Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: bardzo wczesne pobudki - co robić?  (Przeczytany 6335 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

gapciolina

  • *
  • Wiadomości: 1
bardzo wczesne pobudki - co robić?
« : 2013-09-15, 16:59 »
Witam!
Mam ogromny problem z 5 miesięcznym Kocurkiem.  Problem jest dużej rangi gdyż od jego rozwiązania, bądź nie zależy los mojego kotka. Otóż kotek jest z nam już 3 miesiące. W dzień jest kochanym malcem, lubi się bawić ale większość dnia przesypia. Wieczorem gdy wszyscy kładziemy się spać jest godzina 23 Kocurek pozostaje w łazience na swoim legowisku. Przez całą noc ma do dyspozycji łazienkę, przedpokój i kuchnię. Pozostałe 3 pokoje są zamknięte. W dwóch śpią dzieci, w trzecim ja z mężem. Kotek wieczorem nie protestuje, śpi bądź zajmuje się sobą. Koszmar zaczyna się nad ranem, o zgrozo coraz wcześniej. Był czas, że budził się ok.6, obecnie jest to nawet 3 nad ranem. "Diabełek" drapie niemiłosiernie pod drzwiami i miałczy. Zaznaczę, że drapie tylko do mojego pokoju. Wpuszczony do wewnątrz najpierw przez ok. 1 godzinę tuli się i liże oraz udeptuje łapkami. Potem hulaj dusza po gospodarzach i całym pokoju. Jest bardzo hałaśliwy i nie daje spać. Męczę się tak już prawie 2 miesiące. Niestety w pracy muszę być wyspana , z jasnym umysłem, a pobudki o 3 nad ranem wykluczają to. Proszę o radę jak nauczyć kota by wstawał później albo gdy już wstanie nie absorbował gospodarzy swoją osobą. Jest to dla mnie bardzo ważne, gdyż od tego zależy czy nasz maluszek zostanie z nami, czy będę zmuszona oddać go rodzinie na wieś.
Gapciolina
Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: bardzo wczesne pobudki - co robić?
« Odpowiedź #1 : 2013-09-16, 07:59 »
To często jest problem który trzeba przeczekać - kot podrośnie, minie. Jedyną radą, jaka może skutkować jest porządne wymęczenie kotka zanim pójdzie spać, i nie reagowanie na późniejsze ewentualne dobijanie się aby wiedział, ze to nic nie da.

Cytuj
albo gdy już wstanie nie absorbował gospodarzy swoją osobą.
drugi kot ;) Zajmą się wtedy sobą, a nie Wami :P
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: bardzo wczesne pobudki - co robić?
« Odpowiedź #2 : 2013-09-16, 21:45 »
Polecam również drugiego kota. Dwa zajma się sobą , a nie wami jak napisala Fatty.  Za miesiąc czy dwa trzeba tez pomysleć o kastracji.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Forum Zwierzaki

Odp: bardzo wczesne pobudki - co robić?
« Odpowiedz #2 : 2013-09-16, 21:45 »

GlodnyZwierzak_pl

  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: bardzo wczesne pobudki - co robić?
« Odpowiedź #3 : 2014-04-07, 10:21 »
Mam takie samo zdanie w tej kwestii,proponuję przeczekać aż kotek podrośnie i problem sam ustąpi,druga propozycja to także aby zapewnić mu mnóstwo atrakcji w ciągu dnia,zmęczyć go- wtedy nie ma mowy o nocnych czy bardzo wczesnych pobudkach.
Zapisane
www.GlodnyZwierzak.pl - KARMY I AKCESORIA DLA PSÓW I KOTÓW.

CrazyKitten

  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: bardzo wczesne pobudki - co robić?
« Odpowiedź #4 : 2014-05-10, 15:44 »
Mój prawie roczny kocurek też tak robi...
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: bardzo wczesne pobudki - co robić?
« Odpowiedź #5 : 2014-05-11, 17:26 »
Jeśli się nie jest odrobine elastycznym to lepiej nie miec zwierzaka wcale. Wtedy mozna się wyspac, nie trzeba chodzic do weta, wydawac kasy na karmę....Same plusy.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

jolaniebieska

  • *
  • Wiadomości: 10
    • WWW
Odp: bardzo wczesne pobudki - co robić?
« Odpowiedź #6 : 2014-05-13, 13:15 »
Wyjść, "spsikać" psik psik żeby dotarło do niego, że źle robi, zamknąć w łazience i wypuścić dopiero jak się całkiem uspokoi. Powtarzać do skutku :)


__________________________
przewóz psów do anglii
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: bardzo wczesne pobudki - co robić?
« Odpowiedź #7 : 2014-05-13, 18:44 »
Zamykac w łazience za to,że  się okazuje milosc i zaintersowanie opiekunowi ? I tak dobrze, ze nie rozrabia calą noc, bo koty prowadzą bardziej nocne niż dzienne zycie.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Ares_biz_pl

  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: bardzo wczesne pobudki - co robić?
« Odpowiedź #8 : 2015-03-06, 12:02 »
Drugi kot co prawda rozwiązuje poniekąd ten problem,ale skoro nie macie czasu na to aby zająć się jednym to co dopiero dwoma... Czasem do harmonogramu i trybu życia swojego pupila trzeba się po prostu dostosować i pójść na kompromis.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: bardzo wczesne pobudki - co robić?
« Odpowiedz #8 : 2015-03-06, 12:02 »

aga1234

  • *
  • Wiadomości: 3
    • WWW
Odp: bardzo wczesne pobudki - co robić?
« Odpowiedź #9 : 2019-05-23, 13:22 »
Tez chętnie się dowiem więcej na ten temat. Proszę o wskazówki i porady. Będzie to cenne dla mnie i ułatwi mi sprawę ?Kązda wskazówka na wagę złota. Z góry dzieckuję

Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.055 sekund z 27 zapytaniami.