Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: -uczucia-  (Przeczytany 2559 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
-uczucia-
« : 2011-09-17, 12:17 »
Czy często jest wam np.smutno? Jakie uczucia najczęściej odczuwacie - lubicie je?
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: -uczucia-
« Odpowiedź #1 : 2011-09-24, 19:19 »
Smutek raczej rzadko :)

Uważam, że smutek(oczywiście mówię o tych takich nagłych, nie wiadomo skąd przybyłych) dopada najczęściej, gdy ma się za dużo czasu na rozmyślanie... jak mam czas zapełniony to pierdoły w głowie się nie lęgną :P
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

malinowa,mamba

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 538
  • "Ile warte jest życie? Dlaczego ze sobą wciąż wojny toczycie? Czemu trudny styl życia ciągle prowadzicie? Miłość to rozwiązanie... Czemu tego nie widzicie?"
Odp: -uczucia-
« Odpowiedź #2 : 2011-09-24, 19:55 »
A ja na ogół jestem wesoła osoba... Ale mam gorsze dni jak każdy. Niestety każdy z nas ma jakieś problem, które sprawiają że jest nam smutno. Na szczęście życie jest tak ułożone że daje nam również powody do radości.
Zapisane
"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem,którego można mieć na tym interesownym świecie jest pies. Pocałuje rękę,która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą,on pozostanie"
          George G. Vest

Forum Zwierzaki

Odp: -uczucia-
« Odpowiedz #2 : 2011-09-24, 19:55 »

Grzesiek89

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2178
  • "Dogi to psia arystokracja"
Odp: -uczucia-
« Odpowiedź #3 : 2011-09-26, 02:17 »
Lubicie nie lubicie. Generalnie nie ma uczuć pozytywnych i negatywnych. Wszystkie uczucia są dobre jeśli się je uzewnętrznia. Hamowanie okazywania uczuć doprowadza do agresji i wybuchów. Uczucia lęku, smutku, strachu są dobre bo pobudzają nas do myślenia, do używania mózgu. Uzewnętrzniać można poprzez okazywanie uczuć swoim zachowaniem (płacz, krzyk) lub rozmową o tym co nas boli. Ważne jest, żeby umieć nazywać uczucia i je okazywać. Nie wierzę, że wszyscy są na co dzień uśmiechnięci- to by było dziwne, a już na pewno nadawało by się do leczenia przez psychologów. Tak samo jak nie wierzę że ktoś przeżywa ciągle smutek i strach- jest to nie możliwe. Dzięki czemu lepiej dogadujemy się z otoczeniem i odróżniamy się od zwierząt.
Zapisane
Tak bardzo chciałbym, abyśmy zwariowali
Tak bardzo chciałbym, lecz tak nas wychowali


IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: -uczucia-
« Odpowiedź #4 : 2011-09-26, 13:41 »
Uczucia zależą od sytuacji... Kiedy widzę denerwującą (i kłamliwą, a jakże) reklamę w TV, odczuwam irytację, że traktuje się ludzi jak głupców i zdziwienie, że widać na to zasługują... ;p Kiedy widzę tysiąc piętnasty odcinek sto pięćdziesiątego serialu, odczuwam potrzebę unicestwienia telewizora, a przynajmniej zaprzestania płacenia abonamentu :roll: A kiedy widzę prowokujące tytuły dennych artykułów na WP oraz jeszcze nędzniejsze komentarze do nich, odczuwam wstyd za ludzi za ich potrzebę podłego natrząsania się z innych... To nie są fajne uczucia, ale jest na nie sposób... Psiak na smycz i nad Odrę... Słońce świeci, rzeka szumi, od czasu do czasu jakiś psiarz zagada i nawet można mieć nadzieję, że nie jest to jeden z tych sfrustrowanych osobników, anonimowo plujący jadem w necie... Chyba są jeszcze normalni, zrównoważeni ludzie, radzący sobie z problemami inaczej, niż za pomocą deptania po innych... :/
Zapisane
IBDG Wrocław

Kostka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 13550
Odp: -uczucia-
« Odpowiedź #5 : 2011-09-26, 13:47 »
Uważam, że smutek(oczywiście mówię o tych takich nagłych, nie wiadomo skąd przybyłych) dopada najczęściej, gdy ma się za dużo czasu na rozmyślanie...
To akurat prawda, jak siedze na d.pie i nic nie robie to ciagle rozkminiam co by było gdyby, teraz mam remont w mieszkaniu i pracuję jak mróweczka ze współlokatorami to nie myśle xD

Hamowanie okazywania uczuć doprowadza do agresji i wybuchów.
to ja :P
Uzewnętrzniać można poprzez okazywanie uczuć swoim zachowaniem (płacz, krzyk) lub rozmową o tym co nas boli. Ważne jest, żeby umieć nazywać uczucia i je okazywać.
to również ja. Jak mi źle to siedze raczej samotnie, nawet mi sie plakac nie chce o_o 'wmiatam pod dywan' i idę dalej. Gorzej jest, jak juz nie mam gdzie tego wmiatac :p nie potrafie siasc z kimś i pogadac, chociaż mieszkam z osoba, ktorej w miare ufam i wiem, ze powie mi coś mądrego jeżeli zwróce sie z problemem :p
Zapisane
emocjonalne kanapki

meg

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1231
  • mam bzika na punkcie jamnika ;p
Odp: -uczucia-
« Odpowiedź #6 : 2011-09-26, 20:30 »
Nie wierzę, że wszyscy są na co dzień uśmiechnięci- to by było dziwne, a już na pewno nadawało by się do leczenia przez psychologów.

to chyba psychol ze mnie ...
nawet jak mam dola to ze tak powiem przed nim tez sie smieje
Zapisane
...Pies do niczego nie potrzebuje szpanerskich samochodów, wielkich domów i markowych ciuchów...
pies nie osądza nikogo po kolorze skóry, wierze i pochodzeniu, ale na podstawie tego kim są w środku...
John Grogan " Marley i ja "
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.045 sekund z 24 zapytaniami.