Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: fatalne zęby  (Przeczytany 1632 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kavainka

  • *
  • Wiadomości: 13
fatalne zęby
« : 2010-05-15, 18:05 »
Moja Nuka pomimo, że zabiegam ma bardzo brzydkie zęby... Owszem ma kamień ale oprócz tego zielony nalot i "glajdę" między zębami. Niekiedy krwawią jej dziąsła.. No i bardzo brzydki zapach - kojarzy mi się z szambem.. przepraszam za te niesmaczne opisy..
Od małej Nuka jest na suchej karmie (purina DogChow) dostaje przeróżne gryzaki od czasu do czasu czyszczę jej zęby (nie chcę za często - nie chcę drażnić dziąseł), niekiedy czyszczę między zębami..
Tylne zęby wyglądają jakby miały się połamać. Widać ubytki i brzydkie dziąsła.

Co mam robić?

Jutro idę do weta - pewnie zaproponuje drogą kurację... Drogą karmę, drogie gryzaki i drogą pastę do zębów.

Jeśli nie ma innej możliwości to zapłacę za to wszystko ale może jest jakaś inna możliwość leczenia zapobiegawczego?
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: fatalne zęby
« Odpowiedź #1 : 2010-05-15, 18:34 »
badanie krwi, ekg i czyszczenie zebow pod narkoza o ile ogolny stan zdrowia psa na to pozwala. W tej chwili innej mozliwosci nie ma.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: fatalne zęby
« Odpowiedź #2 : 2010-05-15, 19:31 »
Purina Dog Chow to nie jest dobra karma... Pro Plan jest dużo lepsza. Lepiej zapłacić więcej za karmę, niż potem na weta wydać...

Je tylko jeden rodzaj karmy? Nie lepiej zmienić od czasu do czasu? Chćby po to, żeby się psu nie znudziła ;)
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: fatalne zęby
« Odpowiedz #2 : 2010-05-15, 19:31 »

kavainka

  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: fatalne zęby
« Odpowiedź #3 : 2010-05-16, 12:24 »
Nie wiem czy zrobią jej ekg.

No cóż.. czytałam o DogChow że to jest karma ze średniej półki i że nie jest złą karmą. Jednak nie chcę już  jej tym karmić. Urozmaicam jej jedynie różnymi smakami tej karmy. Zastanawiam się nad Joserą - ale nie jestem przekonana. Ale o tym w innym temacie.

Czy Pro plan ma coś specjalnego na uzębienie?

Zapisane

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: fatalne zęby
« Odpowiedź #4 : 2010-05-16, 14:07 »
Ja polecam Husse. ;) Na zęby to może jakieś gryzaki. ;)
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: fatalne zęby
« Odpowiedź #5 : 2010-05-16, 16:09 »
Cytuj
Nie wiem czy zrobią jej ekg.

jesli pies jest starszy to  ekg wrecz trzeba zrobic. A jesli beda sie upierac ze nie trzeba - to lepiej lecznice zmienic. Podobnie z badaniem krwi.

W tej chwili - skoro jest juz kamien innej opcji na pozbycie sie go nie ma. A zostawiajac psa z kamieniem w ryju funduje sie mu cierpienie i ryzykuje jego zycie.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: fatalne zęby
« Odpowiedź #6 : 2010-05-18, 15:45 »
jesli pies jest starszy to  ekg wrecz trzeba zrobic. A jesli beda sie upierac ze nie trzeba - to lepiej lecznice zmienic. Podobnie z badaniem krwi.

W tej chwili - skoro jest juz kamien innej opcji na pozbycie sie go nie ma. A zostawiajac psa z kamieniem w ryju funduje sie mu cierpienie i ryzykuje jego zycie.
Nie wiedziałem Iras, że psy mają ryje. Na poważnie rzecz biorąc dla mnie takie określenie części ciała psa jest bardzo nieładne.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.087 sekund z 25 zapytaniami.