Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Salamandra w Tuszyn Lesie  (Przeczytany 1006 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

GEKON

  • Gość
Salamandra w Tuszyn Lesie
« : 2005-04-18, 17:42 »
Na mojej działce która znajdyje się w Tuszyn Lesie.Znalazłem Salamandre,ale nie jestem 100% pewien że to Salamandra.Na spodzie była cała żółta i miała czarne kropki,na drugiej stronie była cała czarna i posiadała takie malusieńki kropeczki.Nie wiem czy dobrze zrobiłem że ją tam zostawiłem? Podobno Salamandry lubią wilgotne lasy tropikalne.W Tuszyn Lesie obok mojej działki jest las. No i czy to jest 100% Salamandra i czy dobrze zrobiłem że ją tam zostawiłem? :roll:  :?:
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Salamandra w Tuszyn Lesie
« Odpowiedź #1 : 2005-04-18, 17:52 »
wilgotny las tropikalny w Polsce... (??)
prosze...
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

GEKON

  • Gość
Salamandra w Tuszyn Lesie
« Odpowiedź #2 : 2005-04-18, 17:54 »
Napisałem że Salamandry lubią wilgotne tropikalne lasy,a obok mojej działki jest las(normalny las). I pytanie co ona mogła tam robić? ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Salamandra w Tuszyn Lesie
« Odpowiedz #2 : 2005-04-18, 17:54 »

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Salamandra w Tuszyn Lesie
« Odpowiedź #3 : 2005-04-18, 17:59 »
w Polsce żyja salamandry plamiste, ale podejżewam że pomyliłeś tą żekomą "salamandre" z traszką.
P.S. salamandry wcale nie potrzebują wilgotnego lasu tropikalnego, bo u nas w Karpatach tez je znaleźdz można :)
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

GEKON

  • Gość
Salamandra w Tuszyn Lesie
« Odpowiedź #4 : 2005-04-18, 18:16 »
Możliwe że to była właśnie Traszka chińska (Cynops orientalis) lub Traszka grzebienista.Dzięki za odpowidzi PePe ;) .
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Salamandra w Tuszyn Lesie
« Odpowiedź #5 : 2005-04-18, 20:49 »
traszka chinska...  :roll:
ach... ci wszędobylscy uchodzcy z Azji...  :roll:   :lol:
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

Adam

  • Gość
Odp: Salamandra w Tuszyn Lesie
« Odpowiedź #6 : 2006-03-10, 19:56 »
Jeśli było dużo deszczu i w lesie było mokro zrobiłeś dobrze.
Jeśli opisałeś ją tak jak naprawdę wyglądała to to była na 100% salamandra plamista.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.054 sekund z 24 zapytaniami.