Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3 4   Do dołu

Autor Wątek: Szkoła uczuć  (Przeczytany 11214 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dziul

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3621
    • WWW
Szkoła uczuć
« Odpowiedź #30 : 2005-01-18, 09:21 »
YEAH ;) autor ksiazki to Nicholas Sparks ;) znalazłam w netQ ;) dzisiaj albo jutro odwiedze biblioteke :P mam kilka kroczków ale mi sie nie chce ruszac z domu :lol: ferie :P
Zapisane
...ama, como si nunca te hubieran herido...

kasia

  • Gość
Szkoła uczuć
« Odpowiedź #31 : 2005-01-19, 09:47 »
Jak już przeczytasz to nam tutaj łądną recenzję fundnij ;)
Zapisane

dziul

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3621
    • WWW
Szkoła uczuć
« Odpowiedź #32 : 2005-01-19, 12:56 »
chyba jednak nie przeczytam :? bo w bibliotece nie ma :P ale trzeba sie wybrac do ksiegarni ;)

wstawiam recenzje z filmu [nie napisana przeze mnie, autora jak cos to przepraszam ;)]:

"Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą; nie dopuszcza się bezwstydu, nie szuka swego, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego; nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz współweseli się z prawdą. Wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, we wszystkim pokłada nadzieję, wszystko przetrzyma. Miłość nigdy nie ustaje." Święty Paweł Apostoł ukazał niezrównany obraz miłości. Wizerunek tak nieskazitelnego uczucia odnajdujemy w filmie pt. "Szkoła uczuć".

Każdej wiosny London Carter wspomina swoje młodzieńcze lata spędzone w małym portowym miasteczku w Północnej Karolinie oraz Jamie Sullivan, dziewczynę, która odmieniła jego życie. Dziewczynę, która nauczyła go jak żyć, mieć nadzieję i pokonywać przeciwności losu.

Jamie Sullivan jest córka miejscowego pastora. Skromna, pracowita, zdolna, chętnie pomaga innym. Jest zupełnie inna niż jej szkolne koleżanki. Jej wygląd, zachowanie nie są uzależnione od opinii innych. Głęboko wierząca, nie obawia się okazywania innym, ze wiara jest nieodłączną częścią jej życia.

London Carter to jeden z najpopularniejszych chłopców w szkole. Zabawny, przystojny, typowy "luzak". Lekkomyślny, nie wie, czego oczekuje od życia. Nie dba o oceny w szkole, razem z przyjaciółmi świetnie się bawi upokarzając innych.

Tych dwoje pozornie dzieli tak wiele i prawdopodobnie nigdy nie zwróciliby na siebie uwagi gdyby nie tragiczny wypadek ich kolegi. Bliżej poznają się podczas przygotowań do wiosennego spektaklu w klubie dramatycznym, w którym London uczestniczy z polecenia dyrektora szkoły. Wkrótce ku zaskoczeniu swojemu i znajomych chłopak uświadamia sobie, że jest zakochany w niepozornej Jamie. Dzięki niej odzywa się wreszcie od przyziemnych spraw i spogląda w przyszłość nieco śmielej. Traci przyjaciół, ale nie rezygnuje z miłości. Spędzają razem wspaniałe chwile, pełne miłości, jakiej wielu nie doświadczy przez całe życie. Potem Jamie odchodzi. Bóg zabiera ją do siebie, a wraz z nią jej niezłomną wiarę.

Miłość Jamie i London ukazana jest w wyjątkowy, nietuzinkowy sposób. Nie widzimy rozstań, zdrady, przemocy czy wszechobecnego seksu. Dostrzegamy zaś jak silna może być miłość dwojga młodych ludzi, jak bardzo może ich zmienić, jak bardzo ich uszczęśliwić, a także jak wiele można pod wpływem tego uczucia osiągnąć. Film jest ambitną próbą przekazania młodemu widzowi, że jest na etapie wielkich wyborów. Ukazuje, że każdy może uwierzyć w lepsze jutro, postawić sobie cele i realizować marzenia. Magią tej opowieści jest to, że przypomina ona każdemu tym, co w życiu jest najważniejsze: bezwarunkowa miłość, nadzieja i wiara. To wartości, o których należy mówić nie tylko ludziom młodym, ale przypominać wszystkim w ciągu całego ich życia. Tak więc jest to także historia ponadczasowa.

Ta opowieść naprawdę uskrzydla, daje nam nadzieję, że idealna miłość i ktoś, kto kocha czystą miłość rzeczywiście mogą istnieć. Świetne role Mandy Moore i Shane'a Westa. Mistrzowski scenariusz Adam Shankman na podstawie powieści, Nicholasa Sparksa "Jesienna miłość", którą również gorąco polecam.
Zapisane
...ama, como si nunca te hubieran herido...

Forum Zwierzaki

Szkoła uczuć
« Odpowiedz #32 : 2005-01-19, 12:56 »

Malwina

  • Gość
Szkoła uczuć
« Odpowiedź #33 : 2005-01-19, 16:22 »
Wielkie dzieki Dziul !!!! Teraz tylko znalesc w bibliotece albo ksiegarni iii zanuzyc sie w swiat ksiazki ....
Zapisane

dziul

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3621
    • WWW
Szkoła uczuć
« Odpowiedź #34 : 2005-01-19, 18:15 »
nie ma za co ;) chetnie sama bym tak zrobiła ale mnie czeka jeszcze trooche poszukiwań :P
Zapisane
...ama, como si nunca te hubieran herido...

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Szkoła uczuć
« Odpowiedź #35 : 2005-01-19, 18:37 »
śliczna recenzja, aż mnie dreszcze przeszły jak ją czytałam ;). Też koniecznie muszę sobie wypożyczyć książkę.
Zapisane

dziul

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3621
    • WWW
Szkoła uczuć
« Odpowiedź #36 : 2005-01-21, 19:14 »
Nio czytajcie szybko :P i piszcie czy fajna ;)
Zapisane
...ama, como si nunca te hubieran herido...

awia

  • Gość
Szkoła uczuć
« Odpowiedź #37 : 2005-01-25, 12:11 »
oo znalalam linka do tego samego tematu na forum
oto on:

http://zwierzaki.org/viewtopic.php?t=8065
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Szkoła uczuć
« Odpowiedź #38 : 2005-02-08, 13:50 »
przeczytałam książkę ;). Sporo sytuacji bardzo różni się od tych na filmie. Części akcji książki nie ma na filmie i na odwrót. Ale ciekawie napisana, w osobie 1 (przez Landona). Polecam :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Szkoła uczuć
« Odpowiedz #38 : 2005-02-08, 13:50 »

dziul

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3621
    • WWW
Szkoła uczuć
« Odpowiedź #39 : 2005-02-09, 19:02 »
Super Norris ;) :cmokkk: znajoma mamy, która pracuje w bibliotece powiedziała że jak tylko bedzie gdzies w ksiegarni ta ksiązka to kupi :D

A gdzieś w gazecie... bodajże 'biblioterapeuta' czytałam recenzje :D
Zapisane
...ama, como si nunca te hubieran herido...

moki

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 353
  • Domestosowa kosmitka - Madziarko ;-)
    • WWW
Szkoła uczuć
« Odpowiedź #40 : 2005-02-10, 22:22 »
Film oglądałam kilka razy pooleciłąm paru osobom i wsztskim się bardzooooooooo podobał. sama załatwiłam sobie całą ścieżkę dzwiękową z filmu a obecnie poluje na książke na allegro.

kasia

  • Gość
Szkoła uczuć
« Odpowiedź #41 : 2005-02-12, 20:26 »
Ja tez polecałam film kilku osobom. I też wszystkim się podobał  :wink:  
Tylko jedno zauważyłam - najlepej oglądać go szamemu albo z naprawde bliską osobą. W większej grupie nie daje takiego efektu..
Zapisane

lawenda

  • Gość
Odp: Szkoła uczuć
« Odpowiedź #42 : 2005-05-22, 15:57 »
ja ksiązki nie cyztałam, ale oglądałm film chyba z 10 razy.....piękny..chyba przeczxytam też ksiązkę
Zapisane

basiunia

  • Gość
Odp: Szkoła uczuć
« Odpowiedź #43 : 2005-06-22, 14:44 »
Uwielbiam ten film! kocham .. i nie wiem co jeszcze... :)
Shane West główny bohater jest niesamowicie przystojny:)
Jezeli ktos nie oglądał to POLECAM! :]
Zapisane

basiunia

  • Gość
Odp: Szkoła uczuć
« Odpowiedź #44 : 2005-06-22, 14:46 »
Uwielbiam ten film.. kocham... i nie wiem co jeszcze :P
Shane West jeden z głównych bohaterów jest śliczny jak na moj gust :)
Wogole jest to jeden z moich ulubionych filmow:)
POLECAM!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Szkoła uczuć
« Odpowiedz #44 : 2005-06-22, 14:46 »

basiunia

  • Gość
Odp: Szkoła uczuć
« Odpowiedź #45 : 2005-06-22, 14:47 »
sory ,ze dwa razy dodałam..
Zapisane

Moniaa

  • Gość
Odp: Szkoła uczuć
« Odpowiedź #46 : 2005-06-22, 15:26 »
Ogladalam w weekend u kolezanki. Bardzo dobry film!!
Zapisane

Liwcia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1847
Odp: Szkoła uczuć
« Odpowiedź #47 : 2005-06-25, 17:08 »
oglądałam :).
Podobał mi się
Zapisane

ewa_dnb

  • Gość
Odp: Szkoła uczuć
« Odpowiedź #48 : 2005-06-25, 23:51 »
Ogladalam ten film chyba z 5 razy i za kazdym razem plakalam....szczerze mowiac to po pierwszym obejrzeniu chodzilam zamroczona i zamyslona z 3 dni...bardzo bardzo bardzo fajny film  :mrgreen:....a aktor grajacy glowna role heh po prostu boski  :kocham: :roll:
Zapisane

agusia1993`

  • Gość
Odp: Szkoła uczuć
« Odpowiedź #49 : 2005-07-01, 11:46 »
Oglądałam i w czasie filmu ryczałam :(
Zapisane

MakroX

  • Gość
Odp: Szkoła uczuć
« Odpowiedź #50 : 2005-07-10, 00:08 »
Yyyyyyyyyy czy chodzi o ten sam film :P Ja znam tytuł "Szkoła uwodzenia" czy to inny jest :P??
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Szkoła uczuć
« Odpowiedz #50 : 2005-07-10, 00:08 »

NaNcY

  • Gość
Odp: Szkoła uczuć
« Odpowiedź #51 : 2005-07-16, 22:36 »
film piekny ale mnie troszke nudził...
Zapisane

Blackie

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5750
  • Christian <333 <loff *_* >
Odp: Szkoła uczuć
« Odpowiedź #52 : 2006-07-12, 10:37 »
Odświeżam wątek ;)
Film genialny. Jakieś pół roku temu kiedy brat mi powiedział, że to oglądał raczej mnie nie ciągnęło z powodu tytułu (Wyraz SZKOŁA mnie odrzuca :P ). Ale jak wyjechałam na wieś nie mogłam się opanować i obejrzałam raz... Później drugi... I tak przez tydzień oglądałam go 2, 3 razy dziennie. Nie mogłam płakać, przy kuzynce nie potrafiłam.
Shane'a Westa pierwszy raz widziałam w filmie i muszę powiedzieć, że grał ekstraaaa :D Dreszcze mnie przechodziły kiedy tak ślicznie patrzył na Mandy Moore... Z takim skutkiem, że aktualnie mam jego 400 zdjęć na kompie + 30 tapet :D
Mandy pięknie śpiewa, ale najchętniej bym ją rozszarpała (chorobliwa zazdrość ;)). Nie poznałam jej na początku, bo zupełnie inaczej wygląda umalowana tak, żeby wyglądało jakby nie była umalowana (:P), niż jak jest umalowana żeby było widać że jest umalowana.
Jednak łza mi już poleciała, kiedy Landon jechał samochodem tak długo, w tle piosenka Switchfoot - You i płakał... I wtedy, kiedy się z ojcem pogodził.
Soundtrack mam częściowo, te najładniejsze piosenki są. Słucham na okrągło, polecam ściągnąć teledysk Mandy Moore - Only hope, cztero i pół minutowa scena z filmu, przedstawienie. I jest ujęte, jak Landon tak spontanicznie ją pocałował... Mmmm...
A już totalnego bzika dostałam, kiedy przywalił swojemu kumplowi za Jamie :)
Jakby chciał ktoś którąś jakąś piosenkę to mogę przesłać...
A co do książki, muszę dorwać :D Spróbuję przynajmiej.
Zapisane
Why so serious?

kasia

  • Gość
Odp: Szkoła uczuć
« Odpowiedź #53 : 2006-07-17, 08:05 »
To ja się dopnę do odświeżenia - czy ktoś ma tą ksiązkę w postaci e-booka?  lepidoptera_kasia@wp.pl
Zapisane

Blackie

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5750
  • Christian <333 <loff *_* >
Odp: Szkoła uczuć
« Odpowiedź #54 : 2006-07-17, 11:57 »
Się przyłączę do pytania i prośby: adusaas@o2.pl ;)
Zapisane
Why so serious?

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
Odp: Szkoła uczuć
« Odpowiedź #55 : 2006-07-17, 14:26 »
I ja też, ja też. ;) agakonik1@wp.pl
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

Blackie

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5750
  • Christian <333 <loff *_* >
Odp: Szkoła uczuć
« Odpowiedź #56 : 2006-07-21, 14:17 »
A tu nikt nie ma :P
Zapisane
Why so serious?

Vizsla

  • Gość
Odp: Szkoła uczuć
« Odpowiedź #57 : 2006-07-31, 14:25 »
Blackie ogólnie rzecz biorąc też golądałam kilka dni pod rząd, a odruciło mnie właśnie przez tytuł ;d
W angielskiej wersji brzmi o niebo lepiej ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Szkoła uczuć
« Odpowiedz #57 : 2006-07-31, 14:25 »

Fiona

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1704
  • "We are walking on a thin line"
Odp: Szkoła uczuć
« Odpowiedź #58 : 2006-08-30, 01:37 »
Film przepiękny :kocham:
Oglądałam oczywiście. I za każdym razem płakakał...a to zdarza się nie często, bo nie należe do osób, które często ryczą na filmach :P
I czasem jest tak, że mam wielką ochotę znowu obejrzeć "Walk to remeber" ;)

Zapisane
"Hej,
Ciut za mało jest
Tego życia
Żeby żyć
Bo pstryk i nie ma nic."
/Leżę tu-Hey/


Pusia za tęczowym mostem ;( [']['][']
Na zawsze w moim sercu <3
KC aniołku ;*

pat

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2630
  • oby do przodu byle nie na czworaka;)
Odp: Szkoła uczuć
« Odpowiedź #59 : 2006-09-10, 23:25 »
łezka mi poleciała
Zapisane
To piekło nie raj :)
Strony: 1 [2] 3 4   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.104 sekund z 28 zapytaniami.