Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3 ... 8   Do dołu

Autor Wątek: ??  (Przeczytany 14124 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pacuszka7

  • Gość
??
« : 2004-11-07, 20:15 »
mam takie jedno pytanko - kto z was jeździ konno za prace w stajni?? jak temat sie powtórzył to przepraszam bardzo  :D  :D  :D
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
??
« Odpowiedź #1 : 2004-11-07, 20:17 »
Ja jezdzilam za wolontariat, ale dotyczyl on tylko opieki nad konmi.
Zapisane

moki

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 353
  • Domestosowa kosmitka - Madziarko ;-)
    • WWW
??
« Odpowiedź #2 : 2004-11-07, 20:18 »
U mnie w stajni mam lacznie 8 osób które jeżdża za prace.

Forum Zwierzaki

??
« Odpowiedz #2 : 2004-11-07, 20:18 »

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
??
« Odpowiedź #3 : 2004-11-07, 20:20 »
u mnie w Lipcach tez tak jest.
Zapisane

anieszka

  • Gość
??
« Odpowiedź #4 : 2004-11-07, 20:20 »
ja tak jeźdzę jeśli można to tak nazwać bo mam własnego konia w tej stajni ale on młodziak więc w sumie tą pracą jest lonżowanie uczenie początkujących siodłania, czyszczenia i czasem cos ich pooducze na jeździe ale to z przyjemności a nie z musu i pewnie gdybym tego nie robiła to i tak bym jeździła, jeszcze kilka dni temu wywoziłam obornik, karmiłam poiłam ale już nie musze bo znaleźliśmy nowego stajennego :) chociaż zaczynam za tym tęsknić :D
Zapisane

pacuszka7

  • Gość
??
« Odpowiedź #5 : 2004-11-07, 20:26 »
kurcze bo w sumie trudno jest znaleźć taka prace. z reguły pracuja tak jacys znajomi ludzie lub tacy którzy długo jeżdża. jak na razie szukam w sopocie :(
Zapisane

milkiwaj

  • Gość
??
« Odpowiedź #6 : 2004-11-07, 20:31 »
ja pracuje tak w stajni... tzn. teraz to w sumie poprostu jeżdże im kobyłę i pomagam przy jazdach...
bo taka praca jest dla ludzi którzy maja juz jakąś wiedzę i doświadczenie przy koniach moja droga...
raczej nie powierzy sie opieki nad konmi osobie, która dopiero co zaczęła przebywac z nimi... taka osobe trzeba cały czas pilnować, więc tak naprawdę żadna to pomoc... a jeszcze maja byc z tego jakieś korzysci?... to sie poporstu nie kalkuluje :)
Zapisane

pacuszka7

  • Gość
??
« Odpowiedź #7 : 2004-11-07, 20:37 »
mam doświadczenie - chodziłam na jazdy niecały rok i czasem bywam u kolegi, który ma swoje konie. a pewien chłopak, który nie mial doswiadczenia wogule, pracowal w stajni za kase a potem zacxzal jeździc za prace. własnie szukam teraz tej stajni w której on  pracował. kiedys chodzil do mojej szkoly to bym sie mogla go zapytac ale sie przeniósł wiec lipa  :(
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
??
« Odpowiedź #8 : 2004-11-07, 20:39 »
Cytuj

mam doświadczenie - chodziłam na jazdy niecały rok i czasem bywam u kolegi, który ma swoje konie


no to jeszcze nie takie dosiwadczenie ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

??
« Odpowiedz #8 : 2004-11-07, 20:39 »

milkiwaj

  • Gość
??
« Odpowiedź #9 : 2004-11-07, 20:43 »
ja jeżdże od 6 lat i doskonale zdaję sobie sprawe z faktu, że wiem baardzo mało i potrafię też niedużo... jeździłam w wielu stajniach i przewinęłam sie przez sporo ośrodków... pracowałam już też w paru stajniach, na bardzo różnych zasadach...

a ty wyskakujesz z tym, że jezdzisz od niecałego roku... bez przesady, troche samokrytycyzmu...
Zapisane

pacuszka7

  • Gość
??
« Odpowiedź #10 : 2004-11-07, 20:47 »
no jakies raczej doswiadczenie mam. przynajmniej umiem robic takie podstawowe rzeczy jak; siodłanie, zakladanie ogłowia, czyszczenie i jeszcze kilka innych taki mniej ważnych rzeczy. pozatym mialam w reku kilka dobrych ksiazek o koniach  :)
Zapisane

anieszka

  • Gość
??
« Odpowiedź #11 : 2004-11-07, 21:13 »
w mojej starej stajni przyjmowali nawet osoby które nie jeździły wcale albo nawet nie miały doczynienia z końmi
Zapisane

pacuszka7

  • Gość
??
« Odpowiedź #12 : 2004-11-07, 21:17 »
no wiec własnie  w takim razie moze mnie przyjma z wiekrza checia  :D
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
??
« Odpowiedź #13 : 2004-11-07, 21:18 »
a prosze mogłabyś przytoczyć te książki?

milkiwaj

  • Gość
??
« Odpowiedź #14 : 2004-11-07, 21:21 »
hmm... znaleźć dobrą książkę o koniach...
Zapisane

Forum Zwierzaki

??
« Odpowiedz #14 : 2004-11-07, 21:21 »

pacuszka7

  • Gość
??
« Odpowiedź #15 : 2004-11-07, 21:28 »
czytałam 2 takie teoretyczne, nie pamietam tytułów; jedna chyba maiala tytuł "jazda konna" ale było tam duzo o zywieniu, zachowaniu itp,itd.noi oprócz tego jeszcze takie przygodowe; "uzdrawiacz koni", "kon zwany cieniem", "zaklinacz koni". I własnie namawiam rodziców na "shy boy`a" montiego  :D
Zapisane

Ritka

  • Gość
??
« Odpowiedź #16 : 2004-11-07, 21:36 »
pacuszka, ale nie radze ci mówić że masz doświadczenie. Ja jeżdże od 5 lat, zajmje sie końmi i doświadczenia nie mam żadnego ;)
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
??
« Odpowiedź #17 : 2004-11-07, 21:44 »
tym bardziej po lekturze takich książek jak zaklinacz koni :| zresztą co to ma do doświadczenia? doświadczenie zdobywa wsię w praktyce, przeżywając różne sytuacje...a praca w stajni to nie jest siodłanie koni moja droga, to jest opiekowanie się, wiedza na temat chorób i w momencie kiedy widzisz konia że coś z nim nie tak powinnaś wiedzieć czy to ochwat czy kolka czy co innego i jak udzielić pierwszej pomocy, powinnaś wiedzieć kiedy i jak stosuje się wcierki czy glinki, kiedy się chłodzi kiedy rozgrzewa, co dla konia wolno a co nie i caaałą masę innych rzeczy.... poza tym by uczyć kogoś jazdy powinnaś jeździć już dobre kilka lat i naprawdę dużo umieć, nie tylko zagalopować i kierować koniem...

Natchniuza

  • Gość
??
« Odpowiedź #18 : 2004-11-07, 21:59 »
Niecaly rok... Hahahaha... Dobre :) :wink:
Zapisane

pacuszka7

  • Gość
??
« Odpowiedź #19 : 2004-11-08, 08:50 »
no dobra nie mam doświadczenia :( ale mi chodziłoby bardziej o taka prace powiedzmy stajennego czy cos w tym rodzaju :oops:
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
??
« Odpowiedź #20 : 2004-11-08, 10:22 »
chyba sobi enie zdajesz sprawy co należy do obowiązków stajennego :?

Forum Zwierzaki

??
« Odpowiedz #20 : 2004-11-08, 10:22 »

pacuszka7

  • Gość
??
« Odpowiedź #21 : 2004-11-08, 12:58 »
no to jakim sposobem w stajniach [parcuja ludzie, którzy nie mieli8 doswiadczenia z konmi-kim oni tam sa??
Zapisane

Karletka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3339
  • . . . : : :})i({: : : . . .
    • WWW
??
« Odpowiedź #22 : 2004-11-08, 13:31 »
U nas jest stajenny,który w ogóle nie potrafi konia czyścić :? I to nie jest wolontariusz,tylko STAJENNY. Nie jeździ konno. Oprząta boksy,nieraz czyści konie,sprząta dookoła stajni itp. Jak już był tam z 2 tygodnie to czyścił konia-ja patrze i prawie tam padłam...On glaskał tego konia nie go czyścił... :? Trzymał się blisko wyjścia,że jakby co to on szybko ucieka,ale konia mdokładnie nie wyczyści :? Facet sie wkurzył,zaczął mu wszystko tłumaczyć, co gdzie jak...no i dobra...Tydzień później patrze a on zwou konia zamiast czyścić to go głaszcze :lol:

Ja w wakacje chodziłam często do koni przed jazdą np. pomóc osiodłać,wyczyścić itp, potem nieraz oprzątać boksy...Nie robiłam tego za jazdy,nieraz tylko jak brakowało jeźdzców to wsiadałam ale nie tak,ze byłam przygotowana tylko po porstu "Ala, chcesz an Gracje?" i w dżinsach w trampeczkach :lol: Fajna jest taka praca,dużo więcej się z tego wyciągnie niż z jazdy raz na tydzień...Bo oprócz tego to jeżdzę raz tygodniowo,ale to z pieniedzy a nie za "robotę" ;) Z resztą chodzę tak tylko w wakacje bo w rok szkolny mi mama nnie pozwala :roll:
Zapisane

pacuszka7

  • Gość
??
« Odpowiedź #23 : 2004-11-08, 13:33 »
no wiec różna jest interpretacja stajennego. wychodzi na to ze poprostu trzeba sie popytac co i jak  :)
Zapisane

Ritka

  • Gość
??
« Odpowiedź #24 : 2004-11-08, 13:48 »
no bo praca stajennego nie polega na czyszczeniu koni.
On ma wyczyścić boksy, pomalować stajnie keidy trzeba, pilnować porządku, patrzeć czy konie zdrowe, pilnować żeby sie obcy nie kręcili.


ja w wakacje pracowałam za jazdy. Musiałam posprzątać koniom, osiodłać. stępować, czyścić, koreczkować, wyprowadzać i łapać z padoku.
no i sie wreszcie nauczyłam munsztuk zakładać bo codziennie zakładałam :P
a za to mogłam sobie brać kucke na jazde :P a kucka nie zkręca w lewo hehe :P
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
??
« Odpowiedź #25 : 2004-11-08, 13:50 »
więc wyrazy współczucia że do takiej fachowej stajni trafiłyście gdzie właściwie personel nie wie co tam robi ale robi... a potem ludzie się dziwią że tylu jest pseudojeźdźców łoszących swe mądrości i taka wykwalifikowana w polsce obsada na zawodach...tak wychodzi zatrudnianie niedoświadczonych i nieumiejących za wiele ludzi którzy aż rok niecały jeżdżą albo i mniej już nie tyle do sprzątania boksów ale także do prowadzenia jazd itd

pacuszka7

  • Gość
??
« Odpowiedź #26 : 2004-11-08, 13:51 »
a co to jes to koreczkowanie?? :?
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
??
« Odpowiedź #27 : 2004-11-08, 13:52 »
robienie koreczków

Forum Zwierzaki

??
« Odpowiedz #27 : 2004-11-08, 13:52 »

pacuszka7

  • Gość
??
« Odpowiedź #28 : 2004-11-08, 14:02 »
a tak dokładniej?? :?
Zapisane

Ritka

  • Gość
??
« Odpowiedź #29 : 2004-11-08, 14:06 »
no robienie koreczków na zawody  :wink:
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 8   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.092 sekund z 28 zapytaniami.