Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Potrzebna rada!! Problemy po kastracji małego chihuhua:(  (Przeczytany 5677 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

smena

  • *
  • Wiadomości: 1
mój piesek roczny chihuahua przeszedł półtora tygodnia temu kastrację - -usunięcie obydwu jąder, jedno nie zstąpiło z pachwiny, a drugie było za duże i rosło...
Zabieg przebiegł bez komplikacji, rana goi sie ładnie, jest  ustępujący, ale bardzo rozległy krwiak
piesek dostał po operacji dwa razy antybiotyk i lek przeciwzapalny. Na krwiak robie okłady z  rivanolu
Przez pierwsze kilka dni stopniowo dochodził do siebie jadł (zamiast karmy Royal Canin którą dostaje zazwyczaj chude gotowane mięsko, bo lubi...), ale nie chciał pić podaje mu wodę dozownikiem od syropów dla dzieci. Po sześciu dniach we wtorek 20,04 piesek nagle stracil apetyt, łaknienie i stał sie apatyczny. Odmawiał w ogóle jedzenia i picia i głownie spał albo leżał.
Weterynarz podejrzewał infekcję, po temperatura wynosiła 39,4, podał antybiotyk i lek przeciwbólowy, niestety bez efektów. Na drugi dzień zasugerował zatrucie po narkozie i antybiotykach, które może wystapic u takiego maleństwa. Psiak dostał kroplówkę z NaCl, gorączki nie było
po powrocie do domu  odzyskał energię, zjadł gotowana wołowinkę  nadal nie chce pić
Dzis znów bylismy na kroplówce, a po południu maluch znowu oklapł, nie zjadł znów wieczornego posiłku i lezy, zrobił jedną brzydka, rzadsza niz zazwyczaj, cuchnąca kupke...
nie wiem co mam robić, weterynarz sprawia wrażenie zaangażowanego, słyszałam tylko dobre opinie o nim, ale pies nie ma żadnych objawów chorobowych, typu wymioty, biegunka, poza tym jednym wypróżnieniem... ale niknie w oczach, bo to taki maluszek, ktorego bardzo kochamy...
Prosze o radę...
Zapisane

joQuilla

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 40
  • Diana ...
Odp: Potrzebna rada!! Problemy po kastracji małego chihuhua:(
« Odpowiedź #1 : 2010-08-09, 21:55 »
Może idź do innego weta?
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Potrzebna rada!! Problemy po kastracji małego chihuhua:(
« Odpowiedź #2 : 2010-08-10, 13:00 »
Jeśli chodzi o efekty uboczne narkozy to jest kilka - narkoza ma niekorzystny wplyw dla watroby i nerek - w zwiazku z tym, jesli PRZED narkoza watroba i nerki nie funkcjonowaly poprawnie to istnieje ryzyko, ze stan tych organow sie pogorszy - objawy jednak na to nie wskazuja.

druga sprawa zwiazana z narkoza - prolemy z sercem. (tez tu nie pasuje)

trzeci efekt "po narkozie" dotyczy BARDZO niewielu psow( czesciej bywa u kotow, chodz tez bardzo zadko) - reakcja alergiczna na podane leki, ktora wystepuje pod koniec metabolizacji srodkow - bez wyraznej przyczyny zwierze nagle po trzech dniach od narkozy umiera.

czasem moze tez sie zdarzyc zapalenie pluc (narkoza wychladza organizm) - jednak dzieje sie to w sytuacjach gdy pies byl dlugo znieczulony )kastracja dlugim zabiegiem nie jest)

ewentualnie zachlystowe zapalenie pluc - ale to juz blad wlasciciela, ze probowal nakarmic/ napoic zwierze zanim odpowiednio sie wybudzilo.

 konkretniej co do problemu  - powstanie krwiaka przy kastracji jest ewidentnym "bledem w sztuce", nie chce mi sie rozpisywac czego spartaczenie powoduje powstanie krwiaka. Tak czy inaczej - jest to blad lekarzai prawda jest taka, ze moze przydarzyc sie kazdemu.

krwiaki same w sobie grozne nie sa - problem pojawia sie jednak w momencie, jesli krwiak przeistacza sie w ropnia (sytuacja losowa - nie kazdy krwiak sie przeksztalca, nie da ie tego zazwyczaj uniknac, ani przewidziec) i wedlug mnie nalezaloby wlasnie tym torem isc - po pierwsze - sprawdzenie, czy nie wytworzyl sie ropien, jesli tak - oczyszczenie go, zastosowanie odpowiedniego antybiotyku itp.

Nie wiem JAKI antybiotyk dostal pies, jednak kuracja antybiotykowa po wszelkich zabiegach powinna trwac minimum tydzien. Antybiotyki sa rozne - istnieja tez takie, ktore podaje sie co drugi dzien, czy tez takie ktore daje sie raz na 3 dni. Biorac pod uwage jednak dostepneosc tego "raz na trzy dni" to prawdopodobnie kuracja antybiotykowa po zabiegu byla zbyt krotka.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.051 sekund z 25 zapytaniami.