Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Basenji  (Przeczytany 1420 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Siva

  • Gość
Basenji
« : 2003-02-25, 18:32 »
interesuje mnie ta rasa, moze ktos z was wie cos wiecej o tych psach, lub zna jakis ciekawy link???
Zapisane

Jimmy

  • Gość
Basenji
« Odpowiedź #1 : 2003-02-25, 18:46 »
Na googlach znalazłem

http://www.basenji.org/  

http://www.thebasenji.com/

Wejdź na www.google.pl najlepsza wyszukiwarka w necie jak inne wysiadają :)) Z tego co sie tam dowiedzaiłem to jakies pieski z Kongo czy gdzies tam z Afryki.
Zapisane

Aga_owca

  • Gość
Basenji
« Odpowiedź #2 : 2003-02-25, 18:47 »
Ja !! ja znam !!!

Basenji
Jedna z najstarszych ras psów, która pojawiła się w IV wieku przed narodzeniem Chrystusa. Arystokratyczny basenji jest niewielkim, eleganckim, przypominającym gazelę psem używanym dawniej do polowań w Afryce Środkowej.

Znany z tego, że nie szczeka jak inne psy, basenji wydaje jednak różne dźwięki, przypominające jodłowanie, rechot lub warczenie. Inną wyjątkową cechą tej rasy jest tylko jedna ruja w roku (suki innych ras mają ruje dwa razy częściej).

Wrażliwy i chętny do zabawy, basenji może wymagać stanowczego prowadzenia, bowiem bywa nieumyślnie nieposłuszny. Wynika to z jego ciekawości i dociekliwości, które zmuszają go do samodzielnego przebadania i odkrycia wszystkiego w zasięgu jego wzroku. Jest zabawnym i inteligentnym towarzyszem, nie najlepiej jednak sprawdza się w treningu posłuszeństwa.

Basenji kocha dzieci, choć nie demonstruje swoich uczuć w tak otwarty sposób i nie jest tak wylewny jak niektóre rasy. Wymaga dużo ruchu i nie czuje się dobrze w zamkniętych pomieszczeniach. Teren, na którym przebywa musi być dobrze ogrodzony. Poza ogrodzeniem basenji powinien być zawsze na smyczy, inaczej trudno uchronić go przed wypadkiem w ruchu ulicznym.

Pozbawiony typowego dla psów zapachu, pokryty jest gładkim, krótkim, jedwabistym włosem. Czyści go stale w podobny do kotów sposób i dzięki temu bardzo rzadko wymaga kąpieli.

Wzrost w kłębie od 40 do 43 cm, masa ciała psów 11 kg, suk 9,5 kg.


http://www.pedigree.com.pl/select/dogs/images/wg007_g.jpg
Zapisane

Forum Zwierzaki

Basenji
« Odpowiedz #2 : 2003-02-25, 18:47 »

twipsy7

  • Gość
Basenji
« Odpowiedź #3 : 2003-02-25, 18:52 »
http://republika.pl/ypsylonkennel/basengi/szczeniaki.htm
Strona nie jest specjalnie ciekawa, ale możesz skontaktować sie z właścicielką i dowiedzieć się więcej.

Czemu właśnie ta rasa takCię zainteresowała ?
Zapisane

Aga_owca

  • Gość
Basenji
« Odpowiedź #4 : 2003-02-25, 19:03 »
właśnie, te psy nie sa aż...hmmmm.....jakby to powiedzieć.... za piękne
Zapisane

myszka

  • Gość
Basenji
« Odpowiedź #5 : 2003-02-25, 20:38 »
O gustach się nie dyskutuje, nie słyszałaś tego mądrego powiedzenia? :P A mi się podobają te piesie. Fajniutkie!  :D
Zapisane

Pasja

  • Gość
Basenji
« Odpowiedź #6 : 2003-02-25, 20:40 »
Aga-czemu sądzisz ,że nie są za piękne???
Zapisane

amigo

  • Gość
Basenji
« Odpowiedź #7 : 2003-02-25, 21:08 »
Jeszcze mozesz zajrzec na stronke www.basenji.z.pl .
Zapisane

twipsy7

  • Gość
Basenji
« Odpowiedź #8 : 2003-02-25, 21:58 »
Nie chodzi o to czy jest piękny - czy też nie. Osobiście uważam, ze niema psów brzydkich - tak jak kobiet zresztą  ;)
Chodzi mi o charakter tych psów - nie są to "łatwe" psy.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Basenji
« Odpowiedz #8 : 2003-02-25, 21:58 »

Siva

  • Gość
Basenji
« Odpowiedź #9 : 2003-02-25, 22:19 »
dzieki Aga - tego bylo mi trzeba, pozostale linki juz widzialam, na tych polskich nie ma za wiele, a pozostale sa "zagramaniczne" i nie chcialo mi sie czytac :P

mi sie wlasnie bardzo podobaja z wygladu, ale wlasnie - charakterek.
na razie nie zamierzam miec drugiego psa (to znaczy chciec to bym chciala, ale warunki nie pozwalaja), wiec jest to zainteresowanie czysto "platoniczne" ;)
dzieki za pomoc :)
Zapisane

Aga_owca

  • Gość
Basenji
« Odpowiedź #10 : 2003-02-25, 22:37 »
nie ma za co, robię to z przyjemnością, a co do charakteru- to boksery królują !!!
Zapisane

Kala

  • Gość
Basenji
« Odpowiedź #11 : 2003-02-26, 09:27 »
Te pieski są śliczne. Aga że twój Brat ma bokserka to nie znaczy że krulują mój kundelek też jest śliczny  :wink:  :wink:
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.072 sekund z 24 zapytaniami.