zdrowotnych, otyłości, a w konsekwencji do zwiększonych wydatków na leczenie psa.

Z pomocą idą nam producenci karm dla zwierząt. Wybór jest nie mały. Należy wziąć pod uwagę nie tylko upodobania kulinarne psa, ale również problemy zdrowotne  z którymi się zmaga, wiek, rasę, nietolerancję pokarmową czy skłonność do alergii.

Sucha karma będzie odpowiednim wyborem jedynie wtedy, kiedy będzie dobrej jakości.

Co kryje się pod pojęciem -dobra jakość?

Na pewno powinna być pełnowartościowa, skomponowana tak , aby zaspokoić wszystkie potrzeby psa, bez konieczności podawania dodatkowych witamin czy farmaceutyków.

Dobra karma powinna zatem zawierać sporą ilość mięsa i białka wyselekcjonowane pod kątem najwyższej strawności. Producenci chwalą się  składem swoich karm i podają szczegółowo jaki procent danego rodzaju mięsa znalazł się w worku naszej karmy. Warto zwrócić uwagę czy w składzie podana jest zawartość kwasów omega 3 czy omega 6 oraz poszczególnych minerałów, witamin, warzyw czy przypraw. Im wyższa jakość pożywienia, tym skuteczniej jest ono trawione przez organizm zwierzęcia, który przyswaja z niego więcej składników pokarmowych. Lepsza ich wchłanianie przez organizm ma z kolei pozytywny wpływ na zdrowie i kondycję psa. Resztę wyboru stanowić będą bowiem upodobania kulinarne naszego psa.

 

Dla niektórych podawanie samej karmy suchej jest wręcz nie ludzkie, zdarza się więc  dość często, że właściciele psów, męczeni wyrzutami sumienia, umilają życie swojemu pupilowi dokarmiając go resztkami ze stołu i zasypując niezliczoną ilością przysmaków.

Podawanie przysmaków dla psów nie jest niczym złym, ale również warto zastanowić się nad ich jakością czy przeznaczeniem. Zbyt duża ilość różnych przysmaków może po prostu doprowadzić do problemów żołądkowych. Zachęcam do zapoznania się z ofertą przysmaków naturalnych, takich jak suszone mięso czy żwacze.

Można również niezależnie od sposobu żywienia dodawać do miski oleje rybne, kokosowe, oliwę z oliwek. Maja one bowiem wpływ na pracę mózgu, wygląd sierści i skóry psa.

Naturalnym i bezpiecznym suplementem diety są algi, w tym spirulina, a także suplementy wapniowe,  szczególnie istotny w przypadku psów żywionych surowym mięsem- skorupki ekologicznych jaj.

Również istotne jest, aby posiłki podawane były o stałych porach, a nie zjedzony pokarm, należy zabrać po około 15 minutach. Dotyczy to zarówno karmy suchej, jak i domowego obiadku. Problem pojawia się, gdy cały dzień nie ma nas w domu. Na to również mamy  doskonałe rozwiązanie w postaci automatycznych misek, dzięki którym nasz pupil otrzyma podczas naszej nieobecności nawet do 6 posiłków dziennie. Pies powinien mieć za to stały dostęp do miski z wodą. Niektóre psy czy  koty, uwielbiają pić wodę bieżącą, dlatego zdarza się , że popijają z cieknącego kranu czy z wanny , tu sprawdzą się  automatyczne poidła , które zapewniają stały dostęp do świeżej, filtrowanej , bieżącej wody.

Dobór odpowiedniego sposobu żywienia nie jest zatem sprawą prostą, pod uwagę należy wziąć wiele czynników. Zawsze jednak powinniśmy kierować się dbałością o zdrowie i dobre samopoczucie naszego pupila. Nasza firma chętnie pomoże Państwu w podjęciu tej decyzji  i wyborze suchej czy mokrej karmy, zrobimy wszystko aby zadowolić gusta i upodobania zwierząt, a także służyć fachową radą.
Zapisane

alicjakąkol

  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Domowe, gotowane jedzenie
« Odpowiedź #6 : 2015-12-28, 12:45 »
Niestety brakuje mi czasu na gotowanie dla pupila. Zdecydowanie pod tym względem jestem wygodna, najczęściej nawet korzystam jak np. są darmowe środy w dolinie Noteci to zamawiam i kurier przynosi karmę w cenie.
Zapisane

Anirka

  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Domowe, gotowane jedzenie
« Odpowiedź #7 : 2016-07-29, 09:36 »
A ja trochę odświeżę temat.Moja psina dostaje gotowane co drugi dzień gdyż warto urozmaicać dietę psa.Uwielbia zarówno ryż z bananem i twarogiem jak i kasze z warzywami i podrobami.
Zapisane

fusska

  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Domowe, gotowane jedzenie
« Odpowiedź #8 : 2016-10-03, 08:29 »
Ja nie gotuję. Nie mam kiedy sobie gotować, a co dopiero psiakowi... tez trzeba wiedzieć co w jakich proporcjach itp. Może i nie jest to skomplikowane, ale jednak czasochłonne.... Kupuje karmy sprawdzone, pełnowartościowe, więc pewność mam że jada zdrowo i to mi wystarcza;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Domowe, gotowane jedzenie
« Odpowiedz #8 : 2016-10-03, 08:29 »

KupujeKarme_pl

  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Domowe, gotowane jedzenie
« Odpowiedź #9 : 2016-10-03, 13:13 »
Jeżeli mamy czas na to aby gotować swoim psom, to czemu nie. Dieta typu BARF jest podobno jedną z najzdrowszych, ale niestety nie każdy może sobie na to pozwolić. Grunt aby dieta i karma jaką podajemy była optymalna i bogata pod względem wielu składników. Ja bazuje na karmach Brit Premium.
Zapisane

gunka

  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Domowe, gotowane jedzenie
« Odpowiedź #10 : 2018-07-05, 07:34 »
Ja np nie mogę sobie pozwolić na prowadzenie tego typu diety psiakowi, dlatego stawiam na gotowe karmy, ale z razcji że ten nasz pupil delikatny, często choruje i trzeb uważać co mu się daje do jedzenie to kupuje tylko dobrej jakości karmy, ostatnio Bozitę nam polecono i chyba na tą szwedzką karmę sie przerzucimy
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Domowe, gotowane jedzenie
« Odpowiedź #11 : 2018-07-05, 11:33 »
Gunka, przyszłaś spamować? :P
Zapisane
IBDG Wrocław

fusska

  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Domowe, gotowane jedzenie
« Odpowiedź #12 : 2018-08-29, 07:23 »
Czy ja wiem czy o to chodzi? :) Też słyszałam i czytałam o karmach Bozity i zastanawiam się czy nie zacząc ich kupować dla moich zwierzaków, skład maja fajny! no i ich wybór jest spory
Zapisane

kasia.dudek01

  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Domowe, gotowane jedzenie
« Odpowiedź #13 : 2019-12-12, 22:50 »
możesz trzymać to jedzonko w pudełkach od firmy spam - mają bardzo dobre jakościowo pudełka w dobrej cenie. Sprawdzi się też dla psiaka:)
« Ostatnia zmiana: 2019-12-13, 09:32 autor IBDG »
Zapisane

iwona.mal95

  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Domowe, gotowane jedzenie
« Odpowiedź #14 : 2020-04-12, 16:47 »
super! ono jest najdrowsze
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Domowe, gotowane jedzenie
« Odpowiedz #14 : 2020-04-12, 16:47 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.099 sekund z 26 zapytaniami.