Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Legwan Zielony-potrzebna rada  (Przeczytany 3612 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ninek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2860
    • WWW
Legwan Zielony-potrzebna rada
« : 2006-04-18, 12:02 »
Chciałabym kupić sobie Legwana Zielonego.Wiem o nich niewiele.Oczywiście wiem jak długo żyją jakie duże rosną itp. ale chciałabym żeby osoby które mają takiego jaszczura udzieliły mi kilku porad.Czy np.nadają się dla niedoświadczonych terrarystów,jak reagują na inne zwierzęta,ile kosztuje sam zwierzak i terarium,średnio ile wynosi koszt utrzymania i co tylko o nich wiecie.
Z góry THX
Zapisane
Psy: Fox, Majka i Vega
Koty: Karmel i Mefisto
Szczury: Mia, Pcheła, Weszka, Zambia, Trufla, Mała Mi, LeeLee i Lilia

"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." Mark Twain
http://szczury.dzs.pl - Klik ;)

Kacper

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 751
  • :)
Odp: Legwan Zielony-potrzebna rada
« Odpowiedź #1 : 2006-04-18, 12:35 »
Poczytaj http://www.legwanzielony.terrarium.pl/ Musisz najpierw pomyślec czy jesteś w stanie zapewnić tak duże terrarium na tego gada
Zapisane

Ninek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2860
    • WWW
Odp: Legwan Zielony-potrzebna rada
« Odpowiedź #2 : 2006-04-18, 12:47 »
Dzięki.To naprawde super stronka.Mam zajęcie na cały dzień :o
Mam warunki do trzymania takiego małego krokodylka(moje mieszkanie ma 160m) tylko jestem ciekawa ile może kosztować takie terarium,z tego co widziałam na tej stronie chyba nie ma nic o cenach   :/ 
Zapisane
Psy: Fox, Majka i Vega
Koty: Karmel i Mefisto
Szczury: Mia, Pcheła, Weszka, Zambia, Trufla, Mała Mi, LeeLee i Lilia

"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." Mark Twain
http://szczury.dzs.pl - Klik ;)

Forum Zwierzaki

Odp: Legwan Zielony-potrzebna rada
« Odpowiedz #2 : 2006-04-18, 12:47 »

pituophis2

  • *
  • Wiadomości: 269
Odp: Legwan Zielony-potrzebna rada
« Odpowiedź #3 : 2006-04-18, 19:38 »
Ja co jakiś czas miewam na przeleczeniu legwany które "ktoś kupił, bo ładne, karmił sałatą i mandarynką" itp, potem pokrzywione trafiają do mnie na przeleczenie, i albo z powrotem do uświadomionego właściciela, albo muszę szukać lepszego domu- ja nie chcę i nie bardzo mógłbym utrzymać kilka legwanów zielonych.
Generalnie odradzam, jeśli nie ma się znacznego obycia z gadami. Trzeba być przygotowanym na to, że legwany są nie tylko trudne w żywieniu i utrzymaniu, dosyć łatwo u nich o choroby niedoborowe, ale także są "niestabilne psychicznie" tzn. są płochliwe, trudno się habituują (oswajają), często ręagują paniką na coś, co wcześniej nie budziło większej reakcji (np. przejście kota obok- widziałem taki przypadek osobiście). Dorosłe samce bywają terytorialne- w obronie terytorium mogą nawet atakować opiekuna, a trzeba być świadomym, że duży legwan może poranić pazurami i pogryźć tak, że rany będą wymagać szycia...
Tak duże zwierzę nie jest też tanie w utrzymaniu.

Radziłbym przemyśleć sprawę jeszcze raz, i zastanowić się nad mniejszą jaszczurką, czymś z mniejszych węży. Agama brodata, bardzo łagodna, to ideał na początek dla osoby chcącej mieć jaszczurkę spokojną i oswojoną. Jak koniecznie MUSI to być gad duży- polecam warana stepowego, ale też nie jest on na pierwszą jaszczurkę dobrym wyborem. Legwan zielony to chyba najgorsza ofiara mody zwierzęcej, jeśli chodzi o gady, i jeden z najgorszych gatunków na początek.
Zapisane

Ninek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2860
    • WWW
Odp: Legwan Zielony-potrzebna rada
« Odpowiedź #4 : 2006-04-19, 14:20 »
Dzięki za rade, od razu widać fachowca.Przemyśle to jeszcze i może rzeczywiście zdecyduje sie na coś mniejszego ale ja poprostu uwielbiam Legwany  :(
Zapisane
Psy: Fox, Majka i Vega
Koty: Karmel i Mefisto
Szczury: Mia, Pcheła, Weszka, Zambia, Trufla, Mała Mi, LeeLee i Lilia

"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." Mark Twain
http://szczury.dzs.pl - Klik ;)
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.171 sekund z 24 zapytaniami.