Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: A.Małecka nie żyje ????!!!!  (Przeczytany 2733 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Asinka 22

  • Gość
A.Małecka nie żyje ????!!!!
« : 2004-08-24, 15:42 »
Dzisiaj dopiero przeczytałam ten artykuł ...
i jestem w szoku !

Odeszła wielka dama polskiego ujeżdżenia – Anna Małecka.
Była bardzo odważną osobą, nie było dla niej rzeczy niemożliwych.
Im większa jest klasa człowieka, tym mniej boi się rozbrykanego konie i tym mniej boi się... brykającego życia.

Ania nie bała się ani konia, ani życia. Pytana, jak radziła sobie w trudnych chwilach, miała jedną odpowiedź: „Chyba mnie dość dobrze wychowano”.

Była dumna, że pierwsi polscy dresażyści to ludzie wykształceni, inteligentni, umiejący się znaleźć nie tylko na czworoboku. Jednym tchem wymieniała Wandę Wąsowską, Elżbietę Morciniec, Andrzeja Sałackiego, Bogusława Misztala, Wojciecha Dąbrowskiego i Krzysztofa Tomaszewskiego.
Ania zawsze walczyła o dobre obyczaje i kulturę w jeździectwie, nie znosiła chamstwa i nowobogackich tonów.
Ta kucha i wiotka Pani była niczym skała oparciem dla przyjaciół. Zarażała swoim optymizmem i energią. Jak romantycy, mierzyła siły na zamiary, a nie zamiary podług sił.
Była niezwykle lojalna i oddana w przyjaźni. Jeżeli już kogoś polubiła, to nawet z wad robiła zalety.
Potrafiła z najbardziej banalnej scenerii wyczarować piękno i elegancję.

Anna Małecka była człowiekiem bardzo zasłużonym dla polskiego jeździectwa. W czasach, gdy nieliczni wiedzieli, co zrobić, by koń zrobił lotną zmianę nogi, Ania tłumaczyła i wydawała książki światowych dresażystów. Przez lata uzbierało się 30 tytułów – pozycji cennych dla miłośników jeździectwa.

Jej śmierć 6 lipca była dla wszystkich szokiem. Nadjeżdżający z przeciwka samochód nie dał jej żadnej szansy. A była świetnym kierowcą.
W takich chwilach pytamy: Panie Boże, dlaczego? - do czego Ci była potrzebna w niebie Ania Małecka? Czy są tam czworoboki, które będzie sędziować? Czy tam na górze ktoś doceni urodę mody jeździeckiej, którą Ania od lat projektowała? Czy w niebie są potrzebne kursy instruktorskie?
Tu, na ziemi była tak potrzebna. Rzadko rodzi się człowiek tak wszechstronny. Ania była doktorem fizyki, dla koni porzuciła karierę naukową, przeniosła się na wieś.
Prowadziła Klub Jeździecki w Zbrosławicach, a w ostatnich latach była prezesem najlepszego w Polsce klubu dresażowego: LKJ Lewada w Zakrzowie. Organizowała zawody jeździeckie, kursy instruktorskie, szkolenia.
Jak każdemu z nas, zależało jej na wielu rzeczach, ale naprawdę kochała dwie: Lewadę i swoje Misieczki – 28-letnią Migrenę i 14-letnią Rodezję. Lewadzie poświecała marzenia i pomysły, a miała ich wiele. O swoich koniach mówiła czule: moje jaśnie panienki.

W imieniu przyjaciół żegnam Cię, Aniu w wielkim bólu. Śpij spokojnie.
Zapisane

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
A.Małecka nie żyje ????!!!!
« Odpowiedź #1 : 2004-08-24, 15:56 »
Asinka, chyba troche pozno.  :roll:
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

Natchniuza

  • Gość
A.Małecka nie żyje ????!!!!
« Odpowiedź #2 : 2004-08-24, 15:56 »
Asinka... No niestety. Tez bylam w szoku, z tym, ze ja sie dowiedzialam dzien po wypadku.
Zapisane

Forum Zwierzaki

A.Małecka nie żyje ????!!!!
« Odpowiedz #2 : 2004-08-24, 15:56 »

Alii

  • Gość
A.Małecka nie żyje ????!!!!
« Odpowiedź #3 : 2004-08-24, 15:58 »
Też o tym juz słyszalam. to straszne.
Zapisane

Natchniuza

  • Gość
A.Małecka nie żyje ????!!!!
« Odpowiedź #4 : 2004-08-24, 16:28 »
Zeby bylo tragiczniej... Kilka dni wczesniej Malecka wrocila z podrozy samochodem za granice, nie pamietam dokladnie, o jakie panstwo chodzilo, ale taka droge przejechala bezpiecznie, po czym jakis zasrany dupek w nia wjechal na zakrzowskim zadupiu w drodze do banku. Nigdy nie wiadomo, kiedy na czlowieka przyjdzie pora  :(
U mnie wszyscy byli w szoku... Ja sama dowiedzialam sie w taki oto sposob:
kumpela - 'jedziesz na pogrzeb?'
ja - 'na jaki pogrzeb?'
- 'no od Ani Maleckiej'
- 'a kto od Ani nie zyje?'
- 'Magda, nie rob sobie jaj! Ania nie zyje!'
 :shock:
Zapisane

Kamelia

  • Gość
A.Małecka nie żyje ????!!!!
« Odpowiedź #5 : 2004-08-24, 16:38 »
ja nie miałam okazji znać tej osoby ale po tym jak ludzie o niej piszą musiała być na prawde wyjątkowa
Zapisane

Natchniuza

  • Gość
A.Małecka nie żyje ????!!!!
« Odpowiedź #6 : 2004-08-24, 17:02 »
Ja za nia nie przepadalam, szczerze mowiac.
Ale fakt, duzo zrobila dla Lewady i w ogole dla jezdziectwa.
Zapisane

Agatra

  • Gość
A.Małecka nie żyje ????!!!!
« Odpowiedź #7 : 2004-08-24, 17:07 »
Słyszałam...Smutne :(
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
A.Małecka nie żyje ????!!!!
« Odpowiedź #8 : 2004-08-24, 17:20 »
Ano smutne :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

A.Małecka nie żyje ????!!!!
« Odpowiedz #8 : 2004-08-24, 17:20 »

Ritka

  • Gość
A.Małecka nie żyje ????!!!!
« Odpowiedź #9 : 2004-08-24, 17:24 »
noo :( lewada już nie będzie taka sama. Nie będziemy biegać po pałacyku i uciekać przed nią :)... a tak na serio to mi naprawde jest żal, cała lewada właściwie opierała się na niej. No i obozy nie będą te same.
Zapisane

Asinka 22

  • Gość
A.Małecka nie żyje ????!!!!
« Odpowiedź #10 : 2004-08-27, 09:48 »
Cytat: Agakonik
Asinka, chyba troche pozno.  :roll:

To fakt, wakacje ....
Zapisane

anieszka

  • Gość
A.Małecka nie żyje ????!!!!
« Odpowiedź #11 : 2004-08-30, 12:49 »
smierc zawsze jest smutna...
Zapisane

Natchniuza

  • Gość
A.Małecka nie żyje ????!!!!
« Odpowiedź #12 : 2004-08-30, 13:11 »
A w tym roku jest jej wyjatkowo duzo. Mowilam, ze to bedzie chu****owy rok! :grr:
Zapisane

anieszka

  • Gość
A.Małecka nie żyje ????!!!!
« Odpowiedź #13 : 2004-08-30, 13:12 »
ja dwa lata temu mialam taki rok ze mialam zbyt duzo smierci moglo by jej wogole nie byc
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.057 sekund z 25 zapytaniami.