Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 3 [4] 5   Do dołu

Autor Wątek: "Krzywdzenie" koni :P  (Przeczytany 9888 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kfiatek

  • Gość
"Krzywdzenie" koni :P
« Odpowiedź #90 : 2004-09-12, 13:26 »
hhmmm. to dziwne....
Zapisane

Zimoludka

  • Gość
"Krzywdzenie" koni :P
« Odpowiedź #91 : 2004-09-12, 20:06 »
no dziwne :? ale jak juz mowilam te konie są wyjątkowe i to dlatgeo :PPPPPPPPP
Zapisane

Oktaśka

  • Gość
"Krzywdzenie" koni :P
« Odpowiedź #92 : 2004-09-15, 19:31 »
Nie mialam nigdy takiej sytuacji ze moja Wiśnia miała taka dziwaczna fryzure i ten temat dla mnie wcale nie jest smieszny :?
Zapisane

Forum Zwierzaki

"Krzywdzenie" koni :P
« Odpowiedz #92 : 2004-09-15, 19:31 »

Ritka

  • Gość
"Krzywdzenie" koni :P
« Odpowiedź #93 : 2004-09-15, 19:44 »
jest śmieszny..
wszysko odrasta
Zapisane

anieszka

  • Gość
"Krzywdzenie" koni :P
« Odpowiedź #94 : 2004-09-15, 20:42 »
no wlasnie :D byleby szybko odrastaly zeby nie musialy patrzec na nieudolnosc wlascicieli (nie wszystkich oczywscie)
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
"Krzywdzenie" koni :P
« Odpowiedź #95 : 2004-09-15, 21:04 »
no ryżemu już znów leży grzywka ;) jeszcze troszkę podrośnie i poprzerywamy ciut :P

Kamelia

  • Gość
"Krzywdzenie" koni :P
« Odpowiedź #96 : 2004-09-16, 15:06 »
a ja Gigiemu nie przerywam bo mu potem takie cusie odrastają i to mnie wkurza :)
----
a co do oktaśki to jak ci się nie podoba to nie czytaj
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
"Krzywdzenie" koni :P
« Odpowiedź #97 : 2004-09-16, 21:12 »
mryhyhy podziwiać :P

Inwersja :*

  • Gość
"Krzywdzenie" koni :P
« Odpowiedź #98 : 2004-09-23, 21:32 »
no wlasnie zastanawiam sie jak tu jeszcze skrzywdzic tego mojego myszora zeby bylo dobrze :P ona ma bardzo rzadka grzywe moze nie bardzo ale nujnej w kazdym razie nie ma chcialabym cos zrobic zeby troche wiecej tych wlosow miala albo nie wiem zeby jakos przyzwoicie wygladala :D jak narazie to niewiemy zo robic chcialabym irokeza ale ona ma malo sterczace wlosy wiec musialabym zrobic krotkiego bardzo... a czy jak bym zrobila dosyc krotkiego irokeza to czy potem wlosy rosly by "na stojaco"??

aha i mam jeszcze pytanko co do ogona. od jakiegos czasu Inwersja trze ogon wyciera sobie tuz kolo nasady ogona pytalam sie ludziow i w koncu nic z tego dobrego ie wyszlo wykompalam jej ladnie ogon stosuje preparaty alty cos tam no i troche przestala ale jaka moze byc tego przyczyna?? i co zrobic zeby doprowadzic tego ogona do porzadku jak sciac zeby te trzy wlosy na krzyz na zadzie wygladaly przyzoicie? Pomozcie!! :D:D :wink:  :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

"Krzywdzenie" koni :P
« Odpowiedz #98 : 2004-09-23, 21:32 »

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
"Krzywdzenie" koni :P
« Odpowiedź #99 : 2004-09-23, 21:56 »
po pierwsze, najlepiej by było jakbyś ścięła ją na łyso, najładniej by odrasałao i miałabyś pewność że odrośnie w górę, jakbyś tan ja wiem..na 5cm ścięła też powinno stanąć mniej lub abrdziej, czasem dopiero na drugi czdzień grzywka wstaje , czasem zmoczenie jej pomaga.... na rzadką grzywkę broń boże przerywanie a jedynie cięcie cięcie i jescze raz cięcie, owszem odrasta grzywa w górę jak już stanie i o dziwo na dłuższej długości włosów stoi jak odrasta sobie spokojnie z irokeza niż jak się ścinało żeby stanęła ;) moja bubcia z takim została jak zaczęłam ciąć do długości takiej żeby stało :P na grzywkę nie patrzeć z przodu bo wygląda pedalsko hehe....a w tpiku tym zdaje się a napewno w tym z czaprakami filcowymi jest zdjęcie jak wyglądał jakieś 2-3 tyg temu i jak już mu odrosło, zresztą teraz już właściwie leży







a jeżeli chodzi o tarcie ogonem to najprawdopodobniej dwie przyczyny - robaki lub nadmiar białka w pokarmie

Inwersja :*

  • Gość
"Krzywdzenie" koni :P
« Odpowiedź #100 : 2004-09-23, 22:01 »
hmm wlasnie tak mysle jutro jej zrobie irokeza tylko sie zastanawiam skoro ona ma rzadkie wlosy to i tak przez to scinanie beda jej staly prawda? :P kurcze irokeza nigdy nie robilam zasze miala troche dluzsza ale teraz naprawde musze cos zrobic bo wyglada dzwacznie nawet grzywka jest taka skapa.  a czy zrobi sie gestrza przez ciagle przycinanie? :D mialabym taka nadzieje... :D

A co sadzisz o ogonku??
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
"Krzywdzenie" koni :P
« Odpowiedź #101 : 2004-09-23, 22:13 »
powinna się zrobić lepsza, jeden z naszych koni też tak miał i ścięty został na łyso łącznie z grzywką i odrosła mocniejsza i gęstsza, proponuję żebyś zrobiłą to samo, wbrew pozobrom grzywa szybko odrośnie a gęstość jej nie ma znaczenia aż takiego czy będzie stała czy nie, każdy włosek z osobna jako że lekki będzie rósł w górę i nic nie będzie go ściągało w dół,weź swoje włosy w garść i obróć do górynogami, na pewnej długości stoją bez zaginaniu asię bez problemu a koński włos w końcu jest sztywniejszy

a ogonek...przyczynę już ci podałam.,..a co do cięcia....bo ja wiem..jak obetniesz to i tak będzie odrastał i sterczał...myślę że jak już coś może poszarpane końcówki obciąc..albo wystrzyc wzdłuż rzepu tak jak niektórzy robią

Inwersja :*

  • Gość
"Krzywdzenie" koni :P
« Odpowiedź #102 : 2004-09-23, 22:16 »
oj sorka nie zauwazylam tego pod zdjeciami :P kurcze moze naprawde za duzo bialka dostaje ale dziwne bo dostaje tak jak wszystkie a inne nie maja... robaki naopewno nie bo odrobaczana niedawno... a czy sa jakies jeszcze metody? bo moje uskutecznianie z preparatami chyba nazbyt duzo nie daje... chyba ze zmniejsze dawke paszy moze to cos dobrego zrobi??
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
"Krzywdzenie" koni :P
« Odpowiedź #103 : 2004-09-23, 22:23 »
:Oo:  dziwne masz podejście....dostaje tak jak inne...a ja zawsze myślałam że schemat treningów dopasowuje się indywidualnie do konia a tym bardziej porcje żywieniowe przypadające na niego...jeden koń lepiej wykorzystuje paszę, inny gorzej, jeden bardziej się męczy w czasie pracy inny mniej, ten pracuje więcej tamten mniej, jeszcze kolejny mniejszy od reszty ale za to szybszy ma metabolizm...w życiu nie powinno paść z ust koniarza takie swtwierdzenie jak padło...." dziwne bo dostaje tak jak wszystkie a inne tego nie mają" wybaczcie ale.... :stupid:

Inwersja :*

  • Gość
"Krzywdzenie" koni :P
« Odpowiedź #104 : 2004-09-23, 22:28 »
moze z wszystkie rpzesadzilam ale kon obok ma treningi razem ze mna tak samo intensywne, pasze wykorzystuja bardzo podobnie zreszta dopasowywane maja tak samo i wogole. jednak w calej stajni ktora liczy nie malo koni jest jednym wyjatkiem? no nie wiem mi sie wydaje ze raaczej od paszy to nie jest...

bosz no racja przeciez, zamulona jakas dzisiaj jestem nie wiem... jak to stwierdzila Agnieszka ze stajni tylko bym jakies choroby u niej wynajdywala i mi to z glowy wyleciec nie moze... :P jaki daun ze mnie wogole :P ja juz nie kontaktuje chyba...
Zapisane

Forum Zwierzaki

"Krzywdzenie" koni :P
« Odpowiedz #104 : 2004-09-23, 22:28 »

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
"Krzywdzenie" koni :P
« Odpowiedź #105 : 2004-09-23, 22:37 »
a skąd wiesz ile dokładnie przyswaja białka i innych składników z paszy?przyglądałaś się w czyjej kupce więcej owsa zostaje?mierzyłaś metabolizm obu koni?bo ja nie sądzę, no chyba że po koniu widać że jest dość chudy i nawet nie ma możliwości żeby była zbyt duża ilość białka,powiem ci tyle że czasem starcza dawka trawy większa by dla konia nogi spuchły albo żeby już tarł ogonem, właśnie z nadmiaru białka

Zimoludka

  • Gość
"Krzywdzenie" koni :P
« Odpowiedź #106 : 2004-09-24, 17:31 »
teraz ryży wygląda ślicznie :) grzywka juz faktycznie jest ok :)
Zapisane

ananas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2182
  • Fanatyk Łóżka Sprężynowego
"Krzywdzenie" koni :P
« Odpowiedź #107 : 2004-09-24, 19:39 »
jaki szłodki :kocham: Oka jest taka sama  :wink:  zabronię szeryfowi ścinać jej grzywy bez mojej zgody :P tylko czy taki kasztanek będzie ładnie z długą grzywą wyglądał ??
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
"Krzywdzenie" koni :P
« Odpowiedź #108 : 2004-09-24, 20:34 »

ananas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2182
  • Fanatyk Łóżka Sprężynowego
"Krzywdzenie" koni :P
« Odpowiedź #109 : 2004-09-24, 20:39 »
łeeee jaki śliczny...zaraz sie popłaczę  :D  tak kobieco wyglądał  :wink: ale nie wiem. zaczekam na opinie innych i zobacze bo w symie ryży ślicznie teraz wygląda i wcześniej też. może wstawie tu zdjęcie Okusi to będzie łatwiej coś wymyślić..... a mówicie że po zgoleniu sie zagęści grzywa ? bo taką lichawą ma jak sobie przypomne. możnaby zgolić ale potwm trzeba tak dłuuugo czekać aaż odrośnie  :lol:  ale ja ględze, ludzie wybaczcie
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
"Krzywdzenie" koni :P
« Odpowiedź #110 : 2004-09-24, 20:50 »
napewno się wzmocni i będzie w lepszej kondycji, będzie równiejsza odrastała i powinna być gęstsza, napewno grubsza,brat wyjechał i zabrał aparat bueee...ale może cyknę telefonem jakieś zdjęcie dla jego obecnej grzyweczki :P albo później na dniach zrobię...


muaha po cięciu od razu zmężniał debrosek :P
http://www.daruma.nora.pl/jpg/7k.jpg
http://www.daruma.nora.pl/14.jpg
http://www.daruma.nora.pl/12.jpg
no..może nie całkiem..
http://www.daruma.nora.pl/jpg/39k.jpg
http://www.daruma.nora.pl/13.jpg
;)

Forum Zwierzaki

"Krzywdzenie" koni :P
« Odpowiedz #110 : 2004-09-24, 20:50 »

Liwcia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1847
"Krzywdzenie" koni :P
« Odpowiedź #111 : 2004-09-24, 20:52 »
z krotka grzywka czy dluga- bardzo ladnie wyglada :D... chociaz rzeczywiscie... w dluzszej nieco bardzoej kobieco ;)
Zapisane

Kamelia

  • Gość
"Krzywdzenie" koni :P
« Odpowiedź #112 : 2004-09-24, 21:30 »
a mojemu grzywencja już odrasta :)
Zapisane

kfiatek

  • Gość
"Krzywdzenie" koni :P
« Odpowiedź #113 : 2004-09-25, 23:15 »
ale ta równa grzywka rzeczywiście troszke pedalska :P
ale w irokezie wygląda świetnie!
Zapisane

ananas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2182
  • Fanatyk Łóżka Sprężynowego
"Krzywdzenie" koni :P
« Odpowiedź #114 : 2004-09-26, 12:18 »
to chyba jednak poprosze o zgode na obcięcie :wink:  u nas w stajni Padi ma irokeza i świetnie wygląda, a to jest kasztanek właśnie, w drugim budynku są dwa kasztany i też mają chyba irokezy. ale klaczce to ładniej chyba by łyło w długich  :D  jeszcze nasza Pawanka ma takiego irokezika ale bardziej wygląda to jak jakiś elemetn zbroi, taki 20cm pancerz :P w każdym razie m się tak kojarzy
Zapisane

kfiatek

  • Gość
"Krzywdzenie" koni :P
« Odpowiedź #115 : 2004-09-26, 15:29 »
mi sie irokezy na karusach podobaja strrrasznie!!
Zapisane

anieszka

  • Gość
"Krzywdzenie" koni :P
« Odpowiedź #116 : 2004-09-26, 20:50 »
a mi na laciatkach tzn na jednym laciatku :) wyglada bosko jak znajde te zdjecie to je tu dam
Zapisane

Cieciorka

  • Gość
moje upodobania co do grzywy :]
« Odpowiedź #117 : 2004-10-02, 17:55 »
Ja tam lubię jak koniki mają grzywę takiej normalnej długości, nie równą i w galopie np. taką rozwichrzoną :)

Chociaż ten warkocz tego andaluza też jest prześliczny  :tak:
Zapisane

Forum Zwierzaki

moje upodobania co do grzywy :]
« Odpowiedz #117 : 2004-10-02, 17:55 »

anieszka

  • Gość
"Krzywdzenie" koni :P
« Odpowiedź #118 : 2004-10-02, 20:10 »
o tak w galopie :D gorzej jak sie siedzi na koniu i sie ręce plączą :D a miałam tak na jednym koniu
Zapisane

ananas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2182
  • Fanatyk Łóżka Sprężynowego
"Krzywdzenie" koni :P
« Odpowiedź #119 : 2004-10-02, 20:18 »
grzywa jest bardzo przydatna przy jeżdzie na oklep :P zwłasze jeśli ktos chce cię zrzucić :P
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.074 sekund z 31 zapytaniami.