Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 [3]   Do dołu

Autor Wątek: Dlaczego"bojowe"  (Przeczytany 11450 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Buldog

  • Gość
Dlaczego"bojowe"
« Odpowiedź #60 : 2002-08-14, 11:23 »
Myszka.xww:

Moja opinia "w jednym kawalku" - patrz pierwszy post z 07.08.2002, 7:18.

Cala reszta zostala napisana tylko dlatego, ze zamiast z nia normalnie dyskutowac, pewne osoby zajmowaly sie wymyslaniem "interpretacji" i "skojarzen" do tego, co napisalem.

A to, ze Tobie sie tak a nie inaczej kojarzy pies "bojowy" jest spowodowane tylko i wylacznie ta rozpowszechniona - mysle, ze przez pana Jendrasiaka - nazwa. Gdyby je nazwal pare lat temu np. "bulowatymi", to teraz tak by je wszyscy nazywali, a Tobie by sie rowniez "bulowate" tak kojarzyly, jak teraz "bojowe", wiec to nie jest zaden argument. Ale to zupelnie inny temat.

"Dyskusja nie polega na rozliczaniu przeciwnika z każdego słowa, a na zrozumieniu jego wypowiedzi w całości" - to jest dla mnie cos nowego. U mnie w szkole - i nie tylko - uczyli troche innej dyskusji. Ciekawe w takim razie, jak "zrozumiesz w calosci" kogos, kto bredzi, przeczy sobie i gada od rzeczy? Przy czym to jest tylko przyklad, nie mam na mysli nikogo konkretnego.

I jak chcesz rozmawiac z kims, kto w swoich odpowiedziach przekreca to, co napisalas, albo zarzuca Ci rzeczy, ktorych w ogole nie napisalas? Mozesz mi odpowiedziec na to, chyba dosc proste pytanie?
Zapisane

Mary

  • Gość
Dlaczego"bojowe"
« Odpowiedź #61 : 2002-08-14, 12:01 »
:wink: dla Myszki &Myszki
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Dlaczego"bojowe"
« Odpowiedź #62 : 2002-08-14, 12:11 »
Cytat: Buldog
A ja dalej podtrzymam swoje "glupie pytanie" - czy ktos moze mi wytlumaczyc, co to znaczy "pies bojowy"?
I jak to sie ma

a) do wczesniejszej funkcji tak okreslanych ras, czyli walk ze zwierzetami, glownie psami?

b) znaczenia slowa "bojowy" w jezyku polskim?

Bo wedlug mnie nazwa ta, po pierwsze jest niewlasciwa, bo nie ma nic wspolnego z tymi rzeczami, o ktore spytalem powyzej i wprowadza w blad;
po drugie - wrecz glupia, bo "straszy" ludzi nie znajacych historii tych psow, sugerujac nie wiadomo jakie potwory i powodujac niepotrzebne uprzedzenia, tak, jakby tych, wynikajacych z "opinii" wyrobionej przez pewna grupe wlascicieli, bylo malo.


Nie wygląda mi to na jeden kawałek w temacie. A ja prosiłam o rozmowę jednokawałkową NA TEMAT
Przweczytaj mój post jeszcze raz, tym razem uważnie. Z góry dziękuję :)
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Forum Zwierzaki

Dlaczego"bojowe"
« Odpowiedz #62 : 2002-08-14, 12:11 »

Buldog

  • Gość
Dlaczego"bojowe"
« Odpowiedź #63 : 2002-08-14, 14:16 »
Myszka.xww:

Nic nie poradze na to, "jak Ci to wyglada".

Jesli to, co napisalem, Ci sie wydaje za dlugie, to prosze pokaz mi, jak to "skrocic" tak, zeby nie stracic sensu. Chetnie sie czegos naucze i podszkole w polskim.

Jesli to nie jest "na TEMAT", to chetnie przeczytam jakies uzasadnienie - bo rzucac sobie "zabawnymi" w swoim mniemaniu tekstami, bez podparcia tego zadnym argumentem, moze kazdy. Co jest "nie na temat" w tym tekscie?

Chetnie sie dowiem, coz by to moglo byc "rozmowa jednokawalkowa". Bo z tego, co wiem, to "rozmowa" musi sie skladac co najmniej dwoch "kawalkow" - pytania i odpowiedzi. Choc "rozmowa" tez mozna to nazwac jedynie przy duzej ilosci dobrej woli, bo to jeszcze za malo "kawalkow".

Jesli chcesz sobie ulatwic czytanie moich postow, to proponuje nie czytac ich osobno, a z polaczeniu z postami osob, ktorym odpowiadam. Powinno Ci sie rozjasnic w glowie.

A oprocz tego - spytalem Cie o jeszcze pare rzeczy w swoim poprzednim poscie. Czy ignorowanie tych pytan mam uznac za odpowiedz?
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Dlaczego"bojowe"
« Odpowiedź #64 : 2002-08-14, 14:59 »
A gdzie Ty u mnie zabawny tekst znalazłeś???? :?:  :?:  :?:  :?: Brak odpowiedzi na Twoje pytania możesz traktować jak Ci się żywnie podoba. Sam zresztą napisałeś, że nikt nie ma obowiązku odpowiadać na Twoje pytania, więc z tego przywileju korzystam. Jeżeli pytanie uznam za poważne, wtedy będę odpowiadać.
A to, jak mi sie nazwa bojowy kojarzy, to jest tylko i wyłącznie moja sprawa i niezależnie od tego czy Ci się to podoba czy nie, możesz co najwyżej napisać, czy się z tym zgadzasz, czy nie.
Co do zasad prowadzenia rozmowy - wypowiedzi NIE MUSZĄ składać się z PYTANIA i ODPOWIEDZI, lecz z WYPOWIEDZI różnych uczestników dyskusji.
Buldog, do Ciebie nic nie mam, na pewno w porzo z Ciebie gość, ale niektóre Twoje wypowiedzi mogą być nieco obraźliwe dla innych. Zwłaszcza drobiazgowe czepianie się słów czy zwrotów wyjętych z kontekstu.  Jeszcze raz powtórzę : NIE NA TYM POLEGA DYSKUSJA, nie Ty ustalasz jej zasady i innym uczestnikom nalezy sie szacunek.

PS. Twoim ironizowaniem poczułam sie głęboko dotknięta, więc pozwolę sobie na  8) jednego głębszego. Jeśli masz ochotę, możesz sie dołączyć - zapraszam, tak samo jak pozostałych  :idea:  :wink:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Buldog

  • Gość
Dlaczego"bojowe"
« Odpowiedź #65 : 2002-08-14, 16:43 »
Myszka.xww:

"Zabawna wypowiedz":

"Nie wygląda mi to na jeden kawałek w temacie. A ja prosiłam o rozmowę jednokawałkową NA TEMAT
Przweczytaj mój post jeszcze raz, tym razem uważnie. Z góry dziękuję   :) "

Odebralem to jako probe "zabawnego" spuentowania mojego postu. Co, nie wolno mi? Jesli w Twoim mniemaniu nie mialo to bys zabawne, to przepraszam i cofam to, co napisalem.

"nikt nie ma obowiązku odpowiadać na Twoje pytania":

Tutaj nikt w ogole nie ma zadnego obowiazku. Ale napisalem troche wiecej - rowniez o tym, ze jesli ktos nie chce odpowiadac na pytania, to znaczy, ze nie ma ochoty rozmawiac, albo "olewa" rozmowce. Albo nie wie, co odpowiedziec, bo jest "przyszpilony". Mam sobie wybrac mozliwosci?

"(...) jak mi sie nazwa bojowy kojarzy, to jest tylko i wyłącznie moja sprawa  (...) możesz co najwyżej napisać, czy się z tym zgadzasz, czy nie (...)":

A co zrobilem, Twoim zdaniem?

"zasady prowadzenia rozmowy":

Oczywiscie, ze rozmowa sklada sie rowniez z wypowiedzi. Ale jesli to ma byc rozmowa, a nie dwu-, lub wiecej -stronne oswiadczenia, to w pewnym momencie musza pojawic sie pytania i odpowiedzi. Chyba, ze obie strony sie calkowicie od poczatku zgadzaja z tym, co pisza - widzialas kiedys cos takiego? Mnie sie jeszcze nie udalo. A troche juz zyje.

"drobiazgowe czepianie się słów czy zwrotów wyjętych z kontekstu":

Niczego nie wyjmowalem z kontekstu. Nadal prosze o przyklady. Bo jak na razie sa tu rozne osoby, ktore mi zarzucaja rozne brzydkie rzeczy, a zadna swoich zarzutow nie potrafila obronic (ze nie wspomne o tym, ze malo kto w ogole probowal). A w przeciwnym razie rozmowa nie ma sensu - juz pisalem, nie bede udowadnial, ze jestem wielbladem.

"ironizowanie":

Nigdzie nic takiego nie robilem. Przeprosilem juz za "zabawne", bo widocznie zle to odebralem. A reszta czeka na odpowiedz. Chocby ten przyklad skrocenia mojego tekstu, albo wyjasnienie mi, co w nim jest "nie na temat". No, ale trzeba chciec rozmawiac.

Jesli pisze "chetnie sie dowiem", albo "chetnie sie czegos naucze" to nie jest zadna ironia. Juz prosilem o nie-interpretowanie, tylko odbieranie doslownie tego, co pisze.

Czekam.

I tez nic do Ciebie nie mam, jakby kto pytal.
Zapisane

Buldog

  • Gość
Dlaczego"bojowe"
« Odpowiedź #66 : 2002-08-14, 16:46 »
Myszka.xww:

Aha - przeciw  8) rowniez nic nie mam.
Zapisane

Buldog

  • Gość
Dlaczego"bojowe"
« Odpowiedź #67 : 2002-08-14, 16:50 »
Myszka.xww:

I jeszcze jedno - nigdzie rowniez nie twierdze, ze to ja ustalam zasady dyskusji.
Bynajmniej. Opracowali je juz starozytni Grecy - i niewiele sie od tego czasu zmienilo. Wystarczy sie do nich dostosowac.

A ja je tylko przypominam ;)  ;)  ;)
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Dlaczego"bojowe"
« Odpowiedź #68 : 2002-08-14, 22:20 »
Oki, Buldog, jeśli równierz nie masz nic przeciw  8) , to zapraszam wszystkich uczestników tej dyskusji do pubu o nazwie KLUB AA. Tam się wuluzujemy, ochlejemy i może nam wszystkim przejdzie  :wink:  8)  8)  8)
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Forum Zwierzaki

Dlaczego"bojowe"
« Odpowiedz #68 : 2002-08-14, 22:20 »

Mary

  • Gość
Dlaczego"bojowe"
« Odpowiedź #69 : 2002-08-14, 22:20 »
Cytat: Buldog
Mary:

"...Nie mam zamiaru tlumaczyc sie, ze nie jestem wielbladem..".- hm skoro twierdzisz,że piszesz jasno i wyraźnie żeby KAŻDY  mogł Cię zrozumieć, to co to niby znaczy? Jak mam zinterpretować, ze nie jesteś wielbładem? i kto Cię prosił o tłumaczenie ,że nie jestes wielbłądem? Przecież wiemy to bo wielbłądy nie potrafią pisać. A skoro mam dosłownie brać Twó tekst, bez skojarzeń , interpretacji, to ........... no to co?
 :lol:  :lol:  :lol:
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Dlaczego"bojowe"
« Odpowiedź #70 : 2002-08-14, 22:40 »
Usłyszałam swego czasu określenie : "rozbijanie g***a na atomy" i zdaję się, że tu zachodzi właśnie to zjawisko. Nie wiem jak wy, ale ja idę się  :alkoholik:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Mary

  • Gość
Dlaczego"bojowe"
« Odpowiedź #71 : 2002-08-14, 23:07 »
Fakt, na trzeźwo się tego dalej nie da ciągnąć. :cry:
 8)  8)  8)  8)  8)  8)  8)  8)  8)  8)  8)  8)  8)  8)
Zapisane

myszka

  • Gość
Dlaczego"bojowe"
« Odpowiedź #72 : 2002-08-14, 23:37 »
Myszka, doskonała definicja... macie rację  8)  8)  8) i to szybko, to leczy wszelkie smuteczki.
Zapisane

Buldog

  • Gość
Dlaczego"bojowe"
« Odpowiedź #73 : 2002-08-15, 08:25 »
Wiecie, co, drogie Panie?
Macie racje.
Calkowita. We wszystkim, co mowicie, piszecie itp.

Trudno mi gadac z kims, komu sie nie chce.

Milego dnia i tak dalej zycze.
Zapisane

ZEMAT

  • Gość
Dlaczego"bojowe"
« Odpowiedź #74 : 2002-08-15, 22:41 »
Widzę że z dyskusji zrobiała się kołomyja.
Więc blokuje temat.
Wiadomość dot. tego postu przyjmuje na PW  :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Dlaczego"bojowe"
« Odpowiedz #74 : 2002-08-15, 22:41 »
Strony: 1 2 [3]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.053 sekund z 25 zapytaniami.