Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3   Do dołu

Autor Wątek: Dlaczego"bojowe"  (Przeczytany 11458 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Buldog

  • Gość
Dlaczego"bojowe"
« Odpowiedź #30 : 2002-08-12, 09:41 »
Monik@:

Ja nie zauwazylem niczego takiego, o czym piszesz - mnie sie sporo tekstow innych uczestnikow wydaje sensownymi. Nie wiem wiec, gdzie to "zauwazylas". To raz.

Nie mam potrzeby "uwaznego czytania" moich postow, bo ja je uwaznie pisze. Dzieki temu rowniez nie mam problemu z ich rozumieniem. To dwa.

Nie mam "monopolu na wiedze". Ale skad mam pewnosc, ze nie wiesz, "jak takie testy wygladaja"? A stad, ze ja nie pisalem o zadnych konkretnych. Napisalem tylko "jakies dziwne testy". Jak mozesz wiedziec, ze zdasz, jesli ja nie napisalem, co wlasciwie?

A jesli o te istniejace chodzi, to jak dotad (pisze o Niemczech) testy te ukladaja rozni "specjalisci" i zaleza tylko od ich fantazji.
Znasz wszystkie? Widzialas, ze niektore "zadania dla psa" sa kompletnie bez sensu? To trzy.

A cztery - Monik@: ja nic do Ciebie nie mam. Jedyne, o co prosze, to dokladne czytanie tego, co pisze i odpisywanie na to, co napisalem. A nie na inne rzeczy, ktorych w moich postach nie ma i do ktorych sie nie poczuwam. Bo bez tego rozmowa jest niemozliwa i bez sensu wlasnie. Chyba, ze nie zalezy Ci na rozmowie, tylko na ot, takim sobie rzucaniu niezobowiazujacych zdan, bez sluchania, co maja do powiedzenia inni?
Zapisane

Mary

  • Gość
Dlaczego"bojowe"
« Odpowiedź #31 : 2002-08-12, 11:13 »
'taka sytuacja, jak u mnie: bedziesz ze swoim amstafem ciagana po roznych durnych instytucjach, bedziesz zdawala - Twoja suka rowniez - jakies dziwne "testy" ' - o to mi chodziło, gdy pisalam o interpretacji. Testy? Testy są różne, dla jednych będa to testy sprawdzajace, czy pies nie jest agresywny a dla innych - czy jest dobrze ułożony ;-) Nie sprecyzowałeś o jakie testy Ci chodzi. i to, ze ktos ma na mysli inne testy niż Ty (nie wiedząc o jakich Ty myslales) nie znaczy wcale ,że NIE CZYTAŁ  Twojego postu. Po prostu - pomyslal sobie o testach, jest pewny swojego psa pod KAŻDYM  wzgledem.
I inna rzecz-zwróć uwagę, ze na forum wypowiadają się różne osoby, do różnych osób. I - nie chcę być niegrzeczna- ale nie zawsze ktoś musi odnosić się do Twoich wypowiedzi. Moze sprobuj uważnie przeczytac wszystkie wypowiedzi  WSZYSTKICH  uczestnikow dyskusji. Zauwazysz wtedy, ze wypowiedzi te  odnoszą się do ogółu.
Zapisane

Mary

  • Gość
Dlaczego"bojowe"
« Odpowiedź #32 : 2002-08-12, 11:25 »
Monik@: wierzę, ze ma baaardzo maślane oczy. I naprawdę szkoda, ze przez różnych psychopatów amstafy mają tak złą opinię. Zawsze wszystkiemu winni są ludzie. Na ostatniej wystawie w Katowicach prowadzący pokaz nabijał się z kaukaza, który jest baaaaardzo agresywny a tak pięknie tańczyl z właścicielką.
Na moim osiedlu pojawil sie kolejny amstaf - chodzi z 15-letnią dziewczyną. Prowadzi go ona na BARDZO  krótkiej smyczy, i nie widzialam jeszcze tego psa biegającego a widuje je często. Kolejny psychol wyrosnie?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Dlaczego"bojowe"
« Odpowiedz #32 : 2002-08-12, 11:25 »

Buldog

  • Gość
Dlaczego"bojowe"
« Odpowiedź #33 : 2002-08-12, 11:34 »
Mary:

1. Przepraszam, ze sie powtorze, ale przeczytaj moze jeszcze raz, co napisalem ja i co napisala Monik@, bo znowu piszemy o roznych rzeczach, a na dodatek Ty chyba cos przeoczylas.

Wlasnie: nie pisalem, o jakie testy mi chodzi - a Monik@ na to najpierw, ze by je zdala, a potem "A skąd niby masz pewność, że JA nie wiem jak takie testy wyglądają?". Mimo, ze w ogole nie bylo mowy, o jakie testy chodzi.

Rozumiesz cos z tego? Bo Ty twierdzisz, ze ona sie po prostu odniosla jakichs do innych "testow", a u niej nie widze ani slowa o tym, ze ma jakies inne na mysli i ewentualnie jakie.

2. O tym juz pisalem - czy rozmowa ma polegac na tym, ze ja pisze cos, a kto inny "odpowiadajac mi", pisze o czyms innym?
Bo jesli ta druga osoby PRZECZYTALA to, co pisze ja, ale kierujac swoje slowa do mnie, pisze o tym, o czym sobie "pomyslala", to o czym to swiadczy?
A tak by wynikalo z Twoich slow o tym, ze jednak nie "nie doczytal", ale sobie pomyslal o CZYMS INNYM i o tym pisze. Czy tak ma wygladac rozmowa?

3. Pokaz mi w ktorym miejscu odpisalem na cos, co nie bylo skierowane do mnie? Tak bedzie nam sie latwiej rozmawialo, bo ja twierdze, ze nie robie tego, co mi zarzucasz i nie wiem, skad to wzielas.
Odnosze sie (odpowiadajac) do czyichs postow tylko wtedy, jesli ktos albo pisze cos do mnie, albo, tak, jak tutaj, gdzie jestem jedyna osoba, ktora ma przeciwne zdanie, niz pozostali, kiedy ktos zaneguje moje zdanie. A wiec nie "pisze sobie ogolnie".
Zapisane

Mary

  • Gość
Dlaczego"bojowe"
« Odpowiedź #34 : 2002-08-12, 13:47 »
Własnie na podstawie 'testow' usiluje Ci pokazac na czym polega interpretacja. Nie podales zadnych konkretnych testow a Monika tez nie pisala o ŻADNYCH  konkretnych.
Po prostu chciala ci przekazac w sposob zrozumialy dla wszystkich aczkolwiek nie DOSŁOWNY, ze swojej suni jest pewna i ZADNYCH testow sie nie obawia. Podobnie bylo w przypadku przekonywania ludzi do psow bojowych. Napisala,ze nie bedzie ludzi na ulicy zaczepiac jak swiadkowie Jehowy.Ty odpisales ze o zadnym namawianiu na ulicy nie pisales. Fakt, ale namawianie kogos  moze sie skojarzyc z nagabywaniem na ulicy. Co nie znaczy, ze Ty tak napisales. Skojarzenia , nic wiecej. Dlaczego buldoga nazwales 'bojowcem na emeryturze'? Przeciez psy nie maja emerytury w sensie prawnym, wiec o czym tu mowa? Cudzyslow niczego nie zmienia, skojarzenie zaistnialo.
Monik@, przepraszam za odnosniki do Twoich postow;-) jezeli sobie nie zyczylas.
Zapisane

Buldog

  • Gość
Dlaczego"bojowe"
« Odpowiedź #35 : 2002-08-12, 14:10 »
Mary:

Nie musisz mi pokazywac, na czym polega interpretacja, bo wiem.

Ale "interpretacja" jest potrzebna w przypadku "Wielkiej Improwizacji" na przyklad, bo Mickiewicz nie zyje i jedyne, co mozna zrobic, to juz tylko "interpretowac" - on nam juz nie powie, czego chcial.

A ja, czy Ty, jestesmy tu, na forum i mozemy wyjasnic, o co nam chodzi, jesli ktos nie doczytal, albo nie zrozumial naszych postow.

Oczywiscie ten ktos musi nas chciec sluchac, bo bez tego nie ma rozmowy.

Jesli chodzi o "nagabywanie na ulicy" - ja nie tylko "odpisalem, ze nie pisalem", ale przede wszystkim NIE PISALEM nic takiego!

Czy wedlug Ciebie to, ze mnie sie cos skojarzylo z Twoim tekstem ma byc powodem do pisania, ze "ja nie bede robil" czegos zupelnie innego, o czym nie pisalas?

Jesli napiszesz na przyklad, ze nie podobaja Ci sie zebracy na ulicy, a ja napisze, ze nie mam zamiaru nikogo mordowac tylko dlatego, ze zebrze i Twoj pomysl jest bzdurny, jak mozesz takie rzeczy wypisywac - bo tak mi sie skojarzylo - to uznasz to za sensowne?

Wedlug tego, co dotad piszesz jest przeciez wszystko OK - tak mi sie "skojarzylo" i juz.

A czy ma to cos wspolnego z tym, co napisalas i o co Ci chodzilo?

A dlaczego nazwalem tak buldoga, juz pisalem.
Cudzyslow nic nie zmienia? To ciekawe, po co go wymyslono w ogole.

Nie ma wg Ciebie roznicy miedzy np. piekny, a "piekny"? Nic Ci to nie daje do myslenia?
Zapisane

Mary

  • Gość
Dlaczego"bojowe"
« Odpowiedź #36 : 2002-08-12, 15:46 »
No wiec tlumacze jeszcze raz: cudzyslow nie zmienia faktu, ze skojarzenie sie pojawilo, zmienia jedynie jego znaczenie. Jezeli napisze ' brzydki jak karaluch' to bedzie to znaczylo, ze w rzeczywistosci nie jest brzydki bo uzylam cudzyslowia, ale jednoczesnie znaczy, ze brzydota kojarzy mi sie z karaluchem. Jasne?
..."Jesli chodzi o "nagabywanie na ulicy" - ja nie tylko "odpisalem, ze nie pisalem", ale przede wszystkim NIE PISALEM nic takiego! ..."- i o to chodzi, otóż nikt Ci nie zarzucal, ze zatrzymujesz sie na ulicy. Proponuje przeczytaj jeszcze raz mój post;-)) I zasade mechanizmu skojarzen.
I nie polega to na tym, co ująłeś w przykladzie ale na SKOJARZENIU.  Ty przekonujesz w jakis tam sposob, a komus moze sie to kojarzyc z innym sposobem. Nikt nie napisal, ze Twoj pomysl tlumaczenia ludziom jest bzdurny!!!! Gdzie to widziales? A moze skojarzylo Ci się, że skoro Monik@ mowi o nagabywaniu na ulicy, to neguje Twoje zdanie???
Zapisane

Buldog

  • Gość
Dlaczego"bojowe"
« Odpowiedź #37 : 2002-08-12, 17:22 »
Mary:

Nie mam zamiaru tlumaczyc sie, ze nie jestem wielbladem. Wszystko juz jest w poprzednich postach.

Juz pare razy wyjasnialem, ze mowimy o roznych rzeczach.

"Nikt nie napisal, ze Twoj pomysl tlumaczenia ludziom jest bzdurny!!!! Gdzie to widziales?"

Nigdzie. Mozesz mi pokazac, gdzie twierdze, ze ktos tak napisal?

Wspomne jeszcze o takim drobnym fakcie, jak zarzucanie mi przez Ciebie odpisywania na nie skierowane do mnie posty. Prosilem, zebys mi pokazala jakis przykad. I sie nie doczekalem.

To ma byc rozmowa?

I powtarzam - jesli wazniejsze sa dla Ciebie Twoje "skojarzenia", niz to, co ja, czy ktokolwiek inny ma do powiedzenia - zwlaszcza po wyjasnieniu, ze "kojarzysz" blednie, bo chodzi o co innego, to znaczy, ze w ogole Cie nie ciekawi to, co mam, czy kto tam jeszcze ma, do powiedzenia.
Nie widze sensu rozmowy w takim razie.
Zapisane

Mary

  • Gość
Dlaczego"bojowe"
« Odpowiedź #38 : 2002-08-12, 17:47 »
Jesli napiszesz na przyklad, ze nie podobaja Ci sie zebracy na ulicy, a ja napisze, ze nie mam zamiaru nikogo mordowac tylko dlatego, ze zebrze i Twoj pomysl jest bzdurny, jak mozesz takie rzeczy wypisywac - hm, właśnie tutaj napisales, ze tak mozna zinterpretowac wypowiedz. Ale ja nie widzę sensu dalszej dyskusji bo Ty  wszystko  BIERZESZ DOSŁOWNIE. Jeżeli ja napiszę, ze mój pies się ślini, to Ty sie czepisz i bedziesz pisał mniej wiecej tak: " ale sprecyzuj na widok czego sie slini? Bo tak to nie wiadomo o czym dyskutować'

Pozdrawiam i zyczę miłego spedzania czasu nad czytaniem postów, zawsze mozna coś znaleźć.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Dlaczego"bojowe"
« Odpowiedz #38 : 2002-08-12, 17:47 »

Mary

  • Gość
Dlaczego"bojowe"
« Odpowiedź #39 : 2002-08-12, 17:54 »
--------------------------------------------------------------------------------
 
Proponuje jeszcze raz przeczytac to, co napisalem poprzednio - pierwszy post, w ktorym wyjasniam, dlaczego okreslenie "bojowy" dla psa uzywanego do walk ZE ZWIERZETAMI jest bez sensu.
I, ze wlasnie z tego powodu NIE WIADOMO o co chodzi.

A potem dopiero odpisywac. - no właśnie, nie zauważyłeś, ze nikt tu nie odpisywał TOBIE BEZPOSREDNIO, tylko wszyscy brali udzial w ogolnej dyskusji;-)))) A to,że na poczatku dyskusji zadales pytanie, nie zobowiązuje NIKOGO  do odpisywania na nie.
Zapisane

Buldog

  • Gość
Dlaczego"bojowe"
« Odpowiedź #40 : 2002-08-12, 20:20 »
Mary:

Juz wszystko napisalem. A na Twoje odwracanie kota ogonem moge tylko wzruszyc ramionami.

Nie jestem wielbladem - i nie mam zamiaru tego dalej rozwijac. Nie mam nic do dodania.
Zapisane

Monik@

  • Gość
Dlaczego"bojowe"
« Odpowiedź #41 : 2002-08-13, 10:51 »
Mary, gdybyś napisała, że pies się ślini - Buldog natychmiast by odpisał, że "ślini się" to nie jest polsku i jest bez sensu. No a poza tym, z których dokładnie ślinianek najwięcej wydziela, bo to zasadnicza różnica, jeśli chodzi o gęstość śliny. Po czym natychmiast Tobie i wszystkim innym udowodniłby, że tego tak nie napisał, tylko inaczej.
Tak mniej więcej Buldogu wygląda dyskusja z Tobą, dlatego nie mam zamiaru więcej na nią tracić czasu, czego wszystkim też serdecznie życzę.
Zapisane

Monik@

  • Gość
Dlaczego"bojowe"
« Odpowiedź #42 : 2002-08-13, 10:58 »
P.S. Nie Mary, jako normalny człowiek bez kompleksów szkolno-akademickich, nic przeciwko temu nie mam.
Zapisane

Buldog

  • Gość
Dlaczego"bojowe"
« Odpowiedź #43 : 2002-08-13, 12:52 »
Monik@:

Widze, ze to, co napisalem do Mary, mozna rowniez bez zmiany nawet przecinka zadedykowac Tobie.

Nie mam zamiaru sie powtarzac.

A swoja droga - jesli chcialas byc moim przedstawicielem na forum, to Cie musze z przykroscia poinformowac, ze nie zdalas testu.

 :x   :x  :x

W ogole mam wrazenie, ze forum Ci nie jest do niczego potrzebne, bo doskonale sie bawisz rozmawiajac ze soba

 :papa:
Zapisane

myszka

  • Gość
Dlaczego"bojowe"
« Odpowiedź #44 : 2002-08-13, 13:07 »
Mam pytanie ogólne: czemu obrzucacie się niemiłymi stwierdzeniami, przytykami, itp? Przestańcie, to nie jarmark  :( Buldog, rozumiemy że masz wiedzę ok, masz ją, masz pewnie dużo racji, ale twoje posty ciężko się czyta. Gmatwasz sam i nie dziw się że ktoś cię źle rozumie, interpretuje itp. wszystko można na spokojnie  :roll: proszę was nie róbcie tu takiej awantury czy to konieczne? macie różnice poglądów - ok, to przerwijcie w tym miejscu. To nie takie istotne w końcu, więc nie nawracajcie się na siłę... i nie kłóćcie...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Dlaczego"bojowe"
« Odpowiedz #44 : 2002-08-13, 13:07 »

Buldog

  • Gość
Dlaczego"bojowe"
« Odpowiedź #45 : 2002-08-13, 13:21 »
Myszka:

Mozesz pokazac, gdzie kogos czyms "obrzucam"?

Jesli moje posty "ciezko Ci sie czyta", to sobie je podaruj.

Poza tym nie uwazam, zebym mial jakas specjalna "wiedze". Prosze tylko o trzymanie sie pewnych zasad podczas rozmowy. Na przyklad nie przypisywanie mi nie napisanych przeze mnie rzeczy, ani nie przekrecanie tego, co napisalem. I pisanie na temat.

Takie to "zagmatwane"? I tak duzo?

Juz skonczylem.
Zapisane

Mary

  • Gość
Dlaczego"bojowe"
« Odpowiedź #46 : 2002-08-13, 13:35 »
Myszka, czy już rozumiesz???;-) 8)
Zapisane

myszka

  • Gość
Dlaczego"bojowe"
« Odpowiedź #47 : 2002-08-13, 13:41 »
obrzucasz Buldog obrzucasz np teraz mnie. A czym? a napastliwym tonem swoich wypowiedzi... po co on? oburzasz się że uważąm twoje posty za ciężkie  i odrobinę zagmatwane...to moje prawo...wymagasz żeby inni stosowali się do reguł prowadzenia dyskusji, a pierwszą regułą dyskusji jest nieużywanie napastliwego tonu wobec przeciwnika...ja ci stricte niczego nie zarzuciłam, wprost przeciwnie, starałam się ciebie uszanować. I na spokojnie poprosić żebyście wszyscy troszkę "wyluzowali" bo to nie na tym polega...właśnie to sie ciężko czyta, takie koncentrowanie się na tym żeby wykazać błędy przeciwnika, takie analizowanie co kto powiedział, zrozumiał, nie zrozumiał...co kto komu przypisał...tego dyskusja nie dotyczyła. I po co takie?
Zapisane

Buldog

  • Gość
Dlaczego"bojowe"
« Odpowiedź #48 : 2002-08-13, 15:16 »
Myszka:

A jakis przyklad "napastliwego tonu" moze, co?
Bo napisac cos bez podparcia sie jakims sensownym argumentem, moze kazdy. Poza tym - nie uwazam tu nikogo za przeciwnika.

I gdzie sie "oburzam"? Chetnie zobacze. Zauwazylas moze, ze wlasnie zarzucasz mi cos, czego nigdzie u mnie nie ma, czy tego tez nie widzisz? Czy ja sie gdziekolwiek "oburzylem" na Ciebie? Pokaz mi, prosze, w ktorym miejscu? Uwazasz, ze tak mozna robic, rozmawiajac z kims?

Jestem "wyluzowany". Moze dlatego nie mam problemow z rozumieniem tego, co pisza inni - jak to sie co poniektorym, majacym klopoty ze zrozumieniem nawet tego, co napisali sami, zdarza.

Swoja droga, to ciekaw jestem, dlaczego w koncu te "bojowe"? Bo jakos nie zauwazylem dotad odpowiedzi?

 :lol:  :lol:  :lol:
Zapisane

Mary

  • Gość
Dlaczego"bojowe"
« Odpowiedź #49 : 2002-08-13, 17:10 »
:lol:  :lol:  :lol:
Zapisane

myszka

  • Gość
Dlaczego"bojowe"
« Odpowiedź #50 : 2002-08-13, 17:19 »
nieeee ja w takich warunkach pracować nie mogę... :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Dlaczego"bojowe"
« Odpowiedz #50 : 2002-08-13, 17:19 »

Buldog

  • Gość
Dlaczego"bojowe"
« Odpowiedź #51 : 2002-08-13, 17:25 »
Myszka:

To pokazesz mi to, o co prosilem, czy masz jakies problemy ze znalezieniem?

 ;)  ;)  ;)
Zapisane

myszka

  • Gość
Dlaczego"bojowe"
« Odpowiedź #52 : 2002-08-13, 17:31 »
Buldog w taki sposób możemy jeszcze długo się przerzucać tekstami "pokaż" - "masz"-"to nie to" itd. Ja odbieram Twój ton jako lekko napastliwy - mam takie prawo i nie pokażę ci mojego subiektywnego odczucia. Być może nie był on Twoim zamierzeniem. Ale ja go tak odczułam. I koniec. Usatysfakcjonowany? Po prostu chciałam tylko zatrzymać tę wymianę zdań która zeszła z tematu dyskusji i zaczęła być przepychanką w te i wewte. Dziękuję za uwagę.  :idea:  :)
Zapisane

Monik@

  • Gość
Dlaczego"bojowe"
« Odpowiedź #53 : 2002-08-14, 08:46 »
Myszko, myszko...  8) Tylko Ty teraz się nie daj wciągnąć w dyskusję. Miałaś próbkę a ja znam parę przysłów co do tej sytuacji, ale jestem za dobrze wychowana, żeby je przytoczyć.
Zapisane

Buldog

  • Gość
Dlaczego"bojowe"
« Odpowiedź #54 : 2002-08-14, 08:49 »
Myszka:

"Przerzucac"?
Tu nie o "przerzucanie" chodzi, tylko o rozmowe.
Rozmowe mozna zaczac, kiedy obie strony chca rozmawiac.

Chec do rozmowy poznac mozna po tym, ze grzecznie czytaja, co ktos ma do powiedzenia, jesli nie rozumieja, o co mu chodzi, to pytaja, a kiedy skonczy, to przedstawiaja swoje stanowisko.

Na argumenty drugiej strony przedstawiaja swoje konrargumenty, druga strona grzecznie czyta, w razie niejasnosci pyta itd.

To jest wlasnie rozmowa. W formie pisanej akurat, ale w formie "mowionej" obowiazuja takie same zasady.

Kiedy jeden cos pisze, albo mowi, a drugi nie odpowiada na to, co ten mowi, tylko doklada swoje "interpretacje" i "skojarzenia" - i odpowiada na nie, to nie ma rozmowy. Tak samo, kiedy ten "drugi" przekreca wypowiedzi "pierwszego" i na tej "podstawie" na przyklad probuje mu wykazac, ze pisze glupoty.

Moge raz zwrocic uwage, jesli ktos cos takiego probuje ze mna robic, moge drugi - ale to chyba wystarczy?

Zarzucilas mi cos-tam, czego nie potrafisz udowodnic. Jeslibym zrobil to, co napisalas, to by przeciez bylo latwo to znalezc i mi pokazac, czyz nie? Wszystko tu pozostaje napisane - wystarczy siegnac.

Prosze wiec albo nie zarzucac mi nie popelnionych czynow, albo mi je udowodnic. W przeciwnym razie trudno sie nam bedzie rozmawialo.

Trzymajac sie tych zasad mozemy rozmawiac.

Czy to tez jest "zagmatwane", albo "napastliwe"?

Zycze milego dnia.
Zapisane

Mary

  • Gość
Dlaczego"bojowe"
« Odpowiedź #55 : 2002-08-14, 09:08 »
8)
Zapisane

Mary

  • Gość
Dlaczego"bojowe"
« Odpowiedź #56 : 2002-08-14, 09:09 »
Przysłowia madrością narodów Monik@.
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Dlaczego"bojowe"
« Odpowiedź #57 : 2002-08-14, 10:30 »
Myszko,  8)  całkowicie Cie popieram :))

Buldog, proponuję Ci, żebyś postarał się przeczytać swoje posty. Ja próbowałam i jedyne co w nich znalazłam, to żądanie podania encyklopedycznych regułek dotyczących np. określenia "bojowe psy", żądanie trzymania się zasad dyskusji, które ty omijasz szerokim łukiem,  jak np. dokładne czytanie postów pozostałych osób. Do punktowania wypowiedzi też się przyczepię, bo to sprawia że twoja wypowiedz jest mało zrozumiała i nie wnosi w zasadzie nic nowego do dyskusji. Dyskusja nie polega na rozliczaniu przeciwnika z każdego słowa, a na zrozumieniu jego wypowiedzi w całości.

Dla mnie np. określenie pewnych ras jako bojowe jest jak najbardziej na miejscu, i to nie ze względu na agresję, a tylko dlatego, że mam wyobraźnię, i jak ktoś mi mówi, że ma psa w typie bojowca, to ja od razu w wyobrażni widzę psa krótkowłosego o dobrze rozwiniętej muskulaturze itp np. Amstafa . Niekoniecznie mordercę.

I nie będę wyjaśniać pojedynczych słów, podawać żadnych przykładów, bo takowe już podałam ani podawać regułek rodem z PWN.


Jeżeli jesteś w stanie wyrazić swoją opinię na TEMAT w jednym kawałku, bez punktowania i kierowania do konkretnej osoby, to chętnie będę taką rozmowę kontynuować
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Forum Zwierzaki

Dlaczego"bojowe"
« Odpowiedz #57 : 2002-08-14, 10:30 »

myszka

  • Gość
Dlaczego"bojowe"
« Odpowiedź #58 : 2002-08-14, 10:34 »
8)  8)  8)  8)  8)
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Dlaczego"bojowe"
« Odpowiedź #59 : 2002-08-14, 10:58 »
8)  8)  8)  8) 8)  8)  8)  8)  8)  8)  8)  8) 8)  8)  8)  8)  8)  8)  8)  8) 8)  8)  8)  8)  8)  8)  8)  8) 8)  8)  8)  8)  8)  8)  8)  8) 8)  8)  8)  8)  8)  8)  8)  8) 8)  8)  8)  8)  8)  8)  8)  8) 8)  8)  8)  8)  8)  8)  8)  8) 8)  8)  8)  8)

Dla wszystkich  :wink:  :wink:  :wink:  :wink:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny
Strony: 1 [2] 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.102 sekund z 27 zapytaniami.