Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: CZY KTOŚ ZNA SIĘ NA ŻÓŁWIACH?  (Przeczytany 1590 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

nica

  • Gość
CZY KTOŚ ZNA SIĘ NA ŻÓŁWIACH?
« : 2006-09-06, 17:11 »
Mój żółw stepowy ostatnio zrobił się strasznie osowiały, chowa się i nie chce jeść..to zupełnie nie w jego stylu...zupełnie nie wiem co robić!!!!
Zapisane

pituophis2

  • *
  • Wiadomości: 269
Odp: CZY KTOŚ ZNA SIĘ NA ŻÓŁWIACH?
« Odpowiedź #1 : 2006-09-06, 17:19 »
Wiesz, to może oznaczać wszystko, od chwilowego braku apetytu do tego, że żółw umrze za kilka dni...

Opisz jak najwięcej szczegółów dotyczących żółwia. W jakich warunkach jest trzymany ( wielkość terrarium, podłoże, temperatura, UV), czym karmiony, jak długo go masz? Jeśli masz zdjęcia to wstaw.
Zapisane

Ostrogrzbiet

  • Gość
Odp: CZY KTOŚ ZNA SIĘ NA ŻÓŁWIACH?
« Odpowiedź #2 : 2006-09-13, 19:29 »
Witajcie. To najwyraźniej przeziębienie. Kup mu najlepiej witaminy w kroplach dla żółwi lub ptaków do rozpuszczania w wodzie. Rób mu kąpiele w letniej wodzie z tymi witaminami 15-20 min, potem najlepiej żeby się wygrzewał pod lampką (zachowaj bezpieczną odległość min. 30 cm od żarówki. Codziennie. Podawaj mu tylko ulubione smakołyki (podczas wygrzewania). Uważaj na przeciągi żółw nie może chodzić po zimnej podłodze. Pozdrawiam
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: CZY KTOŚ ZNA SIĘ NA ŻÓŁWIACH?
« Odpowiedz #2 : 2006-09-13, 19:29 »

nica

  • Gość
Odp: CZY KTOŚ ZNA SIĘ NA ŻÓŁWIACH?
« Odpowiedź #3 : 2006-09-14, 17:55 »
Dzięki, może tak właśnie jest,już zrobiłam mu kąpiel i go nagrzewam ale te witaminki to mogłoby być ty co mu potrzeba...czy one mają jaką nazwę..lub producenta.. to pognam od razu i kupię.pozdrawiam nica
Zapisane

Edi

  • Gość
Odp: CZY KTOŚ ZNA SIĘ NA ŻÓŁWIACH?
« Odpowiedź #4 : 2006-09-14, 22:07 »
A skąd ta pewność, że to przeziębienie? Pituophis2 napisał już, że takie zachowanie żółwia może być spowodowane wieloma czynnikami, niekoniecznie musi oznaczać chorobę. Nie podałaś żadnych szczegółów(o co też prosił Pituophis2). Podawanie witamin bez wyraźnej potrzeby nie jest dobre dla samego żółwia.
Zapisane

nica

  • Gość
Odp: CZY KTOŚ ZNA SIĘ NA ŻÓŁWIACH?
« Odpowiedź #5 : 2006-09-15, 15:18 »
Bylam u weta i powiedział mi,że mój żółw zachowuje się tak -jak zachowują się żółwie ,gdy przygotowują się do snu zimowego...fakt...że mój żólwik co roku zasypia póżną jesienią ,a budzi się wiosną....ale to nie jego pora na spanko..wet, też był zdziwiony....podal leki.kazał zmienić dietę, naświetlać... i podać witaminy....zobaczymy co dalej będę obserwować
Zapisane

Ostrogrzbiet

  • Gość
Odp: CZY KTOŚ ZNA SIĘ NA ŻÓŁWIACH?
« Odpowiedź #6 : 2006-09-19, 21:30 »
Siemka. Edi ja tylko przypuszczam, że to jest przeziębienie. Nica kup najzwyklejsze witaminy dla ptaków lub żółwi do rozpuszczania w wodzie. Jak coś sie jeszcze będzie niepokojącego działo z twoim żółwiem napisz. Moja siostra jest weterynarzem i napewno ci coś podpowie. pozdro
Zapisane

nica

  • Gość
Odp: CZY KTOŚ ZNA SIĘ NA ŻÓŁWIACH?
« Odpowiedź #7 : 2006-09-20, 22:34 »
Dzięki Ostrogrzbiet!Na razie obserwuję co się będzie z nim dzialo  :),po wizycie u weta....ale jak by co to chętnie skorzystam z porad Twojej Siostry-pozdrawiam nica
Zapisane

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Odp: CZY KTOŚ ZNA SIĘ NA ŻÓŁWIACH?
« Odpowiedź #8 : 2006-09-22, 19:31 »
Cytuj
mój żólwik co roku zasypia póżną jesienią ,a budzi się wiosną

Jak to zasypia? :| Tak sobie, sam? Nie przygotowujesz dla niego specjalnych warunków, trzymasz go normalnie w cieple, najedzonego - i czekasz, aż sobie zaśnie? :mysli:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: CZY KTOŚ ZNA SIĘ NA ŻÓŁWIACH?
« Odpowiedz #8 : 2006-09-22, 19:31 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.055 sekund z 25 zapytaniami.