Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3   Do dołu

Autor Wątek: Koniec świata 2012  (Przeczytany 21595 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

KuKi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1066
Koniec świata 2012
« : 2008-04-30, 17:44 »
Witam!
      Koniec świata ponoc ma nastpić 12 grudnia 2012r gdyż kończy się kalendarz mająw właśnie na tym dniu.
Czy to prawda, dowiemy się właśnie 12 grudnia 2012r.
Ale teraz chciałbym się dowiedzieć co wy o tym myslicie, bo dudnią o tym w internecie.
Jeśli naprawdę tak będzie jak się mamy na to przygotować, a jeśli to zwykła plotka jakich było wiele nie nalezy się obawiać?
Piszcie wszystko co uwazacie o "Końcu świata 2012"
    Pozdrawiam, KUKI.
Zapisane

Alyszek

  • *
  • Wiadomości: 4752
Odp: Koniec świata 2012
« Odpowiedź #1 : 2008-04-30, 17:58 »
po pierwsze, ja słyszałam że 21 grudnia. :D
po drugie, bzdury.
po trzecie, dla Majów 'świat' to nie był świat, o jakim my zwykliśmy mówić, dla nich był to pewien okres czasu - z tego co pamiętam około 26 000 lat. czyli 'koniec świata' znaczyłby właściwie 'koniec ery'.
Zapisane

KuKi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1066
Odp: Koniec świata 2012
« Odpowiedź #2 : 2008-04-30, 18:09 »
?No niewiem, z filmów - nie nagranych przez jakiegoś dewbila i puszczonych na youtube ale prawdziwe wiadomości na SNN.
To że właśnie wtedy ma być koniec nie powiedzieli tylko majowie, ale układ gwiazd i zdarzenia biblijn nam to mówią.
Gdyż gwiazdozbiory po połączeniu cegoś tam dają nam zrozumiałi i widoczny znak.
Nie wiem jak to dokładnie jest ponieważ nie władam biegle angielskim, moge wyczytrać tylko niektóre zdania no i oczywiście z  tego co wyświetla ekran.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Koniec świata 2012
« Odpowiedz #2 : 2008-04-30, 18:09 »

ogryzek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4120
  • drugs are bad mkay? :>
    • WWW
Odp: Koniec świata 2012
« Odpowiedź #3 : 2008-04-30, 18:35 »
Właśnie:
Dla mnie jest to dziwne, że w każdym zdarzeniu które ma nastąpić, które będzie kataklizmem, jest wplątana katollicka wiara, biblia i te sprawy. ale to tylko ja.
Zapisane
nie interesuj się, nie pytaj się o nic! nie zgubimy się, nie zbłądzimy przecież..
l gg 3474439 l www.mamojestembaklazanem.fbl.pl

3.07-31.07 - w Kletnie ;)

PPSIARA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Koniec świata 2012
« Odpowiedź #4 : 2008-04-30, 18:44 »
Sratytaty doopa w kraty.

W moim krótkim życiu przeżyłam już kilka końców świata. Ten będzie kolejnym.

O tym 2012 mówili jakieś 8 lat temu w Nie do wiary na TVN'ie o_O

A poza tym słyszałam, że ten koniec świata ma być spowodowany 3 wojną światową, która będzie w 2012.

A tak wogóle to słyszeliście, że w 2011 i dwie czwarte mają odrodzić się, ze zdeptanej przez różowego słonia trawy, fioletowo-żółte gigantyczne biedronki ninja i mają zniszczyć całą ludzkość i opanować naszą planetę?! :OO
Zapisane
Głośnym strzałem w swoją głowę rozpoczynam rzeź idiotów.

ogryzek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4120
  • drugs are bad mkay? :>
    • WWW
Odp: Koniec świata 2012
« Odpowiedź #5 : 2008-04-30, 19:07 »
opanować naszą planetę?! :OO
no co ty? ;o
Zapisane
nie interesuj się, nie pytaj się o nic! nie zgubimy się, nie zbłądzimy przecież..
l gg 3474439 l www.mamojestembaklazanem.fbl.pl

3.07-31.07 - w Kletnie ;)

KuKi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1066
Odp: Koniec świata 2012
« Odpowiedź #6 : 2008-04-30, 19:52 »
To żart był ogryzek.;p
Tyle że ten koniec jest najbardziej prawdopodobny, obejżyjcie sobie np. ten film na youtube, ale mocny http://pl.youtube.com/watch?v=6DlQDkOLBRw&feature=related
Zapisane

ogryzek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4120
  • drugs are bad mkay? :>
    • WWW
Odp: Koniec świata 2012
« Odpowiedź #7 : 2008-04-30, 19:58 »
To żart był ogryzek.;p
no co ty ;o
xdd
Zapisane
nie interesuj się, nie pytaj się o nic! nie zgubimy się, nie zbłądzimy przecież..
l gg 3474439 l www.mamojestembaklazanem.fbl.pl

3.07-31.07 - w Kletnie ;)

Kamyczek87

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2088
Odp: Koniec świata 2012
« Odpowiedź #8 : 2008-04-30, 20:02 »
Hahahahah ^____________^
Zapisane
''moim sąsiadem jest anioł
on strzeże ludzkich snów
dlatego wraca późno do domu
na schodach słyszę dyskretne kroki
i szelest
zwijanych skrzydeł
on rano staje w moich drzwiach
otwartych na oścież
i mówi:
twoje okno znowu
świeciło długo
w noc...''

Forum Zwierzaki

Odp: Koniec świata 2012
« Odpowiedz #8 : 2008-04-30, 20:02 »

PPSIARA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Koniec świata 2012
« Odpowiedź #9 : 2008-04-30, 20:14 »
Tyle że ten koniec jest najbardziej prawdopodobny
Fajnie masz
Zapisane
Głośnym strzałem w swoją głowę rozpoczynam rzeź idiotów.

KuKi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1066
Odp: Koniec świata 2012
« Odpowiedź #10 : 2008-04-30, 20:21 »
Nobo po pierwsze:tamte końce świata to normalne kłamstwa były które się nie spełniły a ten jest jeszcze przed nami;p,
po drugie: Na 2012 r się kończy kalędaż majów noi biblia i gwaizdy to wykazały.
Więc  narazie mamy większe prawdopodobieństwo i więcej podstaw na myslenie że koniec świata może nastąpić właśnie 2012r 12 dnia, 12 miesiąca!
Zapisane

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: Koniec świata 2012
« Odpowiedź #11 : 2008-04-30, 20:27 »
każde pokolenie myśli że jest wyjątkowe i że to za ich życia mają nastąpić wielkie wydarzenia jak np. koniec świata. Poza tym, co z tego że kalendarz majów się kończy? Po cholerę było majom liczyć jeszcze większy okres czasu? Jak narazie, to nawet niemcy przewidywali sobie tylko 1000 lat. Przecież w razie gdyby nawet istnieli tak długo, nic nie stało na przeszkodzie, by policzyc następne kilka stuleci.
Takie gadanie...
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

***KITKA***

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3794
    • WWW
Odp: Koniec świata 2012
« Odpowiedź #12 : 2008-04-30, 20:28 »
Nikt nie wie naprawdę kiedy będzie koniec świata. W ten w 2012 roku nie wierzę - Jezuu, Majowie chyba kiedyś musieli skończyć ten kalendarz, jakby skończyli na 2014 to byście mówili że koniec świata będzie wtedy. :P
Zapisane
"Pragnienie bycia kimś innym to marnowanie osoby którą się jest." - Kurt Cobain

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: Koniec świata 2012
« Odpowiedź #13 : 2008-04-30, 20:29 »
Ja nie wykluczam że ten koniec świata może być w 2012..... ale to raczej mało prawdopodobne.
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: Koniec świata 2012
« Odpowiedź #14 : 2008-04-30, 20:30 »
o właśnie kituś, o to mi chodziło, tylko  że nie umiałam się wysłowic XD

A koniec świata może być równie dobrze za 15 minut i 34 sekundy i wszyscy będziemy mieli zonka, o!
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

Forum Zwierzaki

Odp: Koniec świata 2012
« Odpowiedz #14 : 2008-04-30, 20:30 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Koniec świata 2012
« Odpowiedź #15 : 2008-04-30, 20:57 »
w koniec swiata - nie wierze. W to, ze moze COS sie wydarzyc - jak najbardziej - a konkretniej - 3 wojna swiatowa moze zostac ogloszona tego dnia, czy w zblizonym czasie  (tyle, ze to ze zostla ogloszona nie oznacza, ze akurat zacznie sie w tym momencie - bo jak na moje oko, to juz sie rozpoczela...) - chinole tluka tybet, irak, afganistan itp. trzymaja sie za lby z usa, niemcy i to cale "nato" wszedzie sie wpycha, gdzie nie powinno. jeden kraj oglasza swoja niepodleglosc - innemu sie to nie podoba, lada muoment murzyn zostanie glowa usa (ciekawe co na to rzesze nazistow...) itp. itd.....

Co do biblii - biblia, akurat w takich kwestiach ma najmniej do powierdzenia - chocby dlatego, ze jest to ksiazka pisana przez dziesiatki (albo i setki) ludzi, tysiace razy przepisywana, jeszcze wiecej razy tlumaczona na rozne jezyki - rzadko kiedy z orginalu itp. itd.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Koniec świata 2012
« Odpowiedź #16 : 2008-04-30, 22:29 »
Lepiej niech ten koniec świata sobie odpuści,bo w 2012 mamy Euro 2012...:lol:
A na serio,końca świata nie będzie,może sie jedynie skończyć życie na ziemi - najprawdopodobniej w przyszłości będzie to spowodowane wygasaniem słońca - było coś na Discovery.:P

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: Koniec świata 2012
« Odpowiedź #17 : 2008-04-30, 23:51 »
..sami niszczymy nasz świat..
http://pl.youtube.com/watch?v=ultnUgL6Nw8

http://pl.wikipedia.org/wiki/Koniec_%C5%9Bwiata

..jeszcze kiedyś gdzieś słyszałam że księżyc powoli oddala sie od ziemi :roll:
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Koniec świata 2012
« Odpowiedź #18 : 2008-05-01, 00:14 »
Co do biblii - biblia, akurat w takich kwestiach ma najmniej do powierdzenia - chocby dlatego, ze jest to ksiazka pisana przez dziesiatki (albo i setki) ludzi, tysiace razy przepisywana, jeszcze wiecej razy tlumaczona na rozne jezyki - rzadko kiedy z orginalu itp. itd.
z ust (palców) mi to wyjełas, pisane zycie jakis ludzi przez jakis ludzi którzy zyli niewiadomo ile lat potem, co sobie wtedy mysleli i do jakiej 'sekty' nalezeli. zreszta byłó ich tez duzo, biblia niby jest jedna ksiazka ale tyle autorów i tyle razy zmieniania :roll:

hm czy wierze? uwazam ze wkońcu człowiek doprowadzi do końca świata, albo całego albo (oby) tylko swojego gatunku, czyli inne zwierzeta i roslinki itp bedzie sobie dalej żyło, czy to bedzie w 2012r czy za 100lat czy kiedy indziej tego nie wiemy, równie dobrze jutro moze udezyc w nas asteroida albo powtórzyc sie historia z dinozaurami, kto wie co przyniesie przyszłośc. jednak mysle ze nie ma sensu sie przejmowac, tyle razy był ogłaszany koniec swiata, rowniez juz 100% bo przeciez cos w nas ma udezyc, tylko nagle zmieniło kurs, ze nie ma co zwracac uwagi na takie informacje i cieszyc sie zyciem
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

KuKi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1066
Odp: Koniec świata 2012
« Odpowiedź #19 : 2008-05-01, 09:28 »
Estel też to słyszałem. Osobiście nie wykluczam tej opcji że może on nastąpić właśnie w 2012 r, ale bez przesady, zobaczymy co się będzie działo , nie trzeba w to bezgranicznie wierzyć bo wcale nie musi być to koniec świata, może to kolejny koniec jakich już było wiele za mego zycia.

Pozdro.
Zapisane

shihTzu1

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3053
Odp: Koniec świata 2012
« Odpowiedź #20 : 2008-05-01, 10:57 »
Pożyjemy, zobaczymy  :P Chociaż osobiście nie wierzę. Ale coś chyba zaczyna im się przejadać ten 2012, bo niedawno napotkałam książkę "Zagłada ziemskiej cywilizacji w 2024 roku" xP
Zapisane
"Watashi ga ikudo mo motsure nagara
Hieyuku te de
Tsukuru suna no oshiro wo
Machibuseta nami ga sarau
Anata e..
Onegai dareka ga.."

Forum Zwierzaki

Odp: Koniec świata 2012
« Odpowiedz #20 : 2008-05-01, 10:57 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Koniec świata 2012
« Odpowiedź #21 : 2008-05-01, 11:27 »
Cytuj
hm czy wierze? uwazam ze wkońcu człowiek doprowadzi do końca świata, albo całego albo (oby) tylko swojego gatunku,

w CAŁKOWITĄ zagładę ludzi też nie wierze... Wierze, za to w to, że historia lubi się powtarzać - Cywilizacja rozwija sie do pewnego stopnia - a potem siup - spadek do "epoki kamienia lupango". To już było - nie raz - starozytny egipt, rzym itp. itd. Wysoko rozwinięte technologie, które nagle po prostu zginęły. Owszem - aktualnie ludzkosc rozwinieta wyzej niz tamte cywilizacje - to jednak przeszkoda na zaglade nie jest, wrecz przeciwnie... I jakna moj gust jedna z najbardziej prawdpodobnych przyczyn, moze byc jakas bron bilogiczna, ktora wymknie sie spod kontroli...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: Koniec świata 2012
« Odpowiedź #22 : 2008-05-01, 11:35 »
..gdzieś słyszałam że np. USA (inne kraje również) ma tyle różnych bomb i innych tego typu rzeczy, że można kilkanaście razy zniszczyć ziemie :roll:
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

KuKi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1066
Odp: Koniec świata 2012
« Odpowiedź #23 : 2008-05-01, 12:05 »
No to prawda, nawet jeżeli nie będzie armagedonu to ciągłe wojny i konflikty zniszczą ziemie.
Ta teoria jest najbardziej prawdopodobna.
Z całą tą sytuacją w Iraku to myslę że nie potrzebnie polska bierze udział w niej, to nie jest nasza wojna - ale wkrótce może się stać NASZĄ WOJNĄ.
Głópota totalna było zgadzać się zrobić z polski tarcze antyrakietową, bo jak myslicie podczas wojny co poleci najpierw - oczywiście że tarcza antyrakietowa MY!
Troszkę odbiegłem od tematu no ale git.
Zapisane

PPSIARA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Koniec świata 2012
« Odpowiedź #24 : 2008-05-01, 12:17 »
No i najwyżej wszyscy zginiemy. No i co z tego? I tak już nas wtedy nie będzie.
Zapisane
Głośnym strzałem w swoją głowę rozpoczynam rzeź idiotów.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Koniec świata 2012
« Odpowiedź #25 : 2008-05-01, 13:07 »
..gdzieś słyszałam że np. USA (inne kraje również) ma tyle różnych bomb i innych tego typu rzeczy, że można kilkanaście razy zniszczyć ziemie :roll:
pocieszajace, patrzac na to co sie teraz dzieje, to jesli bedzie koniec swaita to chyba przez człowieka :P

No i najwyżej wszyscy zginiemy. No i co z tego? I tak już nas wtedy nie będzie.
xD i kogo wtedy bedziemy winic? :lol: trzeba bedzie jakas komisje powołac, po tym jak wszyscy zginiemy, niech rozpatrzy przez kogo był koniec swiata, kogos bedzie trzeba za to obwinić :lol:
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Koniec świata 2012
« Odpowiedź #26 : 2008-05-01, 14:48 »
 :bezsilny: Koniec świata miał być też w inne dni, gdy polak został papieżem i takie tam... x]
KuKi lepiej na sekty uważaj  :lol: oni zazwyczaj gadają, że koniec świata będzie 'już, teraz' xD
Serio jak byłam mała to tacy jacyś pukali od domu do domu i roznosili ulotki o końcu świata xD XD :hahaha:
Albo do mojej kumpeli tak cyganki xD
Zapisane
Podpis bez przekazu.

KuKi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1066
Odp: Koniec świata 2012
« Odpowiedź #27 : 2008-05-01, 19:29 »
Nie bój żaby nie jestem w żadnej sekcie.;p
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Koniec świata 2012
« Odpowiedz #27 : 2008-05-01, 19:29 »

PPSIARA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Koniec świata 2012
« Odpowiedź #28 : 2008-05-01, 19:44 »
Nie bój żaby nie jestem w żadnej sekcie.;p
Jeszcze.
Zapisane
Głośnym strzałem w swoją głowę rozpoczynam rzeź idiotów.

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Koniec świata 2012
« Odpowiedź #29 : 2008-05-01, 20:09 »
Cytuj
to cale "nato" wszedzie sie wpycha, gdzie nie powinno.

He,he - NATO to także i My,więc też sie pchamy... :P  - ja do NATO nic nie mam. ;p

Cytuj
Z całą tą sytuacją w Iraku to myslę że nie potrzebnie polska bierze udział w niej, to nie jest nasza wojna - ale wkrótce może się stać NASZĄ WOJNĄ.
Głópota totalna było zgadzać się zrobić z polski tarcze antyrakietową, bo jak myslicie podczas wojny co poleci najpierw - oczywiście że tarcza antyrakietowa MY!

Ja mam troszeczkę odmienne zdanie: - Polska dobrze zrobiła jadąc do Iraku i Afganistanu  - trzeba było tylko wcześniej zadbać o własne korzyści,interesy - teraz,już po ptokach. :lol:
To że misje te są źle prowadzone,to już inna sprawa...
A co do tarczy to nie lubię Ruskich i wszystko czym można im poprzeszkadzać,jest ok. :lol: :lol:
Strony: [1] 2 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.08 sekund z 28 zapytaniami.