Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Patyczaki!:)  (Przeczytany 7832 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Schawesterka

  • Gość
Patyczaki!:)
« : 2006-11-29, 13:10 »
Słyszeliście o takim zwierzątku-patyczak?.Jakieś 2 lata temu hododwałam te zwierzątka w domu.Miałam ich około 8 po roku czasu zostałam z jednym takim wielkim (miał na imię Zygmunt).Dużo osób które przychodziły do mnie panicznie się tego bały.Patyczaki nie są grożne,są naprawde sympatyczne.Upodobnaiają się do patyka z nózkami,który chodzi.Z tymi zwierzątakmi trzeba się naprawdę delikatnie obchodzić.Myślę sobie czy znowu nie założyć takiej małej hodowli:)Te zwierzątka fascynowały mnie,bo były fajne i przyjazne:)
Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Patyczaki!:)
« Odpowiedź #1 : 2006-11-29, 13:20 »
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Malawi

  • Gość
Odp: Patyczaki!:)
« Odpowiedź #2 : 2006-11-29, 15:19 »
Ja mam patyczaki rogate i jajka. Owady te są super.Polecam ten gatunek, podobno jest
najmilszym ze wszystkich patyczaków.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Patyczaki!:)
« Odpowiedz #2 : 2006-11-29, 15:19 »

Schawesterka

  • Gość
Odp: Patyczaki!:)
« Odpowiedź #3 : 2006-11-29, 18:51 »
Malwi a nie wiesz gdzie mogłabym je nabyć? bo jakoś ostatnio nie widze ich w sklepach zologicznych...:(
Zapisane

Malawi

  • Gość
Odp: Patyczaki!:)
« Odpowiedź #4 : 2006-11-29, 19:22 »
Na allegro tam możesz kupić jajka i larwy, ale ja proponuje jajka ,bo zimno sie robi i mogą
zamarznąć larwy.
Zapisane

Schawesterka

  • Gość
Odp: Patyczaki!:)
« Odpowiedź #5 : 2006-11-29, 19:24 »
nom pomyślę nad tym:)bo fajnie byłoby znowu założyć hodowolę:)
Zapisane

*Natte1222

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1237
  • caminar.
Odp: Patyczaki!:)
« Odpowiedź #6 : 2006-12-01, 21:20 »
Malawi,jest wiele ciekawszych gatunków :).Choć nie mówię,że rogate są złe,sama mam patyczaki rdzawe,rogate,indyjskie,skrzydlate oraz straszyka filipińskiego(dwa pozostałe już nie żyją :().Szkoda,że tak mało osób wspomina o straszykach,które są masywniejsze od patyczaków i nieraz mają ciekawy wygląd.http://www.mga.com.pl/~adampl/start.php - to świetna stronka o straszykach (tak też się mówi na grupę patyczaków,straszyków i liśćców).Larwami raczej bym nie nazwała młodych patyczaków ;-).Tylko L1,L2,L3(to stadia,w jakich są straszyki,rozpoznaje je się).Ale każdy pisze 'swoją' nazwę  ;p.
Zapisane

Malawi

  • Gość
Odp: Patyczaki!:)
« Odpowiedź #7 : 2006-12-01, 21:48 »
Może nie są najnajpiękniejsze, ale są piękne i są łatwe w chodowli oraz jak to wiele osób uważa najmilszymi patyczakami i najbardziej ruchliwymi są owadami.
Zapisane

*Natte1222

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1237
  • caminar.
Odp: Patyczaki!:)
« Odpowiedź #8 : 2006-12-01, 22:01 »
Nie patyczakami,bo straszyk to straszyk,a patyczak to patyczak ;) ;p.Ja je w każdym razie lubię,choć moja rodzinka 100000 razy bardziej woli patyczaki niż straszyki(ich to się chyba boją xD).No,z patyczaków to trochę skrzydlatych,bo latają(ale nie tak jak je wyjmę z terra to od razu,tylko leciutko trzeba podrzucić - ale po cóż tak męczyć,ja nie robię tego często).
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Patyczaki!:)
« Odpowiedz #8 : 2006-12-01, 22:01 »

Schawesterka

  • Gość
Odp: Patyczaki!:)
« Odpowiedź #9 : 2006-12-01, 22:52 »
Natte!-bardzo ładny gatunek patyczaków,podobają mi się:)
Zapisane

*Natte1222

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1237
  • caminar.
Odp: Patyczaki!:)
« Odpowiedź #10 : 2006-12-02, 15:56 »
No,skrzydlate są super - piękne i jeszcze te dłuuugie nogi(na które trzeba uważać ;)).
Zapisane

Schawesterka

  • Gość
Odp: Patyczaki!:)
« Odpowiedź #11 : 2006-12-02, 20:56 »
Natte,a Ty gdzie nabyłaś te skrzydlate patyczaki?...bo w sumie ja sie z takimi nie spotkałam,miałam ale innego gatunku nie latające...też były fajne:)
Zapisane

*Natte1222

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1237
  • caminar.
Odp: Patyczaki!:)
« Odpowiedź #12 : 2006-12-03, 10:23 »
E,one są popularne,poszukaj na forum na tej stronie,co wcześniej podałam.
Zapisane

Schawesterka

  • Gość
Odp: Patyczaki!:)
« Odpowiedź #13 : 2006-12-03, 11:49 »
Hmm...ja miałam patyczaki innego gatunku i tylko własnie ten gatunek mnie interesował,może dlatego o tamtych nie słyszałam:)
Zapisane

Ninek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2860
    • WWW
Odp: Patyczaki!:)
« Odpowiedź #14 : 2006-12-03, 14:20 »
Ja raz wzięłam patyczaki indyjskie i teraz żałuje.... Z jednego zrobiło sie 70 :roll: Teraz mam problem z oddaniem ich, zostało mi 50 sztuk: L1, L2 i możliwe że niektóre już L3
Dla mnie to to sie nie nadaje na zwierzaki domowe....
Zapisane
Psy: Fox, Majka i Vega
Koty: Karmel i Mefisto
Szczury: Mia, Pcheła, Weszka, Zambia, Trufla, Mała Mi, LeeLee i Lilia

"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." Mark Twain
http://szczury.dzs.pl - Klik ;)

Forum Zwierzaki

Odp: Patyczaki!:)
« Odpowiedz #14 : 2006-12-03, 14:20 »

*Natte1222

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1237
  • caminar.
Odp: Patyczaki!:)
« Odpowiedź #15 : 2006-12-03, 19:26 »
Bo jaja trzeba usuwać... :roll:  .A jak chcesz mieć,to przenosić do inkubatora.Toto.......Eh :/.Trzeba trochę o nich wiedzieć,a nie!!!
Zapisane

Schawesterka

  • Gość
Odp: Patyczaki!:)
« Odpowiedź #16 : 2006-12-03, 22:00 »
Nina a z jakiego skąd Ty jesteś?bo ja poszukuje patyczaków i chętnie bym wzięła:)
Zapisane

Ninek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2860
    • WWW
Odp: Patyczaki!:)
« Odpowiedź #17 : 2006-12-04, 13:21 »
Nina a z jakiego skąd Ty jesteś?bo ja poszukuje patyczaków i chętnie bym wzięła:)
Z Brzegu...

Usuwać jaja?? trzeba je najpierw znaleźć, udało mi sie wywalić 20 jaj, więcej nie znalazłam....W inkubatorze?? Niby po co?? Patyczaki świetnie wykluwają sie w moim akwa, jak widać mają dobre warunki i wierz mi że nieco znam sie na patyczakach, do skomplikowanych stworzeń to one nie należą :|
Zapisane
Psy: Fox, Majka i Vega
Koty: Karmel i Mefisto
Szczury: Mia, Pcheła, Weszka, Zambia, Trufla, Mała Mi, LeeLee i Lilia

"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." Mark Twain
http://szczury.dzs.pl - Klik ;)

*Natte1222

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1237
  • caminar.
Odp: Patyczaki!:)
« Odpowiedź #18 : 2006-12-05, 08:45 »
To trzeba się postarać...I potem wyrzucać/oddawać jak nie chcesz mieć tych jaj...Trzeba wybierać na bieżąco,a nie raz na miesiąc(bo co tyle się klują :P).Twój wybór, nie trzeba przenosić do inkubatora :P. I polecam jeszcze raz tą stronę, co wcześniej podałam.
Zapisane

Justy$$

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 71
Odp: Patyczaki!:)
« Odpowiedź #19 : 2006-12-05, 09:24 »
Twój wybór, nie trzeba przenosić do inkubatora :P.
Dlatego nie przenosiłam, łudziłam sie że sie nie wyklują
Ninek :P
Zapisane
"Największe w świecie szczęście na końskim leży grzbiecie"

*Natte1222

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1237
  • caminar.
Odp: Patyczaki!:)
« Odpowiedź #20 : 2006-12-06, 17:08 »
W terrarium się najczęściej wykluwają ;d.Po co się łudzić,jak nie chcesz,to wyszukaj i wyrzuć :D.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Patyczaki!:)
« Odpowiedz #20 : 2006-12-06, 17:08 »

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Odp: Patyczaki!:)
« Odpowiedź #21 : 2006-12-06, 18:35 »
Cytuj
Usuwać jaja?? trzeba je najpierw znaleźć, udało mi sie wywalić 20 jaj, więcej nie znalazłam.

Dlatego hodowcy polecają trzymanie jako podłoże ręczników papierowych, wtedy wyraźnie widać jaja.. Poza tym, terrarium powinno się na jakiś czas myć i wtedy automatycznie usuwasz wszelkie jajka i zanieczyszczenia.. Tak na logikę.

Ja moje patyczaki brałam od hodowcy ze strony www.phasmodea.prv.pl - tam jest spis terrarystów, którzy się tym pasjonują, można im ufać i dostać wiele, często rzadko spotykanych gatunków. Oprócz tego w wielu większych miastach organizowane są giełdy i targi dot. terrarystyki, gdzie można dostać nie tylko gady i płazy, ale tez straszykowate, pająki, owady i akcesoria z nimi związane. Nt. tych drugich proponuję się dowiadywać ze strony www.terrarystyka.pl bądź www.terrarium.com.pl - jak jest coś organizowane, to na pewno tam to znajdziecie.
Zapisane

*Natte1222

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1237
  • caminar.
Odp: Patyczaki!:)
« Odpowiedź #22 : 2006-12-07, 08:28 »
Albo jak chcesz mieć ładne podłoże,to może być piasek(może byc z pola,ale wyprażony).
Zapisane

Ninek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2860
    • WWW
Odp: Patyczaki!:)
« Odpowiedź #23 : 2006-12-13, 14:24 »
Dlatego hodowcy polecają trzymanie jako podłoże ręczników papierowych, wtedy wyraźnie widać jaja.. Poza tym, terrarium powinno się na jakiś czas myć i wtedy automatycznie usuwasz wszelkie jajka i zanieczyszczenia.. Tak na logikę.
Ręczniki są ciężkie w utrzymaniu i ziemia z włóknami kokosowymi najlepiej trzyma wilgoć co patyczaki lubią ;)
Terra myłam dopóki małe sie nie zaczęły wykluwać...Później nie miałam gdzie ich dać na czas sprzątania.
Wszystkie patyki już oddałam ;) Teraz mieszkają wszystkie razem w wielkim akwarium :P
Zapisane
Psy: Fox, Majka i Vega
Koty: Karmel i Mefisto
Szczury: Mia, Pcheła, Weszka, Zambia, Trufla, Mała Mi, LeeLee i Lilia

"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." Mark Twain
http://szczury.dzs.pl - Klik ;)

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Odp: Patyczaki!:)
« Odpowiedź #24 : 2006-12-20, 15:37 »
Co to znaczy, że 'są ciężkie w utrzymaniu'? Wilgoć łatwo utrzymać poprzez codzienne pryskanie wodą, a ręczniki po prostu trzeba odpowiednio ułożyć i co tydzień wymieniać. To ułatwia życie jeśli chodzi o moment wykluwania się młodych. A jaja bardzo łatwo jest usunąć - albo je miażdżysz za pomocą np. chusteczek, albo zbierasz ich kilkadziesiąt, wkładasz do torby i zamrażasz w zamrażarce. Wydaje się brutalne, ale to jedyny sposób, żeby racjonalnie się nimi zajmować i trzymać w nalezytych warunkach - chyba, że produkujesz olbrzymie akwaria i masz nieskończone pola jeżyny, której nigdy Ci nie brakuje.. :P
Zapisane

*Natte1222

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1237
  • caminar.
Odp: Patyczaki!:)
« Odpowiedź #25 : 2006-12-21, 18:41 »
A możesz też wyrzucić do kosza, ono 'umrze'z przesuszenia.
Zapisane

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Odp: Patyczaki!:)
« Odpowiedź #26 : 2006-12-22, 15:43 »
Natte, zależy, jaja np. indyjskich są bardzo wytrzymałe i nawet bez wilgoci i ciepła są w stanie przetrwać (chyba, że mówimy o 'inkubacji' na Saharze albo Alasce :P)
Zapisane

*Natte1222

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1237
  • caminar.
Odp: Patyczaki!:)
« Odpowiedź #27 : 2006-12-22, 17:33 »
To można rozgnieść i do kosza :P.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Patyczaki!:)
« Odpowiedz #27 : 2006-12-22, 17:33 »

Malawi

  • Gość
Odp: Patyczaki!:)
« Odpowiedź #28 : 2006-12-22, 23:16 »
A ja mam jajka rogatych juz ponad 3 miesiące i nić sie nie dzieje, terra spryskuje co drugi dzień, jak robiłem 2 razy na dzień to pleśń sie pokazywała.Ale juz jest spoko.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.077 sekund z 27 zapytaniami.