Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: który piesek?  (Przeczytany 2254 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

katie

  • Gość
który piesek?
« : 2002-08-11, 22:44 »
Chcę kupić pieska. Najbardziej odpowiadają mi dwie rasy, labrador i golden.
Proszę o wypowiedzenie się na temat tych psów (głownie chodzi mi o goldena,
bo o labradorze już trochę wiem). Może macie jakieś inne propozycje.
To byłby moj pierwszy pies (mogłabym jednak liczyć na pomoc rodziców, którzy
miel kiedyś owczarka niemieckiego). Mieszkam w domku ze sporą działką.
Piesek musiałby jednak na ok. 5 godzin zostawac sam w domu. Najlepiej jesli
byłaby to rasa łatwa do ułożenia, przyjacielska. Nie musi to być pies
obronny (wiem ze golden taki napwno nie jest:), ale mogłby choć trochę
pilnować domu.
Moglibyście mi cos doradzić?
A co możecie powiedzieć o Owczarku podchalańskim?
Jakich warunków wymaga?
Z góry dziekuję za pomoc!
kasia
Zapisane

Zorba

  • Gość
który piesek?
« Odpowiedź #1 : 2002-08-11, 23:24 »
Przepisywane z miesięcznika "Mój pies"
Choroby goldena:
 

 -wady ustawienia powiek
 -alergii skórnej
 -dysplazji stawów biodrowych
 -w starszym wieku zwyrodnienia kręgosłupa
 -w starszym wieku procesów nowotworowych skóry
Zapisane

katie

  • Gość
który piesek?
« Odpowiedź #2 : 2002-08-12, 09:21 »
Dzięki, ale mi chodziło głównie o to jakie ma spelniać warunki, to znaczy, czy może sam zostać na ok. 5 godzin, czy jest łatwy do ułożenia, czy potrzebuje wyjątkowo dużo ruchu itp.
Zapisane

Forum Zwierzaki

który piesek?
« Odpowiedz #2 : 2002-08-12, 09:21 »

gia

  • Gość
który piesek?
« Odpowiedź #3 : 2002-08-12, 10:17 »
Te psy są dość łatwe do układania,co do zostawania w domu na 5 godzin to myślę że można go przyzwyczaić.Tzn. nie wiem jak rozwiążesz kwestię karmienia bo szczeniak je 4-5 razy dziennie a to wypada co jakieś 4 godziny.Ale myślę że to też jest do załatwienia.Jedyne co Ci grozi to niespodzianki w postaci wielkich kałuż..i inne.Czy chcesz tego psa od razu po przywiezieniu go do domu zostawiać tak długo samego? A może jakiś mały urlop? To może być dla niego duży stres:nowy dom i on całkiem sam w nim tak długo.
A dlaczego akurat Golden? Pytam z ciekawości.Pozdrawiam. :P  :P
Zapisane

gia

  • Gość
który piesek?
« Odpowiedź #4 : 2002-08-12, 10:21 »
Acha,apropos Owczarka Podhalańskiego :zdecydowanie odradzam-to nie są łatwe psy dla początkującego,trudno się je układa,bywają agresywne.Goldeny w porównaniu z nimi to aniołeczki,a co powiesz na foksteriera krótkowłosego?
Zapisane

katie

  • Gość
który piesek?
« Odpowiedź #5 : 2002-08-12, 10:28 »
Do końca wakacji mogłabym być z pieskiem od rana do wieczora. Potem gorzej, musiałby na trochę zostawać sam...
A duze kałuże innych piesków nie dotyczą? :)
pozdrawiam
kasia
Zapisane

Cortina

  • Gość
który piesek?
« Odpowiedź #6 : 2002-08-12, 13:39 »
ja mysle ze to bardzo fajne psy szczegolnie dla kogos kto dopiero zaczyna przygode z psami, do zostawania w domu musi sie przyzwyczaic kazdy pies poczatki nie sa latwe ale trzeba to przeczekac, a nad ukladaniem tez trzeba bedzie popracowac. W kazdym razie wydaje mi sie ze to dobry wybor :)
Zapisane

katie

  • Gość
który piesek?
« Odpowiedź #7 : 2002-08-12, 14:21 »
Cortina, a o którym psie mówisz?
A zresztą to już raczej nie ważne. Wybrałam labka.
Teraz tylko, czy ktoś ma szczeniaczki na sprzedaż, lub może polecić jakąś hodowlę?
pozdrowienia
kasia
Zapisane

AniaS

  • Gość
który piesek?
« Odpowiedź #8 : 2002-08-13, 22:27 »
Mialam kiedys Goldena i uwazam, ze to wspaniala rasa. Sa to psy otwarte na kontakty, przyjacielskie i bardzo inteligentne. Polecam, naprawde!
Zapisane

Forum Zwierzaki

który piesek?
« Odpowiedz #8 : 2002-08-13, 22:27 »

Monik@

  • Gość
który piesek?
« Odpowiedź #9 : 2002-08-14, 08:29 »
Katie tylko nie oczekuj, że taki pies przypilnuje Ci domu. Wyglądem też raczej nie odstraszy, bo chyba już wszyscy wiedzą, że to super przyjacielskie psiaki.
Zapisane

Mary

  • Gość
który piesek?
« Odpowiedź #10 : 2002-08-14, 09:38 »
to fakt co pisze Monik@, labki i goldeny to baaardzo przyjacielskie psy;-)) Ale moj, chociaz ma 5 m-cy nie lasi sie do każdego, wybiera raczej nas i naszych znajomych, ktorych zna. Ma jedną wadę;-))) Nudzi sie w domu i dewastuje co popadnie;-))))Mimo tego ze zostaje w domu na 5-6 godzin a nie na osiem i zostaje w towarzystwie psa i kota;-)) Udalo jej sie nawet deski z boazerii poodrywac;-)))
Zapisane

Majk

  • Gość
który piesek?
« Odpowiedź #11 : 2002-08-14, 10:06 »
Hmmm.. Mam pomysł. Wczoraj Grzesio dał ogłoszenie, że szczeniaczek rasy golden poszukuje domu. Tylko, że jest niewidomy. Ale jeżeli ktoś  ma serce to wząlby tego pieska. Ty przeciesz chesz pieska rasy golden lub labrador. A poza tym byś pomogła innym. Desyzja należy do ciebie  ;)
Zapisane

AniaS

  • Gość
który piesek?
« Odpowiedź #12 : 2002-08-15, 01:39 »
To fakt, ze goldeny strozami nie sa. Moj przez 10 m-cy zaszczekal tylko pare razy podczas zabawy, a znajomego pies w ogole nie zareagowal gdy wynosili mu wszystko z domu...  :? Z reszta, w testach "na lagodnosc" golden otrzymuje najwyzsze noty. Wspanialy do dzieci, osob starszych badz uposledzonych. :wink:
Zapisane

asia

  • Gość
który piesek?
« Odpowiedź #13 : 2002-08-16, 00:42 »
lepiej nie kupuj podhalana jeśli zbytnio nie umiesz prowadzić psa.
znajomych podhalan niedawno pogryzł im syna-bo stał za blisko miski gdy pies jadł.   :shock:
a psa kupili dla drugiego syna-jest niepełnosprawny i kupują mu wszystko co chce,a pisek był przecież bardzo słodziutki.teraz urósł na wielkiego i bardzo agresywnego psa i już nie jest taki słodziutki.
lebiej Goldena albo Labka-chociaż że żaden z nich nie obroni.
ale kiedyś widziałam u kogoś w ogrodzie Labka który oszczekiwał wszyskich przechodzących i wyglądał całkiem groznie.niedawno też widziałam Goldena który rzucał się na siatkę jak szłam z psem i szczekał.
ale większość z nich to bardzo przyjacielskie psiaki.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.109 sekund z 22 zapytaniami.