Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: wąż zbożowy  (Przeczytany 15999 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

KuKi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1066
wąż zbożowy
« : 2007-04-30, 13:09 »
Witam wpadł mi w oko pewien wąż, jak się okazało to wąż zbożowy.
I bardzo chciałbym go kupić ale przed tem chce się o nim dowiedzieć coś więcej!
Czy bliski kontakt z nim nie będzie nie bezpieczny,jaki powinienem kupić terrarium na 1 okaz,
czym żywić co zrobić zeby nie uciekał!

Proszę o podpowiedzi!
Zapisane

salsa

  • Gość
Odp: wąż zbożowy
« Odpowiedź #1 : 2007-05-02, 14:56 »
http://www.guttata.pl/glowna.html ...google i wszystko jasne. No i było parę tematów o zbożówkach,poszukaj ^^"
Zapisane

KuKi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1066
Odp: wąż zbożowy
« Odpowiedź #2 : 2007-05-02, 18:29 »
Dzięki serdeczne , napewno coś znajde!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: wąż zbożowy
« Odpowiedz #2 : 2007-05-02, 18:29 »

Nicoole

  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: wąż zbożowy
« Odpowiedź #3 : 2008-08-06, 18:46 »
Wąż zbożowy to waz najodpowiedniejszy dla poczatkujacych hodowcow. terra 100x50x40 z konarem do wspinania sie no i zeby mial sie o co ocierac podczas zrzucania wylinki. Bardzo latwo daje sie oswoic. Nie kasa! Ale te weze lubia uciekac wiec musisz bardzo szczelnie zamykac terrarium. Muszisz karmic go myszkami. Najlepiej zywimi. Raz w tygodniu 1-3 myszki! koniecznie zakupione w sklepie zoologiczym badz nabyte z hodowli. nigdy polne myszy gdyz maja na sobie pelno pasozytow i zarazkow i moga przejsc na weza! Myszke podawaj TYLKO specjalna pensetą! I obserwuj weza podczas jedzenia bo jego zdobycz moze go zranic. Mozesz tez dawac zamrozone jedzenie, ale osobiscie radze podawac zywe, bo do martwego pokarmu trzeba weza przyzwyczaic no i oczywiscie waz traci łowiecki instynkt.
Też planuje kupić zbożówke.. :P :D Pozdrawiam
Zapisane

KuKi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1066
Odp: wąż zbożowy
« Odpowiedź #4 : 2008-08-07, 08:15 »
Nie ma to jak odkopywanie starych topiców;p
Zapisane

Nicoole

  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: wąż zbożowy
« Odpowiedź #5 : 2008-08-07, 17:11 »
ej nie no dobra 1-szy dzien tu jestem zarejestrowana i nie zwrocilam uwagi na date :P A chcialam tylko pomoc :P :)
Zapisane

KuKi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1066
Odp: wąż zbożowy
« Odpowiedź #6 : 2008-08-08, 08:29 »
Ok dzięki... nikt cie za to karać nie będzie;p
Zapisane

Cfaniak

  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: wąż zbożowy
« Odpowiedź #7 : 2012-02-02, 14:01 »
witam orietuje sie ktos czy wielkosc  kryjowki weza jest zalezna od jego dlugosci moj ma ok 120cm    musi miec jakom konkretnom wielkosc?
Zapisane

Ania i Kasia

  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: wąż zbożowy
« Odpowiedź #8 : 2014-08-16, 22:35 »
Witam mam młodego weza zbozowego i mam problem z karmieniem. Wąż  od 3 tygodni nie je i
 zaczynam się martwić. Daje mu martwe mysie osseski, zostawiam na noc i nic. Wąż próbowal widziałam go zjeść raz ale zrezygnował. Osseski daje ciepłe prosto z wody, próbowałam tez pinceta pomachac mu przed nosem ale on się strasznie boi cały czas wszystkiego.  I nadal nie chce jeść. Nie zauważyłam żeby próbował zaatakować moje palce gdy wkładam je do terrarium bo gdy tylko je otwieram wąż się chowa. Nie wiem co mam zrobić.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: wąż zbożowy
« Odpowiedz #8 : 2014-08-16, 22:35 »

bilioner

  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: wąż zbożowy
« Odpowiedź #9 : 2016-11-14, 13:02 »
może będzie miał wylinke albo za ciepłe dla niego wez foliowy woreczek i włóz z oseskiem do ciepłej wody i poczekaj 15 minut wyjmij zostaw zeby był zimny potem włóz go i wez pincete i zacznij nim lekko a jak wtedy nie zje to idz do weterynarza
Zapisane

kajapot

  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: wąż zbożowy
« Odpowiedź #10 : 2017-09-01, 19:47 »
 :VoV:
Zapisane

emilq

  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: wąż zbożowy
« Odpowiedź #11 : 2021-01-10, 11:07 »
Widzę, że są tu miłośnicy beznogich zwierząt  :) Jeśli szukacie wyczerpujących informacji o hodowli tego ciekawego węża to mój kolega założył stronę o nim https://waz-zbozowy.pl
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.085 sekund z 28 zapytaniami.